خواندن این سطح برام خوبه یا هنوز زوده؟؟

سلام وقتتون بخیر یه سوالی از اساتید داشتم من هنوز پکیج داستان های بچه گانه هستم تمومشم نکردم آیا خوندن این سطح برام مناسب و خوبه یا هنوز زوده؟؟؟
سوال دومم میشه لطف کنید در مورد این این سطح (به انگلیسی گوش بده )یه توضیحی بفرمائید داره گرامر و قواعد میگه؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
این تصویری که اسکرین گرفتی واسه قضاوت راجب سطح شما به کار نمیاد.
شما همین درس رو یبار بخون قشنگ کلماتی که بلدشون نیستی هایلایت کن و بقیه آبیا رو اگه بلدی به وضعیت سفید تغییر رنگ بده بعدش قسمت بیرون هر درس یه دایره داره که میزان گوش دادن رو نشون میده . کنارش تعداد لغات هر درس رو هم داره هم کل لغات رو و هم تعدادی که بلدی . بعد به روشی که اقا کامبیز توضیح داده حساب کن یعنی مثلا کل لغات درس 100عدده شما بعد لایتنر دیدی زده 50تاشو بلدی . حالا 50رو تقسیم بر 100میکنید. تا درصد کلی اینکه چقدر به درس تسلط داریو بهت بده خب معلومه 50 از 100 یعنی 50درصدشو بلدی . که خب منبعی مناسبته که 80الی 90 درصدشو بلد باشی
ولی حالا واسه درس خودت این مراحلو برو بعد اگه سوالی بود دوستان در خدمتن.
اینم لینک روش اقا کامبیز :point_down:

3 پسندیده

دوست عزیز متوجه سوال بنده نشدید من هنوز این سطح رو شروع نکردم دارم می پرسم واسه منی که پکیج داستان های بچه گانه میخونم خوبه یا نه بعدشم ادامه سوالم…سوتفاهم نشه تصویر اول ، اولین درس این پکیجه نگفتم دارم میخونم…لطفا اساتید اگه فرصت کردن به سوالم پاسخ بدن ممنون میشم

سلام
شما اول یه درس رو بخونید و کلماتی که بلد نیستید رو هایلایت زرد کنید
اگه ۹۰٪ به بالای کلمات رو بلد هستید اون سطح براتون مناسبه
اگر کمتر از ۹۰٪ بود براتون مناسب نیست

پ.ن: نسیم خانوم هم دقیقا درست شما رو راهنمایی کردن

3 پسندیده

درسا خانوم برای اینکه بخواید بفهمید براتون مناسبه یا نه باید خودتون اقدام کنید.
باید لغات رو علامت گذاری کنید. اونایی که بلدید رو از اونهایی که بلد نیستید جدا کنید بعد طبق اون دایره داخل هر درس چک کنید ببینید 90 درصد رو می فهمید یا نه.
نیازی نیست همه درسها رو دونه دونه امتحان کنید.
کافیه به صورت رندوم یکی رو انتخاب کنید و روش کارارو پیاده کنید.
درباره اینکه میخواید سوویچ کنید رو یه سطح دیگه هیچ مشکلی نداره. فقط باید چک کنید ببینید اون سطح خوبه یا نه.
مثلا اگه برید الان سطح 4 رو هم امتحان کنید ببینید مشکلی ندارید می تونید از کودکانه برید رو اون. هیچ موردی نداره.
مهم اینه که بفهمید چی دارید می خونید. (اکثرشو)

4 پسندیده

ممنونم از هر سه دوست عزیز بابت وقتی که واسه سوال بنده گذاشتن فقط سوال دومم هنوز بدون پاسخه؟؟؟

“سوال دومم میشه لطف کنید در مورد این این سطح (به انگلیسی گوش بده )یه توضیحی بفرمائید داره گرامر و قواعد میگه؟؟؟؟؟؟”

سلامی دوباره
نه نمیشه.
کلا منابع زبانشناس به شکل مستقیم بر روی قواعد متمرکز نیس
ولی به شکل غیر مستقیم ی سری منابع هستند ک با تکنیک tprs قواعد رو آموزش میدن
مثله داستان های واقعی، مگا داستان ها، انگلیسی قدرت، دروس وی آی پی و از این قبیل دروس.
اگه خیلی علاقه دارید قواعد رو یاد بگیرید از منبع داستان های واقعی استفاده کنید.
اگه سوال خاصی درباره قواعد وجود داشت میتونید تو تالار بپرسید.