کاربرد behind در جمله زیر

Behind اینجا چه کاربردی داره و آیا میشد اینجا اصلا استفاده نشه و فقط somewhere بیاریم؟

This is because I know I often leave my umbrella behind somewhere when I do take one with me.

این به این خاطر است که من می‌دانم اغلب وقتی که همراه خود چتر برمی‌دارم، آن را در جایی فراموش می‌کنم.

این تاپیک مربوط به داستان« داستان 60- آنا باید یک چتر با خود ببرد. » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « نیمچه داستان‌ها »

2 پسندیده

Leave+something+behind
فراموش کردن چیزی در جایی معنی میده

3 پسندیده

سلام.
زبان خیلی پویاست. خیلی جمله های رو میشه به چند نوع گفت، میشه توضیح بیشتر داد، میشه توضیح کمتر داد، شما تو فارسی بخواین یه مفهومی رو برسونین هزار نوع جمله میتونین بسازین و بگین که همشون اون مفهوم رو برسونن. به انواع مختلف. چون دیدم بیشتر سوالاتون این مدلی هستن گفتم توضیح بدم. بهتره فعلا چیزها رو همونطوری که استفاده میشن ببینین و یاد بگیرین، و بعدا به دنیال حذف کردن و تحلیل و چرایی باشین. اون برای سطوح بالاتر هست.
در مورد این کلمه که پرسیدین:
تفاوت دوتا جمله اینه:
I often leave my umbrella behind somewhere when I do take one with me.
من اغلب چترم رو یه جایی جا میذارم وقتی با خودم میبرم (وقتی با خودم چتر میبرم اغلب یه جایی جا میذارمش) خود leave behind یعنی جا گذاشتن، somewhere یعنی یه جایی، اینجا توی جمله میخواسته بگه یه جایی جا میذارم، و روی نامعلوم بودن و اتفاقی بودن اون جایی که جا میذاره تاکید کنه، پس این شکلی گفته.
I often leave my umbrella behind when I do take one with me
من اغلب چترم رو جا میذارم وقتی میبرمش بیرون
اینجا مفهوم «یه جایی» از جمله حذف میشه. غلط نیست،‌ولی گوینده منظورش رو اونجوری بهتر میتونسته برسونه.
فارسی فکر نکنین، کلمه ها و بخصوص افعال دو قسمتی رو توی دیکشنری جستجو کنین، و بیشتر متن بخونین. اینا جا میفته.

7 پسندیده

ببخشید خانم علوی one توی این جمله چرا به کار رفته؟مگه نمیخواد بگه وقتی اونو همراه خودم دارم؟پس چرا one؟چرا it نیاورده؟

2 پسندیده

ببخشید خانم علوی عزیز جواب سوال منو کی میدین؟

2 پسندیده

@ShaghayeghAlavi

ببخشید خانم علوی سوالم این بود که توی این جمله This is because I know I often leave my umbrella behind somewhere when I do take one with me. آخر جمله چرا one به کار رفته؟ مگه نمیخواد بگه زمانی که من برمیدرام اونو همراه خودم؟ پس چرا از it استفاده نکرده؟

1 پسندیده

سلام وقتتون بخیر.
میتونست هردو رو بگه. ولی میخواد بگه وقتی میرم جایی یکیشو با خودم میبرم. یعنی یه چتر. و نخواسته دیگه چتر رو تکرار کنه. در مورد one و استفاده و معنیش اینجا توضیح دادم مطالعه کنین شاید کمک کنه:

3 پسندیده

ممنون خانم علوی عزیز.خیلی خوب برام توضیح دادین فقط منظورتون از دو ساعته آخر جمله چی بود؟ من متوجه نشدم