سوال در مورد معنی برخی عبارات و کلمات

دوستان سلام
من سوال‌های مطرح شده رو خوندم، و باز یک سری سوال از این درس دارم که ممنون میشم اگه کسی پاسخ بده :heart:

They called for her to help معنای “for” اینجا چیه؟ اصلا چه لزومی داره وجودش؟!

The kind sister Cinderella did as she was told for she had no other choice
در اینجا “as” و فکر میکنم قبل for باید یه کاما میومد!

What on earth is the matter, dear one
کل این عبارت هم “چی شده عزیزم” معنی شده!

she headed quickly to the palace.
“Headed” در اینجا چه معنی‌ای میده؟!

she reunited with the prince
و معنای “reunit” در اینجا

ممنونم :pray:

این تاپیک مربوط به داستان« سیندرلا » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی سوم »

2 پسندیده

دوستان کسی نمیتونست‌ کمکی بکنه؟!

2 پسندیده

سلام وقتتون بخیر :rose:
سوالتون خیلی طولانی و مفصله برای همینه که دیر جواب گرفتین. بخصوص که خیلی از قسمتهاش تکراری هم هست یا به سادگی در دیکشنری قابل جستجوئه. ترجیحا سوالات رو مختصر و کوتاه نگه دارین و قبل از پرسیدن توی تالار سرچشون کنین که سریعتر به جواب برسین.

اولی: They called for her to help
فعل call for کمی فرق داره با call. خیلی ساده اگه معنیش رو توی دیکشنری انگلیسی یا فارسی بزنین مشخص میشه. اینجا معنی درخواست کردن و کسی رو خبر کردن میده. اگه فقط call میورد ممکن بود معنی صدا زدن یا زنگ زدن رو برسونه.

قبلا هم در این تاپیک در موردش صحبت شده:

کل این عبارت اتفاقا درست معنی شده. لازم نیست هر عبارت طولانی ترجمه ش هم طولانی باشه یا برعکس.
معنی تک به تکش رو اینجا میتونین ببینین:

این هم در مورد headed که بازم تکراریه

فعل reunite هم به سادگی در دیکشنری قابل پیدا کردن هست. unite میشه متحد شدن و به هم پیوستن. reunite میشه دوباره به هم پیوستن،‌دوباره به هم رسیدن، دوباره دور هم جمع شدن. او دوباره به پرنس رسید. او و پرنس دوباره به هم رسیدند.

4 پسندیده

ممنونم. من دوره‌م رو از داستان‌های کودکان شروع کردم، قبل از پرسیدن‌ هر سوال، سوالای‌ مربوط به همون درس رو‌ میخونم و چون راجع به اینا چیزی نبود پرسیدم. در واقع اینکه چجوری باید تو تالار سرچ کنم بلد نیستم.
بقیه لغات‌ هم من تو دیکشنری خود اپ، که گوگل ترنسلیته‌ چیزی‌ که قانعم‌ کنه پیدا نکردم که پرسیدم.
ممنونم از پاسخگویی شما :heart:

3 پسندیده

بالای صفحه، هر صفحه ای توی تالار که باشین، سمت چپ، یه علامت ذره بین هست. اونو میزنین و کلمات کلیدی سوالتون رو سرچ میکنین. فقط به سوالات درس اکتفا نکنین. خیلی‌ وقتا ممکنه دوستانی که سوال پرسیدن لینک نداده باشن یا سیستم سوالشون رو جزو درس تشخیص نداده باشه.

3 پسندیده