برنامه ریزی درست برای هدف

همونطور که میدونید، ارائه دادن یک برنامه‌ی کلی با الگوی یکسان به تعداد زیادی از زبان‌آموزان غیرممکنه. اما امکان اینکه شیوه‌ی درست برنامه ریزی به زبان‌آموزان یاد داده بشه کاملا وجود داره. تو این ویدئو میخوام دو مورد اصلی که در پروسه‌ی زبان‌آموزی حتما باید در برنامه‌تون گنجونده بشه رو بهتون بگم.
این ویدئو سومین ویدئو از سه‌گانه‌ی مشکلات اساسی زبان‌آموزانه. در صورتی که دو ویدئوی قبلی رو ندیدید میتونید در قسمت توضیحات رو لینک‌های مربوطه کلیک کنید.

ویدئو

توضیحات

دو موردی که باید در برنامه‌ی هر زبان‌آموزی باشه چی هستند؟ فشرده خوانی و گسترده خوانی

فشرده خوانی چیه؟

1. هفتاد تا 85 درصد منبع رو متوجه میشی
  2. برای هر درس 5 روز یا بیشتر زمان میذاری
  3. با تکرار های زیاد درس رو میخونی
  4. برای سطوح پایین تر مناسبه
  5. محدود به یک یا دو منبعه چرا که نباید تمرکز درش کم بشه
  6. برای ساختن هسته زبانی به شدت حیاتیه (پایه های زبان)
  7. برای افرادی که قصد شرکت در آزمون دارند الزامیه.
  8. به سرعت یادگیری شما کمک زیادی میکنه.
  9. زمان بره
  10. گاهی وقتا خسته کننده میشه
  11. فشرده خوانی، به مفهوم وسواس خوانی نیست. ممکنه شما روز اول 70 درصد درس رو بفهمی در روز هفتم 95 درصدش رو. نیازی نیست حتما بشه صد در صد.

گسترده خوانی چیه؟

1. هشتاد و پنج و بیشتر مطلب رو باید بفهمی
  2. نیازی به مرور نداری
  3. برای سطوح بالاتر مفید تره چرا که زبان رو زندگی میکنی.
  4. محدودیت در انتخاب منابع نداری.
  5. متکی به علاقه و اشتیاق شماست. یعنی اگه کتابی انتخاب کنی که دوستش نداشته باشی میتونی بذاریش کنار و بری سراغ یکی دیگه.
  6. برای فعال سازی و شناخت قالبها و مفاهیم عبارات و واژگان شدیدا حیاتیه
  7. برای افرادی که قصد شرکت در آزمون دارند الزامیه.
  8. به سرعت یادگیری شما کمک زیادی میکنه.
  9. زمان مطالعه زمان بر نیست، اما در دراز مدت نتیجه میده
  10. اصلا خسته کننده نیس
  11. گسترده خوانی یعنی لذت بردن از زبان واسه همین به افزایش انگیزه کمک زیادی میکنه.

تو برنامت اینا رو گنجوندی؟

برای تماشای ویدئوی “مشکل اول” کلیک کنید.
برای تماشای ویدئوی “مشکل دوم” کلیک کنید.

19 پسندیده

@samirashiiri1

2 پسندیده

آقا کامبیز خیلی ماهی :heart_on_fire::heart_on_fire::100::100:

2 پسندیده

سلام خیلی ممنون از کمکتون… ببخشید من مشکلی ک دارم اینه ک وقتی سطح بندی تلفنی میشم میگن لولم b1روی بالا هست درحالیکه من اصلا از مکالمم راضی نیستم الان تنها دغدغم مکالمه روان هست ممنون میشم راهنماییم کنید ک چ منبع و چ روشی پیش رو بگیرم ک ک ب مکالمم کمک بیشتری بکنه تا بقیه مهارت

1 پسندیده

سلام وقت بخیر انگلیسی قدرت رو انتخاب کنید که برای مکالمه خیلی عالیه. بخاطر اینکه از متد پرسش و پاسخ استفاده کرده و شما باید فعالانه گوش بدید و پاسخ بدید. نحوه مطالعه انگلیسی قدرت رو در لینک زیر میتونید مطالعه کنید

1 پسندیده

سلام خیلی ممنون از پیشنهادتون…من اتفاقا تابستون انگلیسی بدون تلاش شروع کردم و فک کنم تا شش درس پیش رفتم ولی چون از تکرار زیادی زود کلافه میشم ادامه ندادم …درواقع روزی چهار بار گوش میدادم ولی خب از تکرار خسته شدم…من بارها خواستم ی برنامه ریزی بکنم ک برمکالمم کمک کنه ولی هنوز موفق نشدم برنامه ریزی آنچنانی بریزم .
.فقط روزانه یک کارتون بیست دقیقه با زیرنویس انگلیسی میبینم لغاتش یاداشت میکنم و ی صفحه از کتاب زبان میخونم و سعی میکنم جملاتش تکرار کنم

2 پسندیده

انگلیسی قدرت چطور؟ اینو امتحان کردید؟

1 پسندیده

انگلیسی قدرت نگاه کردم همه درساش ۶۰ ۷۰درصد برام زده بود …درس اصلی مطالبش پیچیده بودن یکم درحالیکه داستان کوتاه خوب بود …میگم نمیشه فقط داستان کوتاه هر در درس رو خوند ؟؟ مثلا روزی سربار و هفته ای ی درس و فقط داستان کوتاه هر درس رو تمرکز کنم ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

انگلیسی قدرت براتون سخته. دوره های انگلیسی بدون تلاش، انگلیسی روان، داستان های واقعی مناسب تر هست میتونید یکی از این دوره رو انتخاب کنید.

نه دوست خوبم همه آیتم های درس رو باید با هم پیش برید.
هر درس با همه آیتم های درس رو تا یک هفته وقت بذارید و مرور تکرار کنید.
برای اینکه یکنواخت و خسته کننده نباشه میتونید یک الی دو منبع فرعی هم انتخاب کنید منابع فرعی باید حدود ۸۵ الی ۹۰ درصد رو متوجه بشید تا خیلی اذیت نشید منابع فرعی می‌تونه فیلم و انیمیشن، پادکست، کتاب های سطح بندی و… باشه فقط چیزی رو انتخاب کنید که بهش علاقه دارید و دوسش دارید.

2 پسندیده

نهایت تشکر دارم از راهنماییتون…سلامت باشید ،،:blossom::blossom::blossom::blossom:

1 پسندیده

خیلی ممنون خیلی عالی راهنمایی می کنید.

شما خودتون کانال یا وب سایت شخصی ندارید؟