آیا یادگیری همزمان چند زبان ممکن است؟ [نظر متخصصان]

سلام! من روي آلماني مسلطم و به نظرم مي شه هم زمان با انگليسي ياد گرفت. ولي به نظرم بهتره اون شخص انگليسي رو در حد متوسط بلد باشه. يعني مبتدي نباشه. چون خيلي از كلمات آلماني به انگليسي شبيه اند. اما گرامرش واقعا سخت تر از انگليسيه! تلفظش هم براي ايراني ها يكم سخته… چون خيلي خشكه. به تمرين بيشتري نياز داره!

4 پسندیده

سلام داداش.
الان یه مثال برات میزنم کامل متوجه شی
ولادمیر اسکولتتی میگه 20 زبان صحبت می کنه.
رفتم تو مصاحبش خوندم گفتش7 8 تا زبان رو کاملا بلده
2 3 تارو در حد fluency و باقیش رو در حد شروع کننده و متوسط

معمولا تسلط رو اگه بخوایم از معیار CERF استفاده کنیم باید بالای 13000 تا لغت بلد باشی که میری واسه سطح C1 و به بالا.

ولی fluency هم میشه عرفاْ به اسم مسلط شناخت. چون با سطح B2 هم (6000 تا لغت) میشه کارو راه اینداخت و صحبت کرد.

درباره استیو اگه یادت باشه یه مصاحبه با ای جی گذاشته بودم تو تالار. اونجا تاکید کرد هنوز با زبان روسی مشکل داره. با اینکه 5 سال داره کار می کنه هنوزم نتونسته اون رو جذب کنه و اون شکلی که باید و شاید مسلط شه.
ولی برعکس لوکا تو کمتر از دو سال به تسلط رسیده.
تو یکی از مقالات لوکا هم به این موضوع اشاره کرده که بخواد با یه روسی حرف بزنه همه میگن تو واقعا پدر مادرت روسی نیستن؟ در اون حد خوبه.
ولی وقتی میخواد یه کتاب خفن بخونه به مشکل برمیخوره.
با این اوصاف میشه نتیجه گرفت که این چند زبانه ها معمولا با قدرت مکالمه و ارتباط داشتنشون ارزیابی می کنن که به تسلط اون زبان رسیدن یا نه.
اگه بتونن صحبت کنن پس میگن بلدن. ( که همینش درجات مختلف داره)
مهارت اینا تو همین موضوع خجالت نکشیدن و صحبت کردن زیاده. این اعتماد بنفس اینارو فک کنم بچه های ما داشتن الان همه polyglot بودن

مرسی از شما بابت به اشتراک گذاری اطلاعاتتون :rose:

@a.bayani خانوم به درد شما می خوره این اطلاعات

9 پسندیده

مرسی از تگتون اقا کامبیز
@Melika1
سلام ملیکا جان ممنون که نظرتون رو بیان کردین
من واقعا ارزومه یادگیری المانی.
ان شا الله هر وقت خواستم شروع کنم رو کمک و تجربیات شما دوستان عزیز حساب میکنم.

3 پسندیده

با سلام و عرض ادب
من امید هستم و این اولین پست من در این جمع عالی و فوق العاده است.
امروز روز دویست و پنجاه و هفتم از زنجیره من بود که بسته قدرت ای جی رو تمام کردم و الان در وی آی پی هستم.
من خارج از ایران هستم و دراسپانیا زندگی میکنم. پارسال اومدم اینجا و حتی یک کلمه اسپانیایی بلد نبودم. شرایطم یه جوری بود که همزمان به هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی نیاز داشتم.
این رو هم اضافه کنم که من قبلا احساس میکردم تقریبا انگلیسی بلدم! ولی وقتی در عمل وارد عرصه شدم متوجه شدم که عملا در سطح مقدماتی هستم طوریکه حتی نمیتونستم یه ارتباط خیلی ساده رو هم برقرار کنم!
با این وضعیت همزمان شروع کردم به هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی اما برای خودم اولویت با انگلیسی بود چون به مراتب بیشتر از اسپانیایی واسم اهمیت داشت و ضروری بود و هست. تا سه چهار ماه همزمان هر دو زبان را کار میکردم طوریکه نهایتا متوجه شدم که انرژی بسیار زیادی رو از من میگیره و عملا بازدهی بسیار کمی داره تا اینکه از سه ماه پیش بطور کامل اسپانیایی رو تعطیل کردم با اینکه در اسپانیا زندگی میکنم! و اولویت رو دادم به انگلیسی که الان واقعا احساس میکنم در همین دو سه ماهه اخیر پیشرفت انگلیسیم به اندازه تمام چند ماه قبلش بوده است.
این از تجربه من بود و توصیه میکنم واقعا هیچ وقت دوتا زبان را با هم شروع نکنید.
ارادتمند همه دوستان خوب و با انرژی و با اراده
امید

17 پسندیده

دوست گرامی ممنون که تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار دادین :rose:
فقط خیلی خوب میشد اگه تجربه استفاده از زبان شناس و میزان پیشرفتتون هم برامون میگفتین.البته اگه زحمتی نیست :blush:

7 پسندیده

خواهش میکنم اختیار دارید
حقیقتا خیلی وقته قصد دارم کلا داستان انگلیسی خودم رو از اول تا الان بنویسم اما هم خیلی زیاده هم واقعا خیلی کم وقت داشتم اما چشم حتما مینویسم و اصلا سعی مینم اگر راهمون بدید از این به بعد بیشتر در جمع خوبتون باشم!

7 پسندیده

سلام خیلی ممنون
تجربتون ارزشمنده
چون من دقیقا میخواستم این روند رو واسه انگلیسی و المانی پیاده کنم که خب با مقاله اقا کامبیز و تجربه دوستان به این نتیجه رسیدم که بهتره رو یه زبان فوکوس داشت فعلا

7 پسندیده

من که شدیدا توصیه میکنم این کارو نکنید مگر اینکه هم انرژی بسیار زیادی داشته باشید یعنی حداقل واسه دو سال سوخت کافی داشته باشید! و هم اینکه بتونید حداقل روزی چهار پنج ساعت بصورت مداوم وقت بگذارید در غیر اینصورت نظر من این است که انجام ندید

8 پسندیده

خیلی هم عالیه این موضوع…
انشالله هر موقع فرصت داشتین خوشحال میشیم داستانتون رو بشنویم

باعث افتخار ماست.دوستان زبان شناس بی تعارف بی نظیرترینند

4 پسندیده

کسی که با درسهای ای جی انس بگیره قطعا عالی و فوق العاده است. دلیل اصلی استفاده من از زبانشناس محتوی عالی، مثبت و انگیزشی درسهای ای جی است که واقعا بینظیره. حالا من سعی میکنم داستان خودم رو بنویسم اون موقع عرض خواهم کرد که یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت در متدهای دیگر آموزش زبان محتوی و بار منفی اوناست که واقعا بسیار تاثیر بدی در یادگیری دارد

11 پسندیده

خوشحال میشیم از حضورتون بهره مند شیم :clap:

2 پسندیده

خواهش میکنم
بزرگوارید

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
همیشه تجربه های افرادی موفق مثل شما برای خیلی از افراد تازه کار که تازه راه یادگیری زبان رو شروع کردن میتونه آرامش بخش و روحیه بخش باشه

امیدوارم این تالار رو مثل خونه ی خودتون و زبان آموزان اینجا رو هم مثل دوستان خودتون بدونید

خیلی خیلی خوش اومدید

7 پسندیده

لطف دارید
با اینکه امشب اولین باره که من در خدمت شما هستم اما مدتهاست که پستهای عالی همه دوستان عزیز رو میخونم ولی واقعا من وضعیتم طوریه که وقتم کاملا پر شده و همینکه یک تایم کوچکی گیر بیارم بلافاصله میرم سراغ ای جی! اما با همه اینا نهایت سعی خودم رو میکنم که از این به بعد بیشتر در خدمتتون باشم

9 پسندیده

بعد مدتها دوباره سلام

من محبور شدم زبان انگلیسی رو متوقف کنم و زبان المانی رو شروع کنم… البته انگلیسی هم گوش میدم که فراموشم نشه ولی فقط درحد مرور نه یادکیری مطالب جدید

مشکل اینه که میخوام به توصیه ای جی عمل کنم ولی نمیشه! مثل اینکه برای شروع، استفاده از کورس بوکها احتناب ناپذیره…

تجربه دوستان کمک کننده بود، ممنون از به اشتراک گذاشتن اطلاعاتتون

6 پسندیده

عاااالی بود… من ی مدتیه تو نخ اهنگ های ترکیه ای ام و چون رفت و امد به ترکیه هم نسبتا اسونه, علاقه پیدا کردم به یادگیری زبانش در کنار انگلیسی. این مقاله خیلی خوب بود و به سوال هایی که داشتنم جواب خلاصه و کاملی داد. ممنونم از شما

6 پسندیده

مطالب عالی بود ممنون
منم مجبورم دو زبان و کنار هم بخونم که متاسفانه کلمات مشترک با املای متفاوت خیلی زیاد داره ولی مطالبتون خیلی خوب بود به خصوص در رابطه با مدیریت زمان دو زبان :pray::pray::pray::pray:

3 پسندیده

من که فعلاً همین انگلیسی رو صفرم اما اگه روزی مسلط بشم
عربی و ترکی و شاید آلمانی رو بخوام یاد بگیرم فکر میکنم واسم مفید باشن :grin:

@YoKambiz
ممنون بابت مقاله خوبتون:pray:t2:

4 پسندیده

به به چشم ما به جمالتون روشن شد :wave:t2::wave:t2::wave:t2:

4 پسندیده

:sweat_smile:. بله بله

5 پسندیده