چالش کتاب کاغذی 📜

:smiley::smiley::joy:

4 پسندیده

سلام به همه دوستان
خوب خداروشکر جلد۴ کلیدر هم خوانده شد‌:blush:

آنکو جان بدو بیا دخترم @uncoo
اینم یه تکه هایی از کلیدر

3 پسندیده

بهترین جمله تو کلیدر ۴ که مدتی روش موندم شایدم چون وصف حال و روز این روزهام بود.

4 پسندیده

سلام زینب جان
چه تیکه های نابی انتخاب کردید،شمام که اهل دل هستید…:clap::rose:
خیلی ممنونم از اشتراک‌گذاریشون:heart:

3 پسندیده

سلام عزیزم

خوشحالم دوست داشتید.

این تکه هایی بود که روشون میموندم خودم
البته ناگفته نماند که متن کاملا ماهرانه و قشنگ توصیف شدند که واقعا وقتی میخونی دوست نداری همینجوری ازش بگذری.
قلمش حرف نداره یکشب کامل بیدار بودم و میخوندمش

3 پسندیده
3 پسندیده

سپاس از لطفتون:rose:
قلم آقای دولت آبادی حرف نداره وبی نیاز از تعریف من کمترینه.
بله،درک میکنم که میخواستیدتاونجاییکه ممکنه به خوندن ادامه بدهید،وامیدوارم حال دلتون عالی باشه،گرچه گریزی ازمشکلات نیست،اما آرزوی خوب واسه دوستان عزیزم نه تنهاهیچ ضرری نداره،که حس بهتری بخودم هم منتقل می‌کنه.
من کلیدر رو دوران دبیرستان خوندم،ودقیقا یادم هست که چقدر ازخوندنش لذت میبردم،گرچه خب آدم تو اون سن درکش نسبت به خیلی چیزا محدوده…یادمه یبار حسابی غرق توصیفات زیبای آقای دولت آبادی ازمناظر طبیعی منطقه ایکه حول محور ماجراهای شخصیتا می‌چرخید، شده بودم،وقتی میخواستم به همسر برادرم که اونم دراون دوران کلیدر رو میخوند،بگم چقدر این کلمات واصطلاحات نویسنده قشنگ ودلنشین هستند،بهش گفتم یادته باهمدیگه رفته بودیم اطراف مشهد چه جاهای طبیعی زیبایی توکشورمون هست وماندیدیم وگرچه الان یادم رفته ولی قشنگ اشاره کردم باسم همون مناطق گفته شده توکتاب،همسربرادرم اولش فکرکرد دارم ازیه سفرواقعی حرف میزنم،بعد متوجه شد وگفت،انگاراصلا تو حال خودت نیستی :rofl::rofl:اینا توکتاب کلیدر بوده ماکی رفتیم اونجاها:thinking::sweat_smile:بببخشید طولانی شد…،
منویادخاطرات قشنگ نوجوونیم از کلیدر انداختین…

3 پسندیده

دقیقا صبا جان. :ok_hand:

منم خیلی از توصیفات طبیعت و حتی وقتی زندگی عشایر رو به تصویر میکشه دوست دارم.
دقیقا انگار آنجا هستید ازبس با جزییات و قشنگ توصیف میکنه.

چقدر عالی که این کتاب رو خوندید.
من تازه کشفش کردم :sweat_smile:

ممنونم عزیزم.
امیدورام روزی برسه حال همه مردم کشورم خوب باشه :rose:

3 پسندیده

احسنت، بانوووو احسنت… :ok_hand:

:face_in_clouds:من هنو وسط سه ام که… :woman_facepalming::walking_woman:

زینب جان زدی نبودم کردی که… :smiling_face_with_tear:

مرسی از اشتراک گذاریتون… قلم این بشر خارق العاده اس… این کتاب خودش یه فرهنگ لغتِ اصلا

1 پسندیده

فدای تو عزیزم :kissing_heart:

خدا نکنه عزیز چرا؟،گفتم انگیزه بگیری بخونی :rose:

1 پسندیده

ممنون جانم ممنان … بسیار تاثیرگذار بود… :blue_heart::people_hugging::joy:

1 پسندیده

خداوندا :smile:

حالا برای انگیزه بیشتر باید بهت بگم که من فعلا نمیتونم جلد جدید بخونم تا دوهفته :neutral_face:
پس با خیال راحت بخون :kissing_heart::bouquet:

سلام دوستان خوبم
چارلزدیکنز نویسنده ی نام آشناییه که مهارتش درنویسندگی بی نظیره،رمان bleak house که اول بار بصورت داستان‌های کوتاه وبعدبصورت کتابی مدون منتشر شده،طولانی ترین رمانش هست،همین چنددقیقه پیش اینو فهمیدم،وقتی کتابوخوندم متوجه شدم تو زیبوکم هست،البته نه نسخه ی کاملش.من این کتابو خیلی دوست داشتم،وگرچه داستانش درباره ی یه پرونده ی قضاییه که ۴۰ سال چند وکیل بهش باصطلاح رسیدگی میکردندوآخرشم به نتیجه ی چندان مطلوبی نمی‌رسند وگفته شده که بی اعتمادی بیش از یک چهارم مردم انگلیس به وکلا،ریشه در این رمان وشخصیتهاش داشته…
باوجودیکه حین خوندن کتاب بارها اشک می‌ریختم ومتاسف میشدم ازوضعیت غیر قابل تحمل مردم ستم دیده ای که سایه ی فقر همه جا باهاشون هست …اما جاهاییم از درک وفهم ومحبت عمیق انسان‌ها قلبم پر از شادی وسرور میشد…
من بیشتر قلم فوق‌العاده چارلزدیکنز توترسیم روابط عاطفی
انسانها رو تواین کتاب دوست داشتم،خصوصا ارتباط خانم
ددلاک ودخترش وخانم جلیبا ی دوست داشتنی که
زندگیشو وقف مهربانی ومحبت به انسانهای دیگه کرده بود
والبته این موضوع روارتباطش باخانواده خودش تاثیر
چندان خوبی نداشته…
مطالعه ی این کتاب بجز لذت بردن از نثر زیبای نویسنده،شماروبا کلمات واصطلاحات قشنگ وکاربردی زبان
آشنا میکنه…

خب،من ملاله هستم یکی دیگه ازکتابهای موردعلاقه ام که بشدت مطالعه اشو به دوستان کتابخون پیشنهاد میکنم.
کتابیکه تیم زبانشناس لطف کردند بعدازدرخواستهای چندتاازکاربرا من‌جمله خودم به زیبوک اضافه اش کردن…
کاملا اتفاقی تو یوتیوپ با شخصیت ملاله وفعالیتهای خستگی ناپذیرش برای حق تحصیل بچه ها وخصوصا زنان که نزدیک بود جانشو بگیره… آشنا شدم،قبلنا جسته گریخته صفحاتی ازکتابو خونده بودم،ولی اینبار که بادقت بیشتری ازاول تاآخر خوندمش،ورای انتظارم بود،برام خیلی شگفت‌انگیز بودکه ملاله توسن ۱۶ سالگی بعد ازقضیه ی دردناک ترورش بدست گروه وحشی،بربر و بااعتقادات عصر حجری طالبان ،این کتابونوشته،ملاله تو۱۵ سالگی جایزه صلح نوبل گرفته وتاکنون کوچکترین هست تواین مورد…
بااین کتاب خیلی گریه کردم،وعمیقا متاثر شدم که درقرن ۲۱ چطور گروههای تروریستی خونخوارتر ازحیوانات وحشی باین راحتی میتونند،مردم بی گناهی که دنبال اساسی‌ترین حقوق انسانیشون هستند را تهدید کرده وبکشند وحتی براشون مهم نباشه تواین راه جان نووجونها وبچه های معصومی چون ملاله وهزاران نفردیگه رو هم بگیرند.
این کتاب پرازاصطلاحات عمیقا دلنشین، زیبا و دوست داشتنی درباره طبیعت ،انسانها وارتباط قلبی انسانها باهمدیگه وباطبیعت هست،شاید چون از قلب پاک ملاله ی نوجوان براومده:face_holding_back_tears::heart_eyes:،کمااینکه واسه من کلمات جدید زیادی درحوزه ی جامعه شناسی،مردم شناسی وسیاست هم
داشت.
اعتقادت مسخره.عجیب وغریب ووحشتناک وکاملا غیرانسانی طالبان تروریست شما رو شوکه میکنه…

…He said that Taliban had even banned women from laughing out loud or wearing white shoes as white was a color that belonged to men…:blush::blush:
Women were being blocked up and beaten just for wearing nail varnish…I shivered when he told me such things…

My father spends much of his time going to conference on education.
I know it’s odd for
him that now people want to hear him because of me,not
the other way around. I used to be
known as his daughter;now he’s known as my father.
When he went to France to collect an award for me he told the audience
In my part of the world most people are known by their sons
I am one of the few lucky fathers known by his daughter

من چون کاغذی این دوکتابو داشتم،اینجا معرفیشون کردم…
نمیدونستم این کتاب بفارسی ترجمه شده…ولی واقعا متعجب خواهم شد اگه ترجمه اش بدون هیچ سانسوری باشه…اینم دیدگاه مترجم ایرانی من ملاله هستم

5 پسندیده

دوستان عزیز کم پیدا
@samirashiiri1
@uncoo
دلم براتون تنگ شده،امیدوارم حال واحوال خودتون وعزیزانتون خوب باشه،واگرهم سرتون اونقدر شلوغه که فرصت سرزدن باینجا روندارید، با مسائل لذتبخش و شادی آفرین سرگرم باشید.
پ.ن.گرچه اینجا فضای مجازیه،اما این دلیل نمیشه که احوالتونو نپرسم،چون background این فضا انسانهای واقعی هستند،که با کلمات وواژه های قشنگ وساده اشون درمواقعی حال خوب بهمون هدیه دادن.
آرزوی سلامتی،شادابی وحال خوب برای شما،هموطنان عزیزم وهمه ی انسانهای روی این کره ی خاکی:heart:

4 پسندیده

:white_check_mark: چرا کتاب روح اسپیوزا را برای ترجمه انتخاب کردم؟

:writing_hand:مصطفی ملکیان

:small_blue_diamond:انتخاب این کتاب به خاطر چهار چیز است که در اسپینوزا می‌یابم و برایم خیلی عزیز‌ند.

:one: اسپینوزا بزرگترین مصداق جمع عقلانیت و معنویت است.
نکته اول اینکه من دائما از عقلانیت و معنویت دم می‌زنم و می‌گویم معنویت باید از دل عقلانیت بیرون بیاید و معنویت خلاف عقلانیت برای ما کارساز نیست و می‌گویم جمع بین عقلانیت و معنویت، خب بزرگ‌ترین مصداق جمع بین عقلانیت و معنویت را در چهار مکتب می‌بینم: آیین بودا، آیین دائو، مکتب رواقیان و اسپینوزا. ازاین‌رو، معمولا دانشجویان و دوستانم را به این چهار مورد ارجاع می‌دادم. بقیه مکتب‌های فلسفی، عرفانی و دینی و مذهبی سود‌های دیگری دارند، ولی برای داشتن یک زندگی خوبِ خوش چاره‌ای جز جمع عقلانیت و معنویت نیست و این جمع بین عقلانیت و معنویت در این چهار مکتب صورت گرفته است. این یک امتیاز در اندیشه اسپینوزا بود.

:two: اسپیوزا از وجود خدای غیرمتشخص دفاع می کند.
نکته دوم اینکه من به خدای وحدت وجودی قائلم و به خدای متشخص انسان‌وار قائل نیستم. به خدای نامتشخص قائلم. در میان فیلسوفان -نه در میان عارفان- که از قدیم‌الایام به این خدا قائل بودند، تنها فیلسوفی که یک‌تنه در برابر کل جریان فلسفی دنیا ایستاد و از خدای غیرمتشخص دفاع کرد، اسپینوزا است.

:three: از دل فلسفه‌ اسپینوزا روش روان‌درمانگری قابل استخراج است.
نکته سوم این است که از دل فلسفه‌ اسپینوزا روش روان‌درمانگری قابل استخراج است. شما از دل فلسفه کانت خیلی چیزها می‌توانید بیرون بیاورید، ولی روش درمانگری بیرون نمی‌آید. از دل فلسفه کانت می‌شود در باب نهادهای خانواده و اقتصاد و سیاست استفاده کرد.

:small_blue_diamond: از دل تعالیم اسپینوزا یک روش درمانگری کامل بیرون می‌آید. در مخاطب ایرانی امروز که با آن سروکار دارم، می‌بینم همه‌ این یازده مشکل روانی را دارند که اسپینوزا می‌گوید من با این فلسفه می‌توانم یازده مشکل را رفع کنم. اینها همه افسرده و ناامید‌ند، آرامش ندارند، بدبین‌اند، هماهنگی درونی ندارند، تعادلِ با محیط خود را از دست داده‌اند، آشتی با خود ندارند و معنایی در زندگی‌شان وجود ندارد. دیدم نه‌فقط برای نسل جوان، بلکه برای عموم شهروندان ایرانی شاید سودمند باشد که ببینند که می‌شود انسان بدون اینکه از عقلانیت ذره‌ای هم پا عقب بکشد و بخواهد خودش را به دام اوهام، افسانه‌ها، اباطیل، اسطوره‌ها بکشاند، می‌توانند با تفکر عقلانی صرف از این یازده مشکل رهایی پیدا کنند.

:four: پایه گذاری اخلاق خارج از دین
نکته چهارمی که برایم مهم است، این است که اسپینوزا اخلاق خارج از دین را پایه‌گذاری کرد. حتی دکارت هم این‌طور نبود. دکارت هم بالاخره گرایش‌های دینی و مذهبی مسیحیت را در اخلاق سرایت داد، اما در اسپینوزا شما نوعی اخلاق را می‌بینید که هیچ آموزه دینی و مذهبی در آن راه ندارد، ولی درعین‌حال اخلاقی است که همه آنچه شما در اخلاق دینی و مذهبی جست‌وجو می‌کنید، در این اخلاق کاملا پیدا می‌شود. یک انسانی همان‌طور که خودش گفته است نه خشم دارد، نه ترس، نه کینه، نه نفرت.

:heavy_minus_sign:مصاحبه استاد ملکیان با روزنامه شرق، 28 اسفند 1401

@mostafamalekian

7 پسندیده

سلام صبای عزیز و دوست داشتنی :smiling_face_with_three_hearts:
چه پیام دلگرم کننده ای :blush:

مرسی که فراموشمون نکردی …
درست می گی، فضای مجازیه ولی پشتش آدمای مهربونی مثل خودت هستن.

راستش ، دو هفته ی دیگه خانواده ی چهارنفره مون میشه ۵ نفره.
و همین باعث کم حوصلگی م ولی از جنبه ی خوبش شده :wink:

هر چه کتاب داشتم رو بردم پس دادم ،چون وقت خوندنش بود ولی حوصله اش نه:melting_face:

زبان هم کمی دست کشیدم تا باعث زدگی ام نشه و بعد فارغ شدن،باز ادامه بدم .

و این بین ،دیدم هیچ کاری نکردن هم خوب نیست ، شروع کردم سریال بازی تاج و تخت رو دیدن :face_with_hand_over_mouth:
فصل چهارشم ولی هر چه جلوتر می رم ،بیشتر می فهمم انتخابم تو این موقعیت اشتباه بوده:grin: پر از خون و خونریزی و قتل و :confounded:

همه تو این شرایط می رن مدیتیشن می کنن که بچه شون که به دنیا اومد اروم باشه . من همچین سریالی می بینم .
دیگه جونم بگه برات خواهر که ، دلیل نبودنم هم فقط همینه !

حالا باز اگه سریال ملیح تری مدنظرت هست ،بگو بلکه بعد از تموم شدن این سریال،آبی باشه رو آتیش :shushing_face::grin:

5 پسندیده

وای چه باحال مبارک باشه سمیرا جان، خیلی خوب بود بازی تاج وتخت به جای مدیتیشن :rofl::rofl::rofl::rofl:

5 پسندیده

درود بر سمیرای عزیزم،دوست خوش قلب و مامان نمونه فعال وباپشتکار که همیشه تلاش داره تابهترین خودشو ارائه بده:heart_eyes::heart_eyes:مرسی از مهربونیت:heart:

بسلامتی،حسابی مواظب خودت باش وازصمیم دل آرزو میکنم همه چیز به خیر وخوبی پیش بره:kissing_heart:

واااای خدای من،آخه تو این موقعیتی که بقول خودت باید مدیتیشن وفعالیتهای آرامش بخش داشته باشی،چنين سریالی می بینی؟:thinking::expressionless:
من چون سالهاست تلویزیون نمی بینم،تواین مورد سریال بدردبخوری سراغ ندارم،اما اگه محدویت استفاده از گوشی نداری،استندآپ کمدی‌های مکس امینی وانیسا امانی روبشدت پیشنهاد میکنم،هردوشون اصالتا ایرانین،مکس آمریکاست وانیسای خیلی دوست داشتنی آلمان
برنامه هاشون هم بفارسی هست وهم بانگلیسی وآلمانی،زیرنویسم دارن.یوتیوپ سرچشون کن واگه دسترسی به برنامه های ماورامرزها :grin:هم داری که دیگه چه بهتراونجا برنامه هاشونوتماشاکن.من چون آدم الکی خوشی نیستم،سخت میتونم با برنامه های طنز بخندم اما این دو تاهموطن هنرمندمون جزو اون گروه معدودین که طنزشونو دوست دارم:smile:
یه پیشنهاد دیگه ام اینکه اون اپلیکیشن plum Village که آقامصطفی معرفی کردن رونصب کن،واسه مدیتیشن، خیلی آپ خوبیه وبافیلترشکن کارمیکنه،البته من سرعت نتم ضعیف باشه،خوب بازنمیشه.
آرزوی سلامتی وحال خوب واسه همه خصوصا مامانای درانتظار new baby درسراسرایران وجهان:rose::hibiscus:چرامن هرچی میگردم استیکر بچه توتبلتم پیدانمیکنم؟:thinking:

4 پسندیده

:baby::baby::baby::baby::baby:

2 پسندیده

ممنون عزیزم:heart_eyes:
راستش داشتم کامپوتر و گوشی م رو قبل از شلوغ شدن کارام خلوت و تمیز می کردم، دیدم این فیلم رو خیلی وقته می خواستم ببینم، ببینم و پاکش کنم:grin:
دیگه افتادم توش ولی اینجوری می دیدم ،نمی رفتم سراغش:melting_face:

تازه فیلم دارک رو هم یه زمانی نصفه دیدم. اونم تو لیسته .
دیگه تو این دو هفته ، یکمی آروم گرفتم که کار دیگه نکنم. :face_with_peeking_eye:

4 پسندیده