لایتنر دچار باگ شده یا داستان چیز دیگ ای هست؟

فکر میکنم لایتنر در نسخه ی جدید دچار باگ شده چون الان یک ماهه ک بعضی لغات رو بلدم ولی هیچ کدوم از لایتر حذف نشدن
کسی هست که این مشکل را داشته باشه؟
کسی هست بدونه مشکل چیه؟

4 پسندیده

مدلش اینطور هست. من 3 ماهه استفاده میکنم هنوز کلمه ای ازش بیرون نرفته .

3 پسندیده

سلام
سیستم مرور لایتنر اینطوریه ک ۴ ماه طول میکشه ک تا ازش خارج شه
۱ روز ،۳ روز ،۱۰ روز بعد ،۱ ماه بعد و ۴ ماه بعد این طوری مرور میشه

8 پسندیده

یعنی خودما نمیتونیم لغات حذف کنیم ها

2 پسندیده

چرا میتونید
ولی نکنید بهتره

7 پسندیده

من زبان شناسم رو اپدیت کردم کل کلمه های قبلی که توی لاینتر بود حذف شده و فقط جدیدا رو بهم نشون میده
اون قسمتی هم که تو بخش آمار کلمات لاینتر رو نشون میداد اونم نیست:expressionless::expressionless:

3 پسندیده

واااای خیلی طولانیه. آدم خسته میشه

1 پسندیده

عوضش میره به حافظه بلند مدتون و هیچ وقت فراموشش نمیکنید

9 پسندیده

آها ینی چهار ماه دیگ اولین لغتم خارج میشه
خوبه حد اقل خیالم راحت شد چون قبلا خیلی زود تر خارج میشدن
البته بنظرم اینطوری ک الان هست بهتره

4 پسندیده

سلام
لایتنر در نسخه جدید دچار تغییرات شده. برعکس متد لایتنر مرسوم که کلمات توی 5تا خونه دسته بندی می‌شن و هروقت خونه‌ی پنجم رو رد کنن، آموخته شده محسوب میشن، توی متد srs به صورت هوشمند و با توجه به کیفیت یادآوری کلمه توسط شما، سیستم متوجه میشه که چه زمانی کلمه رو یاد گرفتید.
توی این متد، دسته بندی کلمات مثل لایتنر ثابت و پله پله نیست و هر کلمه، منحنی یادگیری خودشو باید طِی کنه تا یاد گرفته بشه.

الگوریتم استفاده شده توی لایتنر زبانشناس، SM-2 هست که مقداری بهینه سازی روش انجام شده. شرح تاریخچه و شیوه کشف این فرمول هم توی این لینک، کامل توضیح داده شده: SuperMemo.com
ما میایم کیفیت یادآوری کلمه توسط کاربر رو می‌سنجیم و بر اساس اون، پارامترهای فرمول یادآوری رو تغییر میدیم.
مثلا کسی که بعد از دیدن معنی کلمه توی دیکشنری های مختلف، روی دکمه “می‌دانستم” کلیک کنه، سخت تر معنی اون کلمه رو یادآوری کرده تا کسی که مستقیما وقتی کلمه رو دید، کلیک کنه “می‌دانم”. این موضوع توی مقاله ای که برات فرستادم تحت عنوان answer quality معرفی شده. حالا هرچقدر کلمه سخت تر یادآوری بشه یا اصلا یادآوری نشه، اپلیکیشن متوجه میشه که باید زودتر اونو بهتون دوباره نشون بده تا یاد بگیریدش. اگر کلمه راحت یادآوری شد، پس میتونه توی مدت دورتری دوباره نشون داده بشه که براتون مرور بشه.

هر روز نباید بیان. بایستی طبق زمانبندی مشخص بیاد. تقریبا ۳ ۴ ماه طول میکشه که لغت از لایتنر خارج بشه ولی طی این ۳ ۴ ماه معمولا بایستی کمتر از ده بار ببینیدش

این الگوریتم هوشمند هست و لایتنر بسته به عملکرد شما در فواصل مختلف لغات رو بهتون نشون میده تا به حافظه بلند مدت انتقال پیدا کنه

9 پسندیده

خود لغات اگه هر بار مرور کنی میاد یا نه چند وقت بعد میاد

3 پسندیده

ببخشید متوجه نشدم چی گفتید :sweat_smile::sweat_smile::woman_facepalming::woman_facepalming:

5 پسندیده

گفتم یه لغات یه بار مرور کنیم دفعه بعد چی وقت میاد یعنی زمان شو میگم اگر مکرر مرور کنیم هر روز میاد یا نه

اهان :sweat_smile::sweat_smile:
ن هر روز نمیاد :sweat_smile::sweat_smile:

3 پسندیده

:smile::smile::grin::grin::smile::smile::smile:پس چجوریه:smile::smile::grin::grin::rofl::rofl:

3 پسندیده

چرا تو لایتنر جدید بروزرسانی لغت وجود نداره؟ یعنی یک جمله را به عنوان مثال لغت انتخاب کردیم اگر بخواهیم جمله را عوض کنیم قبلا بروزرسانی داشتیم ولی الان باید لغت را از لایتنر حذف کنیم دوباره به عنوان لغت جدید در جمله جدید به لایتنر اضافه کنیم.