ترجمه کارگاه تلفظ تیم،/Linking /r، دروس وبسایت های معتبر

سلام،من تیم هستم و این کارگاه تلفظ من است.در اینجا قصد دارم به شما نشان دهم که انگلیسی واقعا چگونه صحبت می شود.این به شما کمک می کند شنونده بهتر و سخنران روانتری باشید.زود باشید،بیاید برویم داخل.

امروز،می خواهیم درباره جنگ صحبت کنیم.جنگ،به چه دردی می خورد؟خب،همانطور که مشخص است،می توان از آن برای کمک به نشان دادن یک ویژگی گفتار روان استفاده کرد.همانطور که می بینید،ما جنگ را با سه حرف می نویسیم: w-a-r ، اما وقتی آن را تلفظ می کنیم،فقط دو صدا وجود دارد:/w/ /ɔː/.

‘r’ در هجی در خود کلمه،یا اگر کلمه بعدی با یک حرف بی صدا آغاز شود تلفظ نمی شود.ما بیرون رفتیم و از مردم در خیابان های لندن خواستیم نام یک کتاب معروف روسی را بگویند.این چیزی است که آنها گفتند:

معروف ترین کتاب روسی که می توانم به آن فکر کنم جنگ و صلح است.جنگ و صلح.جنگ و صلح.جنگ و صلح.

ساده است.اینطور نیست؟همه جنگ و صلح را می شناسند

هرگز درباره کتاب جنگ و صلح نشنیدم.

خب،تقریبا همه.ولی یک بار دیگر به نحوه بیان آن ها گوش دهید.

جنگ و صلح.جنگ و صلح.جنگ و صلح.جنگ و صلح.

کلمه بعد از جنگ با یک حرف صدادار شروع می شود.و در این حالت ‘r’ تلفظ می شود.جنگ و صلح.جنگ و صلح.به این ‘پیوند دادن r’ گفته می شود و کمک می کند تا در گفتار طبیعی کلمات روان تر جریان پیدا کنند.اینجا مثال های بیشتری هست:

میدانی،من واقعا مادر همسرم را دوست دارم.آیا به برج لندن رفته ای؟ چیزی در چشمت هست.دوباره هرگز!

خب،مثال ها را شنیدی.حالا نوبت شماست.آیا آماده ای که امتحان کنی؟گوش بدهید و تکرار کنید.

میدانی،من واقعا مادر همسرم را دوست دارم.آیا به برج لندن رفته ای؟ چیزی در چشمت هست.دوباره هرگز!

مطلب را چگونه دریافت کردی؟عالیه.بخاطر داشته باش،اگر می خواهید درباره این موضوع بیشتر مطالعه کنید،از وبسایت ما دیدن کنید،bbclearningenglish.com.این همه چیز از کارگاه تلفظ این هفته بود.خداحافظ

کسی می تواند برای آمبولانس تماس بگیرد؟لطفا!

1 پسندیده

@aFsaneh_boroumand @fateme871

1 پسندیده

سلام ممنون دوست خوبم به همکاران اطلاع دادم برای بررسی و بارگذاری اقدام کنن. فقط برای بخشهای بعدی، ترجمه رو توی این تاپیک قرار بدین ممنون میشم :relieved::rose:

3 پسندیده