زیبوک 1401 📚

اینجوری بهش نگاه نکرده بودم
متشکرم :pray:t4: :deciduous_tree:

3 پسندیده

منم ممنونم، دیدگاه شمام برای من خیلی جالب بود، کلا بحث کردن درمورد کتابا همینش قشنگه که هر کی ی چیزه متفاوتی به برداشت دیگران ازش اضافه میکنه!

4 پسندیده

کتاب کارگاه لوگان بخش اخرش خوانده شد
یشنهاد -مطالعه
کل کتاب بخواندید داستان جنایی و پلیسی که من خیلی دوست داشتم .

5 پسندیده

سلام و درود به شما.
اگر مایل هستین پیشنهاد میکنم کتاب اصلیش رو در ادیبل که حدود سی و چند ساعته درخواست بدید. به نظرم جای دون کیشوت در زیبوک خالیه.
اگه درخواستهام از حد مجاز نگذشته بود خودم درخواست میدادم.
این کتاب یه شاهکار ادبیه.

4 پسندیده

ایده خیلی خوبیه
اگه ممکنه آدرسش در ادیبل رو همینجا بفرستید من درخواست میدم و پیگیری می کنم
کتاب خیلی خوب و خنده داریه
تنها نکته اگه ممکنه نسخه ای رو انتخاب کنید که متنش با انگلیسی امروز همخوانی داشته باشه، برخی نسخه ها زبان شون خیلی قدیمیه و پر از کلمات منسوخ شده اند.
یادمه یه شب تو خدمت داشتم میخوندم، اونقدر تو خوابگاه خندیدم که همه بچه های اتاق بیدار شدن و دور من جمع شدن ببینن این چیه اینقدر خنده داره :rofl:
فکر کنم همشون خوندن، اون کتاب نوبتی تو دست همه می چرخید
فکر کنم هنوز تو اون پایگاه ارتش یه کتاب دون کیشوت هست

2 پسندیده

لینک آدیبل خدمت شما:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.audible.com/pd/Don-Quixote-Audiobook/B009XEJWP8&ved=2ahUKEwig0oPp2c37AhVah_0HHQ1iAqYQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw1H6tudUco0PH6ar_Ixyu4a

نسخه کامل ۳۹ ساعته. ترجمه اش هم جدیده. سال ۲۰۰۵ انجام شده.

این هم فایل دانلود متن انگلیسی کتاب که کار بارگذاری رو بره دوستان آسانتر میکنه:

4 پسندیده

متشکرم آقا مصطفی عزیز :pray:t4:
انجام شد
.
@aFsaneh_boroumand
سرکار خانم برومند عزیز
تو بخش درخواست های کتاب اضافه شد.
جهت اطلاع
متشکرم :sunflower:

4 پسندیده

این کتاب هم خونده شد.

راوی عالی. داستان هم روان و جذاب .

داستان پسری هست که پدر و مادر و خواهرش توسط یه شخص به قتل می‌رسند. پسر به قبرستان میره و در آنجا با کمک ارواح به زندگیش ادامه میده و…

پیشنهاد مطالعه .

ممنون از پیشنهاد دوست خوبم نوشین جان :kissing_heart:

لطفا یه کتاب جذاب دیگه پیشنهاد بدید :hugs:

9 پسندیده

ممنون از آرزو جان :joy: باز که از من جلو زدی زینب جان :joy::joy::joy:

3 پسندیده

دیگه مسابقه است .

اما هنوز مونده تا برسم بهت عزیزم :face_with_hand_over_mouth:

4 پسندیده

خدا بخیر کنه :sweat_smile:
ژانر ترسناک خیلی بیشتر از چیزی که فکر می کردم طرفدار داره
کتاب شکار انسان
شاید جالبی اش براتون این باشه که بخشی از داستان رو از زاویه دید قاتل روایت می کنه
زیبوک
کتاب های متوسط

5 پسندیده

سلام آقا بهزاد

نه بابا هیچ ترسی که توش نبود :grin::grin:

حداقل برای ما ایرانی ها این دیگه ترس نداشت :sweat_smile:

4 پسندیده

واقعا ما ایرانی ها که دیگه چیزی برای ترسیدن برامون نمونده
:rofl:

5 پسندیده

:rofl::rofl::rofl:

عجب تصویری

4 پسندیده

سلام کتاب لحظه جنون خوانده شد

5 پسندیده

سلام کتاب برنده ای اسب گهواره‌ای خوانده شد

4 پسندیده

سلام شما تمام این مجموعه رو مطالعه کردی

3 پسندیده

سلام و درود به دوستان زبانشناس.
به تازگی سه گانه ی ناهمتا (Divergent) رو شروع به خوندن کردم.

داستان کتاب تا جایی که خوندم درباره جامعه ای پادآرمان شهریه که به پنج حزب تقسیم شده و اعضای هر حزب در سن شانزده سالگی باید آزمون بدن و طبق استعدادشون حزب مشخصی رو انتخاب کنند. شخصیت اصلی داستان هم به شانزده سالگی رسیده و باید در آزمون شرکت کنه، ولی گویا به طور مشخص نمیتونه به هیچ حزبی تعلق پیدا کنه و همینطوری حزب خاصی رو انتخاب میکنه و … (تا همینجا خوندم)

راوی خیلی خوبی داره و قلم نویسنده هم روان و هیجان انگیزه و خوشحالم که پس از مدتها کتابی به این زیبایی رو بره خوندن انتخاب کردم.

12 پسندیده

سلام دوستا‌ن
کتاب سرگذشت ندیمه رو هفته پیش تموم کردم ولی فرصت نکردم گزارش بدم.

سطح کتاب : واقعا سخت

کتاب گوینده خیلی خوبی داره. یجاهایی یجوری میگفت " they have oranges" که من واقعا هوس پرتقال میکردم و ازینکه زیاد پرتقال دوست ندارم خجالت میکشیدم خلاصه که دیگه هر وقت پرتقال میبینم یجوری بهش نگا میکنم انگار آخرین باریه که میتونم پرتقال بخورم. :laughing:
سطح ادبی بالایی داره برای همین لغات سنگینی توش بکار برده شده و توصیفاتی که نویسنده خانم(مارگارت آتوود) از محیط اطراف و طبیعت کرده پر از جزییات و در نتیجه پر از کلمات کم کاربرده.
کتاب برای سطح من نبود ولی خب چون دوست داشتم بخونم به هر نحوی بود مطالعه کردم و اتفاقا خیلی هم زود تمومش کردم.
اما در مقایسه با سریال سرگذشت ندیمه باید بگم که …
کتاب شخصیت پردازی خوبی برای بعضی از شخصیت ها نداره از جمله خانم و اقای واترفورد … بیشتر تلاش کرده بود شرایط خفقان آور گیلیاد رو توصیف کنه. و فقط فصل اول سریال رو پوشش میداد و پایان بندی متفاوتی داشت. متاسفانه در کمال ناباوری کتاب به دلیل نداشتن محتوا و نبود حتی یک جمله قابل تامل منو مایوس کرد و حتی یک درصد از توقعاتم رو براورده نکرد.
( منو بگو یه دفترچه کنارم گذاشته بودم قسمت های جالبشو یادداشت کنم :woman_facepalming:)

اما سریال با توجه مدیوم وسیع تری که داره رفتار و خلق و خوی شخصیت ها رو بهتر بیان کرده و سیاست های کلی گیلیاد رو با جزییات بیشتری مطرح کرده. البته سریال هنوز تمام نشده ولی تا اینجا شخصیت ها مسیر خوبی طی کردند.
هر قدر کتاب سعی کرده بیشتر روی مساله پوشش و حجاب زنان در گیلیاد تمرکز کنه و به شکلای مختلف و زیر پوستی ازش انتقاد کنه … سریال بیشتر بر هدف فرزندآوری و نبود آزادی بیان در گیلیاد تاکید کرده و حتی یجاهایی احساس میکنم به پوشش زنان گیلیاد احترام گذاشته. (عجیبه)
همچنین توی سریال دیالوگ های قابل تامل تر و رفتارهای توجیه پذیرتری از شخصیت ها مشاهده میکنید.
بهرحال جدا توصیه میکنم بجای خوندن کتاب … سریال رو تماشا کنید.

9 پسندیده

سلام دوست عزیز ببخشید دیر جواب دادم

اره من همه این داستان هارو خوندم
کامله کامل :smiley:

5 پسندیده