بیاین در استفاده از زبان انگلیسی اشتباه کنیم

مرسی از اینکه تجربیاتتونو در اختیار ما میگذارید
من دیشب برنامه اندروید italki رو نصب کردم ولی بخشی به اسم discussion نداره
شما خودتون با کامپیوتر وارد میشین؟

5 پسندیده

دقیقا همینه. منم چند ماه پیش قرار بود اولین مکالمه اسکایپی خودم رو با Aaron و Dan از DeepEnglish داشته باشم. خیلی ترسیده بودم و از عمد یه مدت به تعویق قرار دادم. ولی خودشون فهمیدن و ایمیل زدن گفتن اگه غلط غلوط هم حرف بزنی هیچ مشکلی نیست :joy: منم دیگه دلو به دریا زدم و شروع کردم.

مکالمه اولمون تقریبا یک ساعت و نیم طول کشید اما تقریبا میشه گفت خوب تموم شد. از مکالمات بعدی هم دیگه خیلی راحت تر و دوستانه با هم صحبت می‌کردیم که واقعا برای خودم خیلی آموزنده بود و داره باعث میشه اگه این تحریمهای ظالمانه‌ی آمریکا بیخیال ما بشه :triumph: بتونیم همکاری های دوجانبه ای داشته باشیم که در ارتقای سطح آموزشی به کاربران بسیار تاثیرگذاره.

12 پسندیده

بله ،ممنون از دلگرمیتون،منم ی روز حتما شرکت می کنم ،به قول معروف ادم باید بالاخره از ی جا شروع کنه،اتفاقا من به این فک کردم چرا ما تو همین تالار ،انگلیسی با هم صحبت نکنیم ،چون اینجور که من کامنتارو میخونم تعداد افرادی ک سطحشون متوسط هستش زیاده اینجا و ی جورایی خودمون با همین تعداد هم میتونیم ی گروه تشکیل بدیم .
if you are agree with my opinion please say.!

8 پسندیده

قابلیت دیسکاشن داخل درسها که قبلا به پیشنهاد دوستان اضافه شد. این هم پیشنهاد خیلی جالبی به نظر میرسه.

الان که قابلیت گفتگوی خصوصی در انجمن هست. میشه به صورت گروهی هم گفتگوی خصوصی داشت. حتی میشه قابلیت چت آنلاین هم به انجمن اضافه کرد که فعلا بنا به دلایلی صلاح نمیدونم. اما برای اینکه یک مقداری کار رسمیت پیدا بکنه بایستی قابلیت هایی به اپلیکیشن اضافه بشه که مثلا افراد برای چت اعلام آمادگی کنن و بتونن دیگر افراد علاقه مند رو پیدا کنن.

روی این موضوع فکر میکنم و البته احتمال میدم مجوزهایی هم نیاز باشه.

6 پسندیده

من برنامشو نصب نکردم حقیقتش
من با مرورگر میرم تو سایتش چه با کامپیوتر چه با گوشی
البته یکم با گوشی خسته کنندست ولی با کامپیوتر احساس راحتی بهتری دارم
image
بخش های مختلفی توش هست شاید یه روز درباره بخش های مختلف سایت یه موضوع ایجاد کردم

خدایی این استرس خیلی رو مغزه :joy: آدم تهش دلش میگه بابا برو چیزی نیست که ولی قلبه تند تند میزنه
یه بار من یه موضوع به انگلیسی تو یه انجمن ایجاد کردم ده بار ادیت کردم و تهش گفتم بیخیال اینترو زدم رفت دو نفر نظر دادن من موقع خوندن نظرشون صدا قلبمو می شنیدم :joy: یکی نیست بگه آخه چرا؟

خیلیم عالی
I totally agree with you
a group where people can discuss about things will be awesome

7 پسندیده

اپلیکیشن Speaky که برای اندرویده رو هم می تونید از google play دانلود کنید
اونجا هم آدمای زیادی برای discussion هستن
رابط کاربریش هم آسونه

8 پسندیده

البته یه راه دیگه هم هست
می تونید یه جورایی واسه وبسایت بلاگ بسازید که مثلا یه نفر بیاد به انگلیسی توش مطلب بزاره و درباره اون موضوع بیان بقیه نظر بدن
دقیقا کاری که effortless English انجام داده
مثلا یکی میاد یه خاطره ای از مسافرتش میگه یا مثلا از فرهنگ کشورش میگه و …
اینجوری محیطش امن تر هم هست کسی مزاحم کسی نمیشه میان زیر مطلب منتشر شده نظرشونو میدن و به بحث می پردازن
چت آنلاین هم ایده خوبیه که میشه بصورت آنی مکالمه کرد
میشه یه اسکایپ گروپ هم زد که البته بازم اون یکم از ماجرا انجمن دور میشه همون رو انجمن چت آنلاین بیاد خوب تره
خلاصه باید تمام شرایط رو در نظر گرفت
ایده بلاگ واسه دوستانی مثله سحر خانوم که میخوان خودشونو تو محیط آشنا تر به چالش بکشن هم خوبه می نویسن و میفرستن واسه بقیه حتی اگه اشتباه هم شد مهم اینه تجربه رایتینگ مردم بالا میره
فک کنم اگه بلاگ زده شه یکی از اعضای خیلی فعالش من شم

7 پسندیده

خوب همین تالار گفتگو برای همین هست دیگه.
در حال حاضر دروس داستان‌های واقعی، یه پی دی اف سوالات خوب در رابطه با داستان داره (در آخر مطالب تکمیلی) که شاید خوب باشه با همین سوالات شروع کرد.

4 پسندیده

ایده ی خیلی خوبی به نظر میرسه ،وقتی ی موضوعی برای حرف زدن وجود داشته ،صحبت کردن راحت تره تا وقتیکه ادم خودش بخواد ی حرفی همینجوری شروع صحبت بزنه.

4 پسندیده

جمع آشنا باشه آدم راحت تره چون به این فک می کنه که بقیه ی افراد هم مثل خودش هستند و اینجوری از استرس ادم کمتر میشه.

4 پسندیده

تالار گفتگو به نظرم از حالت فارسیش خارج نشه بهتره
یه جوری میشه وقتی هم انگلیسی هم فارسی توش قاطی پاتی شه
اگه میشد مثلا مثله ویندوز یه تبی چیزی بالای انجمن می بود که مثلا موضوعات به زبان انگلیسی یه تب موضوعات به زبان فارسی یه تب باشه یکم از حالت قاطی پاتی شدن خارج میشه
خلاصه اینا همش ایدست خودتون ببینید چی بهتره همونو انجام بدید[quote=“Sahar, post:16, topic:659”]
جمع آشنا باشه آدم راحت تره چون به این فک می کنه که بقیه ی افراد هم مثل خودش هستند و اینجوری از استرس ادم کمتر میشه.
[/quote]
آره خیلی خوب میشه ولی یکم باید از محدوده راحتیتون هم باید خارج بشید چون اینجا همه غیر بومی هستیم و کمکی که ما میتونیم بکنیم نسبت به خارجیا کمتره ( بومی ها)
مثلا اگه شما بیاین با حریف قوی تر یه بازی ای انجام بدین بهتر میشید یا حریف هم سطح یا ضعیف تر ؟
در کل اینو گفتم که یه برنامه ریزی ای رو کارای ترسناک دیگه هم داشته باشید :smiley: مثله من که دوبار سر پست کردن یه موضوع تقریبا سکته کردم ولی تهش بهم خوش گذشت:grin:

7 پسندیده

بله این کار رو میشه انجام داد. وقتم آزاد بشه حتمن درستش میکنم.

4 پسندیده

یعنی چی بگم که حق مطلب ادا شه:joy: واقعا زدین به هدف. و به نکته اصلی اشاره کردین. کل پیامای این تاپیک رو خوندم خیلی جال بود که همه تجربه های مشترک داشتیم. منم بزرگترین اشتباهم زمانی بود که بهم گفتن یه خانوم امریکایی که تازه مسلمان شده میخاد فارسی یاد بگیره. و چون ما سر پروژه ای علمی با هم همکاری داشتیم . به من گفتن بیا با هم بحث کنید تو به اون فارسی یاد بده اون به تو انگلیسی. ولی چی بگم که ترس مانع از انجام این کار شد:tired_face: ینی به مرزی رسیده بودم که با خودم میگفتم من همین فارسیشم درست و درمون و اصولی بلد نیستم چی به طرف یاد بدم اخه:sunglasses: خلاصه که ذهن اشفته ما هر چی توجیه بود اورد و منو شکست داد. ولی این تاپیک شما باعث شد دوباره به خودم بیام و حتما تو جلسه ای که تو اردیبهشت ماه دارم به واسط میگم که دوست دارم با اون خانم هم صحبت شم.
اسکایپم دارم منتها مدتیه نرفتم. پس وردش یادم رفته:joy: اینم به روز رسانی میکنم. پیش به سوی بزرگترین و جالبناکترین اشتباهات معقول تاریخ:grinning:. ببخشید طولانی شد. در اخر از جناب اقا کامبیز و اقای ناصری تشکرات خود را مبذول میدارم. باشد همه رستگار شویم. در پناه حق

11 پسندیده

خیلی مطلب جالبی بود.ولی من یه مشکل دیگه هم دارم اینکه هر چیم بخونم بازم فک میکنم نه من هنوز سطح ابتداییم باید کلی لغت دیگه یاد بگیرم بزار کامل تر شه یکم.نکنه دیگه خیلی بد باشم…حتی وقتی همسرم میگه بیا تو خونه انگلیسی صحبت کنیم میگم بزار یکم بیشتر بخونم بعدا…
بعدا بعدا بعدا…

3 پسندیده

خوب این بعدا بعدا دقیقا مشکلی هست که بنده اینجا توضیح دادم. دلیلش اینه ما فکر میکنیم من در آینده قطعا بهتر از من فعلی هست. در حالی که خیلی وقتها اینطور نیست. اگر همین الان شروع نکنین هیچ تغییری در حال و آینده رخ نمیده.

باز شما که همسرتون مشتاق مکالمه هست به نظرم بایستی به سرعت قبول کنین و نذارین برای فردا.

در ضمن اگر فکر میکنین حرفی برای گفتن ندارین، میتونین داستانهای واقعی رو با همسرتون بخونین. هر درسی که بخونین آخرش یسری سوال تکمیلی داره که میتونین از همدیگه بپرسین و جواب بدین.

7 پسندیده

اتفاقا دارم سعی میکنم هر درسیو که پیش میرم داستانو به انگلیسی تعریف کنم براشون.یعنی همون سخنرانی که فرموده بودید.
با انگیزه ای که دارم از مطالب دوستان و شما میگیرم حتما بعدا بعدا به همین الان تبدیل میشه.

3 پسندیده

شما دوتا مشکل دارید که کاملا عادیه
یکی اینکه خودتون رو باور ندارید و می ترسید
دوم اینه مغزتون رو دسته کم گرفتید
ببینید این عادیه که مثلا یه مدتی انگلیسی بخونید و فکر کنید هیچی دارم یاد نمیگیرم ولی در واقعیت دارید یاد میگیرید و مغز داره اطلاعات جمع می کنه یه ایمیلی چند وقت پیش دریافت کردم:
Hi kambiz keshavarz,

today I have a very important topic to talk about - it’s called learning plateau. Have you heard of it? If not, read on. :slight_smile:

When you start learning something new - doesn’t matter if you are acquiring a new language or training a new sport - you can see immediate progress of your improvement and learning.

It is not surprising because when we know nothing about something and then start learning it, every new little information or a skill we learn makes a huge difference and we see immediate results. Our motivation to learn is usually high at this time.

Unfortunately, when you reach a certain point in your learning process, it starts to feel like you are not making any progress. We call this state the learning plateau. It is the time when It seems like you are not improving anymore even you are still putting consistent effort and investing time into learning.

As you probably noticed in the previous sentence I underlined the word seems. Although it may look like that we are not improving during a plateau period, we are actually improving. We just can’t see the results immediately.

That is the reason why learning plateaus are so frustrating. We learn and learn, read, listen, write in English and we don’t see any real improvement. It can hurt our motivation too.

Now, you may ask, ok Ivan, and what can we do about it?

I like AJ Hoge’s suggestion from Power English program:

“You have to trust the plateaus. If you use the correct methods […] subconsciously you will be learning very quickly, you will be understanding more and more, but there will be a gap. There will be a delay between your subconscious learning and your speaking improvement. You must enjoy the process of learning, not just the final goal.”

So, during the plateau period keep up with your learning kambiz keshavarz. Enjoy English even you can’t see immediate results and be patient. The improvement will come soon! :slight_smile:
خیلی خلاصه بخوام از ایمیل بخوام حرف بزنم میگه که شما چون یه چیز جدید رو شروع می کنید و انگیزه بالایی دارید و چون جدیده حس میکنید که خیلی پیشرفت کردید ولی وقتی به یه سطح خاص می رسید به نظر می رسه که شما پیشرفت نمی کنید
و مهم اینجاست که بدونید این به نظر میرسه که پیشرفت نکردید ولی در واقع در حال پیشرفتید پس به مغز زمان بدید به خودتون ایمان داشته باشید و از مشکلاتی که جلوتون هست نترسید بهش حمله کنید.
با همسرتون حتما حرف بزنید چون کی از ایشون بهتر؟
یکم بیشتر خودتون رو به چالش بکشید و برید با خارجی ها هم صحبت کنید. هفته ای یه بار چیز زیادی نیس فقط کافیه که یک بار انجام بدید بعدش دو هیچ از مشکلاتتون جلو میوفتید و از روند کاریتون هم لذت وحشتناکی می برید.

10 پسندیده

با سلام خدمت دوستان. فقط من یه چیز میگم مزاحم نمیشم.
تنها دلیلی که دوستان نمیتونن حرف بزنن اینه ک شما به انگلیسی فکر نمیکنید. شما باید درباره ساده ترین موضاعت حرف بزنید. مثلا پوست کنندن موز. انداختنش تو سطلل اشغال. تخم مرغ درست کردن چه sunny side up چه scrambled و چه boiled ار نوع. اینا ساده ترین چیزهای ممکن هستش که خیلی ها بهش توجه نمیکنن و وقتی صحبت کردن درباره شون پیش میاد خیلی از زبان اموزا freeze up میشن.

یه بچه بومی به سادگی اب روون درباره اینا حرف میزنه. پس ما نیاید از پله اول بریم برا تافل و مدارک دیگه. چون تافل و اینطور مدارک دردی دوا نمیکنه. شما باید هر روز صحبت کنید. من از سال 2011 با در سهای Aj کار کردم. به هر حال و ساده ترین حرکات رو مثلا چهار زانو نشستن یا یه قلپ اب هم بده من بخورم یا با کفگیر ته دیگ رو بکش بیرون. و خیلی از این شکل مثال ها یا مثلا بسکوییت رو بزن تو چای. یا تو ذوق بچه نزن یا دم در با من کار دارن یا ته کفشم صاف شده و خیلی از مثال های دیگه. پس بگردین اطرافتون و ببینید جملات رو. حتی ساده ترین رو. بیش از نود دردصد صحبت های که ما به فارسی میکینیم امریکایی ها دقیقا براشون اصطلاح یا جمله مربوطه دارند. پس خودمون رو گول نزنیم.

یه واقعیت محض هستش طرف هزارتا مدرک داره کلمات قلنبه سلنبه زیاد بلده ولی پای صحبت کردن ساد ه ترین موضو عات که میاد پا پس میکشه. اگه به این شکل یاد گرفتید یعنی دارید spoken English یاد میگیرید . من نه ادعام میشه و نه هیچ چیز دیگه. فقط خواستم بهتون بگم که دوستای عزیز spoken English خیلی گردن کلفت تر از چیزی هستش که خیلی از زبان اموزا فکر میکنن.دیکشنری لانگمن شاید برا خیلی ها سخت باشه انگلیسی به انگلیسیش. ولی سرشار از جملات روزمره هستش خیلی ها دست کم میگیرنش .میتونید جملاتش رو تو یه دفترچه یاداشت کنید یا هر کلمه ای رو که پیدا میکنید بزاری تو لانگمن ببینیدی چقدر جملات محاوره ای میاد بالا. لانگمن یه مثال کوچک هستش. صحبت زیاد دارم. ولی فک کنم کافی باشه.

ببخشید وقتتون رو گرفتم. ازطرف یه self -taught. روانیه spoken English.

12 پسندیده

ببخشید من اینم فراموش کردم. با یکی از دوستاتتون که علاقمند به زبان انگلیسی هستش مدام صحبت کنید مدام و مدام. جملات و کلمات رو با صحبت کردن stabilize کنید . باید حک بشن تو ذهنتون. هیچ راهی هم وجود نداره برا تسلط مگه اینکه صحبت کنید چه با خودتون چه دوست غیر بومی تون و باید در معرضش قرار بگیرین در معرض حتی ساده ترین موضوعات و وضعیت ها . پس باید حرف بزنید . حرف بزنید حرف بزنید حرف بزنید. مهم نیست که اشتباه حرف میزنید کم کم جا میفته کم‌کم کلمات مربوط به اون موقعیت رو یاد میگیرید و جایگزین میکنید. کم کم تو فیلم ها ، پادکست ها، اینترنت و جاهای دیگه بهش برخورد میکنید پارتی از وجودتون میشه به انگلیسی خواب میبنید حتی فارسی کم کم یادتون میره اسم انگلیسیش رو زودتر میارید بالا. حتی فارسی صحبت کردنتون رو تحت تاثیر خودش قرار میده قشنگ تا چند مدت دیگه به فارسی که میخواید حرف بزنید تلاش میکنید که اون کلمه رو یادتون بیاد.

هیچ ربطی نداره که تو جو باشین چه تو امریکا چه تو اروپا و استرالیا مهم اینه که محیط رو برا خودتون انگلیسی کنید ادم هستش سالهاست تو امریکا زندگی میکنه نمیتونه دو کلام حرف بزنه ولی تو دور افتاده ترین روستاهای محروم ایران ادم هستش که با گوشی موبایل 200 تومنیش و اینترنت ذغالی گوشیش مسلط حرف میزنه . تو جو باشی خوبه. ولی تسلط بحث دیگه ای هستش. خودت میتونی بسازیش. هر کی هم میگه حتما باید معلم داشته باشی بری کلاس زبان خیلی خیلی معذرت میخوام bull … هستش . حرف که میزنی داری به انگلیسی فکر میکنی داری خودت رو به چالش میکشی. ترس و استرس هم الکیه . تنها دلیلش اینه که حرف نزدی. ببخشید واقعا بازم.

9 پسندیده

رو درو صحبت کردن شدیدا بهتر هستش تا پشت تلفن صحبت کردن. مزایاش رو خواهید چشید. خودتون میفهمید .درابره کوچکیترین کاری که میکنید با خودتون حرف بزنید شاید خیلی مسخره به نظر بیاد وای پاش که بشه شیک و پیک هنگ میکنید. ادم هستش که تافل داره ، ایلتس داره ولی درباره ساده ترین موضا عات نمیتونه حرف بزنه. خیلی خیلی شرمنده دیگه دوستان.

6 پسندیده