انتخاب لهجه بریتیش یا امریکن و چرا ؟

میشه بگین کدوم لهجه انتخاب کردین علتشم بگین … اصلا کدوم بهتره …

من تازیگا دارم متوجه فرقشون میشم و الان یکم موندم بین انتخاب کدوم یکی :sleepy:
@ahmadi49
@yousof1111
@yektaamir
@boudicca
@zahra9981
@melodie1
@zaribano
@mohadeseh34
@sepide-str
@mostafa264
@bagheri596
@yousof1111
@shokoufeh5
سلام به دوستانی که تگ کردم و اینکه ببخشید ولی واقعا نیاز به راهنمایی و تجربتون دارم اگه لطف کنین بگین :rosette::tulip::pray:

14 پسندیده

سلام و درود
آمریکن رو ترجیح دادم چون راحت تر و عمومی تره، اکثرا لهجه ها به نظرم شباهت بیشتری دارن به امریکن تا بریتیش. بریتیش خیلی وسعتش کمتره شاید فقط شامل انگلیس بشه اما بازم جذابیتای خودشو داره. در کل به سلیقه خودت بستگی داره که کدومو انتخاب کنی.

9 پسندیده

منم حس میکنم امریکن دوست دارم
@sorenashariati9
ممنون برای راهنمایتون

7 پسندیده

من بریتیش رو انتخاب کردم. وستعتش زیاده. ایرلند اسکاتلند انگلستان ولز و… بعد بریتیش ها همیشه امریکن رو می فهمن اما امریکن ها. کلی از فیلم های خوب مثل هری پاتر ارباب حلقه پیکی بلاندرز شرلوک پوارو جیمز باند غرور و تعصب و… و اینکه بهترین ادبیات دنیا رو هم دارن. شکسپیر،آگاتا کریستی، چارلز دیکنز ،جی کی رولینگ. خود امریکن ها لهجه بریتیش رو بیشتر میپیسندن. فکر میکنن داری کلاس میزاری براشون.

12 پسندیده

چه جالب … ممنون برای راهنماییتون :ok_hand:
@alirezazamany1

4 پسندیده

سلام عزیزم . من اطلاعات زیادی راجع ب مطالبی ک دوستان گفتن ندارم ولی حس شخصیم اینه ک با امریکن راحت ترم :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

سلام دوست خوب و فعال و زرنگ.
راستش نمیدونم راهنمایی من بدردت بخوره یا نه ولی فقط تجربه شخصیه و بس.من خودم تا حالا به هیچ وجه درگیر این موضوع نشدم چون بنظرم جز فرعیات یادگیریه و اصل رو بر این گذاشتم زبان رو یاد بگیرم و به مرور و ناخودآگاه با گوش کردن هر لهجه ای شد مهم نیست بقول یه استاد زبان شما زبان رو بلد باش و حرف بزن اصلا لهجه ات فینگلیش باشه ولی تلفظت درست باشه.
ببخشید این فقط نظر شخصی من بود اگرم بکارت نیومد شرمنده

9 پسندیده

ممنون خانوم احمدیِ عزیزم :heart_eyes::heart_eyes: منم مثل شمام
دوست دارم از خوبیای امریکن بیشتر بدونم … یا اینکه دودلم نکنه اگه امریکنو بخونم به قول اون دوستمون بریتیش متوجه نشم

5 پسندیده

اتفاقاا اقای باقری منم خیلیییی دوست دارم برام مهم نباشه و اگه بدونم هیچ تاثیری روی فهمیدن اون لهجه در اینده برام نداره واقعا این دل نگرانی میزارم کنار … دوستمون اون بالا گفتن امریکن بدونی … فهمیدن بریتیش سخته …‌ اینطوره واقعا؟

6 پسندیده

توی همه این مدتی که با زبانشناس هستم خیلی دیدم این سوال مطرح شده ولی هیچ وقت نتونستم درکش کنم چون واسه خودم اصلا قابل لمس نبود به این دلیل که تو زبان شناس منابع زیادی هست و میتونی همه رو کار کنی پس بنظر من تفاوتی از لحاظ متوجه شدن نیست
یه مثال برات میزنم تو زبان اصطلاحات خیلی زیاده و حتی میشه گفت درصد زیاد از مکالمات روزمره و فیلم ها از اوناست ولی آیا واسه یه یادگیرنده کدوم مهمه اول یادگرفتن زبان و ساختارش و تلفظ یا یادگرفتن اصطلاحات خب قطعا مورد اول و بعد از یادگرفتن زبان و ساختارش باید رفت دنبال پیشرفت بهتر با یادگیری اصطلاحات.
اگه فقط واسه نگرانی دنبال این موضوع هستی اصلا نگران نباش این دقیقا موضوعیه که ممکنه از اصل مطلب یعنی یادگیری با لذت و طبیعی دورت کنه.به ذهن و گوشت اجازه بده همه لهجه ها رو بشنوه و خود به خود زبانت یه لهجه ای رو که ذهن باهاش راحتره رو بازگو میکنه بدون هیچ استرس و نگرانی

7 پسندیده

سلام دوست عزیز و بزرگوارم زرگل خانم
راستش منم مث حسین آقا گل زیاد متوجه و متمرکز روی لهجه نبودم ولی با امریکن راحت ترم میدونید چون از اینکه هی بخام یه حرفی را تلفظ نکنم سخته برام.
مرسی از تاپیک قشنگت
شاد باشی و سلامت :rose:

6 پسندیده

ممنون از شما دوستان که همیشه یاری رسونید :rosette::tulip::blush:
@mostafa264
@bagheri596
تجربیاتتونو اویزه گوش میکنم :pray:

6 پسندیده

قربان شما دوست و یاور بزرگوار
وظیفه ای بیش نیست.
لطفتان مستدام

5 پسندیده

راهنماییتون خیلی خوب بود منی که دوست داشتم بریتش یاد بگیرم الان ترغیب شدم برای امریکن

6 پسندیده

حقیقت اینکه من از ابتدا فقط می خواستم انگلیسی یاد بگیرم و به لهجه و این چیزها فکر نمی کردم. به طور اتفاقی اولین صداهایی که به گوشم خورد بریتیش بود. بعدها آمریکایی هم گوش دادم و سعی کردم ادایشان را در بیاورم. اما تلفظم متمایل به بریتیش ماند. به نظر من لهجه یک اتفاقه که ممکنه برای بعضی بیافتد.
خلاصه اینکه لهجه ها و گویش های بریتیش رو ترجیح میدم، اما آمریکایی استاندارد رو هم دوست دارم.

8 پسندیده

سلامممم!

راستش من چون با زبانسرا شروع کردم اصلا انتخابی در کار نبود. اونجا (مثلا) لهجه امریکن یاد میدادن، منم مجبور بودم که با همون پیش برم، ولی ۳ سال پیش که با زبانشناس آشنا شدم خیلی دوست داشتم که لهجه بریتیش رو یاد بگیرم ولی چون برام سخت ب نظر میرسید و دیگه تقریبا ۳ سالم بود که با امریکن خونده بودم، بی خیالش شدم. انتخاب لهجه ی چیز کاملا سلیقه ایه (اگه قصد مهاجرت ندارین که در اون صورت قطعا لهجه کشور مقصد اتخاب درسته) و ب نظر من هر دو لهجه اگه درست یاد گرفته بشه و درست بیان بشه، قشنگیای خودش رو داره(کلا ب نظر من مهم نیست لهجتون چیه، درست بتونین بیان کنید، اینتونیشن و استرسا رو رعایت کنید، قشنگ ب نظر میرسه). شما میتونین از منابعی استفاده کنین که ترکیبی باشن از دو لهجه که گوشتون ب هر دوشون عادت کنه و اون وقت مهم نیست که چ فیلمی یا کتابی میخونینن و لهجشون چیه، میتونین متوجهشون بشین، ولی تمرکز اصلیتون رو بزارید رو لهجه ی منتخبتون و مطمئن بشین که هر کلمه رو با لهجه منتخببتون بیان میکنین، ولا اصلا نیازی نیست که شما ب خاطر اینکه لهجتون فلان چیزه کتابا یا فیلم ها یا اصلا هر منبعی دیگه ای که ازش استفاده میکنید رو محدود کنید. من خودم لهجه بریتیش دوست داشتم چون از نظر کلمات یا اصطلاحات ب نظرم غنی تر و جالب تر ب نظر میرسید، کلا خیلی ب نظرم باحال بود :sweat_smile: ولی خب من هنوزم با همون امرکین پیش میرم.

ی چیز کاملا سلیقه ایه.

من خودم بعضی فیلمایی که لهجشون بریتیش بود رو میدیدم دقیقا این حالتی میشدم:joy::joy::joy:ولی خب الآن خیلییی بهتر شدم، فقط باید در کنار منابع اصلیتون ی چند تا منبعم برای لهجه ی دیگه بزارین

5 پسندیده

@zargol6

سلام زرگلی جونم چطوری؟دلم برات تنگ شده بود:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

زرگل جان در رابطه با تاپیکت باید بگم که من لهجه امریکن رو انتخاب کردم چون یه لهجه همگانی و نامحدوده خیلی جاها کاربردش بیشتره حالا توضیح میدم برات:

اول اینکه اگه لهجه امریکن رو انتخاب کنی همه انگلیسی زبانا میتونن به راحتی درکت کنن و میتونی یه ارتباط وسیعی با جهان داشته باشی

دوم اینکه لهجه امریکن بر رسانه ها تسلط داره همین یه نمونه که میخوام بگم میتونه وسعت این لهجه رو برات آشکار کنه اینکه اگه یه نگاهی به صنعت سینمای هالیوود بندازی میبینی که لهجه‌ی امریکن بر اون غالب هست حالا این فقط یه نمونه بود با این همه وسعت. اینم بگم که صنعت رسانه‌ای آمریکا تولیدات و محصولات جالب تر،جذاب تر،هیجان‌انگیزتر و خنده‌دار تری رو نسبت به انگلستان ارائه میده.

سوم اینکه محتوای وب بیشتر به لهجه امریکن هست.90درصد آنچه در تلویزیون،رادیو،فیلم ها،پادکست ها،وبسایت ها و…میشنوید امریکن هستش.

چهارم‌اینکه تعداد افرادی که به لهجه امریکن صحبت میکنن 10برابر بریتیش ها هست دیگه خودت حساب کن چه جمعیتی رو به خودشون اختصاص دادن.اگه سوال یا مشکلی داشته باشید دسترسی به افراد این لهجه بسیار راحته.

7 پسندیده

اخیرا یکی از عزیزانم رفت کانادا ، وقتی ازش پرسیدم خب با زبان اوکی هستی یا نه . گفت اینجا پر از لهجه و زبانه اونم به انگلیسی . همه رنگ آدمارو با هر زبانی میتونی ببینی ک دارن انگلیسی صحبت میکنن :joy:
زرگل جونم ما هم یکیش :rofl:

4 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون :pray::rosette::tulip:

3 پسندیده

خیلییی ممنون عزیزدلم برای وقتی که گذاشتی و تجربتو گفتی
بابت کلیپ. جالب بود :smile:خیلی ممنون :kissing_closed_eyes: اون کسی که سفارش میده لهجه بریتیش داره درسته .؟
چقدر تفاوت بود بین اون چیزی که اول گفت … بعد برای اون امریکن اصلاحش کرد … :neutral_face::face_with_head_bandage: برگ ریزونم… ی چند جای دیگم شنیده بودم … یکم ترسیدم :joy:برای همین این تایپیکو زدم

4 پسندیده