یادگیری انگلیسی با بازی ویدویی 🕹️

اگه اهل گیم هستید :video_game: و انگلیسی رو دارید یاد میگیرید

برادر داری چی میگی؟

بزار حرفم رو بزنم

داشتم میگفتم…

سلام
انگلیسی رو میشه با گیم یا همون بازی هم یاد گرفت
بگو چجوری

چجوری؟

قابل توجه این تجربه هست و بعضی ها هم فیلم پادکست آهنگ و… گوش میدن و یاد میگیرن

خلاصه

یکم زود نیست برا گفتن خلاصه ؟

Shhhh!

چشم

آره داشتم میگفتم

من خودم زیاد کالاف دیوتی دارم :slightly_smiling_face:

و بعضی کلمات رو میگه من متوجه میشم :video_game::slightly_smiling_face:

چِگانه؟

باید بری کلاس اول 
باید بگی چگونه

خب نابغه چگونه؟

توجه توجه!

پرسش بدون استفاده از گوگل ترجمه/ترنسلیت‌

سوال
معنی نابغه را بنویسید ؟

برگردیم سر موضوع

داشتم میگفتم
وقتی زیرنویس رو فعال کنیم بعضی از کلمات ناخودآگاه میفهمیم

چطوری؟
چون اینقدر تکرار کردیم یادش گرفتیم

@HasanNoori1382
آقا نوری می‌دونه چی میگم

چی میگی ؟

خود آقا نوری اهل گیم های کامپیوتری هست و احتمالا، زیاد بازی میکنه و اگه خوب گوش کنه میفهمه کاراکتر های بازی به انگلیسی چی میگن

آها گرفتم

پس بازی هایی مثل کالاف دیوتی یا فوتبال یا فورزا برای یادگیری انگلیسی کمک میکنه

جی تی ای وی رو به هیچ وجه پیشنهاد نمیدم

چرا؟!

1. بی ادبی داره
  2. برا انگلیسی خوب نیست چون فحش میده

آها

بازی های پیشنهادی من

:one: کالاف دیوتی
فرق نداره حالا چی باشه

:two: فوتبال

فیفا از نظر من جالب نیست

:three: ماشین بازی

فورزا هورایزن رو بیشتر پیشنهاد میدم

تبلیغ

آیا می‌خواهید بازی پر سر و صدا داشته باشید؟

پس فورزا هورایزن ۵ را نصب کنید چون صدای سخنگوش زیاد حرف میزنه

خلاصه
رسیدیم به بخش پایانی

ولی کالاف دیوتی واقعا کمک می‌کنه

از یه طرف شجاع میشی
از یه طرف تفنگ …

ساکت!

داشتم شوخی میکردم

ولی…
آدم رو شجاع می‌کنه
و از یه طرف به یادگیری انگلیسی کمک می‌کنه
@fateme67
@mohadese92
@shokoufeh5
@sadegh63 @zargol6
@zaribano @melodie1

موفق باشید :rose:

@afsnejm

@aFsaneh_boroumand

11 پسندیده

سخته شما از علم انگلیسی قبلی که داشتید تونستید بفهمید.
مثلا توی بازی کالاف میگه

He’s alive

بالفرض ما معنی alive رو نمیدونیم.از یه طرفی زیر نویس اونقدر زود میره که وقت یادداشت نداریم. از یه طرف میخوایم ادامه بازی رو بازی کنیم و دیالوگ های بعدی رو بخونیم از یه طرف نمی تونیم بازی رو بزنیم عقب مگه اینکه میژن رو ریست کنیم.
سوال آیا تلفظ ما قوی میشه؟
بعله. کلمات رو هم می‌بینیم هم تلفظ رو میشنویم.

از یه طرفی هر بازی توی یه موضوع خاص انگلیسی درس میده و سطح بندیاش فرق میکنه فورزا درباره ماشینه کالاف درباره اسلحه و جنگ و وظیفست.

پیشنهاد خودم ردد2 هست هم متنش روونه هم بشدت قشنگه

2 پسندیده

این روش یک جورایی گسترده خوانی هست لازم نیست خیلی دقت کنیم
اگر لغت نامفهوم در جمله بود، سعی میکنی از جریان بازی متوجه بشی

نهایتا میتونی سعی کنی سریع املای لغت یادت بمونه و یادداشت کنی
قراره با لذت بردن از بازی، یه هدف دیگه هرچند خیلی ضعیف هم جلو ببری

1 پسندیده

خودم ردد ۲ رو چند بار بردم

من هم tomb raider, detroit, last of us, uncharted و برای بازیهای موبایل هم lost lands رو معرفی میکنم که خیلی به زبان کمک میکنه و ماجرایی و داستان محوره

5 پسندیده

عالی

فقط متاسفانه Pc ندارم بازی کنم
لپ تاپ هم ندارم

بازی اندرویدی برای زبان انگلیسی چی هست؟

یعنی به جز اون

اون بالاییا که گفتم برای ps4 بود ولی برای گوشی darkness and flames هم خیلی قشنگ بود. من کلا بازیهای داستانی و ماجراجویی رو خیلی خوشم میاد. این لینکی که براتون میفرستم سازنده هر دو بازی هست که برای گوشی معرفی کردم. اکثر بازیهاش همین سبکه و از دید من جذاب و مفیده

https://www.google.com/search?rlz=1CDGOYI_enGB1026EE1026&hl=en-US&sxsrf=ALiCzsZR-NzswBwkjenhhg8XnBzawTyuDQ:1665672121211&q=Five-BN&stick=H4sIAAAAAAAAAONgVuLSz9U3yK4sM00rf8Royi3w8sc9YSmdSWtOXmNU4-IKzsgvd80rySypFJLgYoOy-KR4uJC08SxiZXfLLEvVdfIDAO1JcNlQAAAA&ved=2ahUKEwjWgeOYuN36AhWS7KQKHeXKBUkQ-5YCKAJ6BAgUEAM#wgvs=e&wptab=si:AC1wQDBT5bnuewr4rzdmm122yQAfkK73Kwi7NCgxAS2YkmkMqkHItjAGKCig3G4I3Vl0yLz8HCROt_cgGiARHbiy5MysuwL9nZXQgH7PMGbtzbZ6kK7LdOkwr-6ZADmh1WOtxcWptX8oJGg_7Pf0gOpUezM74CQO2A%3D%3D

تصویر

6 پسندیده

این تایپکو دوست داشتم :smile: یجورایی خیلی راحت حرفتونو متوجه شدم …و درمورد بازی خیلیی دوست دارم تجربش کنم ولی تا حالا نشده …در کل اقا یوسف موفق باشی :ok_hand::relaxed:

2 پسندیده

گیم گیم گیم گیم اوووهوووووووو :star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck:

سلام ب همه ی دوستان ب خصوص گیمیر های عزیز
مرسی یوسف ک تگ کردی منو تنکس

گیم ها یکی از بهترین منابع واسه یادگیری زبان هستش چرا چون هر گیم داستان خاص و زیبایه خودشو داره و خب شما باید قدم ب قدم تکمیلش کنین
همه ی بازیهاهم ک زبانشون انگلیسی هست

کاری ندارم ب اینکه gta بد هست یا نه :blush:
ولی سری بازی های gta پر از اصطلاحات خیابونی و خیلی عامیانه هستن و هرکی ک دیالوگ های gta رو بفهمه بدون شک زبانش خیلی خفنه ب خصوص gta sa ک دیگه اخرشه :joy::joy::grin:

فوتبال ک بنظرم زیاد جالب نیست اره گوینده بازی رو گزارش میده ولی خب وقتی زیاد بازی کنی اصلا توجه نمیکنی و تکراری میشه تو دراز مدت منظورمه

بنظرم بازی های اکشن ادونچر واسه زبان عالییی هستن مثل چی ؟
مثل cod سری داستانیش نه مدل های بتل رویال الانیش
Tomb rider
Assasins creed
Gta
Need for speed
Forza horizon
Starwar
Shadow of mordor
Uncharted
The last of us
Diablo
Starcraft
Dota
World of warcraft
Overwatch

یه بازی بود خیلی باحال بود همه چیش اسمش
The settlers هست اینو اگه pc داشتین حتما سراغشو بگیرین خیلی باحال هست

هر نسل اش از نسل قبلیش خفن تر ک کامل تره
من ۵ اشو با گرافیک اولترا بازی میکنم اصلا ی چیزه دیگست غیر قابل توصیف :exploding_head::exploding_head::exploding_head:

4 پسندیده

سلام افسانه خانم خسته نباشین وقتتون بخیر
فکر کنم شما کنسول باز باشین :joy::grin:
حوس ب دل موندم رد دد بازی کنم ولی نشد
ولی بازی انحصاری مارول اسپایدر من ک فقط واسه ps4 و ps5 بود فک کنم واسه pc هم عرصه میشه

ماشالا شما چ بازی های چالشی بازی میکنین تایم رایدر رو منم خیلی دوس دارم اون قدیمی هاش نه ک واسه دوران پلی استیشن ۱ اینا بوده :grin:
Rise of the tomb rider رو از اول تا اخرشو بازی کردم خیلی خفن بوود

Last of us یکی از احساسی ترین و قشنگ ترین هاست
شمام بازیش کردین ؟

:star_struck::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::star_struck::heart_eyes:

گیم کلا ی چیزه دیسگت خیلی ها نمیفهمن یا درک نمیکنن میگن طرفو نگاه داره وقتشو هدر میده گیم بدرده چی میخوره.

خبر ندارن خیلیا با همین گیم و علاقه شون ب جاهای خوب رسیدن نمونه ش اریا کئوکسر بهترین یوتیوبر مون
ک حتی شرکت هایی مثل ubisoft یا rockstar بهش گیم هاشونو میدن ک ی لتس پلی کوتاه واسه ماها بره برای اشنایی با گیم

یا فرشاد سایلنت ک بهترینه دلم واسه ویدیو هاش و خوبببییییی گفتن هاش ی ذره شده :joy::joy::joy::joy::sweat_smile::grin:

من پای گیم وسط باشه نمیتونم حرف نزنم خلاصه ک گیم خیلی خوبه اگه گیمر واقعی باشی ی حسه دیگه ایی داره

3 پسندیده

تنها تجربه من از بازی …اون بازی پسر بچه بود روی ریل قطار میدویید :joy: تازه اونم دست بچه داییم میدیدم بزور ازش میگرفتم یکم بازی کنم :joy::joy:خدا ببخشتم… بچه تو اتاق گریه میکرد :joy:
ولییی خیلیی دوست دارم اسم این بازیایی که شما گفتین … افسانه جون گفتن … و اقا یوسف ‌. … خوشم میاد کسی که با عشق در مورد چیزی که دوست داره حرف میزنه … این عشق توی شما ۳ تا دوست عزیز کاملا مشهوده :heart_eyes:

3 پسندیده

لینک نصب بذار همه یریم نصب کنیم:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::grin::grin::grin: البته که انتهای حرفت فهمیدم پی سی قوی داری من لپتاپم نمیکشه فکر کنم:sweat_smile::sweat_smile:

2 پسندیده

بازی جنگی سراغ ندارید ؟
برای گوشی؟
برای کنسول به جز بتلفیلد
بتلفیلد ۴ رو بردم و خیلی خوشم ازش اومد
بتلفیلد ۳‌ خب هیچ
بتلفیلد ۵ پدرم رو در آورد سر یه مرحله

ممنون

ندارم

آره ولی ۵ اصلا
خیلی حرف میزنه
سرم رو میزاره درد

بنده هم کنسول بازم و بیشتر کالاف دیوتی هارو بازی کردم

منتظر جدیدش هستم

گیم عالیست
اطلاعات من رو برده بالا

اگه کالاف دیوتی موبایل دارید روی کامپیوتر اگه خواستید باهم یه بتل بریم
به شرطی که همکاری شدید کنیم

مشهود ؟
ولی اگه حرف خوبیه ممنون

هی …
من با یه گوشی قدیمی بازی میکنم
فقط کالاف روشه
کنسول هم که آنلاین نیست
خوش به حالتون

3 پسندیده

به شدت هستم:joy: البته از بچگی سگا، کامپیوتر، ایکس باکس ٣۶٠، ایکس باکس وان و الانم پی اس ۴ :grin::grin:

گیم به نظر من بهترین روش یادگیری زبانه چون در عین حال که کیف میکنیم از بازی کردن (البته برای اونایی که از بازی کردن لذت میبرن) داستان رو دنبال میکنیم و برای اینکه مراحل رو پیش ببریم باید دقت بالایی به خرج بدیم و همه چیز رو بفهمیم تا مرحله پیش بره و همین کنجکاویا زبانو خیلی تقویت میکنه که برای منم تا به امروز همینطور بوده

من از اولین نسل تام رایدر که صورتش شیش ضلعی بود تا همین الان همشو بازی کردم فکر کنم:joy::joy:و بهترین گیمه از دید خودم ولی بعد از اینکه detroit اومد رتبه اش برام یکم تغییر کرد

3 پسندیده

ابوالفضل!

چقدر نوشتم
کی حوصله داره اینو بخونه !؟

2 پسندیده

بله بازی کردم و اصلا بخاطر همین بازی انحصاری رفتم ایکس باکس وانمو فروختم پی اس ۴ خریدم :grin::grin:

اسطوره ای که همیشه دنبالش میکنم و خیلی قبولش دارم و همه استریماشو دنبال میکنم. بماند که باهاش در ارتباط هم بودم چند وقت پیش :grin::grin:

3 پسندیده

خانم برومند

کالاف باز هستید ؟

روی لپ تاپ هم نصب میشه

چون دوتامون تقریباً یه کنسول داریم
من ایکس باکس وان اس دیجیتال
ولی پلی استیشن دستم رو اذیت می‌کنه برا همین نخریدم

و معلومه خیلی اهل گیم هستید

من به شدت از بازی کردن لذت می‌برم. یه بار روز بازی کردم فک کردم شبه :sweat_smile:

3 پسندیده

بدبختانه فیلترشکنم از کار افتاده برم یوتوب

2 پسندیده

:disappointed_relieved::cry::sob::sneezing_face::sneezing_face::face_exhaling::face_with_head_bandage:

مهم نیست :sweat_smile:

3 پسندیده

خوببییییییییی :call_me_hand::call_me_hand::call_me_hand::call_me_hand::rofl::rofl::rofl::rofl: فرشادم عالیه من هر دوشونو دوس دارم

من برای یه تیم دوبله گیم تا چند وقت پیش همکاری میکردم برای دوبله و ترجمه. اون موقع resident evil 2 رو ترجمه و یه جاهایی هم دوبله کرده بودم، با اریا صحبت کردم میگفت تبلیغتونو میکنم مجانی و دمش گرم ١٠ تا استوری راجبمون حرف زد رایگان و گفت اگه اون رزیدنت اویل جدیده که داره میادو زود بتونین تو روز عرضه‌اش دوبله کنین من بجای شرکت اصلی مال شما رو واک ترو میرم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

3 پسندیده