یادگیری انگلیسی با بازی ویدویی 🕹️

یعنی مشخصه که حرفه ایین

2 پسندیده

برای همینه منم کلی حرف میزنم الان:joy::joy::sweat_smile::sweat_smile:الان چتای خودمو باید بفرستم متفرقه :rofl::rofl:

دقیقاااا مشهوده:grin::grin::heart_eyes::heart_eyes: حتما بازیای موبایلی که گفتمو نصب کن

نه من جنگی با گوشی بازی نمیکنم. فقط battle field, assassin’s Creed, call of duty با پی اس ۴ بازی کردم

فقط رو کنسول بازیش کردم سیستم پی سیم نمیکشه

منم همینم هم دردیم

یکم مثلا سعی کردم چتامو جمع کنن تو یکی. راستی یادم رفته بود بازی مافیا و LA noire هم برای پی سی بود اونم خیلی قشنگه و داستانش برای زبان مناسبه

2 پسندیده

چون تاپیک منه اجازه نمیدم
مگرنه باز اعتراض میکنم !
شوخی کردم :sweat_smile:

پس اهل بازی جنگی هستید
عالی
حیف کالاف دیوتی موبایل روی کنسول نصب نمیشه

از بتلفیلد ۱ و ۵ تنفر پیدا کردم

میخواستم بندازم همشو پشیمون شدم ننداختم
خوشم ازش نیومد

انگار منو ، آقا نوری ، و شما خیلی اهل گیم هستیم

کاشکی کنسول من آنلاین میشد :pensive:

مگرنه الان وارزون بازی میکردم

الان وارزون موبایل میخواد بیاد منتظرش هستم

2 پسندیده

اره حس میکنم باید تجربه کنم :heart_eyes::heart_eyes::smile::smile:

3 پسندیده

چشم حتما :heart_eyes::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::star_struck::star_struck: بازی تو ژانر استراتژی هستش ب قول قدیمیامون ساخت و سازیه :rofl::rofl::rofl::rofl: ولی خیلی باحاله گرافیکش
احتمالا بیاد روی لپ تاپ تون

اره چون من تازگیا سیستم قدیمی مو فروختم و این یکی رو گرفتم این یکی ی چیزه دیگست
مشخصات اش رو کوتاه میگم
Cpu core i 9 11900k
Nvidia Geforce 3070 ti
ASUS ROG z 590E
32 gb ram
1 tb ssd
3 tb hdd
Psu cooler master platinum 1000 V
Fan cpu green glacier g 360 Evo
Monitor asus 24.5 Gaming

چون دارم کلاس طراحی گرافیک و اموزش فتوشاپ میرم باید سیستمه قوی باشه البته این ی دلیل منطقی نیست
ب قول بی پل ارت من با لپ تاپ بدون گرافیک شروع کردم الان ب اینجا رسیدم :smile::grin:

فن هاش و موس و کیبورد اش دیگه اونقدرا مهم نیست البته پاورش اش خیلی مهمه اگ ضعیف باشه قطعات رو نیم سوز میکنه

کیس ام هم master tech T 500 هست :blush::star_struck::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::star_struck:

یه گیمر میتونه اینارو حدس بزنه :joy::joy::sweat_smile::grin::sweat_smile: گیمر واقعیییی هستین ایولللل

دقیقا خوده خودشه ب خصوص اونجاش ک گفتین هم کیف میکنیم هم زبان مون مرور میشه
ب خصوص توی بازی های اکشن ادونچر

وواااوووو :clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2::star_struck::star_struck::heart_eyes::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: افرین واقعا پرفکت
سری قدیمیاش واسه pc رو منم بازی کردم ولی اونموقع خیلی کوچیک بودم اصن هیچی نمیفمیدم چی ب چیه :joy::joy:

هیچ چیز نمیتونه یه گیمر واقعی رو متوقف کنه :grin::grin::smile:
واقعا خیلی قشنگ بود واقعا
منم بازیش کردم ولی تو گیم نت دوست صمیمیم طی روز چون سر و صدا بود شبا ک تعطیل میکرد مغازه رو من داخل بودم و last of us بازی میکردم چون ی حسی میگفت باید اینو حتما بازی کنم دیگه نمیشههه

الگوی زندگیمه :star_struck::star_struck::star_struck::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::heart_eyes::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::star_struck::star_struck::star_struck::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
کسیکه خودش خودشو از فرش ب عرش رسوند من از وقتی بچه بودم و ایشون توی اپارات فعالیت داشت دنبالش میکردم ویدیو هاشو میدیدم

وقتی خوندم باهاش در ارتباط هم بودین خیلی خیلی خوشحال شدم اصن ی افتخاریه :star_struck::star_struck::star_struck::heart_eyes::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

یه دونست :grin::grin::smiley::rofl::joy::joy::rofl::star_struck::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
تازه میخواست ی ماجراجویی خفن رو شروع کنه استوری میزاشت ۲۰ روز دیگه ۱۹ روز دیگه
ک متاسفانه نشد ببینیم :pensive::pensive::slightly_frowning_face::confused::frowning:

دلم واسه زاکر سامورایی و زاحد گرگه خیییلی تنگ ششددههه

:star_struck::star_struck::heart_eyes::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::star_struck::star_struck::star_struck::heart_eyes:

Perfect
Bravoo
Excellent

خوشبحالتون

من اکثرا با هیچکس زیاد حرف نمیزنم ولی اگه به یه گیمر بر بخورم دیگه نمیتونم جلوی خودمو بگیرممم :joy::joy::grin::smile:

اره فک کنم باید چت ها برن متفرقه ب قول گیمر ها spam شده

2 پسندیده

روی گوشیم اصلا گیم ندارم چون گیم های گوشی ب نظره شخصیم اصلا بدرد نمیخورن :blush: فقط عصاب خوردی دارن

خودم این چند وقته فقط حرفه ایی dota 2 بازی میکنم تا ی روزی بشم ی professional player چون رنک ام توش خیلی بالاست

البته هر ازگاهی ک دل زده میشم گیم های دیگه رو امتحان میکنم و ی حال و هوایی عوض میکنم

بدون شک

دمت گرم بابت تاپیکت
@yousof1111

2 پسندیده

اینو بهتره من در موردش راهکارها و پیشنهاداتی رو اضافه کنم بخاطر سابقه بالایی که هم در بازی کردن داشتم هم در تولید محتوای ویدیویی گیمینگ به انگلیسی و فارسی. فقط قبلش بگم من بازی‌های کامپیوتر رو برای یادگیری ارجحیت بیشتری قائلم نسبت به تمام بازی‌های موبایلی پس هدف صحبتم بازی‌های کامپیوترن.

قبلا یه تاپیک زده بودم چگونه انگلیسیم رو تجربی قوی کردم (هر چند صادقانه حال ندارم پیداش کنم اینجا بذارم).

در خصوص یادگیری زبان با گیم،
اول:
شاید خیلیا سیستم قوی نداشته باشن که بازی‌های گرافیکی برن، از طرفی خیلیا هم بازی های جنگی شوتر که تفنگ بگیری دستت و کیو کیو کنی هم خوششون نیاد ضمن اینکه اینجور بازیا اصولا اینقدر سریع صحبت می‌کنن که من نوعی اگه سطح زبانم پایین باشه، تا جمله اول رو بخونم، ۶ تا جمله جا موندم چه برسه به معنی!

دوم:
بازی‌هایی در دنیا هستن که محبوبن اما در ایران ناشناخته! هدف باید این بازیا باشن. به بیشتر ایرانیا بگن کدوم گیم رو دوست داری یه لیست ۱۰ تایی از بازی ها داره که بین ۹۰ درصد بقیه گیمرای ایرانی مشترکه. بزرگترین اشتباه هم همینه.

سوم:
پیشنهاد من اینه که شما باید از بازی‌هایی شروع کنید که اولا گرافیک کمتری داشته باشن (همه سیستما بتونن اجرا کنن) و دوما رد کردن دیالوگ‌ها با کلیک موس انجام بشه که این فرصت رو به شما بده هر دیالوگ و کلمه رو بخونید، هضم و معنیش کنید، ساختارش رو بررسی کنید بعد بزنید دیالوگ بعدی…

چهارم:
چه سبکی از بازی‌ها این شکلین؟
یکسری بازی های پلتفرمر، بازی‌های کشاورزی که دارای داستان هستن و …

پیشنهاد من برای شروع ایناست:

بازی Stardew Valley
سبک کشاورزی، دارای بیش از صدها محصول و آیتم، قابلیت ازدواج با یکی از اهالی روستا و بچه‌دار شدن، هزاران خط دیالوگ مرتبط با داستان بازی، دیالوگ‌های روزانه و صحبت با شخصیت‌ها، کلی ایونت و فستیوال‌های خفن و …

بازی This War of Mine
سبک بقا (سروایول) دو بعدی با گرافیک نقاشی (اسکچ) - این بازی روایت مردم جنگ‌زده ایست که در شهری واقع در لهستان، بین دو گروه شورشی‌ها و نظامیان دولت گیر افتادن و باید زندگی روزمره خودشون رو در شرایطی که آب و غذا و دوا و درمون کم پیدا میشه بگذرونن. در این بازی شما یه تایم روز خواهید داشت که باید پناهگاه خودتون رو بسازید (از نظر رفاهی و امنیتی) و در شب می‌تونید برای غارت خونه‌ها و مکان‌های دیگه برای یافتن غذا، دارو و منابع تلاش کنید. هر کاری که در این بازی انجام بدین تاثیر مستقیم روی شخصیت‌ها می‌ذاره. مثال ساده‌اش: اگه از خونه یه پیرمرد یا پیرزن دزدی کنید یا اونا رو به قتل برسونید کرکتر شما وارد حالت Broke (افسردگی شدید) میشه و برگشتنش به حالت عادی زمان می‌بره. هدف شما در این بازی اینه که تا حداکثر ۸۰ روز از پس زندگی در پناهگاه خودتون دوام بیارید. زمستان و حمله‌های شبانه دیگران به شما هم چالش برانگیزه! خوبیه این بازی اینه به راحتی می‌تونید خط داستانی بازی رو دنبال کنید، دیالوگ‌ها رو بخونید، داستان شخصیت‌ها رو در بیوهاشون ببینید و … خلاصه واسه زبانم خوبه.

سری بازی Telltale games
این اسم یه شرکته که چندتا بازی با سبک point n click ساخته مثل سری The walking Dead و Among Us. شما یه داستان رو طی می‌کنید و نقاطی هست که باید تصمیمی بگیرید که باعث می‌شه کمی داستان بازی تغییر کنه. جالبیش اینه که بعضی از بازی‌های این شرکت در چند فصل ارائه شده و می‌تونید از ادامه سیوهای فصل اولتون، فصل دوم رو شروع کنید و جالبتر اینکه تصمیمات فصل اول همچنان تاثیرش در فصل دوم خواهد ماند (مثلا با تصمیم شما در فصل اول یک نفر کشته می‌شه و دخترش در فصل دوم در پی انتقام از شما بر می‌گرده). از نظر زبان به شدت توصیه می‌شه بازی های این شرکت چون سر هر دیالوگ اگه کلید Space رو در کیبرد بزنید بازی Pause میشه و می‌تونید دیالوگ‌ها رو بخونید و ترجمه کنید. موقع تصمیم‌گیری‌هایی هم که زمان‌دار هستن می‌تونید این کارو انجام بدین.

فعلا همینا پیشنهادات من بود.
دوست داشتین به اشتراک بذارید.

راستی همه این بازی‌ها نسخه‌های کرکی (غیر قانونی) هم دارن که کافیه توی گوگل بزنید دانلود بازی Stardew Valley یا هر چی براتون میاره. می‌تونید نسخه فیت‌گرل FitGirl هم دانلود کنید که حجم کم اما فشرده داره. فقط موقع نصبش بهتره کارای سنگین با سیستم انجام ندید.

پیروز و آزاد باشید

2 پسندیده

نه منم داشتم شوخی میکردم ولی تا جای ممکن باید مرتبط به زبان صحبت بشه که چت محسوب نشه :grin:

بیشتر ماجرایی جنگی رو میپسندم که اساسین بیشتر تو این سبکه

به جای چیزایی که نداریم، میتونیم از چیزی که همین الان داریم بهره ببریم. مثلا الان یه جا خوندم فارنهایت هم برای دیوید کیج بوده که خوب من همه بازیهای این بازی‌سازو دوس دارم. اگر خواستیم میتونیم این بازی رو بریزیم و بازی کنیم و از تجربیات زبانیش حتی تاپیک بزنین. مثلا اصطلاحات جدیدی که تو هر پارت استفاده شده و یاد گرفتین. چون یادمه میگفتین برای زبان خوندن یکم بی‌انگیزه شدین این پیشنهادو دادم که با علاقتون یادگیری رو انجام بدین

من خودم همیشه دوس داشتم کارم تو حوزه گیم و بازی‌سازی باشه و تو کمپانی‌های بازی‌سازی کار میکردم. ولی خوب تو ایران و با بازیهای ایرانی خیلی میونه خوبی ندارم برای همین ارزوی بچگی به افسانه تبدیل شد :sweat_smile:

اره حتما تست کن شاید با روحیاتت اوکی باشه. چون هم دیالوگ محوره، هم تو قسمتای مختلف بازی باید یه سری آیتم پیدا کنی که این لغتا هرکدوم وقتی میگردی و پیداش میکنی به دایره لغتت هم کمک میکنه

استراتژی خیلی بازی نکردم در حد یه بازی plants vs zombies و یه بازی که اسمشو یادم نمیاد ولی قشنگ بود، یکسری بچه توی یه جهانی گیر کرده بودن و باید یه سری کارا انجام میدادن تا به جهان خودشون بتونن برگردن

مشخص بود به سیستم من نمیخوره :joy: فکر کنم سیستم من به زور corei5 بود :rofl::rofl: البته قصد دارم سیستممو عوض کنم

اره خیلی قشنگ بود ولی از یه جایی به بد انگار عادتم شد به جای اینکه خودم بازی کنم واک ترو های اریا رو ببینم فقط:joy::sweat_smile::woman_facepalming: دو شو دیگه بازی نکردم به همین دلیل

اینم ایشالا همه چی درست میشه و دوباره همه به علایقمون میرسیمو دنبال میکنیم

خیلی خیلی:pensive::pensive:

من وقتی عکس پروفایلتون فرشاد سایلنت بود وقتی دیدم در حدی ذوق کردم که انگار دارم با فرشاد حرف میزنم:rofl::rofl::rofl::rofl:

برای خودمم خیلی افتخار بزرگی بود و اونجا بود که فهمیدم واقعا این بشر اسطوره‌اس. خیلی خوب میشد اگه یه جورایی برای اینا هم بی منتو رایگان کمک میکردیمو کاری ازمون براشون بر میومد

:joy::joy::joy:نه من شوخی کردم ولی خوب باید حواسمون هم باشه که از موضوع زبان و یادگیری خارج نشه

2 پسندیده

خیلی عالی بود مواردی که گفتین و کاملا درسته

از تاپیک قبلیتون و همینطور مطالب مفیدتون لذت بردم :heart_eyes::heart_eyes::rose:

خوشحالم که گیمر هم داریم توی جمع زبانشناس:heart_eyes::relaxed:

2 پسندیده

یکیش منم

شما متخصص بازی های Pc هستید
من متخصص بازی کالاف

خانم برومند هم متخصص بازی های پلی استیشن ۴

@aFsaneh_boroumand

من اجازه نمیدم

:sneezing_face:

خواهش میکنم

اون منم
ازت خواهشی دارم

اگه میشه حرف هاتون رو یکم خلاصه کنید

خواندم جوابتون رو

من سیستم ندارم و بازی هایی دوست دارم که تنقگی باشه
یا همون جنگی
و با گرافیک بالا

نهههه!

من به هر حال اجازه نمیدم

از اساسین متنفرم
هر وقت بازی میکردم بد شانسی میومد سراغم
یا برق می‌رفت
یا…

ردد ردمپشن ۲ رو بیشتر می‌پسندم

منم

مثل کلاچ

من به یه گیمر آپاراتی پیشنهاد کالاف دیوتی موبایل دادم
بعد آنفالوش کردم کالاف دیوتی موبایل گذاشت
برای همین کالاف دیوتی موبایل بتل هیچ نتونستم ببرم
چون همکاری نمیکنن!

منم ولی حیف کسی کالاف دیوتی موبایل بازی نمیکنه

2 پسندیده

به به میبینم که همه خفنای عشق گیم اینجان
دوستان فعالیتو تو این قسمت ببیرید بالا بگید ببینم کی تونسته god of war جدید رو بازی کنه؟من که. متاسفانه پول ندارم با این وضع دلار

3 پسندیده

سلام

تاپیک بنده است
و ممنون بابت نظرت
من کالاف بازم و اینو بازی نکردم

1 پسندیده