معرفی مستند 🎞

فقط اینو بگم که قصد توهین به دوست خوبمون ندارم ؛نظر خودمو گفتم:joy:

خواهش میکنم خوشحالم که مفید بوده:joy::expressionless:
@Behzad.Rayan از ایشون معذرت میخوام که شاید صحبتم بی ربط به این تاپیک بود:pray::pray:

2 پسندیده

توهین نیست که ،نظرمونو داریم اعلام می کنیم .فقط همین.

3 پسندیده

سلام دوست عزیز. نه بابا چرا ناراحت بشم. همه حق دارن نظراتشون رو بیان کنن. چی بگم، اینو می پذیرم که شاید اغراق کرده باشم ولی خب هر چی از بدیهای جهان بگیم کم گفتیم. درباره شادیهای جهان همه جا سخن گفته شده و خیلی ها هم با این تزریق خوشبینی پول در میارن (مثل برخی تبلیغات و کتابهای موفقیت). هدف من هم ترویج خودکشی یا افسردگی نیست ولی دست کم دیگه ما ایرانیا خیلی دلیل برای منفی اندیشیدن داریم. همین آلودگی هوا رو نگاه کنید دیگه حتا داریم از حق نفس کشیدن هوای پاک هم محروم میشیم.
امیدوارم که در این نگاه منفی به زندگی برخطا باشم و زندگی واقعا بهتر از چیزی که می بینم و تجربه می کنم باشه. :pray:

درسته. پس از پایان بحث می شه پیامها رو پاک کرد یا به جایی دیگه منتقل کرد.

2 پسندیده

فکر نکنم صفر و صدی باشه. اگر هم با درصد بخوایم بگیم به نظر من هفتاد به سیه. ظلم طبیعت بر زیباییهاش می چربه و اون زیبایی ها بیشتر تصادفیه ولی زشتی های طبیعت به نظر من تصادفی نیست و نیروی پلیدی پشت کارهای طبیعت احساس میکنم.
البته باز هم به نظر شما احترام میذارم و شاید من اشتباه میکنم. :hibiscus:

2 پسندیده

سلام آقا مصطفی.
زندگی قطعاً سختی‌های خودش رو داره. بیش‌ازحد هم داره. ولی من نظر متفاوتی دارم با تو، با اینکه با مغز کلامت موافقم (خواستم بگم «فحوا» از خودم بدم اومد :sweat_smile:).

زندگی جهنم آدمیزاده، نه بخاطر اینکه جهنم درست شده، بخاطر اینکه انسان اونو جهنم کرده. همین الان کلی آدم دارن به یه طرز فکر به اسم «خدا» دری‌وری می‌گن که چرا خلقشون کرده، نه بخاطر اینکه می‌دونن خدا صداشون رو می‌شنوه، بلکه بروز دادن عصبانیت نیم‌درصد از خشمشون کم می‌کنه. می‌دونی چیه؟ آدم خدا رو خلق کرد، تا اون از بلاهایی که خودش برای هم‌نوعاش درست می‌کرد نجات بده، ولی طبق معمول، همون خدا بلای جون آدم شد. خدا بهونه‌ای برای کشتار بیشتر، شکنجه‌ی سخت‌تر، عذاب طولانی تر شد.

من به خدا اعتقاد ندارم (با اینکه وجودش رو انکار نمی کنم)، ولی می‌دونم اگر خدایی بود، احساسی نمی‌داشت. دنیایی رو با قوانین بقا خلق می‌کرد، و هر اتفاقی سر موجوداتش می‌اومد سکوت می‌کرد. ولی خدایی که آدم خلق کرد، یه خدای مهربون بود، که دلش برای آدم می‌سوخت، می‌تونست دعای آدم رو برآورده کنه. این خدا نگاه آدم رو به دنیا عوض کرد. به آدم گفت بگرد دنبال فلسفه‌ی خلقتت که خدا ازت انتظار داره.

این شد که کسانی مثل شما به دنیا اومدن. کسانی که سودی در چیزی نمی‌بینن. فهمیدن دین دروغه، ولی دنبال جایگزین می گردن.
می‌خوام بگم، این دنیا خلقت بشره. طبیعت خلقت متفاوتیه.
البته شاید حق با گروه شما باشه، نمی‌دونم. ولی دوست ندارم فقط غصه بخورم. دوست دارم فکر کنم تنها هدفی که پشت خلقت من بوده، تجربه کردن زندگیه. همه‌ی ما یه سرنوشت داریم: مرگ؛ ولی قبل از اون فقط زندگی برامون تجربه‌است. من قراره به زودی بمیرم، شاید دوست داشته باشم بشینم و ببینم چطور می‌میرم، شایدم بخوام شاد بمیرم. این تا حدی دست خودمه. دوست دارم مرگم رو تجربه کنم. دنیای بعدی هم لازم ندارم.

به نظرت این طرز فکر قشنگتری نیست؟ فقط هر اتفاقی افتاد با جون و دل تجربه‌اش کنیم. من که می‌گم قشنگه. برای حق بجنگیم. برای بچه‌امون آب‌نبات بخریم و ذوق کنه. برای گربه‌ها غذا بذاریم توی زمستون. کفترایی که تا حد مرگ از ما می‌ترسن رو دونه بدیم. به گدای محله بگیم، پول ندارم. برق که قطع شد، چراغ‌قوه‌ی موبایلامونو روشن کنیم. توی فروم مثل الان من هذیون بگیم. :sweat_smile:

3 پسندیده

راستی عکس پروفایلت دنیای قشنگیه. :grin::grin:

3 پسندیده

سلام برادر اسلش خواهر بدشانس بنده. :grin:
عاشق «و غیره ات» شدم. خودتو راحت کردی. برداشتت همین «دین دروغه» بود و غیره؟ :grin:

ببین؛ قطعاً مذهبی وجود داره. ولی حتی اونها هم می‌دونن که وقتی آدم با یکی تبادل نظر می‌کنه، «نظر خودش» رو می‌گه. نه چیزی که اونا دوست دارن بشنون. :grin: می‌تونم سن شما رو بپرسم؟

مصطفی با یه پروفایل بهشتی پوچ گراست، شما با اسم پروفایل «بدشانس» مخالفش. عاشق تجربیات زندگی‌ام. :sweat_smile:

3 پسندیده

سلام و درود به شما.
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و به نوشته ام پاسخ دادید. سه بار خوندمش و هر سه بار لذت بردم.
بله درست می فرمایید و باهاتون موافقم که غصه خوردن هم چیزی رو عوض نمیکنه. من با فلسفه خیام خیلی موافقم که به زمین و زمان نفرین میفرسته و در عین حال انسان رو به شاد زیستن و دوری از غم و اندوه توصیه میکنه. وقتی پیام شما رو خوندم یاد این رویکرد خیام افتادم و فکر کردم که چقدر این دو رویکرد شبیه هم اند. :ok_hand:
بازم ممنونم :hibiscus: :hibiscus:

2 پسندیده

تا حالا فرصت نشده بود باهات همکلام بشم، آقا مصطفی. ولی هر وقت نوشته‌هات رو خوندم لذت بردم. نه از این بابت که هم عقیده ایم. از این نظر که منو به فکر وا می داره. آدم اطرافیانش باید همین طوری باشن. مجبورت کنن فکر کنی. :grin:
خیلی از آشناییت خوشحال، خوشبخت، خوشوقت و غیره هستم :sweat_smile:

درک می کنم چی می‌گی. همین که الان سرزنده‌ای که به من گیر بدی، خودش یعنی خیلی قوی هستی. :grin:
من عاشق بحث و تبادل نظرم، ببخشید که گاهی خیلی صادق می‌شم. اگر شما مذهبی هستی، نمی تونم بگم ببخشید که همعقیده نیستیم، ولی از بحث خوشم میاد.

2 پسندیده

خواهش میکنم. من هم از صحبت با شما لذت بردم. :hibiscus: :pray:

:sweat_smile:
راستش من این پروفایل رو زمانی گذاشتم که هنوز به این افکار نرسیده بودم بعدش هم دیگه تغییرش ندادم.

2 پسندیده

باهات مخالفم مثل همیشه:grin:
ولی حوصله اثباتش رو ندارم:sweat_smile:
و منم یه چیزی فهمیدم که هر کی باهات موافقه عاشق تفکرات و طرز فکرش و غیره اش می شی:face_with_raised_eyebrow:

2 پسندیده

ضرب المثل بسیار زیبایی است
یادم می مونه
در فارسی هم میگیم دیو (غول) مردم خوار
مخصوصا به حاکم ظالم و خون ریز گفته میشه، کسی که اعدام های مافوق قانون داره

من شخصا از مرگ نمی ترسم، اصلا. اما از ازدواج خیلی می ترسیدم، و از بچه دار شدن بیش از همه. در نهایت ازدواج کردم و دو تا بچه هم دارم!
:sweat_smile:

واقعا برخی از زندگی ها، نوعی خودکشی تدریجیه، یک جور تحلیل رفتن
بنظر من اگر فرد در زمان و شرایط مناسب انجام بده، ایرادی نداره، اتانازی منظورمه

خواهش
بحث قشنگی بود
متشکرم
ضمن اینکه خودم رو صاحب تاپیک نمیدونم، یه جای خالی بود، من پرش کردم، همین. بنظرم هر تاپیک به افرادی تعلق داره که در اون فعالیت می کنن

بحث ساخت خدا یک بحث ناگهانی نبوده و راه درازی تا امروز طی شده. می بینید که با تکامل بشر خدا هم داره تکامل پیدا می کنه. حواشی اش هم کاسبی و مغازه است و دست بر قضا، عجیب سودآور هم هست.

4 پسندیده

اوکی دوستان؛ یه چیز گفتیما کلا سوژه شده:joy::expressionless:

2 پسندیده

مشکل خیلی از ما اینه که فکر می‌کنیم عقایدمون قابل اثبات یا رده. :unamused: نیست. :smirk:
تمام سعیم اینه که با احساسم فکر نکنم، ولی نمیدونم اگر فردا اخمو از خواب پاشم، نظر امروزم عوض می‌شه یا نه. :sweat_smile: پس جواب الانم به اینکه «الان حوصله نداری اثبات کنی» اینه که: 1. قابل اثبات نیستن عقاید؛ حقایق قابل اثباتن؛ این عقیده‌ است که ما داریم. 2. جرأتشو نداری :unamused:

چقدر قشنگه دنیایی که آدم نظرش رو توی جمع می‌گه و بقیه بهش حمله نمی کنن. یه‌ بار استاد دانشگاه اجازه ضبط جلسه اش رو بهم نداد،‌چون فکر می‌کرد بعداً ممکنه براش دردسر درست بشه. روزگارا، چقدر دیگه داریم تا آزادی عقیده؟ :sweat_smile: به نظرت یه روز میاد که کسی پیداش نشه که بگه «تو با من مخالفی؛ به عقایدم توهین شد»؟

دنیات خیلی قشنگ‌تر می شه اگه همه چیز رو به چشم تجربه ببینی، نه به قصد اصلاح کردن. نیاز نیست عقاید بقیه رو اصلاح یا پاکسازی کنی. گوش کن چی می‌گن. :grin: یه آهنگ شاد بذار و ازش لذت ببر. تاحالا فکر کردی دویست سال پیش «آهنگ» جزو کالاهای لاکژری بوده؟ لذت ببر فقط. حرفتو بزن و حرف بقیه رو بشنو. :grin:)

انقدرم پیاماتو پاک نکن؛ حرف فقط حرفه. کسی رو نمی کشه. :sweat_smile:

4 پسندیده

البته دیگه کلا دارم میرم از زبان شناس به آقا بهزادم پیام دادم یه خداحافظی کنم

1 پسندیده

شرمنده فعلا درگیر داشنگام ولی خصوصی پی ام میدم شمارتو داشته باشم شاید یه موقعی اومدم

2 پسندیده

جرات چیه بابا . حوصلشو ندارم، اهمیتی نداره ،به قول خودتون نیازی به اثبات نیست و
ترجیحم این بود بشینم لحظه تحویل جام رو تماشا کنم و به این فکر کنم که زندگی هنوز زیبایی های خودش رو داره:innocent:

2 پسندیده

به عنوان کسی که فرصت داشتم دو سه تا کتاب فلسفی بخونم باید بگم که این حرفتون خیلی ژرف و پرمعناست و اگر بخوام فقط یه خوبی از خوندن فلسفه بگم (البته منظورم فلسفه غربه) همین از میان رفتن جزم اندیشیه. :ok_hand:

نقل می کنند که ولتر، فیلسوف فرانسوی به روسو نامه نوشت و گفت که با عقایدت مخالفم ولی تا پای جان میجنگم تا بتونی عقیده ات رو آزادانه بیان کنی. امیدوارم ما هم روزی به این سطح از فرهنگ برسیم. :hibiscus:

3 پسندیده

عجب حرف قشنگ وجالبی زدی،زینت جان
منم فکرمیکنم آقامصطفی اون ته ته های دل وجان وروحِ عقایدشون،مثل عکس پروفایلشونه.
واین دیدگاه کمی متفاوت با اون عکسِ زیبا خیلی زیادبرآمده ازاوضاع فعلی ایی هست که دراون بسرمیبریم،برعکسِ نظرِ برخی دوستانِ خوبمون دراینجا،من ایشونونه سرزنش میکنم بخاطر دیدگاهشون ونه تشویق.
فقط میتونم درکشون کنم وبادیدگاههای خودم،کسانی که باعثِ این اوضاع وبوجوداومدن چنین طرزتفکرهایی شدن رو،خیلی خیلی بیشترسرزنش میکنم.
یکم راحتتربخوام بگم،ایشون روح فوق العاده حساس ولطیفی هم اتفاقا دارن…منتهاشرایطی که درش بسرمیبریم،خیلیهارواز زندگی،مذهب ،عقاید مذهبی ونگاه خوشبینانه به زندگی بشدت زده کرده…
من بیشتردنبال علت بوجوداومدن چنین دیدگاههایی هستم…شایدبخاطر اون یه ذره چی فلسفه است که باهاش آشنام…

4 پسندیده

نه خواهش میکنم. سعی میکنم زیاد پایبند عقایدم نباشم چون معتقدم که هر چیزی و از جمله عقایدمون قابل تغییره. منم دو ساله که به این افکار رسیدم و از هر جزم اندیشی و بحث و جدل بیزارم. به هر حال عکس پروفایلم رو عوض خواهم کرد.

3 پسندیده