معرفی فیلم، سریال و انیمیشن 🎞

اگه کمی خشونت خونِتون زیاد شده و نیاز دارید یکم در و دیوار گاز بگیرید یا یکیو له و کتلت کنید من انیمه محشر و بدون نقص ژاپنی Attack on Titan رو با زبان اصلی (نه دوبله فارسی یا انگلیسی) و با زیرنویس انگلیسی (Trust me) پیشنهاد می‌کنم. این انیمه بین Top 5 انیمه‌های ژاپنیه و اگه نخوام بگم فقط مناسب بزرگسالانه، می‌تونم اشاره کنم حداقل بچه‌های زیر ۱۶-۱۷ سال اصلا نبینن!

خلاصه داستان:
انقراض انسان‌ها نزدیکه و اونا با کشیدن سه دیوار رز، ماریا و سینا از دشمن خارجی که تایتان‌ها (یا غول‌های انسانی) با قد بین ۶ تا ۶۰ متر :flushed: هستند، از خودشون محافظت می‌کنند اما یه روز…

تعداد فصل‌ها:
این انیمه در قالب ۴ فصل (حدود ۱۰۰ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای) از سال ۲۰۱۳ تاکنون ساخته شده و آخرین پارت فصل ۴ (که آخرین فصل هم هست) در اوایل ۲۰۲۳ میلادی منتشر میشه. پس الان بهترین فرصته که شروع کنید به دیدنش.

نمره IMDB:
آخرین باری که چک کردم بالای ۹ بود چون داستان و شخصیت پردازی از نظر روانشناسی همه ۲۰ عه.

لینک دانلود

وارد لینک بشین بالای صفحه، اول لینک دانلود پارت‌های فصل ۴ گذاشته شده، در بعد پایین صفحه فصل ۱ تا ۳. تا جاییم که می‌دونم این سایت بدون سانسوره (البته اگه وزارت خاصی گیر نداده باشه) اما اگه حس کردین جایی خیلی صحنه روی سر یه غول زوم شده یا قسمتی تار شده، از سایتای دیگه دانلود کنید. من فقط فصل ۴ رو از این سایت گرفته بودم.

12 پسندیده

سلام دوستان.
صبح همگی بخیروسلامتی.
خب من فکرکردم بدنیست،چندتافیلمِ کوتاه ایرانیِ که دیدم ودوست داشتم اینجامعرفی وآپلودکنم،همشون جایزه گرفتن…زیرنویس انگلیسی دارن…معمولاایناروبه دوستان غیر ایرانیم که درحال یادگیری زبان فارسی هستن،پیشنهاد میکنم.تاحالاکه ازدوسه تاکشورمختلف خیلی دوسشون داشتن.
دیگه توضیح کافیه.ببینین ولذت ببرین.

سلام مجدد فاطمه جان.
جسارتا،عاشقانه داریم تاعاشقانه.شما حتمابهترازمن میدونید که،نه هرفیلمی توهرژانری کیفیت،پیام ،هدف و فیلمنامه و…یکسان باشه.باشما موافقم.منکه اصولا زیاداهل فیلم دیدن نیستم.چندسالیم میشه کلاانگیزه فیلم دیدنم تحلیل رفته به دلایلی.:blush:
چه خوب که شماهم این فیلمودوست دارین.

خواهش میکنم.قابلِ شمارونداشت.:blush::heart_eyes:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

5 پسندیده

5 پسندیده

5 پسندیده

5 پسندیده

4 پسندیده

سلام عزیز.خواهش میکنم
اصلا بازنمیشن؟:thinking:چون منم اکثر ویدئوهاباراول برام بازنمیشن یه دوسه باری بایدپلی کنم،تابالاخره رخ بنماین:rofl::joy:
واسه اهنگها هم همینطور.
ویسها أيضا…نمیدونم مشکل ازکجاست:thinking::thinking:

2 پسندیده

سلام

جناب حسنوند خیلی عالیه که تو این تاپیک فیلم و سریال های خوب و مفید برای یادگیری رو به هم همدیگه معرفی میکنید اما اگر فیلمی یا سریالی مورد درخواست هست چون قبلا تیم زبانشناس برای اینکه همه درخواست ها یکجا ثبت بشه برای درخواست ها یک تاپیک جدا زده، هر موردی مد نظر بود دوستان در لینک زیر و طبق شرایطی که گذاشته شدن درخواست شون رو ثبت کنند :tulip:

5 پسندیده

سلام خانم گل محمدی عزیز
وقتتون بخیر و شادی
محدودیت های زبان شناس برای اضافه کردن فیلم و سریال خیلی زیاده
ما هم کاملا شما رو درک می کنیم
بیشتر دوستانی که اینجا پیدا کردم صرفا یا اکثرا از منافع کتاب و زبان شناس شما استفاده می کنن و فیلم و سریال رو خودمون می بینیم
در این تاپیک قصد معرفی به همدیگه رو داریم، خیلی از اینها قابل بارگذاری در زبان شناس نیستن.
فیلم گلادیاتور مثلا، گفتگوهای سیاسی، صحنه های خشونت بار، و صحنه های عاشقانه اش رو حذف کنیم، چه خواهد ماند؟! باور کنید بیننده حتی موضوع فیلم را نخواهد فهمید.
اما اگه در این میان کارشناس های شما هم یه نگاهی بندازن و اگه احیانا چیزی دیدن که قابل افزودن بود لطف کنن.
اینطوری ما هم خوشحال میشیم که به منابع زبان شناس کمک کرده ایمو از این طریق به جمعیت بزرگی از زبان آموزان، و خدا رو شکر که باقی اپلیکیشن ها هم شما در نظر دارند و از شما الگو میگیرن و به این ترتیب نتیجه این کار بزرگتر و بزرگتر میشه.
خدا میدونه که چقدر برای کار شما احترام قائلم، و محدودیت ها و الزامات شما رو هم میدونم، با این حال با سانسور کنار نمیام. برای من آزادی بیان یکی از اصول اساسی و اصلی حقوق انسانی ام هست و از این موضع عقب نشینی نخواهم کرد.

5 پسندیده

سلام مهناز خانم
چشم، حتما نگاه می کنم
راستش قبل از ایجاد تاپیک چند تا تاپیک قبلی رو دیدم
اما در اینجا میخوایم معرفی رو توسعه بدیم
یعنی بیشتر در مورد فیلم ها، سریال ها و انیمیشن ها توضیح بدیم، و دوستان ممکنه یک فیلم رو از زوایای مختلف ببینند و در نتیجه چند تا معرفی در مورد یک مووی داشته باشیم، از چند زاویه مختلف.
بابت معرفی ها هم ممنونم
فقط ممکنه لطف کنید نظر شخصی خودتون رو هم به هر کدوم اضافه کنید
اینکه چرا براتون جالب بوده؟
چرا اون رو پیشنهاد می کنید؟
.

خواهش
اما لطفا خودتون اضافه کنید:pray:t4:
این مهمه که فیلم و سریال ها رو از زوایای دید مختلف معرفی کنیم
پس خواهش می کنم از زاویه دید خودتون اضافه کنید و معرفی منو هم اصلا در نظر نگیرید
بخاطر همینه که من عمدا تو معرفی های شما می پرم
شما یکی از کسانی هستید که بنده در معرفی هاش زیاد خواهم پرید، آماده باشین :sweat_smile:
.

گاهی لازمه توضیح بدیم
در این صورت اخطار بده
:no_entry: از اینجا به بعد خطر لو رفتن موضوع داستان!
هر کسی دوست نداره خودش به خوندن ادامه نمیده
حق انتخاب
.

شما خیلی خیلی لطف دارید :pray:t4::pray:t4: :deciduous_tree:
متشکرم :sunflower:
باز هم معرفی می کنیم، دوباره معرفی می کنیم
اشکالی نداره
.

من یک فصل از این انیمه رو دیده بودم. برادرم مجتبی انیمه دوست داشت و بخاطر اون دیدم. اما راستش خوشم نیومد. اون معناگرایی ژاپنی که برام خیلی مهنه رو در این انیمیشن بقدر کافی ندیدم. در انیمیشن های استودیو گیبلی معنا در درجه اوله، و همه چیز در وهله دوم. مثلا انیمیشن همسایه ما یامادا ها، چقدر ساده است.
اما بهرحال منتظرم سریالش کامل بشه ضربتی تو چند روز ببینم، اونم بخاطر احترام عمیقی که برای برادرم قائلم. مرد فوق العاده ایه و اگه از چیزی خوشش اومده، بیهوده نبوده :rofl:
.

بخاطر صحنه های خشونت بارش گفته، از اون صحنه های اونجوری نداره که، من که یادم نیست :rofl:
تازه اون غول شصت متری خیلی پارچه لازم داره :sweat_smile:
.

ایده خیلی خوبیه، سینمای ایران علیرغم محدودیت رشد عجیبی داشته. هر چند امثال شریفی نیا و امثالهم رو داریم، اما از جهت دیگه یک سینمای عمیق و مفهومی هم داریم.

دقیقا :white_check_mark:

4 پسندیده

سلام آقا بهزاد عزیز
ممنون از اینکه من رو تگ کردید؛راستش من شدیدا این روزا درگیر کارای دانشگاهم(استخدامی و…) و بخاطر همین اینجا نمیام ولی هر موقع وقت داشتم حتما در این تاپیک فعالیت میکنم.

1 پسندیده

خب ،ازین به بعدحتما میگم چرا یه فیلم و…دوست داشتم و…گرچه فکرمیکنم توضیحاتم شایدکافی بود.
اما متوجه منظورتون شدم.

ایرادی نداره،هرجالازم دونستین بیشترموضوعوبشکافین.صرفنظرازاون چیزایی که من گفتم. خصوصا که نمی تونم تخصصی واردجزییات بشم.:blush:
خیلیم ممنون.

متوجه شدم. خب هرکسی نظری داره دیگه.

ممنون.
بله.من وقتی بیشتر اینودرک کردم که باافرادزیادی ازکشورهای دیگه صحبت کردم وبازخوردونظراتشونودرباره فیلمها وکارگردانهای ایرانی شنیدم.
مابازیگروکارگردان عالی کم نداریم،حالاگرچه متاسفانه اکثرشون مجبوربه زندگی درخارج ازمرزهای سرزمین عزیزمون ،هستن.
بجای اینکه به افرادی مانند ایشون (شخص اشاره شده درمثال شما)ازنظرارزش کارهنری و… بخواهیم اهمیت بدهیم…براتون زهراامیرابراهیمی رومثال میزنم که امسال وقتی جایزه اشوگرفت…چندین دوست غیرایرانیم تبریک گفتن…باخوشحالیم خوشحال شدن…باذوق کردنهام ذوق کردن وبهم گفتن باعث افتخارماهم هست ایشون…وماخیلی وقتهادرباره سایرهنرمندان افتخارآفرین کشورمونم باهمدیگه صحبت میکنیم…خصوصابااون دوستانیکه عاشق زبان فارسیم هستن…اگه صحبت ازخواننده وموسیقی و…بشه،اولین معرفی من استادشجریانن وبهشون میگم که ایشون جزو۵۰نفرن تودنیابابهترین صدا…
احتمالااین بخش ازکامنتم حذف بشه…فقط امیدوارم شما خونده باشین قبل ازحذف شدن…

1 پسندیده

شما لطف دارین به برنامه خودتون اما اینو برای این گفتم که شاید دوستان موردی اینجا بگن و ما چون تاپیک درخواست ها رو فقط چک میکنیم، خدایی ناکرده فردا شاکی نشن که اصلا توجهی به درخواست ها نمیشه، مثلا تمام مواردی که داخل اون تاپیک گفته شده ما دانلود کردیم و داریم بررسیش میکنیم که ببینیم قابل بارگذاری هست یا نه و میگم اگر هم درخواست هست اونجا بگن چون ممکن تو این تاپیک از دید ما پنهون بمونه و نمیخوایم خدایی ناکرده کاربر شاکی بشه.

5 پسندیده

سلام و تشکر از تاپیک قشنگتون چشم اميدوارم بتونم همراهی کنم. شاد باشید

1 پسندیده

Screenshot_20221116-174039_Chrome
Screenshot_20221116-174015_Chrome
Screenshot_20221116-174054_Chrome
Screenshot_20221116-174105_Chrome
![Screenshot_20221116-174232_Chrome|292x499]
Screenshot_20221116-183815_Chrome
(upload://rl06EfFddnmS7TCu6NvQvCroEnM.jpeg)

سلام مجدد به همه دوستان.
آقابهزاد.این ازون مواردیه که حتمابایدزحمت توضیح ومعرفیشو بکشین.

من فقط ازین نظرکه بقول معروف یه ملودرام فلسفی بود،دوسش داشتم. آقای محمد صالح علا یبارگفتن،خانواده ایشون نسبت خیلی نزدیکی باماه (ماه آسمون)،دارن.منم اینجابهتره بگم، یه نسبت خیلی دوری با فلسفه دارم.
خیلی عمیقه این فیلم ،و نشون دادن ونفوذ توعمیقترین لایه های روح افراد واقعا کارسختیه اونم توفیلم .صحبت کردن درباره دوست داشتن چنین فیلمی هم بنظرم واقعامثل راه رفتن برروی لبه ی شمشیرهست،مخصوصا اگه کسانی نظرهاروبخونن که فقط میخوان درباره دیگران بهرقیمتی قضاوت کنن وبرچسب بزنن.

تااونجایی که میدونم،اکثرادماتومیانسالی دچاربحرانهایی ازنوع شناختن عمیقترخودشون،اینکه راهی که تاالان طی کردن درست بوده،تغییر چقدرمفیده وعشق حقیقی چیه و…تواین فیلم باین جنبه هاپرداخته شده…

زندگی زوجی با دوفرزندنوجوون ودغدغه های خاصشون … یکنواخت وتکراری وملال اوربودن زندگی واسه خانمه …وهمسر خانمه اونقدرتودنیای خودش غرقه که اصلانمی خوادونمی تونه درک کنه خانمش توچه دنیای متفاوتی زندگی میکنه …ویانیازهایی فراترازروزمرگی هام وجودداره…تااینکه “غریبه ی آشنایی” درقالب عکاس سروکله اش پیدامیشه وباقی ماجرا…

تیکه هایی ازنقدفارسی فیلمواینجاگذاشتم.
امابیشتردوست دارم بگم چی شداین فیلمودیدم،دیگه دوستان تالارمیدونن اپلیکیشن lingbe رو وفعالیت تقریبادوساله منوتواین اپ.مثل همین تالارخودمون،کاربرا سوال میپرسن،پست میذارن وتبادنظردارن و…یباریه کاربری پرسیده بودتاحالاچه فیلمی دیدین که نتونستین حین دیدن گریه اتون کنترل کنین،خب تعدادی جواب داده بودن،یکی ازهموطنامونم اون موقع خیلی فعال بود تو lingbe تایه مدتی،وهرروز زیرپست تمام کاربرا کامنت میذاشت،ایشون البته شخص معروفیه،بخاطرنوع فعالیتهاوحرفه اش.البته من تااون موقع نمی شناختمش. یادمه که ایشون همین فیلموبعنوان ،فیلمی که هرباردیده ،باهاش گریه کرده معرفی کرده بود.من اولین باراسم این فیلمومی شنیدم. وفقط ازبین بازیگرامریل استریپ رومیشناختم.
چون کمی باروحیات ایشون آشنا بودم،خیلی کنجکاو شدم برم ببینم چه فیلمیه،که ایشون باهاش خیلی گریه کرده و…بدین ترتیب تماشاش کردم…
دیگه بازیهای مریل استریپوکه فیلم بازهاخیلی بهتروبیشترمن آشنایی دارن.کاندیدای جایزه اسکارم که بخاطر بازی توهمین فیلم شده ایشون…
توضیحات تخصصی بیشترروخودتون زحمتشوبکشین.
پیشاپیش ممنونم.:pray::pray:

5 پسندیده

سلام اقا بهزاد … موضوع تایپیکتون عالیه مثل همیشه
:ok_hand::clap:
الان من چندتا فیلم خوب به خاطر معرفی شما دوستان دارم که رفت تو لیستم برا تماشا :heart_eyes:

خودمم والا :joy:کلا فاز فیلم دیدنم فرق میکنه … راستش من فیلمای دوستان چشم بادومیمون رو زیاد میبینم…
مثل انرژی زا میمونه برام … ذهنمو خالی از هر فکری مکینه … ی جورایی اون بی دغدغگی تو فیلماشونو دوست دارم
بماند که الان به خاطر شناخته شدن اثارشون .‌ و بیشتر شدن همراهاشون … دارن روند فیلم سازیشونو عوض میکن :weary::weary: ولی خب بازم ذاتشون عوض نمیشه :joy::joy:

االبته اینم بگم خارجیم دنبال میکنم … قبلا به خاطر علاقم به لهجه .بیانشون … الانم که میبینم به خاطر یاد گیری …و متاسفانه حافظه تصویریم خیلی بهتره تا ذهنیم
برای یاد اوردی اسماشون :weary::see_no_evil:

4 پسندیده

دیدم فدات شم … دیدممم … :joy:کینه .‌ حلقه …
بدترین چیزایی بودن که دیدم
ی قسمت از کینه : بچه رو تخت خواب یکی صورتشو نوازش میکنه .‌این بنده خدا فکر میکنه مامانشه … نگو مامانش نیس روح محترم و سرگردونه که یهو محبتش گل کرده :joy::joy:
ببین من بعد این صحنه …موقع خواب اینقدددد که حجابمو رعایت میکنم …در طول روز نمیکنم :joy::joy: خلاصه که این فیلم باعث شد یکم به بهشت نزدیک بشم :joy::sunglasses:
بعد اونم دیگه سراغ هیچ فیلم مزخرف و ترسناک نمیرم :joy::neutral_face:اثرات مخربش برام زیاده

2 پسندیده

ن خدایی خیلی خوب نشون میدن که :ok_hand:تو این زمینه راضیم ازشون اگه خدا بخواد … :joy:

2 پسندیده

سلام آقا بهزاد ،حالتون چطوره ؟ممنون بابت تگتون…:sunflower::sunflower:

جدای از ایده این تاپیک خوبتون ،چندتایی پست ازتون دیدم که حسابی از طرز فکر و دیدگاهتون خوشم اومد دمتون گرم ، حرف دل خیلیا از زبون شما گفته شده:clap::clap::+1:

برای اولین معرفی هم هرچند بنظرم خیلی کم پیش اومده باشه کسی این فیلم ندیده باشه ولی خب ارزشش داره بازم ازش تعریف بشه بنظرم

فیلم wonder (شگفتی)

434226777_28163

"آر.جی. پالاچیو"چند سال پیش رمانی به امتیاز نیویورک تایمزنوشت که به یکی از پر فروش ترین رمان های سال2015 بدل شد و هم چنین از سال 2013 به بعد بارها به عنوان بهترین رمان مورد تقدیر قرار گرفت.Wonder(شگفتی ) که بزرگترین وجه تمایز آن در کنار تلخی درام ، تلاش این پسر بچه است که توانست زشتی چهره اش را شکست بدهد.

آگوست پالمن (جاکوب ترمبلی) عجیب الخلقه به دنيا آمده. قيافه‌ي خوبي ندارد، در واقع صورتش به طرز وحشتناكي زشت است. مشكل آگوست اين است كه پسري عادي و با هوش است با قيافه‌ي غيرعادي! او تا پایان دوره ابتدائی به مدرسه نرفته ومادرش (جولیا رابرتز)در خانه به او درس می داده . اگوست بارها تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته اما همچنان قیافه ای غیر معمول دارد.

اما …حالا خانواده‌اش تصميم گرفته‌اند او را به مدرسه بفرستند تا وارد اجتماع شود. گر چه پدر، مادر،خواهر و حتی مدیر مدرسه او را حمایت می کنند اما آيا “آگی” مي‌تواند همكلاس‌هايش را قانع كند با وجود قيافه‌ي ناخوشايندش او را دوست داشته باشند؟

425615029_203574

در بخشی از شگفتی آمده است:کاش هر روز خدا هالووین باشد. باید به‌اندازه‌ی آگوست زشت‌رو باشی تا چنین آرزویی به دلت راه پیدا کند. در روز جشن هالوین، آگوست می‌تواند لباس مبدل بپوشد و مثل آدمی عادی همه‌جا برود بی‌آنکه نگران قیافه‌ی زشتش باشد.

5 پسندیده

این فیلممم عالیی بود :heart_eyes::heart_eyes: :ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده