معرفی فیلم، سریال و انیمیشن 🎞

دوستان عزیز
سلام :raised_hand:t4:
وقت بخیر
این تاپیک برای معرفی فیلم و سریال های مفید به همدیگه و تیم زبان شناس ایجاد شده
مدتی پیش دو تاپیک مشابه برای معرفی مستند و معرفی آهنگ درست کردیم، تاپیک معرفی کتاب هم که از قبل وجود داشت. جای این تاپیک خالی بود (البته تاپیک های مشابه وجود داشت، اما روش ما در این تاپیک قدری متفاوته)
لطفا همراهی کنید و فیلم و سریال های خوبی که می شناسید رو معرفی کنید. ممکنه برخی از اونها رو تیم زبان شناس به منابع زوم اضافه کنند.
روش کار به این شکل هست که :
فیلم و سریال هایی که فکر می کنید دیدنشون میتونه مفید باشه رو با ارائه توضیحات و تصویر معرفی می کنید. ارائه توضیح خیلی مهمه.
ممکنه فیلم مورد نظر شما رو قبلا یک نفر دیگه هم معرفی کرده باشه، اشکالی نداره، شما میتونید از زاویه دید خودتون یک بار دیگه همون فیلم معرفی کنید یا ریپلای کنید و توضیحاتی بهش اضافه کنید یا نقد کنید و غیره
برای معرفی کتاب ها، مستند ها و آهنگ ها از تاپیک هایی که در پایین متن اومده استفاده کنید. برخی فیلم ها در هر دو دسته مستند و فیلم قرار می گیرند. لطفا اونها رو در هر دو تاپیک معرفی کنید. :arrow_down:
درخواست: لطفا اگه فیلم حاوی بخش های خشونت بار، ترسناک، یا بالای هجده سال بیش از حد معمول و روتین هست حتما ذکر کنید.
امیدوارم با همکاری، همراهی و همیاری همدیگه یه تاپیک خوب، مفید و پر باری بشه
:deciduous_tree:
هرگز به این موضوع شک نکن که یک گروه کوچک از شهروندان متفکر و بامسئولیت می‌توانند دنیا را تغییر دهند. این تنها چیزی است که همیشه نتیجه داده است.
مارگارت مید
انسان شناس برجسته
1901_1978
:deciduous_tree:
متشکرم :pray:t4: :sunflower:

.

.

16 پسندیده

سریال دوستان
Friends
ساخت ایالات متحده آمریکایی
ساخته : دیوید کرین و مارتا کافمن
انتشار ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴
تولیدشبکه ان بی سی
ژانر: کمدی
ده فصل
دویست و سی و شش قسمت

Friends-Named-Best-TV-Show

یکی از پر بیننده ترین سریال های جهان
برنده ۶۲ جایزه امی
و در تمام لیست های مهم سریال های برتر جهان جز اولین هاست!
دلیل مهم معرفی اش هم اینکه احتمالا مهم ترین و بهترین سریال برای آموزش زبان انگلیسیه
مقدار زیادی گفتگو وجود داره
کمدی بودن این سریال بر پایه موقعیت و گفتگو است، و این برای زبان آموزان خیلی مهمه.
لهجه های متفاوت و سطوح مختلفی از رسمی تا غیر رسمی حرف زدن رو می بینید.
شش شخصیت اصلی داره و تفاوت اونها به شما در یادگیری کمک می کنه، از یک استاد دانشگاه دیرینه شناس یا یک بازیگر پاره وقت و آشپز و گارسون و حسابدار و ماساژور !
محیط فیلم شامل دو آپارتمان روبروی همه که این شش دوست برخی از اوقاتشون رو اونجا با هم میگذرونن
فضای فیلم خیلی شبیه خوابگاه دانشگاه است
اسامی شش شخصیت اصلی
ریچل گرین
مونیکا گلر
راس گلر
جویی تربیانی
چندلر بینگ
فیبی بوفی
به نسبت ما ایرانی ها و اینکه شش تا دختر و پسر تو یه خانه صمیمانه با هم اند، خیلی پاستوریزه زندگی می کنند. اما بهرحال صحنه ها و گفتگو های مثبت هجده زیاد داره و فقط برای بزرگسالان مناسبه، بنظر بنده البته.

21 پسندیده

خب این یکی مخ کار منه ولی الان انرژی صفره‌.
سر صبر میام می گم:yawning_face::yawning_face::yawning_face:

5 پسندیده

منم زیاد دارم، ولی خوب نمیخوام انقلاب کنم، حداکثر روزی یکی معرفی می کنم
البته امروز بعنوان اولین روز استثنا بیشتر
کم کم باقی دوستان هم میان
منشن می کنم چند نفر
امیدوارم که همراهی و همراهی کنن و تاپیک پرباری بشه
از همگی متشکرم :pray:t4: :sunflower: :deciduous_tree: :four_leaf_clover:

@zahra9981
@boudicca
@zeinabi23
@arezoo-alipanah
@zargol6
@vali29732
@mostafa264
@william3
@mary991
@autophile
@razi.nej
@fereshteh20221
@uncoo
@alic1
@saba.a97
@fatemeha
@amene99
@noushin8
@pedram55
@Mashreghi1
.

15 پسندیده

چهار گانه ماتریکس
the Matrix
نویسنده و کارگردان: واچوفسکی ها (دو برادر مشهور و با استعداد که حین ساختن این مجموعه تغییر جنسیت دادند، اوایل می گفتند برادران واچفسکی، اما الان میگن واچفسکی ها، دو تا مخ و استعداد خالص به معنای واقعی)
انتشار اولین ۱۹۹۹
جوایز رو هم که درو کرد
چهار جایزه اسکار و کلی جوایز دیگه
The_Matrix_Poster

برخی میگن ماتریکیس یک (اولین از چهارگانه) فلسفی ترین فیلم ساخته شده تا الانه
نمیدونم درسته یا نه
اما برخی اتفاقات، برخی آشنایی ها، زندگی رو به دو قسمت تقسیم می کنه، قبلش و بعدش
برای من چند تا از این اتفاقات رخ داد و یکی اش دیدن ماتریکس بود. چیزی که باعث شروع آشنایی من با فلسفه شد.

فیلم نامه به شدت چند لایه است
در ظاهر و پوسته بیرونی یک فیلم اکشن با جلوه های ویژه خاص و توپ می بینید
و وقتی به عمقش میرین تاریخ و فلسفه رو جلوتون دارید، از اوراکل ها، پیشگوهای مشهور کوه های المپ یونان تا فلسفه های سقراط و افلاطون و … تا منجی آخر الزمان
و اینها رو خیلی شیرین توضیح میده
اینقدر خوب توضیح داده که من برای توضیح قسمتی لز جهان بینی خودم این فیلم رو به یکی از دوستان دادم. با توضیح خودم متوجه نشد، با دیدن فیلم فهمید.
فیلم رو احتمالا بدون کمک دیگران متوجه نخواهید شد، یک یا چند بار ببینید و بعد در موردش بخونید

دیدن اولین قسمت کافیه، اما اگه دوست داشتین سه تا رو نگاه کنید. ولی یادتون باشه همون اولی قسمت اصلی هست.
در ادامه نه عدد انیمیشن کوتاه بر پایه این سه گانه ساخته شد که مجموع اونها رو “انیماتریکس” میگن و قسمت چهارم این چهارگانه محسوب میشه. این انیمیشن ها با هماهنگی و همراهی واچوفسکی ها ساخته شد و به فهم اتفاقات فیلم کمک بزرگی می کنه

جالب اینجاست که مشابه عقاید افلاطون در اسلام هم وجود داره (نمیگم تحت تاثیر اونها بوده که به عقاید کسی بی احترامی نکرده باشم) مثلا
«النَّاسِ نِیَامٌ فَإِذَا مَاتُوا انْتَبَهُوا». این روایت در منابع شیعی هم از پیامبر اسلام(ص) و هم از امام علی(ع) نقل شده است. اما در منابع اهل سنت علاوه بر این حضرات، از برخی اصحاب و تابعین نیز چنین روایتی نقل شده است.

11 پسندیده

نه اشکالی نداره
بهرحال ما فقط معرفی می کنیم
خود فیلم ها رو که نمیذاریم
از دید اون جماعت بیمار هم که همه چیز ایراد داره
و هیچ چیزی نیست که نیاز به قدری بریدن نداشته باشه
وقتی کلاه قرمزی، مسابقات فوتبال و مستندهای حیوانات سانسور میشه، انتظاری در مورد بقیه نمیتونیم داشته باشیم.
بهرحال هر فیلم معمولی هم یه چیزهایی در حد معقول داره
بقول بختیاری ها: هر چیزی که به آدمه، با آدمه

7 پسندیده

راستش بعدسوالم،خودم خنده ام گرفت.
آخه مگه چیزیم هست که اوناباهاش مشکل نداشته باشن.
پاکش کردم.
بله.
فهمیدم.
حق باشماست. مافقط معرفی میکنیم.
لینکم بذاریم؟یافقط معرفی کافیه؟

3 پسندیده

هر جور دوست داشتین و صلاح دونستین
اگه لینک هم دارین بذارید بهتره
نداشتید هم اشکالی نداره، خودمون پیدا می کنیم
راستش بدم نمیاد قدری مرزهای این کم دانان و کم خوانان رو جابجا کنیم، چرا اونها برای ما تصمیم بگیرن؟
بهتر نیست اونها رو ببریم بهزیستی تحویل بدیم، و خودمون برای خودمون تصمیم بگیریم. معمولا عقلا برای بقیه تصمیم می گیرن، حداقل در مورد شخص خودشون، نه این مشتی چی بگم بیان برای بقیه تصمیم بگیرن. مثل این مونه که یه آدم عقب مانده ذهنی و روانی و روان پریش خطرناک، که بیماری شیزوفرنیا و پارانوئید هم داره، که توانایی بینایی و شنوایی خیلی کمی داره، رانندگی هم بلد نیست، گواهینانه هم نداره، تعادل اخلاقی رفتاری هم نداره رو بکنیم راننده اتوبوس مسابری، یا حتی خلبان بوئینگ!
ته تهش منو می برن یه مدت زندان :rofl:
والا
این روزها که زندان ها پر از فیلسوف و متفکره
هم برم یه مدت با انسان های فرهیخته معاشرت کنم ادبم بالا بره
هم کلاس داره، برای رزومه ام هم خوبه یه مقدار سابقه زندان توش باشه :sweat_smile:
اگه اونجا هم کشته شدم که بهتر

8 پسندیده

به چه حقیقت دردناک وتلخی اشاره کردین.:pleading_face::pleading_face:
اختیاردارین.

Me before you
خب،این اولین فیلم انگلیسی زبانه که من بدون زیرنویس دیدم ،خیلی دوسش داشتم،علی‌رغم اینکه همه ی دیالوگها روبخوبی متوجه نمیشدم،لهجه بریتیش بود که دیگه فهمیدنش اون موقع برام سخت بود.
اول کتابشوخونده بودم وخیلی خوشم اومده بود.
سی دی شوخریدم.زیرنویس هم نداشت.
بیش از۱۰باردیدمش.
خاطرات تلخ وشیرینی باهاش دارم.واسه سه چهارسالِ پیشه.
کتابش توزیبوک موجوده.
نویسنده اش جوجومویزه،ازنویسندگان موردعلاقه امه.خودش بازیگرنقش کاملیا رو پیشنهادکرده .
اسم واقعیشم کاملیااست وفکر میکنم بازیگرمشهوریم هم باشه.
ازیه داستان واقعی الهام گرفته شده.
خوندن کتاب ودیدن این فیلم تو موقعیتهای سختی توزندگیم،کمک زیادی بهم دردرک افرادیکه نیازمندکمک کسی چون من بودن،داشته.
بااین فیلم هربارگریه کردم…وهرگزهم ازدیدنش خسته نشدم…
اصولادوست ندارم زیاددرباره فیلم توضیح بدم.
رمان وفیلم هردو عاشقانه است،اما نگاه فلسفی دارن به زندگی.
ارتباط های سطحی وعمیق انسانها تواین فیلم یجورایی شکافته وبهش پرداخته میشه.واینکه چقدر یه ارتباط عمیق وواقعی میتونه زندگیها روقشنگترکنه وبالعکس روابط سطحی،چقدر دلزدگی ودوری بوجودمیاره…
شخصاعاشق دیدگاه‌های نویسنده ی کتاب(جوجومویز) هم هستم.قبلاژورنالیست بوده
بعدانویسنده شده…چندتاکتابهاش توزیبوک هست غیرازme before you.
مثل: one plus one
The ship of brides تواین کتاب جوجومویزدرواقع به شرح بخشهایی اززندگی واقعی مادربزرگش تودوران جنگ جهانی پردخته.
وچندتاکتابِ دیگش.
ومثل پوران درخشنده کارگردان خوب کشورمون که فیلمهاش اقتباسی اززندگیهای واقعیه،تمام کتابهاش ازیه داستان واقعی الهام گرفته شده…خب من بیشتربه معرفی نویسنده کتاب پرداختم…
امیدوارم دوستانیکه علاقه منداین ژانرهستن ازدیدن فیلم لذت ببرن.

13 پسندیده

چه معرفی خوبی
صبا جان اجازه هست اضافه کنم؟
من پیش از تو (به انگلیسی: Me Before You) یک رمان عاشقانه نوشته جوجو مویس (جوجو مویز) است. این کتاب نخستین بار در ۵ ژانویه ۲۰۱۲ در بریتانیا چاپ شد. ادامه‌ای بر این کتاب با نام پس از تو نوشته شد که از طریق کتاب‌های پاملا دورمن در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر شد. این رمان تقلیدی از رمان هیچ چیز جاودانه نیست اثر سیدنی شلدون است.
'Me_Before_You'
اخطار، احتمال لو رفتن فیلم :no_entry:
پس از گذشت دو سال از تصادف ویل ترینر پیش‌آمد تازه‌ای در زندگی او رخ می‌دهد. لوییزا کلارک پس از کار در کافه‌ای که تعطیل شد، پیشه خود را از دست داده و باید پیشه تازه‌ای پیدا کند؛ بنابراین می‌پذیرد از ویل ترینر نگهداری کند. او یک پسر پولدار پرکار و ورزشکار بوده و به گونه بسیاری از زندگی خود راضی بوده ولی پس از تصادف با موتورسیکلت، از ناحیهٔ گردن به پایین کاملاً فلج شده و دیگر زندگی پیشین خود را نمی‌تواند داشته باشد. نخست، ویل رفتار سردی به لوییزا دارد، ولی بزودی با یکدیگر دوست می‌شوند و نسبت به هم ابراز احساسات می‌کنند؛ اگرچه لوییزا یک دوست پسر بی‌ملاحظه و دوندهٔ ماراتون به نام پاتریک دارد. لوییزا متوجه می‌شود ویل به والدینش ۶ ماه زمان داده تا او را برای اتانازی به سوئیس ببرند؛ چون نمی‌تواند با درد و رنج ناتوانیش کنار بیاید و زندگی اکنونش را نپذیرفته. در این میان لوییزا مخفیانه تصمیم می‌گیرد کاری کند تا دیدگاه ویل را عوض کند. پس او را به جاهایی می‌برد تا به ویل ثابت کند که زندگی ارزش ماندن را دارد. ولی، در واپسین سفر خود به جزیرهٔ موریس، ویل اعتراف می‌کند که دیدگاهش جابه‌جا نشده و نخواهد کرد و برآن است مرگ آسان را انجام دهد و می‌خواهد لوییزا او را همراهی کند. دل لوییزا می‌شکند و تا پایان سفر سخنی نمی‌گوید. وقتی به خانه می‌رسند، او به سوییس می‌رود تا در واپسین لحظات، ویل را ببیند. پس از مرگ ویل، برپایه سفارشش به لوییزا پولی می‌رسد تا تحصیلاتش را ادامه دهد و به خوبی زندگی کند و به دنبال اهدافش برود.

9 پسندیده

حتما.خیلیم ممنون.

کلا سه گانه ی: Me Before You
After you
Still me
هرسه تای این کتابهاروکاغدیشوخریدم+۱۰ کتاب دیگه ی جوجومویز.البته هنوزهمه رونخوندم.
تازه میخواستم اینارواضافه کنم.دیگه شمازحمتشوکشیدین.ممنونم.:pray::pray:
میدونین که من نوشته هام معمولاهی حذف وتعويض واضافه دارن.:blush:
بعددیدن فیلم چندین کلیپ ومصاحبه اززندگی واقعیِ بازیگرانش تویوتیوپ دیدم.
الان حتی میتونم بگم کاملیا پدرش کی بدلیل سرطان فوت کرده…بازیگرمردِاصلی سه تابرادرن…یکیشون معلمه…دیگری ورزشکار…خودش دوتافرزنددختروپسرداره واینکه بازی تواین فیلم چقدردیدگاهشوبه زندگی تغییرداده و…جوجومویزترجیح داده تویه روستاتوانگلستان زندگی کنه ویه بخشهایی ازفیلم داستان زندگی واقعیِ واقعیِ خودشم هست…که اشاره نمیکنم بهش…خواستم بگم چقدراین فیلمو دوست داشتم…

6 پسندیده

پیشنهاد می کنم اضافه کنی
من حاضر نبودم مجموعه رباب حلقه ها رو ببینم
برادرم توضیحاتی داد و الان از مجموعه های مورد علاقمه
این توضیحات خیلی کمک می کنه
لطفا اضافه کن :pray:t4: :deciduous_tree:

3 پسندیده

بنظرشما اشکالی نداره ؟
آخه همه چیزلومیره که.

3 پسندیده

سلام بهزاد جان چه تاپیک قشنگی و چقدر پروفایل قشنگه من همه ای نوشته هات خواندم واقعا منم متاسف شدم من سریال یا فیلمهای قشنگ میشناسم حتما معرفی میکنم ولی اگه سرچ کنی توی تالار زبانشناس سریالهای قشنگی معرفی کردن خودم فیلم زیادی معرفی کردم حتما دوباره سریال معرفی میکنم
@Behzad.Rayan

5 پسندیده

سریال good doctor که خیلی قشنگه و از سریال کره ای الهام گرفتن ۵ فصل پخش شده
و فصل ۶ توی امریکا پخش میشه در مورد پسری که اوتیسم داره و پزشک میشه
The_Good_Doctor_2017
حتما این سریال نگاه کنین

10 پسندیده

سریال تاج درمورد به سلطنت رسیدن ملکه الیزابت دوم
که تا فصل پنچم پخش شده خیلی سریال جالبی میدانم همون از ملکه متنفر و الان ملکه از دنیا رفته ولی اگه به سیاست علاقه داری این سریال نگاه کنین.
محصول کشور انگلستان
بارگیری.jpeg
یه چیزی در این سریال یادم رفت این سریال صحنه داره و درمورد روابط ایران زمان پهلوی هیچ حرفی زده نشده
برام جالب بود که هیچ اسمی از ایران در این سریال زده نمیشه .

8 پسندیده

me before you خیلی قشنگه

3 پسندیده

سریال گامبی وزیر خیلی قشنگه حتما نگاه کن
The_Queen's_Gambit

8 پسندیده

بهزاد جان به این تاپیک یه نگاه بنداز سریالها و فیلمهای قشنگی معرفی کردن معرفی سریال های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی

@Behzad.Rayan

1 پسندیده

سلام
با اینکه از فیلم عاشقانه زیاد خوشم نمیاد ولی بازم تنها فیلمی بود که میخواستم معرفی کنم حتی متنمم نوشته بودم ولی یه مشکلی پیش اومد رفتم و اومدم دیدم شما زحمتشو کشیدی و به خوبی معرفی کردین :sweat_smile:

6 پسندیده