معرفی سریال های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی

language_learning_tips
معرفی سریال های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی
0

سلام دوستان
قبل از هر صحبتی میخوام این پستو تقدیم کنم به آقا امیرحسین @amir_hosein_mv که جرقه ی ایجاد این پست رو تو ذهنم ایجاد کرد :love_you_gesture:

همونطور که دیگه الان هممون میدونیم، ریشه ی موفقیت در یادگیری یه زبان جدید بدون شک انگیزه ست. اگه شما مصصم هستید و یک هدف مشخص دارید، انگیزه تقریبا موفقیت رو تضمینی میکنه.
یادگیری زبان مثل همه چیزای دیگه زمان و تمرین زیادی رو می طلبه و بدون زندگی کردن در کشور انگلیسی زبان خیلی سخته که بتونیم خودمون رو تو زبان جدید غرق کنیم! (البته زبانشناس این مشکلو حل کرده)

شما باید چیزایی به زبان انگلیسی پیدا کنید که کاملا براتون جذاب باشه. چیزی که کاملا سرگرمتون کنه
و یکی از بهترین گزینه ها برای سرگرم شدن چیه؟
بله درسته ، سریال دیدن :star_struck:

روش یادگرفتن زبان با سریال هم تو این لیست کاملا توضیح داده شده :point_left:t3: اینجاست

خب، تو لیست زیر میخوام چند تا از سریال هایی که معروف بودن (و هنوز هم هستن) رو بهتون معرفی بکنم

1. How I Met Your Mother
این سریال یکی از معروف ترین کمدی های موقعیته
داستانش هم راجع به 5 تا دوسته که تو نیویورک زندگی میکنن و تمرکز ماجرا روی زندگی کاری، عاشقانه و فعالیت هاشون تو وقت آزادشونه

در کنار اینها خنده داره و میتونید عبارات و اصطلاحات آمریکایی ها رو یاد بگیرید که خیلی جذاب ترش میکنه

لینک دانلود سریال How i met your mother

2- Game of thrones
دیگه این سریالو یا دیدید یا حداقل اسمشو شنیدید از بس معروفه
اگه ندیدید حتما ببینید

داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین و پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد

لینک دانلود سريال Game of Thrones

3- Once upon A time

اگه تو زندگیتون کتاب داستان های زیادی وقتی جوان تر بودید خوندید. این سریال مناسب شماست
ایده ی این سریال جالبه و داستان های مختلف رو در غالب سریال به نمایش میزاره

داستان در شهر ساحلی غیرواقعی استوری بروک در ایالت مین رخ می‌دهد که ساکنان آن شخصیت‌های داستان‌های افسانه‌ای مختلف هستند، آن‌ها توسط نفرینی قدرتمند به دنیای واقعی آورده شده‌اند و خاطرات‌شان پاک شده است.

لینک دانلود سریال Once upon a time

4- Criminal Minds

ژانر: درام_پلیسی
موضوع:داستان در مورد واحد بررسی رفتار – (Behavioral Analysis Unit (BAU – از FBII هست. این گروه به بررسی رفتار مجرمان می پردازه و از این راه دستگیرشون می کنه. هر قسمت در مورد یکی از پرونده هایی که این گروه بررسی می کنن هست. بیشتر این پرونده ها مربوط به بیماران روانی ای هست که دست به قتل می زنن و اکثرا قاتلین سریالی هستند. در این سریال اشاراتی به قاتلین سریالی واقعی هم میشه.
اهمیت از نظر یادگیری انگلیسی:
این مجموعه ایه که شما می توانید انواع مختلفی از موضوعات را پیدا کنید. به طور مثال، یک قسمت در مورد جنایات مربوط به محصولات سمی زیست شناختی است، دیگری در مورد یک قاتل سریالی و… که به خاطر تکرار کلمات کلیدی مورد استفاده در هریک از قسمت ها شما قادر خواهید بود به راحتی واژگان مربوط به هر قسمت را جذب کرده و با موضوعات مختلفی که در هر قسمت وجود دارد دایره لغات خود را افزایش دهید

لینک دانلود سریال Criminal minds
5- Sherlock
یک شاهکار بریتانیایی. زبان آموزی هست که اسم شرلوک و دوستش جان واتسون رو نشنیده باشه؟
احتمالا شما اکثر داستان های شرلوک رو تا الان خونده باشید. اما اگه نخوندید هم مشکلی نیست. هیچ وقت برای شروع دیر نیست!
نویسنده داستان این سریال رو تو لندن قرن 21 طراحی کرده و نوشته و اساسا شما داستان های مدرن شده شرلوک رو قراره ببینید
شما تو این سریال هر چیزی که یه زبان آموز برای یادگیری انگلیسی نیاز داره در اختیار دارید: لجه ی بریتانیایی، بازیگری فوق العاده، لندن، مکالمات طولانی و جذاب و پر از شوخ طبعی و داستان های فوق العاده.

لینک دانلود سریال Sherlock

۶- دکتر هاوس (House M.D.)
دکتر هاوس یه سریال پر طرفدار آمریکایی هست که از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۲ در هشت فصل پخش شده. این سریال در رابطه با یک دکتر نابغه است که کارش فقط درمان بیماری هاییه که خاص و لاعلاج هستن. یعنی بیماری هایی که بقیه دکترا نمیتونن درمان کنن رو دکتر هاوس بر عهده میگیره. البته ایشون تنها نیست و سه تا کاراموز هم داره.

دکتر هاوس با وجود اینکه بسیار نابغس، خیلی مغرور و حرف نشنو هم هست که این جنبه یک مقداری فان هم به سریال داده. از طرف دیگه به دلیل مشکل پاهاش معتاد به قرص های مسکن هم هست که داستان های جالبی براش ایجاد میکنه.

چه کسایی این فیلم رو ببینن؟ افرادی که عاشق کارهای پزشکی هستن، مخصوصا پزشکا این فیلم رو ببینن چون پره از اصطلاحات پزشکی و دارو ها و درمانها :grinning: :woman_health_worker:
یه خوبی دیگه هم این سریال داره که تقریبا میشه گفت منشوری نیست و به راحتی میشه دیدش.

لینک دانلود تمامی هشت فصل سریال هاوس

7- خانه پوشالی (House of Cards)
یک شاهکار از نتفلیکس در حوزه سیاست.
سریال باوجود اینکه ژانر درام هست اما هیجان فوقالعاده ای داره و هر قسمتش دنیای سیاست رو قشنگ بهتون نشون میده که چجوریه.
داستان سریال درباره جایگاه پست و مقام در کشور است. داستان شهوت و قدرت طلبی مردی را نشان می دهد که می خواهد تمام امور مربوط به کشور را در دست بگیرد. کسی که در سریال از او به عنوان مرد بد ذات و شیطان صفت و قدرت طلب یاد می شود. این مرد میخواهد واشنگتن را از آن خود کند. کوین اسپیسی در نقش این فرد به ایفای نقش خواهد پرداخت…
علاوه بر بازی فوقالعاده کوین اسپیسی در این فیلم به عنوان فرانک آندروود که جزو معدود قهرمانان بد ذات محبوب است ( مثل جوکر) افراد مشهوری از حوزه سینما مثل دیوید فینچر و جودی فاستر کارگردانی قسمت هایی از فیلم رو بر عهده داشته اند. ناگفته نماند که اوباما تو تویت هاش اشاره کرده که از طرفدار های پر و پا قرصه این سریال هست.
از نظر ارزش یادگیری انگلیسی بگم که فیلم دیالوگ های سمبلیک عالی زیادی داره و اگر میخواهید مثل یک انسان متشخص و حرفه ای به انگلیسی صحبت کنید این سریال منبع بسیار خوبی هست. قشنگ یادمه بخاطر سختی ترجمه دیالوگ ها، زیرنویس فارسی فصل دوم این سریال بعد از 1 سال در اینترنت قرار گرفت و به گفته یکی از دوستانم که معلم زبان هست و همه سریال و فیلم هایی که تاحالا دیده بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی بوده، تنها سریالی که مجبور شده از زیرنویس فارسی برای فهمیدن آن استفاده کنه این سریال بوده.

P.S: اسم فیلم و پرچم آمریکا تو پوستر های فیلم طعنه خیلی باحالیه

لینک دانلود سریال House of Cards

۸- مردگان متحرک(the walking dead)

The Walking Dead سریال درام، ترسناک، ماجرایی ، هیجانی و رستاخیزیه .ریک گرایمز افسر پلیسی است که در یک ماموریت زخمی می شود و به حالت اغما میرود و وقتی به هوش می آید متوجه میشود که آدم های اطرافش به موجوداتی وحشتناک تبدیل شده اند.او تصمیم میگیرد رهبری گروهی از افراد سالم را برای نابودی آدم های غیر عادی تشکیل دهد و به دنبال خانواده اش بگردد ، در نهایت خانوادشو با گروهی از بازمانده ها پیدا میکنه و ماجراهای خیلی جالبی پیش میاد

_20180804_001046

twdiran.com/دانلود-فصل-اول-سریال-the-walking-dead/

بحث و گفت گو «چگونه از زمان مرده برای یادگیری انگلیسی استفاده کنیم؟»

@Farzad_Poodineh _سپاس فراوان،من واقعا اسم هیچ کدوم نشنیده بودم _

دمت گرم داداش خسته نباشی.
چه پست خوبی گذاشتی.
آفرین :clap:

فدایی داری داداش :blue_heart:
این لیستم خوبه :point_down:

فقط گیم آفترون. تو شخصیاتشم اریا استارک دختر کوچولوهه عالیه. خدایی فیلم بعد خودش حرومه میخ کوب میکنه ادمو. خیلی خوبه :slight_smile:

این سریال once upon a time،چند فصلش اومده ؟

من تقریبا سه فصلش و دیدم ،دیگه حوصلش و نداشتم خیلی زیاد بود،ولی سریالش قشنگ بود.

@KH.GH64 ممنون خانوم قربانی، هفت تا دیگه هم مونده، بعدا اضافه میکنم

@kambiz_mbi @amir_hosein_mv فداتون، آره داداش اکثرشو بعدا اضافه میکنم

@Sahar شش فصله تا الان

سلام داداش

پست عالی بود خودم مونده بودم چه سریالی رو انتخاب کنم برای دیدن ولی فکر کنم دیگه پیدا کردم Game of thrones خیلی دمت گرم.

چه جالب!این چند روز تو فکر بودم یه سریال خوب گیر بیارم:-)

سپاس وتشکراز زحمات بی دریغ وسخاوتمندانه آقا فرزاد…
واقعا تالار به همچین پستی نیاز داشت دستتون درد نکنه…:slight_smile:

@eli_j_p @user1000
خوشحالم که به دردتون خورد این پستم
بعدا چندتا دیگه هم اضافه میشه بزودی

مرسی .پست خیلی خوبیه
من گیم اف ترونز رو دانلود کردم ببینم وسطش فهمیدم نصفه دانلود شده:neutral_face:
هیچی دیگه انگیزه م از دست رفت.دیگه دانلودش نکردم:grinning:
با این تعاریف باید دوباره دانلودش کنم

@sara999 ممنونم از شما
باعث افتخاره که برای دوستانی مثل شما وقت بزارم

@F.doosti خواهش میکنم، ممنون
آره سریال خوبیه، حتما دوباره دانلودش کنید

سلام اقا فرزاد @Farzad_Poodineh من همین الان این پست رو دیدم. سپاس بابت زحمتی که کشیدین و خواهید کشید. بازم ممنون:ok_hand::ok_hand::pray:t2:

خواهش میکنم نسیم خانوم، امیدوارم به کارتون بیاد سریالایی که معرفی کردم و خواهم کرد :blush:

سریال friends هم برای سطح مبتدی خوبه

آقا فرزاد ممنون از زحمتی که کشیدید به خاطر این پست, خیلی خوب بود.:slightly_smiling_face:

فقط میشه لطف کنید فصل چهام once upon atime رو هم بزارید برا دانلود ,من این و میخواستم دانلود کنم فصل ششمش بود.

تاپیک رو تبدیل به دانشنامه کردم که هر کسی خواست بتونه سریال جدید اضافه کنه.

خیلی هم عالی…