معرفی فیلم، سریال و انیمیشن 🎞

نمیدونم واقعا چرا برای این انیمیشن تبلیغ خیلی کمی انجام شده. شاید دلیلش اینکه واقعا حرفی واسه گفتن داره. ولی خب تنها انیمیشنیه که من خودمو موظف میدونم به بقیه معرفیش کنم، واقعا عالیه.

3 پسندیده

بودیکا عزیزم
چه انتخاب های خوبی
عالی بودن :white_check_mark:
از این انیمیشن من خاطرات خوبی دارم
یه بار سه تایی نگاه کردیم و حسابی خندیدیم
دیدی که، خنده خنده میاره
از یه جایی به بعد خودمون هم نمیدونستیم داریم به چی می خندیم
فقط می خندیدیم :rofl:
ایده خوبیه، دفعه بعد که بچه ها رو ببینم بازم با هم می بینیم

این سئوال جالبیه
سئوالیه که در تمام زندگی مون تکرار میشه

3 پسندیده

حتما همینطوره که میگین ممنون که معرفیش کردین :smiling_face_with_three_hearts::green_heart: البته اضافه کنم یه مدته دور شدم از برنامه های سابقم خیلی چیزا از چشمم دور میمونه :sweat_smile:

درسته واقعا روزگار غریبیه…

4 پسندیده

دو از رمانهای معروف جین استین به نام عقل و احساس و غرور و تعصب که هردوشون فیلم هاشون قشنگ و رمان تو زیبوک هست حتما نگاه کنین .
Sense_and_sensibility
Prideandprejudiceposter

6 پسندیده

روح
Ghost
ایالات متحده
۱۹۹۰
کارگردان جری زاکر
برنده پنج جایزه اسکار و دو گلدن گلوب و غیره
GhostA

فیلم در مورد ارواحی هست که وقتی در اثر سانحه، قتل و غیره ناگهانی کشته شده اند در این دنیا می مونن تا موضوع حل بشه. به روایت فیلم ارواح تا موقعی که آماده نشن به جهان بعدی نخواهند رفت و بین ما سرگردان می مونن.
پسر عاشقی به قتل می رسه. چیزی که بیش از هر چیز اون رو تو این دنیا نگه می داره عشقه، اون نمیتونه از عشقش دل بکنه
پس
با یه فیلم مواجهیم که هم عاشقانه است هم ترسناک
البته نه اونقدر که شب تنها باشین خوابتون نبره
ولی خوب یه ته مزه ترسناک هم داره
دقت کنید بدون سانسورش رو دانلود کنید، صحنه چندانی نداره، اما چند تا قسمت اصلی اش در نسخه های سانسور شده کلا حذف شده! برخی چیزها در این حالت پاسخ داده نشده باقی می مونه.
معشوق داستان مارلی چهره و تیم تامبوی داره. اون موقع خیلی معمول نبود، موهای کوتاه و بدن صاف و بدون ناهمواری، که اون موقع یکم گوشت داشتن برای زن ها و مردها خوب دانسته می شد، بقول مادر بزرگم یه تکه گوشت صد تا عیب رو می پوشونه
:rofl:
موسیقی فیلم کاندید بهترین موسیقی سال شد، اما در نهایت موسیقی فیلم رقصنده با گرگ ساخته جان بری برنده شد
ولی در نهایت موسیقی خیلی قشنگیه
تقدیم به شما
Ghost
Maurice Jarre
…………………………………………………
Whoa … my love
My darling
I’ve hungered for … your touch
A long … lonely time
And time … goes by … so slowly
And time can do … so much
Are you still mine?
I need your love
I need your love
God speed your love to me
Lonely rivers flow to the sea, to the sea
To the open arms of the sea
Lonely rivers sigh … “Wait for me … wait for me
I’ll be coming home, wait for me”
Whoa … my love … My darling
I’ve hungered … hungered … for your touch
A long, lonely time
And time … goes by … so slowly
And time can do … so much
Are you … still mine?
I need your love
I need your love
God speed your love to me …

5 پسندیده

موافقم
بنظر منم بعضی فیلم ها و سریال ها جتسیت یا گروه مخاطب خاصی رو هدف میگیرن
مثلا فیلم های
Brave heart or the kingdom of heaven. Or gladiator
من خیلی دوست داشتم. مردهای دور و برم هم همینطور، اما حداقل تا فعلا خانمی رو ندیده ام که خوشش بیاد
علیرغم عشق عمیقی که در هر سه تای این فیلم ها هست

3 پسندیده

خوب
ببینیم نظر بقیه خانم ها در مورد این سه فیلم چیه :thinking:
پادشاهی بهشت رو چطوری تونستی فراموش کنی؟ :sweat_smile:

2 پسندیده

[quote=“3lue891, post:139, topic:74858”]
در حد یه پیشنهاد بود … نبین اصن :joy:( ندیده هم به دل نشستی

باشه،مرسی که سعی خودتون کردید ولی …:relieved::joy:منتظر پیشنهادی بعدیتون میمونم خوبه؟:grin:

عرضم به حضور شما بنده دوتاشون دیدم خیلیم به سبکای تاریخی و حماسی چه ژانر درام یا تخیلی باشن علاقه دارم سریال The Last Kingdom که نگم براتون ازش که کیف کردم پنج فصلشم نگاه کردم و فیلمایی مثل تروآ،پادشاه یاغی ،وایکینگ ها،شاه آرتور،بربرها،آسپارتاکوس وووو:smiley::sweat_smile:

پیشنهاد میکنم این سریال رو هم از دست ندید
witcher-303x388

5 پسندیده

سلام به دوستان زبانشناس
این انیمیشن جدید رو همین الآن تموم کردم. از کارگردان مورد علاقم هنری سیلیک که انیمیشن زیبای کورالاین رو هم کارگردانی کرده بود. اگه از فیلمهای فانتزی با تم ترسناک خوشتون میاد حتما این انیمیشن سرگرم کننده رو ببینید.

25381

Wendell & Wild

7 پسندیده

یعنی سبکش مثل عروس مرده و فرنکنوینی :ghost::sweat_smile:

4 پسندیده

بچه ها یه فیلم قشنگت میخوام بهتون معرفی کنم به نام capitan fantastic

images.jpeg

7 پسندیده

همتون تام هنکس میشناسین بازیگری که در فیلمهای معروف هالیوود بازی کرده یک فیلم قشنگ واقعی به نام sully که درمورد یه خلبان قبلا توی تالار زبانشناس معرفی کرده بودم انهای که عضو قدیمی زبانشناس باشن دیدن مطلب ولی دوباره معرفی میکنم
images.jpeg-۱
images.jpeg-۲

6 پسندیده

پینوکیو فیلم جدید تام هنکس که براساس کارتون پینوکیو اثر والت دیزنی که کارتون در زوم بچه ها قرار دادن ساخته شده این فیلم حتما نگاه کنین مال دو ماه پیش یه فیلم قشنگ که دراین دوران خیلی غمناک ایران یکم حال ادم خوب میکنه
بارگیری.jpeg

6 پسندیده

بذار یه معرفی در موردش بنویسم بعد ببینش

نه، فیلم
The kingdom of heaven

در موردش یکم توضیح میدی لطعفا :pray:t4:

ممنون بابت پیشنهادت
انیمیشن های خاصی هستن و واقعا عده کمی دوست دارن

مهناز خانم
لطفا در مورد فیلم ها یکم توضیح بده
چون سلیقه ها متفاوته و ممکنه فبلمی که از دید یکی قشنگه از دید یکی دیگه خوب نباشه

4 پسندیده

از جمله فیلم هایی که بخاطر تحقیقات وسیع مابین فیلم و مستند قرار میگیره، هرچند خیلی دقیق بر مبنای تاریخ نیست و مزه های هالیوودی اون کلا می چربه

قلمرو بهشت
Kingdom of Heaven
کارگردان و تهیه کننده ریدلی اسکات
فیلم دو نسخه داره، نسخه طولانی تر دایرکت کات رو تهیه کنید، پنجاه دقیقه بیشتره

فضای فیلم قرن های دوازدهم و سیزدهم میلادیه
اورشلیم و سرزمین های اطراف
بارون گادفری زمانی که شوالیه جوانی بوده با یکی از دخترهای عوام رابطه داشت. رابطه ای که منجر به تولد بالین میشه. گادفری حتی در بستر مرگ و موقع اعتراف از این گناه اظهار پشیمانی کرد. گادفری در سفرش به سرزمین مادری اش می میرد ( کشته میشه) و بالین جایگزین اون و لرد ابلین میشه.

جالب فضای حکومت بالدوین چهارم امپراطور اورشلیمه
مردی جذامی اما بسیار خردمند، او در شانزده سالگی صلاح الدین ایوبی مهم ترین و قدرتمند ترین فرمانده وقت کل جهان اسلام رو شکست داده بود، اما مبتلا به جذام شد و در جوانی مرد. در زمان حیات او علیرغم اینکه مسیحیت دین رسمی اورشلیم بود کلیه ادیان در آزادی و امنیت بودند و اورشلیم از رونق اقتصادی بسیاری برخوردار بود. شخصیت بسیار خوب، قوی و دوست داشتنی داره، از محبوب ترین شخصیت های منه.

بعد از اون خواهد زاده اش در کودکی به حکومت رسید، و خواهرش سیبلا قیم حکومت شد. خواهر زاده هم مبتلا به جذام شد و خیلی زود مرد. بعد سیبلا ملکه شد و شوهرش گای دی لوسیگنان رو پادشاه اعلام کرد. نقش سیبلا رو اوا گرین جذاب بازی می کنه.

گای بر خلاف بالدوین چهارم رابطه خوبی با سایر ادیان بویژه مسلمانان نداشت. آنها بهانه لازم خوبی برای جنگ لازم داشتند و چه چیزی بهتر از تجاوز و قتل خواهر صلاح الدین!
صلاح الدین با بیش از یک میلیون نیرو به سمت اورشلیم اومد.

گای ارتش بزرگ اورشلیم رو برای جنگ رهبری کرد و صلیب مسیح رو هم برد. به باور مسیحیان وقت هر ارتشی که این صلیب رو همراه داشته باشه شکست نمیخوره، اما گویا قدرت عقل و تدبیر صلاح الدین و مشاورانش بیشتر بود.

صلاح الدین عقب کشید و نیروهای گای رو تو صحرا دنبال خودش کشید. و وقتی صلیبی ها از تشنگی و خستگی در حال مرگ بودند به اونها حمله کرد. حتی یک نفر هم برنگشت که خبر این شکست رو به اورشلیم بیاره. اون از سر صلیبی ها یک تپه ساخت.
در این جنگ صلیب مقدس بدست مسلمانان افتاد. صلاح الدین به هیچ یک از اشیای مقدس مسیحیان بی احترامی نکرد، بلکه محترم شمرد. حتی طلا و جواهرات صلیب رو در نیاورد. اما بعدها صلیب مسیح گم شد و کسی نمیدونه کجاست.
بعد به سمت اورشلیم اومد و یکی از مشهور ترین محاصرات تاریخ جهان رو انجام داد.

بالین ابلین در حالی از اورشلیم دفاع کرد که کمتر از پنجاه شوالیه داشت و بقیه نیروهاش رو مردم معمولی تشکیل می دادند. کسانی که تجربه، دانش یا مهارت جنگیدن رو نداشتن. اون یکی از نا برابر ترین محاصرات جهان رو مدیریت کرد. اون محاصره رو طول داد تا خشم صلاح الدین فروکش کرد و پیشنهاد عفو داد. در زمان عفو عمومی صلاح الدین، حتی یک سرباز سالم و غیر زخمی مسیحی در اورشلیم وجود نداشت!
در این فیلم از مسلمانان هم چهره خوبی تصویر شده، بر خلاف بیشتر فیلم های امروزی، بویژه صلاح الدین
صلاح الدین بعدها سلسه ایوبیان رو تاسیس کرد. او از معدود بزرگان تاریخ است که حتی توسط دشمنان خود ستوده شده است. وی که از چهارده سالگی بعنوان پیاده نظام وارد نظامی گری شد با عقل، هوش و درایت، شجاعت، اخلاق نیکو و قابل اعتماد پله های ترقی را به سرعت پیمود و به یکی از تاثیر گذارترین انسان های تاریخ بدل شد.

ببینید تو یک فیلم با چند حاکم اورشلیم آشنا شدید
مقایسه کنید با فیلم های آبکی ایرانی و ترکی، بیش از هفتصد قسمت حریم سلطان، داستان های درون حرم و سوگلی سلطان سلیمان قانونی، خرم سلطان که برخی از ایرانی ها لطف کردن سه بار نگاه کردند! دو بار تکرارش رو هم دیدند. دختری که از مراسم عروسی اش دزدیده شد، در نهایت سر از حرم سلطان عثمانی درآورد و برعکس چهره و اندام قشنگش، کارهای خبیثانه زیادی انجام داد. او در آخر عمر شاهد کشتار تمام پسرها و نوه هاش به دست پسر ارشدش سلطان سلیم مشهور به ظالم بود. از خدمات ایشون کشتن پسر ارشد شوهرش شاهزاده مصطفی بود. او بسیار باهوش و شجاع بود و گفته شده اگه زنده می موند و به حکومت می رسید احتمالا تاریخ ما با امروز قدری متفاوت بود!
سریال های تاریخی ایرانی هم که خدا بخیر کنه، تغییر تاریخ به روایتی که ما بیشتر دوست داریم!

6 پسندیده

سلام آقا بهزاد آره چرا که نه چون خیلی یهویی دیشب به یادش آوردم دیگه به معرفی کوچولو ازش فقط بسنده کردم

سریال ویچر برگرفته از مجموعه کتابی به همین اسم از ساپکوفسی هستش که به شدت جادو محورو دنیای شلوغ و خیالی اثر به چشم میخوره ،از این سری کتاب بازی های ویدیویی هم ساخته شده که طرفدارهای زیادی داره.البته میشه نقطه ضعف فصل اولش رو از همینجا پیدا کرد چون خیلیا گیمور نیستن آشنایی با این بازی ندارن و فصل اول به طوری پیچیده و به سرعت شروع میشه و تو دل داستان میره که انگار همه از قبل شخصیتاش میشناسن ولی خب برای مخاطب طول میکشه تا جا بفیته داستان فیلم از چه قراره…

images

سریال سه تا شخصیت اصلی داره ویچر که یه جهش یافته است و بصورت یه مزدبگیر هیولا می کشه و از اتفاق نسلش هم رو به انقراضه (تعداد زیادی از ویچرها کشته شدن و جادوگرهایی که اونا رو تولید کردن هم از بین رفتن)، ینیفر که یه جادوگره که عملا تا آخر فصل متوجه نمیشید چقدر قدرتمنده و سیری که یه پرنسس فراریه و جادوی ذاتی خیلی قوی داره که بخاطر قانون سوپرایز به ویچر تعلق داره. طبیعتا مشخصه که این سه نفر بهم متصل شما با دیدن فیلم کم کم به ارتباطشون پی میبرید.

images (1)

بازی ینیفر و ویچر و سیری بشدت راضی کننده و دلنشینه بخصوص توی همچین نقش هایی که ازشون انتظارات زیادی هم میره. هنری کویل با بازی عالیش کاملا ویچر رو برای ما ملموس میکنه یعنی با اینکه نقش یه آدم بی احساس رو داره اما تو همون قسمت های اول شیفته اش می شید. هنری کویل رو از نقش سوپرمن در man of steel بیاد میاریم که بنظر من بهترین انتخاب برای گرالت بوده .

images (3)

هرجایی که ویچر از داستان کم میاره موسیقی متنش کاملا تورو خیره نگه می داره. فیلمبرداری و خشونت بزرگسالانه اش خیلی راضی کنندست. قطعا سریال اصلا نیازی نمی بینه که خشونتش را از سطح بزرگسال پایینتر بیاره و البته تو این مورد زیاده روی هم نمی کنه.
چیزی که تو سریال جالبه اینه که سریال اصلا تلاش نمیکنه تورو قانع کنه و دنیاش رو برای تو باورپذیر کنه حتی وقتی گیج شدی از ماجرا، دهن کجی سریال رو میبینی که بهت میگه دنیای من عجیب و غیرمنطقیه و همینه که هست باید همینو بشناسیش قرار نیست بتونی تو واقعیت درکش کنی چون کاملا جادوییه. این کمک میکنه عیب ها و سوال های بی جواب سریال پوشیده بشه چون مخاطب قانع شده که باید دنبال دنیا بره تا اون رو بشناسه وگرنه کتاب راهنمایی برای این دنیا نیست.

با وجودی که خیلی با گیم آو ترونز مقایسه میشه اما در واقع تفاوت هاش اونقدری زیاد هست که بتونه از زیر پرچم این سریال بیاد بیرون . بنظرم به افرادی که طرفدار ژانر فانتزی هستن پیشنهاد میکنم حتما این فیلم رو نگاه کنن و مطمئن باشن برعکس فصل اول که جواب گوی سطح انتظارات بالای مخاطباش نیست تو فصل دوم به شدت بهش رسیدگی شده ارزش نگاه کردن داره.

images (2)

5 پسندیده

سلام مریم خانم
وقت بخیر
متشکرم
توضیح خیلی خوب و جامعی بود
مشکل من تو فیلم دیدن اینه که فیلم باید کاملا منطقی باشه تا از فیلم لذت ببرم. بخاطر همین از مثلا گیم او ترونز خوشم نیومد.
اما یه قسمتش رو می بینم، شاید با هم جور شدیم
بهرحال بابت معرفی متشکرم :pray:t4:

عجب پیشنهاد جالبی
واقعا فیلم جالبیه
با پیشنهادت موافقم :+1:t4:
گرچه پایان غیر منتظره اش قدری تو ذوق می زنه
و جالب اینکه چنین بیماری واقعا وجود داره و دستمایه فیلم های دیگه هم بوده

2 پسندیده

آره منو خوب شناختین بزارین به اختیار خودم :grin:اینو دوست دارم

نه باباااا انتقام چیه شما به چه چیزایی فرصت میکنید فکر کنید:rofl::rofl:اینقدر مخالف سلیقه ها زیادن که شما که دیگه باید بهتر از من بدونید

قربون شما:smile:

ممنون ،روز شما هم بخیر و سلامتی:sunflower:

درک میکنم کاملا حرفاتون منطقیه حالا صرفا تاپیک جنبه معرفی داره فقط می‌دونم ولی من خودم یه اعتراف کنم که یادم رفته بود قصد معرفی فیلم برای تقویت زبانه نه فرستادن و معرفی علایق شخصی :no_mouth::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

3 پسندیده

به به اینو دوست:heart_eyes::+1:

3 پسندیده

نه اتفاقا
کار خوبی کردی
بنظر من که فیلم باید جذاب باشه
درس زندگی داشته باشه
بهر شکل و بهر دلیل دوستش داشته باشیم
اینطوری ازش زبان هم یاد میگیریم
و وقتی چیزی رو دوست نداشته باشیم
و صرف تحمیل باشه، نه تنها چیزی یاد نمی گیریم بلکه دلزدگی هم میاره
نمازخانه های سربازی مشهور بودن، جالب اینجا بود که حتی کسانی که نماز می خوندن هم ازش فرار می کردن :rofl:
کمی عشق و علاقه شخصی چاشنی و نمک یادگیریه
و من همیشه به بچه های فامیل پیشنهاد می کنم تو رشته هایی درس بخونن و کار کنن که دوستش داشته باشند.
عشق ممکنه شرط کافی نباشه، اما شرط لازمی است. :point_right:t4:
.

معرفی هات داره خیلی خیلی خوب و جذاب میشه
:+1:t4: :white_check_mark:
چهره کیلیان مورفی چقدر تغییر کرده

3 پسندیده