سوال گرامری در باره کاربرد the

gravity is an invisible force …pulls objects towards the earth and keeps planets moving around the sun.

دو تا از کلماتی که به خاطر داریم قبل از آنها the قرار نمی گیرد earth و sun بود.چرا اینجا the قرار گرفته?و کلا هنوز کاربرد the را درست یاد نگرفتم.مثلا در درس شنل قرمزی زمانی که شنل قرمزی گفت به خانه مادربزرگش میرود.دیگر مادر بزرگ اسم مشخصی میشود و میشناسیمش.ولی در ادامه نوشته بود.the wolf ran to grannys house and ate granny up.چرا ننوشته ate the granny up?

ممنونم

======================
این تاپیک مربوط به درس «اسحاق نیوتون» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی چهارم»)

2 پسندیده

من هیچوقت به شکل گرامری دنبال این ماجرا نرفتم و توضیح گرامری ای که چرا the قرار میگیره نمیتونم بگم ولی چیزی که رو تجربه از شنیدن فایل های صوتی و خوندن داستان ها بهش رسیدم اینه که این کلمه برای نشون دادن اینکه درباره کس خاص یا چیز خاص داری حرف میزنی استفاده میشه
مثله اون گربه مثلا اون شخص و…
هیچ دلیلی هم وجود نداره که خورشید یا زمین the نگیرن
تو اینجا هم داره تاکید به زمین و خورشید می کنه
و در آخر بگم به هیچ وجه دنبال این چیزا نرید هیچ کمکی به یادگیری زبانتون نمی کنه و اتلاف وقته مگر اینکه بخواید تو امتحانی چیزی شرکت کنید لازمتون بشه که اونم باید تو چهارچوب امتحانی خونده شن

4 پسندیده

دقیقا مشکل خوندن گرامر به تنهایی به اون صورتی که در مدارس آموزش داده میشه همین سردرگمی هست که شما در این مورد درگیرش شدین که رفته رفته با خوندن متن های مختلف از بین میره.

اتفاقا اونطور که من میدونم برای Sun همیشه بایستی حرف تعریف the بیاد. مگر اینکه منظورمون چیزی غیر از خود خورشید باشه (مثلا نور خورشید)

پس ما همیشه میگیم: The sun is shining today
اما مثلا میتونیم بگیم I like sun. که اینجا منظور اینه من نور خورشید رو دوست دارم.
I like the sun یعنی خود خوشید رو دوست دارم.

Earth میتونه حرف تعریف بگیره، میتونه نگیره. بستگی به موضوع داره.

مثالها:
“The Earth is flat”.
“Climate change threatens the Earth”
“The astronauts returned to Earth”
“It’s like nothing on earth”
“Where on earth have you been”

سوال خیلی خوبی پرسیدین. اول بذارین جمله رو دقیقتر بنویسم چون نکته ی جالبی داره:

The wolf ran to Granny’s house and ate Granny up.

همینطور که میبینین با حرف بزرگ نوشته شده Granny. یعنی اینجا مادربزرگ خودش شده اسم خاص. و همونطور که میدونین اسامی خاص نیازی به حرف معین the ندارن.

در آخر هم بگم که میدونم همین توضیحاتی هم که من دادم باعث سردرگمی شما ممکنه بشه. اما توصیه میکنم همونطور که آقا @YoKambiz گفتن بیخیالتر باشین نسبت به گرامر ها. همینطور که پیش برین این موارد در ذهنتون خود به خود جا میگیره. البته هر جا سوالی پیش اومد حتما بپرسین تا دیتابیس آموزشی درسهای مختلف رو رفته رفته با این سوالات و جوابها تقویت کنیم.

11 پسندیده

سلام، چرا تو درس خرگوش آب زیرکاه rabbit و tiger اول جمله the نمیگیرن اما تو درس خرگوش و لاک پشت اول جمله the hareمیاد، یعنی میشه همینم گفت Hare و همون اسم خاص بشه؟ متشکرم

1 پسندیده