چگونه در این دو سال زبان آلمانی رو یاد گرفتم؟

چقدر عالی
بازم ممنونم. :rose: :hibiscus:

2 پسندیده

خواهش میکنم بالای ۹۰قسمت بودپادکست فرانسوی،هرقسمتشم بین ۱۹تا۲۲دقیقه تااونجاییکه چک کردم،بزنیدگوگل پادکستهای دولینگو(آلمانی)،بعدازچندتاسایت واپ مختلف مثل اسپاتی و…میشه گوش کرد،میخواستم بدون ایمیل وثبت نام و…باشه،فقط دانلودکردم سرفرصت گوش کنم،بعداهمه اشونوسیومیکنم،خیلی لهجه واضح وخوبی داشتند.

3 پسندیده

تو خود اپ نیستن این پادکستا؟ من چند وقت پیش که گفتید دوباره دانلود کردم، ولی نتونستم پیداشون کنم.

2 پسندیده

توخود آپ نیستند،البته موقع افزودن قسمت جدید،پیامش میادتوخوددولینگو
،میزنیدرولینک پیام ومیتونیدبهشون دسترسی داشته باشید،قبلاهفته ای یه قسمت جدیداضافه میشد،حالافرق کرده،ولی مشکلی نداره،گوگل کنیدپادکستهای دولینگو،بافیلترشکن البته،بهمشون دسترسی پیدامیکنید،تاجاییکه مثلاواسه آلمانی آپلودکرده باشند

3 پسندیده

https://podcast.duolingo.com/

3 پسندیده

ممنونم. حتما چک میکنم. :hibiscus: :rose:

2 پسندیده

من از Apple Podcasts دانلود کردم،بدون دردسر ایمیل و…فقط اگه بادوتادستگاه باشیدکه ضبط وسیوکنید،خیلی بهتره یجاهمشونوباهم دانلود کنیدووقتی فرصت داریدگوش بدید.
هنوزچک نکردم ولی متنشم میگه دردسترسه

3 پسندیده

سلام آقا مصطفی عزیز
وقتتون بخیر
میخواستم بدونم شماواسه تقویت رایتینگتون چه کارهای دیگه ای غیراز خوندن کتاب توزیبوک وشنیدن پادکستهاو…انجام دادید؟
قبلا فکرمیکردم واسه دونستن نحوه ی بکاربردن لغات واصطلاحات درجای درستشون،دیکشنری بهترینه،اما اخیرانظرم عوض شده،چون دیدم خیلی از لغاتی که نیتیوها تونوشته هاشون بکارمیبرندتودیکشنریهابهش اشاره نشده،یه نمونه اش بخوام بگم،من دیدم نیتوها تو سایت Quora واسه انواع موسیقی از کلمه ی genre استفاده کرده بودند،ولی تولانگمن فقط به type/taste اشاره شده بود،بازم باهمچین مواردی برخوردداشتم.
وسوالم دیگم اینه شماهیچوقت تواپهای تمرین اسپیکینگ باغیرایرانیها صحبت کردید؟
گاهی بازبان آموزایی توlingbe برخوردداشتم که رایتنیگ هاشو عین نویسنده های کتابهای کلاسیک خیلی پرمغروپرمعناومفهوم هست،علیرغم سن کمشون،اکثراهم غیرنیتیو هستند،خصوصاهندیها،نوشتارشون خیلی عالیه آدم سیرنمیشه ازخوندنشون.
باوجودیکه دوستانی داریم توتالارکه نوشتارهای خیلی خوبی دارند،اما بچه هایی که گاهاتوlingbe متنهاشونومیخونم،هیچ جای دیگه بین زبان آموزان ندیدم اینقدرغنی وپرمغزبنویسند،مگرتوکتابها.
البته که اوناانگلیسی زبان دوم کشورشونه.البته ازیجور زبان آموزای بانوشتارعالی ازکشورای دیگم برخورداشتم،ولی چون تایم کشورمون باهندوبعضی کشورای عربی نزدیکتره بیشترازاونارومیتونم ببینم.
ببخشیدآقامصطفی،تواین تاپیک سوالاتمونوپرسیدم،دوست ندارم تاپیک جدیدبزنم واسه این مواردوازطرفیم میخواستم باشماصحبت کنم ونظرتونوبدونم
پیشاپیش متشکرم ازپاسخدهیتون

2 پسندیده

سلام صبا خانم. وقتتون بخیر.

من چند سال پیش تو همین تالار یه وبلاگی برای خودم داشتم و اونجا به انگلیسی مطلب میذاشتم، مثلا وقتی انیمیشنی میدیدم خلاصه ای ازش رو مینوشتم و گاهی دوستان باتجربه تالار اشتباهاتم رو تصحیح می کردند و از این طریق سطح رایتینگم بهتر شد. ولی همونطور که اشاره فرمودید پیشرفت رایتینگ رو بیش از همه مدیون گسترده خوانی در زیبوک هستم. راستش غیر از اینها کار خاص دیگه ای انجام ندادم و البته به خاطر همینه که سطح رایتینگ چندان پیشرفته ای ندارم.

چند ماه پیش هم (فکر کنم زمانی که یه مدت شما در تالار حضور نداشتید) چند تا تاپیک تو تالار زدم و مطالبی رو به انگلیسی نوشتم که نقاط ضعفم رو بهم نشون داد و تجربه خیلی خوبی بود.

احتمالا این ضرب المثل انگلیسی رو شنیدید که use it or lose it, رایتینگ و مکالمه جزء مهارتهایی هستن که باید بصورت فعالانه انجامشون بدیم تا در اونها پیشرفت کنیم. من خودم تو نوشته ها و مکالمه های انگلیسیم گاهی بصورت آگاهانه واژگانی رو به کار میبرم که تازه یاد گرفتم و هنوز فعال و active نیستن. با استفاده عمدی از این واژگان جدید و دشوار، اونها رفته رفته وارد ناخودآگاه ذهنم میشن و در فرصتهای بعد بطور ناخودآگاه و بدون هیچ قصد قبلی در گفتار و نوشتارم به کار میرن. میخوام بگم که برای active کردن واژگان سطح بالا استفاده عمدی و آگاهانه از اونها در رایتینگ و اسپیکینگ میتونه بسیار سودمند باشه.

متأسفانه تاکنون تجربه مکالمه با یک نیتیو زبان رو چه در اپهای مکالمه و چه بصورت حضوری و رو در رو نداشتم.

خواهش میکنم صبا خانم. هیچ اشکالی نداره که سؤالتون رو در اینجا بپرسید.

درمورد تجربه برخورد با غیربومی هایی که مهارت رایتینگ عمیق شگفت انگیزی دارن، راستش نمیدونم چی بگم. واقعا بره خودم سؤاله که چطور به این سطح از زبان رسیدن؟ فقط میتونم بگم که واقعا غبطه انگیزه …

پست هارو خوندم، میتونید پاکشون کنید. :hibiscus: :rose:

2 پسندیده

خیلیم عالی:clap::clap::clap:
درست میگید،هرچی وقفه ی بین آشنایی ویادگیری لغات جدید،وبکاربردن اونهاتومکالمه ونوشتار،کمترباشه،سریعتروعمیق تر توناخودآگاهمون ماندگارمیشند.

اتفاقاچون رایتینگتون خیلی خوبه،خواستم بدونم چه کارایی انجام دادید،ولی طبق معمول متواضعانه نادیده میگیرید.

متشکرم ازلطف همیشگیتون :tulip::pray::rose:

بنظرم باوجودتاکیدی که رو بیشترخوندن وغوطه ور شدن درزبان جدیدمیشه،نقش داشتن استعدادخاص تواین زمینه رونبایدنادیده بگیریم.
خیلی ممنونم از توجهتون ووقتی که واسه خوندن اون پستهای طولانی گذاشتید.:pray::pray::rose::tulip:

2 پسندیده

باهاتون کاملا موافقم.
خواهش میکنم. :rose: :hibiscus:

2 پسندیده

ممنون این تجربه رو گذاشتین من سه سال پیش آلمانی رو شروع کردم با سایت dw سریال آموزشی نیکو رو انتخاب کردم اصلا فکرشو نمی کردم واقعا عاشق لحن زیبای این زبان شدم اما به دلیل مشغله های دیگه رهاش کردم الان این تجربه شما رو که خوندم و ویستون رو گوش دادم دوباره انگار این علاقه در من بیدار شد میخوام از نو شروع کنم.
بازم موفق باشی :wink::pray:t2::bouquet:

3 پسندیده

ممنونم از لطف شما. خیلی خوشحالم که این تاپیک انگیزه ای شد تا دوباره زبان زیبای آلمانی رو شروع کنید.
براتون آرزوی موفقیت دارم. :hibiscus: :rose:

2 پسندیده