روش ترکیب دولینگو و زبانشناس‌

خواستم از تجربه‌م برای زبان خوندن به یک روش کاملا من درآوردی بگم،
همونطور که میدونین دولینگو زبان فارسی نداره فلذا نمیشه ما فارسی زبانها باهاش انگلیسی تمرین کنیم، انگلیسی من در حد صفر نبود متوسط بودم شاید، که دو تا کورس توی دولینگو برداشتم،
برای اولی زبان اصلی رو انگلیسی وارد کردم و زبانی که میخواستم یاد بگیرم رو ترکی،
برای دومی زبان اصلی رو ترکی انتخاب کردم و زبان یادگیری رو انگلیسی،
اول رفتم سراغ کورس اول که زبان ترکی رو از سطح خیلی ساده تا متوسط یاد میداد پس انگلیسی که نیاز داشتم بدونم هم در همین سطح بود، وقتی اون کورس رو تا انتها پیش رفتم احساس کردم همزمان با ترکی انگلیسیم هم خیلی پیشرفت کرده مخصوصا گرامرها و جمله سازی
حالا هم رفتم سراغ کورس دومی که گفتم، یعنی همزمان با اینکه تو زبانشناس انگلیسی میخونم توی دولینگو هم دارم انگلیسی میخونم، ترکی رو با دولینگو در سطح متوسط یاد گرفتم، و تو همونطور که گفتم توی این کورس زبان اصلی رو ترکی قرار دادم و زبان یادگیری رو انگلیسی و الان هم به نظرم برای رایتینگ و لیسنینگم خیلی تمرین موثر شده
چون با این روشِ ترکیب دولینگو و زبانشناس، یادگیری انگلیسی برای من خیلی جالب و جذاب شده خواستم با شما هم اشتراک بذارم
امیدوارم مفید باشه:raised_hand_with_fingers_splayed:t2:

15 پسندیده

سلام زهراجان
خیلی ممنونم از اینکه تجربه شیرین یادگیری زبانهای موردعلاقه اتونوبااستفاده از اپلیکیشن‌های فوق‌العاده مفیددولینگووزبانشناس،باماباشتراک گذاشتین.وخوشحالم از موفقیتتون توهردوزبان.:blush::blush:
این اتفاق خوب واسه خودمم افتاده که بانصب دولینگوبرای یادگیری فرانسه،انگلیسی امم تقویت شده،خصوصا که گرامروغیرمستقیم آموزش میده
چندتا سوال دارم؛متوجه نشدم منظورازیه کورس تودولینگو چیه؟چون خودم نسخه کاملشوازسایت فارسی روید دانلودکردم وکل یونیتهاش ۱۰تاست.
چندتایونیت میشه یه course?
ودیگه اینکه شمابه سطح متوسط ترکی رسیدین،باهیچ اپ دیگه ای کارکردین؟یا فقط بادولینگو بوده؟والان میتونین ترکی صحبت کنیددرهمون حدمتوسط؟یا فقط تو لیسنینگ ورایتنیگ به حدمتوسط رسیدین؟
ممنونم ازپاسخدهیتون:pray::pray:

6 پسندیده

سلام به شما
خیلی خوشحالم که شما هم تجربه من رو داشتین، تجربه لذت‌بخشیه یادگیری زبان
در مورد دولینگو من نسخه اصلیش رو از گوگل پلی دانلود کردم و نه، یونیت‌هاش ده تایی نیست، تعدادشون کاملا متغیره گاهی حتی بیشتر از ده‌تا درس یک یونیت رو تشکیل میدن و منظورم از تمام کردن کورس ترکی این بود که تمام دروس و یونیت‌هاش رو به سطح legendary رسوندم و تمام شد
سطح متوسط ترکی هم منظورم این بود آزمون تعیین سطحش رو دادم و 72 درصد نمره رو گرفتم، لسینیگ و رایتینگ و ریدینگ و اسپیکیگم هم در سطح متوسط و خوبی هست، منبع اصلیم برای یادگیری همون دولینگو بوده و کنارش سریال میدیدم گاهی، البته فکر میکنم چون زبان مادری من ترکی بوده خیلی کمک کرد به پیشرفت سریعم تو زبان ترکی استانبولی چون لغات مشترک خیلی زیاد بودن و البته الفبا و نوشتار زبان ترکی هم خیلی ساده هستن ازین جهت که هر حرف الفبا تنها یک صدا داره
امیدوارم پاسخ‌هام مفید بوده باشه براتون
باز هم سوالی باشه بفرمایید خوشحال میشم کمکی حتی کوچیک کرده باشم:rose:

4 پسندیده

سپاسگزارم از لطف وتوجه وپاسخدهیتون.
دقیقاهمینطوره.

آخرین یونیت اونکه زده 10 checkpoint
فکرنکنم بعداون یونیت دیگه ای باشه ،خب.
بله هریونیتی بین ۱۵تا۲۵ بخش میشه گفت داره حدودا وهر بخشیم خودش شامل ۵ درسه.
مثلااون school یه بخشه،وداخلش ۵ درس جداگانه است.
دولینگوگفته که هرکی برسه به یونیت ۷ سطحش میشه متوسط،مثلامن الان درحال گذروندن یونیت ۴ هستم.خیلی هیجان دارم واسه رسیدن به یونیت ۷:blush::blush:البته عاشق زبان فرانسه ام،ولی دوست دارم آروم آروم پیش برم.
قبلناهم از بیاموز استفاده میکردم که بنظرم غیرازداستانهاوقسمت موسیقی اش،بقیه اش به هیچ دردی نمیخورن متاسفانه.

بسیار عالی. چه خوب وآفرین به پشتکاروتلاشتون:pray::pray:همون آزمون دولینگورو۷۲درصدشدین؟
خب پس شمافعالیتهای دیگه ایم داشتین وزمینه اشم بخاطرزبان مادریتون بیشترمهیابوده.
آرزوی موفقیت هرچه بیشتر.
بازم ممنونم ازتوجهتون:heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده

عههههه:no_mouth: پس یعنی به نظر شما من چون نسخه پرمیوم رو نخریدم یونیت‌های کمتری برام آورده؟ :thinking:

الان من ترکی رو تموم کردم این آخرین یونیتیه که برام اورده:thinking:

4 پسندیده

موفق باشین دوست خوبم:blush::rose:

2 پسندیده

ممنون از شما. نه یه سایت آموزشی دیگه بود که تعیین سطح دادم

2 پسندیده

فکرکنم همینطوره.
من اولش از پلی استور دانلودکرده بودم واین قلبهابدجوری رومخم بودن.:expressionless:
بعدگوشیموعوض کردم وپسوردموفراموش کردم واینطوری به نفعم شدکه باسایت فارسی رویدآشنابشم ونسخه انلاکشودانلودکنم.

سلامت باشیدزهراجان.
همینطورشماعزیز

خواهش میکنم.
آهان

2 پسندیده

که این‌طور
باشه ممنونم که گفتین بررسی میکنم پس

2 پسندیده

برین داخل سایت فارسی روید
وکثراپهایی که پرمیومشون واسه ماهادردسرداره،اونجاکلارایگان دانلودمیشن.
دیگه من جریانشونمیدونم که چیه پشت پرده
پسوردموکه فراموش کرده بودم،خیلی ناراحت وکلافه بودم که زحمات قبلیم هدررفته ،بعداتفاقی اپ مایکتوبازکردم ونظراتوخوندم.
خیلی هموطنامون سوال پرسیده بودن چجوری پرمیومش بخریم واین قلبهااذیت کننده ان و…بعدیه هموطنی گفته بودبریدسایت فارسیروید
البته من دوستان غیرایرانیم ازچندتاکشورمختلف گفتن تونستن رایگان کلشودانلودکنن یعنی یچیزی توهمین مایه های فارسی روید

2 پسندیده

نسخه پریمیومش خیلی گرون نیست ارزش خرید داره
من پریمیوم دارم زبان ترکی43تا یونیت داره

2 پسندیده

من اولش با خودم عهد بستم اگه 20روز پشت سر هم خوندم بخرمش که خریدم:sweat_smile:

3 پسندیده

چه خوب خیلی ممنون از راهنماییتون :heart:

2 پسندیده

میشه بپرسم شما چند خریدین؟ من یه ربات تلگرام دارم که نسخه پرمیوم قانونی اپ ها رو میفروشه اونجا یکساله رو 600 قیمت گذاشته

3 پسندیده

درسته
خیلی ممنونم که جواب دادین:rose:

2 پسندیده

خواهش میکنم
البته اگه هزینش سنگینه میتونید 1ماهه بخرید تمدید کنید یک ماهشم 79تومنه

2 پسندیده

بله درسته باید بگیرم خیلی اپ خوبیه

2 پسندیده

کورس
اپ
پریمیوم
کلش
آنکلش
من که گیج شدم اگه متن فارسیه خب همه رو فارسی بنویسید اگرم نه انگلیسیش رو بنویسید که انقدر رو مغز آدم راه نره
:sweat_smile:

3 پسندیده

:joy::joy:
اتفاقا دوست ندارم فارسی /انگلیسی قاطی بنویسم ولی بعضی وقتاانگار پیداکردن معادل فارسی یسری کلمات سخته.
ببخشین باعث اذیت مغزتون شدیم
درضمن کلشو=کلِ شو کلِ دوره های اپ دولینگو رو یجا دانلود کردن.:joy:
فارسیه

4 پسندیده

باشه سعی میکنم
:joy:

باز جای شکرش باقیه که دوست ندارین اگه خدای نکرده دوست داشتین چی میشد
:sweat_smile:

همینه دیگه وقتی جنس قاطی داشته باشه اینجوری میشه
:joy:

2 پسندیده