تفاوت معنی i used to و i would چیست؟

سلام دوستان گرامی

تفاوت این دو جمله چیه؟ ( از نظر معنی )

I used to wake up early on saturdays.

I would wake up early on saturdays.

با توجه به این نکته که از used to برای بیان عادت های گذشته، و از would برای بیان کارهایی که در گذشته تکرار میشده؛ میتونیم این دو جمله به صورت زیر ترجمه کنیم؛

من قبلا شنبه ها صبح زود بیدار میشدم.
@vali29732

این تاپیک مربوط به «جیمز شنبه ها زود از خواب بیدار می شود» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «نیمچه داستان‌ها»

3 پسندیده

سلام آقا صالح
بله هر دو جمله رو میتونیم به همون شکلی که نوشتید معنی کنیم درسته که would و used to در بسیاری از موارد میتونن جای همدیگه به کار برن البته در همه جملات نه ؛چون یه سری تفاوت های کوچیکی باهم دارن مثلا:اگه بخوایم از would در این کاربرد استفاده کنیم حتما باید قبلش زمان گذشته بیاد که در اینجا نیومده و از لحاظ گرامری درست نیست چون همان طور که گفتم قبلش یا در جملات قبلش باید از زمان گذشته استفاده شده باشه.پس جمله دوم طبق چیزی که نوشتید در این کاربرد اشتباس.

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
با توجه به تفاوتشون که خودتون هم گفتین، برای ترجمه‌ی جمله‌ی I used to wake up early on Saturdays می‌تونید بگید: من سابقاً یا قبلاً شنبه‌ها صبح‌ زود بیدار می‌شدم. ولی برای جمله‌ی I would wake up early on Saturdays می‌تونید بگید: من شنبه‌ها صبح زود بیدار می‌شدم، و نیازی به آوردن کلمه‌ی قبلاً نیست.
البته همون طور که دوستمون گفتن باید تو ساختار گذشته بیاد که مفهوم گذشته بده. این جمله می‌تونه مفهوم حال هم داشته باشه.

3 پسندیده

ببینید اگر قبل از جمله دوم که نوشتید:مثلا میاورد when i was a child درست بود.

1 پسندیده

@vali29732 قشنگ مشخصه عکس بچگیهاتونه:relaxed:

1 پسندیده

بله خودمم که خوراک استیکر ساختن :sweat_smile::rofl:(جایگزین استیکرای فحش و اخم:sweat_smile:)

ممنون از لطفت علی جان
:pray:

1 پسندیده

ممنون از شما سرکار خانم
:pray:

2 پسندیده

خواهش میکنم
کم پیدایی آقا صالح.

1 پسندیده

هستم در خدمتتون. یه مدت بابت یه سری مشکلات نتونستم زبان بخونم. الان حدود چهل روزی میشه که مجدد شروع کردم.

1 پسندیده

خدا رو شکر که مجدد شروع کردید انشالله همیشه سلامت باشید:pray::pray:

1 پسندیده

ممنون علی جان. توی پیام ها خوندم که دانشگاه مورد علاقت قبول شدی. خیلی خیلی تبریک میگم به شما. واقعا استحقاقش داشتی. الان که در رشته مورد علاقت و دانشگاهی که میخواستی قبول شدی ، انشالله شروعی باشه برای موفقیت های بیشتر و بیشتر شما.

1 پسندیده

خواهش میکنم آقا صالح عزیز شما لطف داری:heart_eyes::pray:البته من خودم خواستم از شما تشکر کنم بابت انرژی مثبت و انگیزه ای که به من دادین؛کلا فراموش کردم(بابت درگیر شدن با کاری ثبت نام و… حتی تا الانم درگیرم) شرمنده:pray::pray:

1 پسندیده

دشمنت شرمنده باشه. انشالله همیشه موفق و پیروز باشی.

1 پسندیده

:joy::joy::joy:
نفرمایید:relaxed:

1 پسندیده

من متوجه توضیحاتتون نشدم :cry:
راستی اساسا مگه would نباید به یه عمل فرضی در گذشته اشاره داشته باشه؟ توی ترجمه‌های که دوستان داشتن چنین چیزی حس نمی‌شد که
به‌نظرم هیچ‌چی درمورد گرامر would بلد نیستم-_-

2 پسندیده

سلام به شما
به نظرم توی گرامرها هیچوقت نباید دنبال دو تا گرامر رفت؛
اولی گرامر زمان ها
دومی گرامر would

فقط بیشتر گیج کننده هستند. بهتره به تدریج و با متن های مختلف با کاربردشون آشنا بشیم.

1 پسندیده

همین‌که یه کلمه‌ی فسقلی رو با مبحث گسترده‌ی زمان‌ها توی یه دسته قرار دادین عمق فاجعه رو در مورد پیچیدگی این گرامر مشخص کرد:joy::pray:

1 پسندیده

:joy::joy:
خودتون یه سرچ توی تالار کنید در مورد would, متوجه میشید که چه کاربرد گسترده ای داره. واقعا با حفظ کردن نمیشه متوجه شد. فقط باید توی متن های مختلف دید و یاد گرفت.

1 پسندیده

بله حق با شماست
راستی حتما متوجه شدید که دارم تاپیک‌هاتونو دنبال می‌کنم ( منظورم اینه که کیفیت سوالاتتون باعث شد برم تاپیک‌های قبلیتون رو هم بخونم)
واقعا سوالات خوبی مطرح می‌کنین، هربار یه نکته‌ی جدید یاد می‌گیرم
ممنونم از این بابت

1 پسندیده