پیشنهاد برای بهتر شدن اپلیکیشن زبانشناس + قدردانی

با سلام و احترام
قبل از هر چیز میخوام که بابت ایده ی بسیار زیباتون برای تولید این اپ بهتون تبریک بگم و یه قدردانی ویژه بکنم. اپلیکیشنی که پیاده سازی کردید، بسیار بسیار کاربردی و موثر هست و مطابق با روشهای نوین. میتونم به جرات بگم که جزو معدود اپ هایی هست که در یک حوزه ی تخصصی خاص داره به بهترین وجه ممکن ارائه میشه.
من کارشناس آی تی هستم و مدتیه که دارم روی مهارت های برنامه نویسی، از جمله برنامه نویسی آندروید کار میکنم. از گذشته هم علاقه شدیدی به فراگیری زبان انگلیسی داشتم. دایره ی لغاتم هم بدک نیست، اما همونطور که از نظامهای آموزشی کلاسیک انتظار میره تابحال نتونستم مهارت خوبی بدست بیارم.
داشتم دنبال روشی برای برانگیختن و انگیزه دادن به پسر نوجوانم برای یادگیری زبان میگشتم که اپلیکیشن شما رو پیدا کردم. دیدم تمام اون چیزهایی که بر اساس تجربه و در ذهنم بهشون رسیده بودم و امکاناتی که دنبالش بودم، مثل روشی برپایه شنیدار، جعبه ی لایتنر و مسایل انگیزشی رو شامل میشه. شاید هیچوقت در اینترنت تا این حد دقیییییق به اونچه در جستجوش بودم، نرسیده بودم و در همین دو هفته به جدی ترین تبلیغ کننده ی شما تبدیل شدم.
و اما بعد
من قبل از این و چون پی برده بودم که فراگیری از طریق شنیدن، از اصلی ترین و موثر ترین روشهاست، پادکست های انگلیسی زیادی رو گوش میکردم. اگه بخوام نام ببرم، شاید بشه گفت اونچه زیاد پیگیرش بودم، پادکست های دکتر جف مک کولین بود که عالی هستن و آرشیو تقریبا کاملی از اون رو تهیه کردم.
اما شاید چون هدفمند و با برنامه گوش نمیکردم و فقط بر پایه ذوق و وقتی که داشتم بوده، نتیجه ی کاملی از این گوش کردن ها نگرفتم.
شما در این اپلیکیشن یه جاده کشیدید و باعث شدید که آدم در این جاده بمونه و بتونه از منحرف شدن و توقف جلوگیری کنه. سپاسگزارم
و اما نکته ای که میخواستم بگم به عنوان پیشنهاد اینه که همونطور که اطلاع دارین، حفظ کردن آدمها توی یه مسیر برای یاد گیری نیاز به محرک های قوی و زیادی داره، یکی از مهمترین چالش ها که بخصوص در این زمینه ی خاص بیشتر هم اهمیت داره تنوع محتواست. شاید یکی از دلایل اصلی در تنبل شدن خود من در پیگیری پادکستهای دکتر مک کولین، این بود که بعد از مدتی زیاد، به صدای نازنینشون آلرژی پیدا کردم :relaxed:، خیلی سخته که آدم از پس یکنواختی بر بیاد. احساس میکنم با ادامه ی این روند همین حس در مورد ای جی عزیز هم اتفاق بیوفته :wink: ، پس تنوع در صداها مسئله ی بسیار مهمی هست.
مساله ی دیگه ای که قابل ذکره چالش خود محتواست که باید متناسب با سلیقه های مختلف باشه و برای هر نوع سلیقه ای محتوای مناسب تهیه بشه.
اینها شاید فراهم کردنشون توسط یک نفر یا حتی یک تیم ، برای حجم وسیعی از مخاطبان بخصوص اگر بخوان که تخصصی تر و هدفمند تر این مسیر رو دنبال کنن، کار بسیار سختی باشه. که البته هست.
اما یه چیزی به ذهنم رسید که خوشحال میشم اگر نظرتون رو در موردش بدونم.
قطعا هر کسی برای خودش علایق مختلفی داره و به متون و پادکست های مختلفی تمایل بیشتری داره، یقینا جلب نظر همه بطور کامل، به این شیوه ممکن نیست.
داشتم فکر میکردم که چه خوب میشد اگر حداقل این امکان برای مشترکین ویژه فراهم بود که میتونستن، یه دوره سفارشی برای خودشون ایجاد کنن، یا بخشی به عنوان دوره سفارشی و شخصی ایجاد میشد که کاربران ویژه میتونستن پادکستها و متون همراهشون رو در اون دوره آپلود کنن و بعد درست مثل دوره های پیشفرض از اونها در اپلیکیشن استفاده کنن. اینجوری این بزرگترین محدودیت، یعنی یکنواختی و عدم تنوع بطور کامل از بین میره و هر کسی میتونه به اونچه که علاقه داره، بطور مستقیم و بسرعت گوش بده و اون رو به دوره های آموزشیش اضافه کنه و از امکانات فوق العاده ی این اپلیکیشن، بسیار هدفمندتر، و پر شوق و شور تر و علاقه مند تر بهره ببره.
خود من که به شخصه آرزو داشتم میتونستم پادکست ها و صوت های مورد علاقه م رو به این مجموعه اضافه کنم.
فکر میکنم زیاد حرف زدم، :wink:، احتمالا بیشتر از کوپنم
ممنون میشم از اینکه نظرتون رو در مورد پیشنهادم بگین.
در پایان میخوام بابت این امکانی که فراهم کردین، صمیمانه ازتون تشکر کنم

7 پسندیده

سلام.

خیلی ممنونم از نظر لطفی که به اپلیکیشن زبانشناس و بنده داشتین.

این مطلبتون کاملا صحیح هست. و ما هم سعی کردیم دوره های متنوعی در اپلیکیشن داشته باشیم. اما یک نکته هم قابل تامله. اگر مطالب خیلی زیاد باشه، در وهله ی اول، مخصوصا برای کاربران مبتدی، شروع کار خیلی سخت میشه. برای همین حداقل فعلا سیاستمون این هست که دوره ها رو به سرعت زیاد نکنیم.

البته برنامه هایی برای ایجاد اپلیکیشن های فرعی برای مطالبی مثل کتاب ها و کلیپ های تصویری وجود داره. در ادامه هم ممکنه بخش مطالب فرعی و اصلی زبانشناس از هم جدا بشه که بتونیم در قسمت مطالب فرعی تا جایی که بخوایم دوره ی جدید اضافه کنیم.

این مورد کار پیچیده ای هست که هنوز واردش نشدیم. البته افرادی که علاقه دارن میتونن از طریق آموزش زیر دوره ی جدید به صورت عمومی برای زبانشناس تهیه کنن که اضافه بشه.

2 پسندیده

اگر این امکان اضافه بشه عالی میشه ، خدا کنه صداتون به مدیران و برنامه نویسان این اپلیکیشن برسه
من که تا حالا چند تا درخواست دادم یکی نیومده بگه این پیشنهادات اصلا عملی هست یا نیست یا قول بده شاید در آینده اجرا بشه ، اصلا یه چیزی بگه دلمون خوش باشه پیشنهادمون خونده شده
مثلا از مزایای خرید پکیج ویژه این بوده پیشنهاداتمون تو اولویت قرار داره

3 پسندیده

سلام خدمت دوستانی که برای زبانشناس زحمت میکشن
دوتا پیشنهاد داشتم که خیلی میتونه موثر باشه و به یادگیری بهتر کمک کنه
اول اینکه اگر امکانش هست کاری کنید که زبان اموز هر جای متنو رو که میخواد مشخص کنه و اونجا رو بتونه چندین بار گوش بده مثلا من میخوام یک پاراگراف یا جمله رو بیشتر گوش بدم که خب در حال حاضر امکانش نیست چون هی باید بزنم عقب ولی اگر بشه هرجایی که ادم دلش میخواد مشخص کنه و گوش بده خیلی بهتر میشد این کار توی پلیرها به عنوان A و B شناخته میشه و حتما باهاش اشنا هستید این کاری برای درس های اصلی که نیاز به تکنیک سایه دارن خیلی ضروری هست چون توی یه درس مثلا دو سه تا پاراگراف هست که مشکل هستند و نیاز هست بیشتر گوش داده بشن به نظرم این قابلیت ضرورتا باید به نرم افزار اضافه بشه
البته میدونم که گزینه تکرار در درس موجوده ولی کمک زیادی نمیکنه چون مثلا من یه جمله ی خاصی رو لازم دارم بیشتر گوش بدم که با زدن دکمه ی تکرار نصف جمله ی بعد هم تکرار میشه یا فقط نصف جمله ایی که میخوام تکرار میشه و نمیتونه زیاد کمک کنه
پیشنهاد دومم پیروی پیشنهاد قبلیم هست اینکه تو هر درس پاراگراف یا جملات مشکل رو بشه لاینتر کرد یا یه جایی جدا ذخیره کرد مثلا اضافه کردن به متن دلخواه یا یه قسمتی تو زبانشناس باشه به عنوان «بیشتر گوش بده» و اونجا این پاراگراف یا جملات سخت رو اضافه کرد تا همیشه در دسترس باشن و راحت تر تکرار بشن
این دوتا تغییر میتونه کمک بزرگی به زبان آموزها بکنه
ممنون از نرم افزار خوبتون
یاعلی

4 پسندیده

سلام به شما
من هم قبلا این پیشنهاد رو دادم چون خودم به شخصه به همچین قابلیتی نیاز مندم
امیدوارم آقای ناصری یک راهکار مناسب برای این موضوع در نظر بگیرند :blush:

1 پسندیده

سلام خدمت گروه زبانشناس بخصوص آقای ناصری
چندتا پیشنهاد دارم برای برنامه زوم و همینطور زبانشناس

یکی اینکه امکان shortcut گرفتن از بخش در حال مطالعه رو در برنامه قرار بدید. بعضی از دوره ها باید چندپله جلو بریم که به نوعی زمان بر میشه و گیج کننده

دیگه اینکه امکان مشخص کردن و ترجمه عبارت رو در برنامه قرار بدید… خودتون بهتر میدونی که عبارتا خیلی مهم هستن و ای جی هم تاکید زیادی روی اونا داره

دیگه اینکه دیکشنری های جامع و تخصصی تری آماده کنید

و ی درخواستم دارم اینکه در کنار دوره تافل و آیلتس که قرار دادید یک دوره معرفی آزمون GRE هم بگذارید

3 پسندیده

آره . منم این مورد رو خواستارم .

2 پسندیده

ممنون بابت دوره GRE که به اپ زوم اضافه کردید

1 پسندیده

یک دوره gre فعلا به اپ زوم اضافه کردیم. باز هم اضافه میشه.

3 پسندیده

واقعا دستتون درد نکنه
ازونجاییکه یکی از اهداف اصلی خیلی از زبان آموزا مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از کشوره دوره های اینچنینی خیلی میتونه مفید باشه

لطفا اگر GRE روانشناسی هم پیدا کردید اضافه کنید.

2 پسندیده