آموزش انگلیسی به کودکان با رنگ آمیزی

یکی از دغدغه های پدر ها و مادرهایی که به اهمیت زبان بین المللی واقف اند آموزش انگلیسی به کودکان شون است.
بچه ها اما با مطالعه جدی و خسته کننده رابطه خوبی ندارند.
من خودم که دو فرزند شش و سه ساله دارم، هیلدا و دنا،
همیشه سعی دارم تا جایی که بشه (و البته نمیخوام مزاحم کودک بودن و کودکی کردن بچه هام بشم) یک نیم نگاهی هم به آموزش انگلیسی داشته باشیم. بنظرم گذاشتن کارتون دو زبانه از مهم ترین اونهاست.
بچه ها رنگ آمیزی هم دوست دارند و گاهی مجبورم می کنن چیزهایی براشون بکشم تا رنگ کنن.
بخاطر همین به این نتیجه رسیدم از علاقه بچه ها به رنگ آمیزی برای آموزش اونها استفاده کنم.
تو این تاپیک موارد مرتبط با آموزش انگلیسی به کودکان از طریق رنگ آمیزی و مطالب مرتبط گذاشته خواهد شد.
بنظرم اگه ما بزرگترها مواردی که داریم رو روی هم بذاریم و تجربه هامون رو به اشتراک بذاریم خیلی مفید خواهد بود.
(اینکه گفتم بزرگترها و نگفتم پدرها و مادرها، چون نقش برخی از اطرافیان دیگه بغیر از والدین میتونه خیلی مهم باشه)

7 پسندیده

من یک جدول درست کردم و الفبای انگلیسی رو در اون نوشتم. این جدول رو هر از گاهی پرینت میگیرم و میدم بچه ها رنگ کنن. جدول این شکلیه :arrow_down:

هر حرف الفبا به دو شکل بزرگ و کوچک تو یه خانه (بلوک) قرار داره. از بچه ها بخواین که هر بلوک رو یک رنگ کنن.
و فایل پی دی اف جدول هم به دو فونت مختلف خدمت شما :arrow_down:

English Alphabet Calibri table.pdf (171.8 کیلوبایت)

English Alphabet MV table.pdf (31.1 کیلوبایت)

نکات:
خودتون هم تو رنگ کردن با بچه ها مشارکت کنید. همزمان با رنگ کردن حروف انگلیسی رو به شعر برای بچه ها بخونید.
ترتیب حروف تو بلک ها بر اساس شعر الفبا است.
پرینت های معمولی در سایز A4 انجام میشه که یکم برای بچه ها بزرگه و رنگ کردنش خسته کننده است. سایزهای کوچک تر مثل A5 مناسب تره.
میتونید یک نسخه پرینت بگیرین و بعد بدین با کیفیت خوب کپی بگیرند که ارزان تر در بیاد.

5 پسندیده

یک جدول دیگه هم درست کردم و توی این یکی اعداد رو هم اضافه کردم.

در واقع نسخه کامل تر جدول قبلیه، و چند بار که جدول قبلی رو رنگ کردن و باهاشون کار کردین میتونید این یکی رو بهشون بدین.
فایل پی دی اف :arrow_down:
English Alphabet numbers Calibri table.pdf (176.1 کیلوبایت)

یادتون باشه مشارکت شما در رنگ آمیزی و آموزش خیلی مهمه

3 پسندیده

اینم یه کتاب رنگ آمیزی مخصوص کودکان
انتشار کالج کمبریج انگلستان
برای هر حرف یک تصویر متفاوت وجود داره و تصاویرش هم برای بچه ها قشنگ و جذابه
یک نمونه از تصاویر :arrow_down:

خوبی اش اینه که این جور منابع آموزشی که از طرف دانشگاه های معتبر جهان تهیه میشه زیر نظر متخصص ها بازبینی و تکمیل میشه و خیال ما از جهت برخی بدآموزی های رایج راحت تره
فایل پی دی اف کتاب :arrow_down:

coloring-book-abc.pdf (2.4 مگابایت)

6 پسندیده

پیشنهاد:
خوب بود که تیم عزیز زبان شناس نمونه هایی شبیه به پیام قبلی (کتاب رنگ آمیزی کمبریج) تهیه کنن.
هم ما میتونیم استفاده کنیم، هم مثل مورد قبلی پایین تصویر منبع آموزشی نوشته میشه و برای اون نهاد آموزشی تبلیغ خوبیه.
مخصوصا که تیم زبان شناس گرافیست و غیره هم داره و سلیقه شون هم خوبه.
من یک منبع برای کمک بیشتر میذارم. نهصد تا تصویر مربوط به انیمیشن ها در اون هست.
میشه از این تصاویر انتخاب کرد، و کنار اونها حروف الفبا و اعداد رو اضافه کرد.
منبع خوبیه و فکر کنم کار شما رو خیلی راحت تر می کنه

900DisneyKids-www.yasdl.com.rar (27.0 مگابایت)

البته همه میتونن از این منبع استفاده کنن، ولی فقط تصویر ساده است و حروف و اعدادی همراهش نیست. من خودم نقاشی ام خوبه و راحت کنارش حروف و عدد می کشم برای بچه هام.
اگه تیم زبان شناس آماده اش کنن که چه بهتر، وگرنه که خودمون همینطوری داریم پیش میریم کم کم.
@aFsaneh_boroumand
خانم برومند عزیز، تو این موارد محض احتیاط شما رو منشن می کنم

6 پسندیده

Sing and Learn at the Zoo
انتشارات کمبریج انگلستان

264234-sing-and-learn-at-the-zoo-learning-activities.pdf (2.0 مگابایت)

2 پسندیده

آیا این متد آموزش زبان از طریق رنگ آمیزی که ازش صحبت می کنید واقعاً کاربردی هست؟ تأثیری داشته رو یادگیری بچه هاتون؟

3 پسندیده

سئوال خوبیه
هدف از این کار و سطح توقع مون این نیست که بچه ها انگلیسی رو کامل یاد بگیرند. فقط داریم ارتباط بچه ها رو افزایش میدیم.
ضمن اینکه مهمه که بچه ها متوجه اهمیت خواندن بشن (توانایی خواندن متن در کنار تصویر که امروزه بشدت جایگاه و اهمیتش توسط گوشی موبایل و بازی و غیره داره تهدید میشه)
ضمن اینکه رنگ آمیزی چندین مهارت رو در بچه ها تقویت می کنه، حتی اینکه چطوری مداد رو درست دستشون بگیرند، یا چطوری راحت تر بنشینند و نقاشی بکشند. من بچه ها رو ترغیب می کنم که کنار اون تصاویر خودشون نقاشی هایی اضافه کنن.
به علاقمندی بچه ها هم بستگی داره. مثلا دختر بزرگم هیلدا از رنگ های مختلف تو نقاشی اش استفاده می کنه، در حالی که دختر کوچکم دنا بیشتر اوقات فقط یک رنگ بکار می بره، هر بار یک رنگ.
بعضی اوقات هم کلا حوصله نقاشی ندارند و مجبورشون نمی کنم. اما سعی می کنم اگه اونها خواستن و حوصله داشتن، کار کردن با اونها رو در اولویت بذارم و کارهای دیگه رو رها کنم و به اونها برسم.
خیلی از اوقات نمیتونیم اونطوری که باید به بچه هامون برسیم. روزی نیست که من بابت اشتباهاتم در مورد بچه ها دچار عذاب وجدان نشم. اما بهرحال هیچ پدر و مادری ایده آل نیست و همینکه دغدغه بچه هامون رو داشته باشیم و سعی کنیم بهتر بشیم خوبه
ما، با تمام نواقص، کاستی ها، نقطه ضعف ها و غیره هنوز پدر و مادریم.
یه چیزی هم اعتراف کنم، من وقتی خودم بچه دار شدم فهمیدم که انتظار ایده آل بودن از پدرها و مادرها اشتباهه. و اینکه همین مقداری هم که برامون گذاشتن و شاید چندان قدردان نبودیم، جقدر بزرگ و مهم بوده و چه حجمی از فداکاری رو می طلبیده. خانواده های تک والده هم که خیلی کارشون سخت تره، بار مسئولیت اونها روی دوش یک نفره. اون یک نفر احتمالا امکان اینکه بتونه یک زندگی معمولی داشته باشه و به خودش هم برسه رو نخواهد داشت.
به سلامتی، یاد و افتخار همه پدر ها و مادر ها
اونهایی که هستن و اونهایی که سفر کرده اند :beers:

5 پسندیده

Color & Cook
By: Monica Willington
Dover Publication
منبع دانلود: مرکز کودکان دوزبانه مهدیه بیابانی

Color&Cook-Willington-Dover.pdf (47.9 مگابایت)

2 پسندیده

یکی از راههای آموزش جغرافیا به بچه ها رنگ آمیزی است
منم برای بچه هام چند تایی نقشه جمع کرده ام
میذارم، شاید برای دوستان هم مفید باشه
.
نقشه جهان

.
نقشه اروپا

آسیای جنوب شرقی

خاورمیانه

آفریقا

استرالیا و اقیانوسیه

آمریکای شمالی

آمریکای مرکزی

آمریکای لاتین

1 پسندیده

در مورد آموزش روزهای هفته به کودکان با شعر و آهنگ
تو چند روز بچه های من روزهای هفته رو کاملا یاد گرفته اند

یکی از مشکلات والدین با بچه ها، ترغیب و تشویق اونها به مسواک زدن است.
قبلا هم گفته ام، بچه ها گوش نمیدن، بچه ها تقلید می کنن.
من خودم مرتب جلوی بچه هام نخ دندان می کشم، مسواک می زنم که یاد بگیرند
اما جدیدا با این کار قشنگی که سیگنال کرده و یه موزیک ویدیو درست کرده نتایج بهتری گرفتم
با این آهنگ مسواک می زنیم
بچه ها خیلی بیشتر دوست دارند