چالش لایتنر 1402 🚀

درس که نمیشه کل کلمات مهم هست

اگه حجم سنگین باشه یعنی ۳۰۰ تا باشه ، حدود ۶ ۷ ماه تقریباً طول می‌کشه

3 پسندیده

6 پسندیده

Done :white_check_mark:

6 پسندیده

Day 7
01.07.02

لایتنر 7

حتی می‌گویند خود بیماری تدبیری است از شعور باطن و حقه‌ای است که شعور باطن می‌زند؛ چطور؟ مثلا انسان دچار ناراحتی و غصه و اندوه عجیبی می‌شود که دارد او را خرد می‌کند و اگر این غصه بماند او از میان می‌رود. ناگهان مجنون و دیوانه می‌شود، و بعد که دیوانه شد، راحت می‌شود. چرا راحت می‌شود؟ چون آن‌چه که [فقدان آن] او را آزار می‌داد، در عالم جنون آن را آماده شده می‌بیند. مثلا کسی عاشق کسی بوده که به او نرسیده است؛ بعد که جنون پیدا می‌کند، در عالم خیالش به آن معشوق و محبوب خودش می‌رسد و راحت می‌شود. یا مثلا کسی از نزدیکانش مرده است، بعد در عالم جنون همیشه با او محشور است. می‌گویند این تدبیری است از روان ناخودآگاه برای نجات‌دادن این آدم، که ممکن است بدون این‌که هیچ ضایعه‌‌ی عصبی و مغزی در او پیدا شده باشد، این جنون برای او رخ داده باشد.
#توحید #مرتضی_مطهری

پ.ن: امیدوارم الگوی امریکایی رو موقع نوشتن تاریخ درست متوجه شده باشم:thinking: شماها که هیچکدوم جواب نمی‌دین:disappointed_relieved::grin:

5 پسندیده

من از ظرفیتِ باقی‌موندۀ پست شما هم واسه گزارش هر شبم استفاده می‌کنم:joy:

3 پسندیده

سلام مجدد

دو تا نکته تجربی از لایتنر

۱. اگر لایتنرتون دچار انباشتگی شده همه کلمات رو هر روز نخونین چون درصد زیادیشون رو بطور موثر نمیخونید و فقط رد میشید.
در عوض کلمات یک دوره یا درس های خاص رو عمیق و چندباره بخونید تا کلماتش وارد حافظه بلند مدتتون بشه.
۲. تعداد کلمات لایتنرتون رو مدیریت کنید خودم با روزی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تا اوکیم بیشتر که بشه فقط هرز می‌ره و کم تر که میشه پیشرفتم کند میشه.

6 پسندیده

6 پسندیده

خوب کاری می کنی:v:
می خواستم اسکرین بگیرم از صد تا کلمه خوندن هر روزم ، دیدم حسش نیست، مهم نیته:woozy_face:

6 پسندیده

مگه خودمون حرف هم رو بفهمیم :rofl::rofl::rofl:

3 پسندیده

نکات جالبی بود
ممنونم :pray:

2 پسندیده

سلام :wave:

شما هم تو premature بریتیش لام می‌شنوین ؟:smiling_face_with_tear:
پرنونسش لام داره ایا ؟:roll_eyes:

4 پسندیده

والا من امریکن میخونم

1 پسندیده

سلام دوستان شب بخیر :night_with_stars:

5 پسندیده

کشفش کردم:walking_man:
تلفظ پیش فرضی که زبانشناس گذاشته مال ادوربشه :neutral_face: نکنین این کارا رو با ما:roll_eyes: قشنگ یک ماهه درگیرم

2 پسندیده

اگر همه کلمات رو حذف کنیم چی میشه؟

2 پسندیده

این چیست ؟

2 پسندیده

میرن جز کلمات بلند مدت

قبلا اینجوری نبود :frowning:

1 پسندیده

کلماتی که به لایتنرت اضافی می کنی اوناییه که توی متن خوندی و بلد نبودی دیگه؟ درسته؟
وقتی تو حذفشون کنی می شه جزو اون کلماتی که بلدی . بعد دیگه نمی تونی مرورشون‌کنی تا بره تو حافظه بلند مدت‌

خلاصه اش اینکه کلمه ای که بلد نیستی رو بلدم فرض می کنه . بعد تو اپ اون درسی که می خوای انتخاب کنی ،یه نوار داره بالاش که بهت می گه چقدر از اون درس رو بلدی ،آمار اشتباه بهت می ده.

این .

4 پسندیده

Done :white_check_mark:

4 پسندیده

Day 8 and the eighth report

لایتنر 8

کائسونیا: باید بخوابی، باید ساعت‌ها بخوابی، آرام بگیری و دیگر فکر نکنی. من بالای سرت می‌نشینم. بیدار می‌شوی و دوباره دنیا طعم خودش را برایت پیدا می‌کند. آن‌وقت قدرتت را به کار ببر تا چیزی را که هنوز قابل دوست‌داشتن است، بهتر دوست بداری. به چیزهای ممکن هم باید فرصت امکان داد.
کالیگولا: اما برای این‌کار احتیاج به خواب هست، احتیاج به آسودگی هست. و من همین را نمی‌توانم:)

#کالیگولا #آلبر_کامو

5 پسندیده