چالش لایتنر 1402 🚀

راستی بچه‌ها ضمن این‌که امیدوارم بریده‌کتاب نوشتن پای پستام اذیتتون نکنه، از شما هم دعوت می‌کنم اگه مشغول مطالعه بودین، جملاتی از اون رو به اشتراک بذارین (No matter English or Persian)

5 پسندیده

سلام.
بخدا شرمنده ام به کل فراموش کردم.
سال نوی شما مبارک ایشالا که زیر سایه الطاف الهی سالی پر از،خیر و برکت بهمراه سلامتی داشته باشین

6 پسندیده

سلام من بزارم و برم بخوابم که روز سختی بود :sleeping:

راستی شما با کار با تالار راحتین؟ من پرت و پلا میزنم هی:smiling_face_with_tear:

6 پسندیده

ریپلای ام رو که پاک کردم تالار هم اخلاق واتساپ طور داره ایا:joy:؟

2 پسندیده

انصافا بی انصافی کرده در امتیاز دادن ( :joy:چی گفتم دقیقا؟!!)
کسی که لایتنر می خونه باید امتیاز بیشتری می گرفت چون کار ش با ارزشه ولی این طور نیست یک فیلم می بینی امتیاز تصاعدی بالا می ره

5 پسندیده

5 پسندیده

Day 6
02.01.06

لطفا یکی به من بگه تاریخو باید از کدوم طرف بنویسم؛ درسته یا از چپ باید نوشت؟ (تاپیک هم زدم کسی جواب نداد)
لایتنر 6

در نظر مارتن دوگار، به هر حال تردیدی در جدی بودن ادبیات نیست. نخستین رمان چاپ‌شدۀ او، “شدن”، این نکته را نیک نشان می‌دهد، زیرا شرح نوعی رسالت ادبی است که به سبب فقدان منش شکست می‌خورد. نویسنده به زبان کسی که خود را در او تصویر کرده است می‌گوید: همۀ مردم اندکی نبوغ دارند؛ آن‌چه امروزه ندارند، چون باید آن را کسب کرد، وجدان است.

#روژه_مارتن_دوگار
#آلبر_کامو
#منوچهر_بدیعی

5 پسندیده

سلام دوستان شب بخیر :night_with_stars:

6 پسندیده

خوندم :white_check_mark:

6 پسندیده

سلام اینم مرور امشب من :wink:

6 پسندیده

سلام همراهان بهاری

منم دوباره استارت روزانه میزنم مستدام باد :joy:

6 پسندیده

دوستان راهنمایی لطفا
من کلماتی که تابحال وارد لایتنر کردم هیچی ؛ میخونم ‌ . بعضیاشم نمیتونم حذف کنم چون برای خودم در قسمت یادداشت ؛ مطالبی گذاشتم که دوباره بهش مراجعه خواهم داشت .
حالا ازین ببعد کلمات تازه رو چطوری به لایتنرم اضاف کنم که انباشته نشه ؟
آیا روش زیر خوبه؟ شما چ پیشنهادی دارید؟

کمک
سوال

مرور کلمات

کمکسوال

3

/

3

mahshad_m

آوریل '۲۲

سلام به همگی،دوستان شما برای مرور لغات و اینکه یادتون نره چیکار میکنید؟
چون هرروز کلمه های جدید رو اضافه میکنم به لایتنر تعدادشون خیلی زیاده حتی با مرور کردن هم بازهم مقدار زیادی که از قبل هست میمونه .شما راه حلی دارین؟

4

• ساخته شده

آوریل '۲۲

• [

آخرین پاسخ

](مرور کلمات - #3 توسط afarkhani)

آوریل '۲۲

• 2

پاسخ‌ها

mnbbnm123321

آوریل '۲۲

سلام
برای اینکه کلمات یادت نره هر روز مرور کن

3

afarkhaniپشتیبان و کارشناس منابع زوم

آوریل '۲۲

سلام

برای اینکه تعداد لغات لایتنرتون زیاد نشه. من یک پیشنهاد دارم. شما هر لغت جدید (آبی رنگ) که معنیش رو نمیدونید توی لایتنر ارسال نکنید. وقتی روی کلمه آبی رنگ میزنید طبق تصویر زیر گزینه اضافه به لایتنر داره و می دانم.

شما هیچ کدوم از این موارد رو انتخاب نکنید و کلا اون کادر رو ببندین و مشاهده میشه طبق تصویر زیر اون کلمه یک خط طوسی میاد که یکجور کلمه از سایر لغات متمایز میشه

وقتی شما قراره مثلا هر درس رو یک هفته گوش بدین بزارین لغت به همین صورت زیرش خط خاکستری بمونه. یعنی چی؟ یعنی هر بار میخوای معنی کلمه رو در دیکشنری سرچ کنید معنیش رو بخونید اما هیچ کدوم از گزینه هایی که تو تصویر زیر گذاشته شده رو نزنید و کادر رو ببندین

زمانی که به روز هفتم مطالعه این درس رسیدین حالا از بین این کلمات یکسری لغات هستن که با وجود اینکه هفت روز این لغت رو در متن و دیکشنری مرور داشتین باز هم معنیش یادتون نمی مونه اون لغات رو ببرین توی لایتنر، یکسری لغات هم هستن که دیگه معنیش تو این 7 روز معنیش تو ذهنتون مونده و دیگه میتونید گزینه میدانم رو بزنید تا اون خط خاکستری هم برداشته بشه

3 پسندیده

والا هرکس روش خودش رو داره

بستگی داره شما با چه روشی راحت هستید و یاد میگرید

من اینقدر خوندم ، که تونستم به A1 برسم

2 پسندیده

سلام دوستان صبح بخیر :sunrise_over_mountains::cityscape:

4 پسندیده

منظورم اینه که مثلا چ مدت طول میکشه کلمات یک درس از لایتنرت خارج بشه؟
و آیا فقط کلمات همون درس رو در لایتنرت داری یا خیلی بیشتر از اون؟

2 پسندیده

سلام…
شوخی کردم جناب:grimacing: ادب حکم میکنه کوچیکتر تبریک بگه در نتیجه وظیفه بنده بود.
ممنون از دعای قشنگتون همچنین برای جنابعالی در کنار عزیزانتون بهترین هارو براتون آرزو دارم.

4 پسندیده

:joy: خیر …
یوزرها اخلاق واتساپی دارن!

3 پسندیده

دقیقا فهمیدم چی گفتین:joy:
با پارت دوم فرمایشاتتوتم موافقم:wink:

4 پسندیده

سلام شبتون بخیر:wave:

6 پسندیده

آمین:joy:
اون روشی که گفتین یه اشکالی بهش وارده؛ اونم اینکه کلمات جدید رو اگه یه هفته تکرار کنیم بعضیشون موقتا تو حافظه می‌مونن درحالیکه خیلی نمی‌شه رو یادگیری دائمیشون حساب باز کرد
شاید بهتر باشه بگیم اونایی رو که به‌واسطۀ چند روز تکرار حدس می‌زنیم تو خاطرمون می‌مونه و ساده‌ترن رو دیگه اضافه نکنیم
هرچند به نظر می‌رسه آدمی که بتونه به این وسوسه غلبه کنه براش کاری نداره که همین کارو حین مرور لایتنرش، با حذف کردن لغات انجام بده:joy: (البته پیش‌گیری همیشه راه عاقلانه‌تری بوده ولی … توضیح دادم دیگه:grin:)

5 پسندیده