زیبوک 1402 📚

واییییییی! مرسییی!
انقد خوشحال شدمااا :heart:

a13d6f688ef11d2b50ccf497207e54e9

3 پسندیده

تبریک :smiley: :+1:t4:

3 پسندیده

کتاب بلبل
The Nightingale
اثر کریستین هانا
Kristin Hannah
یک رمان تاریخی، و بسیار مشهور و پرفروش
داستان زندگی دو خواهر بنام وین و ایزابل که در روستایی اطراف پاریس در فرانسه زندگی می کنند.
حوادث داستان در زمان اشغال فرانسه توسط آلمان در جنگ جهانی دوم رخ میده
زاویه دید داستان برخلاف بیشتر داستان ها که حول قهرمانی های مردان هست، از زاویه دید زنان بازمانده و در اشغال ارتش متجاوز بیان میشه
اتفاقات داستان بر اساس واقعیت های جنگ بوده و صرفا داستان پردازی و تخیل نیست. در جنگ وقوع چنین اتفاقاتی معمول بود.
شخصیت پردازی عالی و روند داستان خیلی خوب و منطقی جلو میره
فضای داستان قدری غمگینه
:no_entry:اخطار : وقتی شروع به خواندن کنید احتمالا بسادگی نتونید کتاب رو زمین بذارین.
از این کتاب فیلمی بهمین نام به کارگردانی ملانی لوران در سال ۲۰۱۵ ساخته شد.

5 پسندیده

سلام به همه دوستان
عزیزان یه کتاب جامع درباره تاریخ ایران میخوام
کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه:bouquet::bouquet::bouquet:

4 پسندیده

https://taaghche.com/blog/1399/05/11/کتاب-تاریخ-ایران-باستان/
سلام زینب جان
این لینکویه نگاه بندازید،نمیدونم دقیقاچه کتابی مدنظرتونه،تاریخ ایران قبل ازاسلام یابعدش یاکلی تر.
واضافه کنم که کتاب دوقرن سکوت ازعبداالحسین زرین‌کوب هم عالیه،ایشون کاراهاشون باتحقیق وکاووش وبررسی بسیارنوشته شده.
اینم لینک چندکتاب تاریخی معتبردیگه که دوقرن سکوت هم شاملش میشه.

4 پسندیده

سلام عزیزم
ممنونم
خیلی لطف کردی عزیزم :rose::bouquet:

کلی لیست برام فزستاده شده اما میخوام کتابی باشه که جامع باشه اگرخودتون مطالعه کرده باشیدکه عالیه چون کتاب زیاده اما اینکه کدوم روانتر و به واقعیت نزدیکتر هست

3 پسندیده

این رو هم خیلیها پیشنهاد دادند.
:rose:

3 پسندیده

سلام دوباره زینب عزیزم.
خواهش میکنم.
خب، گرچه ممکنه ما مستقیمامکالمه ای نداشتیم تاحالا،اماباتوجه به نوشته هاتون،میتونم حدس بزنم دنبال چه کتابی هستیدواحتمالاباتوجه به اتفاقات اخیرکشورمون براتون مهمه کشف حقیقت،اگه اینطوره ،بایدبگم قلبهامون خیلی بهم نزدیکه،وقتی آدم دغدغه ی دونستن واقعیتهاروداره تابه چیزیکه دنبالش هست نرسه،دلش آروم نمیشه،چقدراحساسی شد:blush:
کتاب دوقرن سکوت روچندسال قبل خوندم،وسبک نوشتاری نویسنده اشم خیلی دوست دارم،خصوصاکه برای خوشایندارباب قدرت نمی نوشته.
کتاب روزگاران هم ازین نویسنده دررده ی کتابهای معتبرتاریخیه،هردوی اینهاروکاغذیشونودارم.پیشنهادم اینه این دوتاروبخونیدببینیدبه اونچیزاییکه دنبالش هستید،شماروسوق میدهندیانه،بعدسرچ کنیدتوگوگل ویوتیوپ واسه بقیه کتابها.
کتاب تاریخ طبریم شنیدم خوبه،بدون سانسورش البته:blush:
آقابهزادم وقتی پستتونوببینند،کتابهای بیشتری رومعرفی میکنندچون اطلاعاتشون خیلی زیاده ،وآقامصطفی واحتمالادوستان دیگه.
درهرصورت امیدوارم باخوندن این کتابهاباحقایق بیشتری آشنابشید،گرچه ممکنه تلخ باشندامامهم ارزش دانستن حقیقته.
موفق باشیددوست خوبم:rose::rose:
@Behzad.Rayan
@mostafa.76
ممنون میشم نظرتونو درباره تاریخ طبری وکتابهای معتبرتاریخی دیگه اینجاباشتراک بذارید:pray::pray:

5 پسندیده

سلام عزیزم

نمیتونم بگم اتفاقات اخیر تلنگری نبوده به احساسات الانم اما یه متن تو اینستا خوندم که یه عزیزی نوشته بودند و سوالاتی پرسیدند که متاسفانه از ۱۰تاسوال فقط یکی رو تونستم پاسخ بدم و واقعا متاسف شدم که چرا هیچ مطالعه ای درباره تاریخ کشورم نداشتم.
این که ندونی فلان اتفاق مهم کشورت به چه علت بوده و چه نتایجی داشته واقعا تاسف بار هست.

اینم که میگم تاریخ نه برای ۵۰سال اخیر نه منظورم به خیلی قبلتر و حتی پیش از اسلام و…

واقعا ناراحت شدم چرا کسی که ایران زندگی نمیکنه اینقدر اطلاعات راجع به کشورم و مردمم داره اما من به عنوان ایرانی نتونستم دوتا سوال ساده رو جواب بدم.
اینم بگم سوالات اصلا راجع به دین و اسلام و… نبود و این بیشتر آزارم داد.

بازم ممنون عزیزم که وقت گذاشتی جواب دادی :bouquet::kissing_heart:

خیلی کمک هست برام و تصمیم دارم کتابها رو آخراین ماه به ترتیب بخونم.
کتابهایی که زحمت کشیدید گذاشتید رو تو دفترم نوشتم که بخونم.
یه دنیا ممنونم :bouquet::kissing_heart::bouquet::bouquet:

5 پسندیده

خیلی خوشحال میشم این دو عزیز هم راهنمایی کنند.
:bouquet:

حتما عزیزم :bouquet:

3 پسندیده

صبا خانم، ممنونم بابت نظر لطفت :pray:t4: :sunflower:

چشم حتما

زینب خانم
کتاب بی طرفانه وجود نداره، هر کتابی از دید خودش روایت می کنه. فقط به حمله اعراب به ایران نگاه کنید از حکومتی شبیه داعش می خونید تا دیدگاه مثلا مرحوم پورپیرار که اعتقاد داشت قدرت و جمعیت بزرگ ایران صرفا یک بزرگنمایی تاریخی بوده
علاوه بر این تاریخ ایران تاریخی بسیار طولانی و پر از فراز و نشیبه، از پهناوری و گسترگی و قدرت هخامنشیان تا حکومت های محلی کوچک و زندگی ایلات و قبایل که تحت کنترل نسبی حکومت مرگزی زندگی تقریبا مستقلی داشتند.
پیشنهاد من اینه که چند تا کتاب بخونید
از اونجایی که تاریخ یک کشور مستقل از تاریخ بقیه کشورها و جههان نیست شاید بهتر باشه با کتاب “تاریخی کوچک از جهان” شدوع کنید
این کتاب با نام
A Little History of the World
در زبان شناس وجود داره
کتاب های عبدالحسین زرین کوب همگی عالی اند، ایشون نابغه بوده و کتاب های فوق العاده ای نوشته. میگن موقعی که رفته بود خواستگاری، پدر دختر تعجب کرده بود که یک فرد با این سن کم چنین مطالبی نوشته

5 پسندیده

بله کاملا درسته. هرنویسنده عقاید خودشو یه جایی تو کتابش میگنجونه دیگه.
اما خوب به قول شما وقتی چندتا کتاب بخونیم میتونیم اون قسمتهایی که واقعی نیست رو متوجه بشیم.

3 پسندیده

اتفاقا این کتاب رو شروع کردم اما یکم خسته کننده هست برام :face_with_hand_over_mouth: برای همین با سرعت لاک پشتی دارم پیش میرم

ممنونم بابت راهنمایی :bouquet:
فعلا یه لیست نوشتم با توکل بر خدا شروع میکنم

2 پسندیده

@zeinabi23

سلام.

پیشنهاد بنده اینه که با کتاب درسی تاریخ ایران و جهان رشته انسانی شروع کنید. من خودم سال ۹۶ که چندسالی از دبیرستان سپری شده بود، کتاب تاریخ دوم و سوم متوسطه رو دانلود کردم و دوباره خوندم و بسیار خوب بود. هرقدر هم قدیمی تر باشه، بنظرم احتمال سانسور کمتره. بنظرم کتابهای دوره متوسطه نظام قدیم رو دانلود کنید، درباره محتوای کتب درسی نظام جدید اطلاعی ندارم.

کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت هم بسیار عالیه و قسمتی هم درباره تاریخ ایران داره. من خودم هنوز نتونستم به این کتاب سیزده جلدی دسترسی پیدا کنم، انقدر که قیمت سرسام آوری داره. اگر در کتابخانه محلتون این کتاب هست از دستش ندید.

مطالعه تاریخ طبری رو پیشنهاد نمیکنم. این کتاب مرجع در اصل به زبان عربی نوشته شده و بیشتر برای پژوهشگران مناسبه که با روشهای تحقیق آشنا هستند.

5 پسندیده

اینها رو خوندم آقا مصطفی
جزییات بیشتر و دقیقتر میخوام .

ممنونم پس اینم میذارم جز لیستم.

خیلی ممنون که وقت گذاشتید . سلامت باشید :bouquet:

3 پسندیده

صبحتون بخیرزینب جان
درکتون میکنم،اتفاقاواسه خودمم هم پیش اومده چندتادوست غیرایرانی اطلاعاتی درباره کشورمون داشتندکه واقعابرام جالب ودرعین حال دردناک بود،یموردشواینجابخوام مطرح کنم یه دوست هندی که خیلیم علاقه مندیادگیری فارسیه،یبارگفت میدونی تعدادزیادی ایرانی که زرتشتی هستنداززمان حمله ی اعراب به ایران ازترس کشته شدن به هندمهاجرت کردندوهندیهاهم باآغوش بازازشون استقبال کردندوالان هنوزنسل درنسل تو هندزندگی می کنند؟خب من باکتابهای تاریخی چندان ارتباط نمیگرفتم قبلاخصوصاکتابهای درسیمون،که دلیلشم مشخصه دیگه،ولی همین صحبتهای گاه وبیگاه دوستان باعث شدبرم سراغ کتابهای معتبرتاریخی بیشتربمنظوردونستن واقعیتهایی که دغدغه اشونوداشتم.
خلاصه هرباریه دوست غیرایرانی موضوعی مربوط به تاریخمونومطرح کرده سبب شده چندتاکتاب تاریخی بیشتری رو چک کنم یاتواینترنت دنبال منابع معتبربیشتری باشم.
همون کتاب ۲۱درس برای قرن ۲۱هم به واقعیتهای تاریخی زیادی اشاره میکنه.تصمیم دارم دوباره بخونمش.

قبلاهم توضیح کوتاهی درباره اش دادم،همینطورآقامصطفی پیشنهادمطالعه اشودادند.

خواهش میکنم
امیدوارم باخوندن کتابهایی که نویسنده هاشون سعی داشتند،غیرجانبدارانه به بازگویی واقعیتهابپردازندبه جواب سوالاتتون برسید.:rose::rose:

4 پسندیده

سلام عزیزم
ممنونم

دقیقا . اما خوبه یه تلگنری شد برامون

ممنون عزیزم :bouquet:
خیلی لطف کردید وقت گذاشتید عزیزم
بینهایت سپاسگزارم :rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

ولی خدایی این هندی ها چقدر کتاب میخونند.:sweat_smile::sweat_smile:
اصلااااااااا نمیشه باهاشون رقابت کرد :face_with_hand_over_mouth:

در اوج خستگی حتما باید یه۵۰ صفحه ای کتاب بخونن

3 پسندیده

سلام به همه
من این کتاب رو هم خوندم .
اول اینکه چون راوی خود کرانستون هست کتاب رو جذاب میکنه. فکر کنم دیگه اکثرا آقای کرانستون رو بشناسند بخاطر بازی در فیلم برکینگ بد.
دوم اینکه موضوعی که برای من بولدشد این بود که چقدر راحت درباره مشکلات خودش و حانواده اش صحبت میکنه واینکه مشخصه جامعه هیچ قضاوتی دراین زمینه نمیکنه.
امیدوارم حداقل روزی برسه مردم ماهم کسی رو بخاطر مشکلاتش مخصوصا مشکلات خانوادگی قضاوت نکنند.

شاید چون خودم شاهد قضاوتهای اینچنینی بودم این مسئله برام بولد شد.

خلاصه که با اون چالشهایی که تو زندگی داشت شاید اگرانسان ضعیفی بود راحت مسیرغلط رو انتخاب میکرد.

پیشنهاد مطالعه

10 پسندیده

سلام شبتون بخیر :cherry_blossom:

از قفسه نوجوانان

متن روونی داره راحت پیش میره

با اینکه رنج سنیش نوجوانه ولی بزرگسال هم میتونه از خوندنش لذت ببره حرف های نهفته در بطن داستان خیلی قشنگه

داستان از زبان یک نوجوون ۱۴ ساله سرخپوسته که تو قرارگاه سرخپوستی امریکا زندگی میکنه (نمیدونستم هنوزم همچین جاهایی وجود داره) که مشکلات و دغدغه هاش در قالب طنز بیان میکنه گاهی هم زبانش طعنه امیزه مثل وقتی که راجع به کاج های محل زندگیش حرف میزنه و میخواد بگه قدمتشون از امریکا هم بیشتره.

**Gordy gave me this book by a Russian dude named Tolstoy, who wrote: "Happy families are all alike; every unhappy family is unhappy in its own way.

" Well, I hate to argue with a Russian genius, but Tolstoy didn’t know Indians.

And he didn’t know that all Indian families are unhappy for the same exact reason: the fricking booze.

Yep, so let me pour a drink for Tolstoy and let him think hard about the true definition of unhappy families.**

9 پسندیده