زیبوک 1402 📚

کتاب psycho

از کتاب های سطح بندی شده دهکده زبان

داستانش جالب بود
فیلمش دیدم خوب بود قبلا ندیده بودم

7 پسندیده

کتاب The Picture Of Dorian Gray نوشته ی Oscar Wilde

داستان کتاب در مورد دورین گری، ی جوون خوشقیافه هستش که دوست نقاشش (به خاطر معصومیت و پاکی دورین) ازش ی پرترت میکشه و دورین تحت تاثیر ی حرفایی، گله میکنه که با گذشت زمان پیر میشه و زیبایی و جونیش رو از دست میده، در حالی که پرترتی که ازش کشیده شده هنوز اون زیبایی جونیش رو داره و میگه که حاظره روحش رو در عوض اینکه برای همیشه جوون بمونه بده و حسرت میخوره که چی میشد که جای این تصویر و خودش عوض میشد؟ چی میشد اگه اثر گذشت زمان و گناهایی که مرتکب میشه رو تصویرش آشکار میشد و خودش هیچ تغییری نمیکرد…

چقدررررررر این کتاب رو دوست داشتم! اگه کسی ازم بخواد ی کتاب کلاسیک بهش معرفی کنم که حتما باید بخونه، این یکی از اون کتاباست!

راوی کتابم خیلی خوب بود.

#پیشنهاد_مطالعه

every portrait that is painted with feeling is a portrait of the artist, not of the sitter.

The sitter is merely the accident, the occasion.

It is not he who is revealed by the painter; it is rather the painter who, on the colored canvas, reveals himself.

Then I feel, Harry, that I have given away my whole soul to some one who treats it as if it were a flower to put in his coat, a bit of decoration to charm his vanity, an ornament for a summer’s day.

Behind every exquisite thing that existed, there was something tragic.

Worlds had to be in travail, that the meanest flower might blow.

Nowadays people know the price of everything, and the value of nothing.

If this girl can give a soul to those who have lived without one, if she can create the sense of beauty in people whose lives have been sordid and ugly, if she can strip them of their selfishness and lend them tears for sorrows that are not their own, she is worthy of all your adoration, worthy of the adoration of the world.

The soul is a terrible reality.

It can be bought, and sold, and bartered away.

It can be poisoned, or made perfect.

There is a soul in each one of us.

8 پسندیده

سلام بودیکای عزیز
کدوم بخش زیبوک بود؟
اونی که من اوندم اصلا خوب نبود
یه جوری بود

2 پسندیده

سلام…

تو بخش رمان های متن اصلی هستش.

4 پسندیده

متشکرم :pray:t4::deciduous_tree:

1 پسندیده

خواهش میکنم. :rose:

1 پسندیده

کتاب The Help نوشته ی Kathryn Stockett

51IBgGHBfTL.AC_UF350,350_QL50

این کتاب در مورد خدمتکارای سیاه پوست شهر می سی سی پی هستش. وضعیتشون و مشکلاتی که تو 1960sباهشون مواجه بودن و روابطشون با خانواده های سفید پوستی که براشون کار میکردن.

من انقدر سر این کتاب خندیدم و گریه کردم که سر درد گرفتم آخرش. خیلی قشنگ بود. من کتابای کمی خوندم که از تک تک خطاش لذت ببرم، واقعا خیلی خوب نوشته شده و طنز شیرینی داره. استایل نوشتن نویسنده اصلا غمگین نیست ولی انقد حقیقت پشت این کنایه ها تلخه که قلب آدم رو میشکنه. کاراکترای کتابم عالی ساخته شدن.

این کتاب در مورد تبعیض نژادیه، اینکه چطور مرزای ساختگی ی سری، عده ی زیادی رو از حقوق طبیعیشون محروم میکنن. اینکه چطور ی عده ب خودشون این اجازه رو میدن که به خاطر چیزی که اصلا هیچ دستی توش نداشتن، مثل رنگ پوستشون، خودشون برتر بدونن. چطور به خودشون این حق رو میدن که زیبا و زشت رو تعریف کنن. کسایی که هنوز یاد نگرفتن با چیزی به جز چشماشون به این دنیا نگاه و درکش کنن.

این شاید بکم بچگانه به نظر برسه ولی من اون شبی که کتاب تصویر دورین گری رو تموم کردم تا ساعت ۴ صبح از وحشت نمیتونستم بخوابم. واقعا اگه قرار بود روح ما به شفافی تصویری باشه که تو آینه هر روز صبح میبینیم، اون وقت بازم این همه راحت حقوق همدیگرو زیر پا میزاشتیم؟ بازم این همه به هم بدی میکردیم؟ بازم جایی که باید حرف میزدیم ساکت می نشستیم؟

این کتاب در مورد عشق و برابریه. در مورد اهمیت حقیقت، اهمیت داستانایی که تو سینه های خیلیا می میرن و هیچ وقت گفته نمیشن. اهمیت جنگیدن ما برای دونستن این داستانا و حقیقت پشتشون.

Write about what disturbs you, particularly if it bothers no one else.

kindness don’t have no boundaries.

What I am sure about is this: I don’t presume to think that I know what it really felt like to be a black woman in Mississippi, especially in the 1960s.

But trying to understand is vital to our humanity.

I wonder if I could’ve made her days a little bit easier, if I’d tried.

If I’d treated her a little nicer.

Wasn’t that the point of the book?

For women to realize, We are just two people.

Not that much separates us

“I need you to remember everthing I told you. Do you remember what I told you؟"

Law, she got old-soul eyes, like she done lived a thousand years.
And I swear I see, down inside, the woman she gone grow up to be. A flash from the future.

She is tall and straight. She is proud. She got a better haircut.

And she is remembering the words I put in her head. Remembering as a full-grown woman.

And then she say it, just like I need her to.

“You is kind,” she say, “you is smart.You is important.

فیلمشم خیلی قشنگ بود.

#پیشنهاد-مطالعه

6 پسندیده

بودیکاجان،بنظرم اصلابچه گانه نیست،اتفاقااوج درک وآگاهی ازوضعیت سایرانسانهاست،مگرنه اینکه کتابهاالهام گرفته اززندگی واقعی انسانهاتودوره های مختف هستند؟
شماباهمه ی وجودت سعی میکنی شرایط دردناک کاراکترای کتابهایی که میخونی رودرک کنی،واین لزومارفتاربچگانه ای نیست،گرچه امیدوارم هیچکدومون چنین شرایطی روتودنیای واقعی لمس نکنیم.آیاهمچین چیزی امکانپذیره؟بااین قدرت طلبیهای سیاستمداراوهمفکرانشون؟:thinking::pleading_face:
من هنوزنتونستم از حال وهوای کتاب بلبل که توتعطیلات عیدخوندمش،بیرون بیام.
پ.ن ،همیشه از معرفیهات لذت میبرم ،حتی اگه گاهاکتابی که معرفی کردی تولیست علاقه مندیهام نباشه.:pray::rose::tulip:

2 پسندیده

من عاشق ژانر فانتزیم، عاشق اینم که برای چند ساعت تو ی دنیایی باشم که اصلا شبیه دنیای خودم نیست. ولی هیچ ژانری به اندازه ی historical -fiction من رو تکون نمیده، من هر بار که ی کتابی از این ژانر میخونم تا چند ماه همش فکرم مشغوله. انگار چشم آدم به ی دوره ای، به ی شرایطی از زندگی باز میشه که اصلا قبلا ازش درک خاصی نداشته.

خیلی خیلی ممنون، شما لطف دارین. :rose: :heart:

2 پسندیده

دقیقا باهات موافقم.
میگن شنیدن کی بودماننددیدن،ولی بنظرم بعضی‌ها شیوایی ورسایی قلم ونوشتارشون میتونه ماهاروباواقعیتهای تاریخی،بطرزملموسی آشناکنه بطوریکه تاثیرواژه هاوجملات تامدتهاویاشایدتاابدتوذهن ودلمون حک بشن.

خواهش میکنم عزیزم :heart_eyes::heart_eyes::heart:

2 پسندیده

سلام شبتون بخیر :cherry_blossom:

7 پسندیده

سلام… وقتتون بخیر… خواستم اطلاع بدم که این پیشنهادتون انجام شد و برای تمام داستانهای سطح بندی شده نام انگلیسی، نویسنده و خلاصه ای از داستان ثبت شد.
البته داستانهای آخر به تازگی تکمیل شدن و زمان میبره روی اپ بشینن.
ممنون از شما :hibiscus:

4 پسندیده

چه کار خوب و مهمی :white_check_mark:
واقعا کمک کننده است
ممنون اطلاع دادین
متشکرم :pray:t4: :deciduous_tree: :sunflower:

2 پسندیده

@mostafa.76

میشه ی چند تا کتاب معرفی کنید که حال و هواشون شبیه زنان کوچک یا همین کتاب The help باشه؟ یا هر کتابی که فکر میکنید من ممکنه ازش خوشم بیاد. نمی دونم به جز the song of Alchilles کتابای دیگه ای تو اپ باشه که بازنویسی از داستانای Greek mythology باشه یا نه، ولی اگه سراغ داشتین معرفی کنید ممنون میشم. :rose:

2 پسندیده

Tuesdays with Morrie
سه شنبه ها با موری
نوشته متچ آلبوم
Mitch Albom
این کتاب بر اساس واقعیت و در مورد اواخر عمر یک استاد جامعه شناسی بنام موریس شوارتز
Morris Schwartz
به اختصار موری است.
images (1)

موری به بیماری
ALS
مبتلا است، استیو هاوکینگ تیز همین بیماری را داشت.
1

موری حرف های بسیار زیبا و نغز و عمیقی در این کتاب دارد. خواندن کتاب را توصیه می کنم.
کتاب به بیش از چهل و پنج زبان دنیا ترجمه شده است.
در سال ۱۹۹۹ فیلمی از آن ساخته شد.
Tuesdays_with_Morrie

10 پسندیده

ممنون آقا بهزاد. :rose:

2 پسندیده

خواهش عزیزم
موفق باشی :deciduous_tree:

2 پسندیده

@boudicca

سلام و درود. وقتتون بخیر :hibiscus: :hibiscus:

در رأس همه من رمان ناطور دشت رو پیشنهاد میکنم. تا حالا دو بار این کتابو خوندم و واقعا حس خیلی خوبی بهم میده. اصلا کتابی منحصر به فرده این کتاب! فوق العاده ست این کتاب!

این کتابها هم کم و بیش تجربه شیرینی برام داشتن:

من کتاب the song of Achilles رو نخوندم، ولی از نویسنده همین کتاب، در زیبوک کتاب دیگری هم هست که برگرفته از اسطوره های یونانه. احتمالا ازش خوشتون بیاد:

سیرسه زن جادوگری بود که در جزیره ای تنها زندگی می کرد، وقتی ادیسه با یارانش پا به جزیره گذاشت سیرسه به آنها کمک کرد تا راه خود را پیدا کنند (داستان برخورد این دو شخصیت در یکی از فصلهای حماسه اودیسه از هومر اومده که در زیبوک هم هست).

8 پسندیده

وای، خیلیییی ممنون! من تعریف این کتاب رو از چند تا بوک توبر شنیدم، نمیدونستم اصلا تو اپ هستش.

ممنونم بابت همه ی معرفیا آقا مصطفی، از همشون اسکرین شات گرفتم که به ترتیب بخونمشون. :rose:

4 پسندیده

خواهش میکنم. :hibiscus: :hibiscus: :rose: :rose:

2 پسندیده