زیبوک 1402 📚

مرسی بابت این معرفیا، خیلی خوب بودن:)

4 پسندیده

خیلی خوب بود و از خوندنش واقعا لذت بردم.
ممنونم. :rose: :rose: :hibiscus: :hibiscus:

:ok_hand: :pray: :pray:

5 پسندیده

خواهش میکنم بودیکاجان:rose::pray:

نظرلطفتونه.:rose::pray:
منم همیشه ازمعرفیهای شماوسایردوستان لذت وبهره برده ام.
کتاب بلبل جاهایی اقتضا میکردباتلفظ فرانسوی باشه،این قسمتشم عالی بودمسلط به تلفظ فرانسوی.
اولش فکرکردم این کتاب به فرانسه نوشته شده وبعدبانگلیسی برگردان.
یجوری آرزو میکردم هرچه زودترسطحم برسه به حدیکه بتونم به زبان اصلی(فرانسوی،توذهن خودم)،بخونم.
ولی ظاهراازابتدابانگلیسی بوده.
جالبترش اینه که زبانشناس این کتابوتوقسمت عاشقانه هاگذاشته.
یجای دیگم توتالارگفتم،عاشقانه داریم تاعاشقانه
بعضی‌ها شون عمق علاقه اشون ممکنه دریایی باشه،که باندازه یه بندانگشت هم نمیرسه،حیف وقتمون که صرف خوندنشون بشه،بعضی‌ها مثل همین کتاب وکتابهای این چنینی نهایتی برای ارتباطهای عمیق انسانی براش قابل تصورنیست.
دلم میخوادباین نکته هم اشاره کنم،پدرشخصیتهای اصلی این کتاب درآخرین یادداشتش توصیه به خوندن کتاب،نوشتن ومانوس بودن باموسیقی داره،اگه اشتباه نکنم.
یکماه پیش خوندمش

5 پسندیده

معرفی ها عالی بود
متشکرم :pray:t4:

5 پسندیده

کتاب The Night Circus نوشته ی Erin Morgenstern

داستان این کتاب در مورد سیلیا و مارکو هستش، دو تا شعبده‌باز که بدون اینکه خودشون هیچ تصمیمی تو این قضیه داشته باشن و یا اینکه بدونن دقیقا با چی طرفن، وارد ی نوع مسابقه میشن…

این کتاب رو خیلی دوست داشتم! دنیاش و حال و هواش خاص خودش بود، استایل نوشتن نویسنده عالی بود، کاراکترا نسبتا خوب ساخته شده بودن و راویم عالی بود. فقط Magic System داستان یکم گنگ بود که اونم با توجه به اینکه کاراکترای اصلی خودشون ازش سر در نمیاوردن ممکنه همون خواسته ی نویسنده بوده باشه.

در کل خیلی کتاب قشنگی بود:)

People see what they wish to see. And in most cases, what they are told that they see.

You’re in the right place at the right time, and you care enough to do what needs to be done.

Sometimes that’s enough

People are naïve about such things…and they would rather write them off as evil than attempt to understand them. An unfortunate truth, but a truth nonetheless.

You may tell a tale that takes up residence in someone’s soul, becomes their blood and self and purpose.

That tale will move them and drive them and who knows what they might do because of it, because of your words.

That is your role, your gift.

Your sister may be able to see the future, but you yourself can shape it, boy.

Do not forget that

#پیشنهاد_مطالعه

پ ن: کاور این کتاب رو واقعا خیلی خوب طراحی کردن! دقیقا حس و حال کتاب رو تا حد زیادی منتقل میکنه.

10 پسندیده

کتاب Wonder نوشته ی R. J. Palacio

9780593378175

داستان کتاب در مورد پسری به اسم آگسته، آگست دچار Facial deformity هستش که نتیجه ی ی نوع سندروم و همینطور‌ جهش ژنتیکی هستش. آگست تا سال پنجم همراه مادرش تو خونه درس میخونه ولی این تصمیم گرفته میشه که دیگه وقتشه که با دنیای بیرون رو به رو بشه…

کتاب خوبی بود، ولی راویای داستان خوب نبودن اصلا.

You are beautiful no matter what they say

Words can’t bring you down

You are beautiful in every single way

Yes, words can’t bring you down

—Christina Aguilera, “Beautiful

فیلم این کتاب رو خیلی بیشتر از کتابش دوست داشتم، فکر کنم اگه فیلمش رو ببینین اصلا نیازی نباشه که کتابش رو بخونید.

7 پسندیده

من دیدم
خیلی خوب و جذاب بود

4 پسندیده

سلام به دوستان. رمان کلبه عمو تم به پایان رسید.

خوشحالم که این کتابو خوندم. از اون دسته کتابهاست که رنج انسانهای بیگناه رو بصورت عریان نشون میده و از این طریق به افزایش حس شفقت و همدردی در ما کمک میکنه. رمان بینوایان از ویکتور هوگو و رمان رستاخیز از تولستوی هم همینطورند و از خواننده انسان بهتری می سازند.

موضوع کتاب درباره برده داریه. من چون چند وقت پیش فیلم دوازده سال بردگی رو دیده بودم موضوع این کتاب برام ملموس تر بود. اینم یکی از لکه های ننگ ما انسانهاست که خودمون رو اشرف مخلوقات! هم میدونیم، اینکه فقط به دلیل تفاوت در رنگ پوست، نژاد یا ملیت با هم به بیرحمانه ترین شکل ممکن رفتار میکنیم. نویسنده در همین کتاب یکی از غیرانسانی ترین رفتارها یعنی جدا کردن مادر و فرزند از همدیگرو به تصویر میکشه که خیلی تلخ و ناراحت کننده ست.

کیفیت صوتی کتاب میتونست بهتر باشه، ولی در کل همونطور که گفتم از خوندن این کتاب واقعا راضیم. کتاب رنگ و بوی مذهبی چشمگیری داره و احساس میکنید که انگار یک موعظه گر مسیحی این کتابو نوشته که با توجه به سال نگارش کتاب (1852) قابل درکه. چیزی که ارزش این کتابو دوچندان میکنه، واقعی بودن شخصیت های اونه. خود نویسنده در فصل آخر به این نکته اشاره میکنه که یا خودش از نزدیک شاهد این اتفاقات و شخصیت ها بوده یا از دیگران شنیده. در پایان به انسانیت نویسنده باید آفرین گفت که این شاهکار بزرگ رو آفریده. :clap: :clap: :hibiscus: :rose:

All men are free and equal in the grave, if it comes to that, Mr. Wilson, said George.

O, I’ve seen things all my life that have made me feel that there can’t be a God. You Christians don’t know how these things look to us.
There’s a God for you, but is there any for us?

On this abstract question of slavery there can, as I think, be but one opinion.
Planters, who have money to make by it,—clergymen, who have planters to please,—politicians, who want to rule by it,—may warp and bend language and ethics to a degree that shall astonish the world at their ingenuity; they can press nature and the Bible, and nobody knows what else, into the service; but, after all, neither they nor the world believe in it one particle the more.

7 پسندیده

هوانوردان شگفت انگیز
زیبوک، بخش کتاب های متوسط
کتاب شامل پنج
هر فصل راجع یک نفر تاثیر گذار بر تاریخ هوانوردی جهان
برای مثال
فصل اول
Joseph-Michel Montgolfier
جوزف کسی است که مغز و ذهن خوب و خلاقانه ای دارد. او همواره ر رویای پرواز است و تماشای پرواز پرندگان را دوست دارد. یک بار او در حال خشک کردن لباسش روی آتش بود که متوجه شد هوای گرم لباسش رو به بالا هل می دهد. یک جعبه مکعبی با چوب نازک و پارچه و غیره ساخت و با شعله ای زیر آن، آن را به پرواز درآورد. البته در خانه آزمایش کرد و جعبه به سقف چسبید.
او آزمایش را در ابعاد بزرگتر برای برادرش اتین تکرار کرد. جوزف برعکس اتین روابط عمومی خوبی نداشت و گوشه گیر بود. اما اتین طرح برادرش را در اشکال بهتر و بزرگتر اجرا کرد و در نهایت پس از چند بار آزمایش انسان با بالن پرواز را تجربه کرد.
این تقریبا یکصد سال پیش از پرواز اولین هواپیماها بود

توضیح عکس: نقاشی از یکی از بالن های ساخت برادران مونتگولفیر که در حضور لوئی شانزدهم پادشاه فرانسه و ملکه ماری آنتوانت به پرواز در آمد. روی بالون تصاویر نماد هر یک از ماه های سال (زودیاک) و پرتره شاه و ملکه نقاشی شده بود. لوئی شانزدهم و همسرش بعدها در جریان انقلاب فرانسه به اعدام محکوم شده و گردن زده شدند.

7 پسندیده

قطار سریعرالسیر برلین
Berlin Express

یشامل ۱۹ فصل و طول سه ساعت
یک پسر بیست ساله ژاپنی به اسم هیرو در قطار سریع السیر از انگلیس به نقصد برلین نشسته. هیرو به مدت یک سال طی یک برنامه دانشگاهی، در انگلیس درس خواهد خواند. او به تازگی با دوست دخترش قطع رابزه کرده و بسیار ناراحت و غمگین است. الان هم برلی یک تعطیلات به برلین می رود. اما در قطار اتفاقاتی رخ می دهد. یک شبانه روز بعدی برای هیرو بسیار متفاوت و سخت خواهد گذشت
داستان ژانر معمایی جنایی دارد

6 پسندیده

مرگ کارن سیلک وود
The Death of Karen Silkwood
Joyce Hannam
کارن سیلک وود یک منشی است. کارن دختر زیبا و شادی است. از یکنواختی و حقوق ناکافی کارش خسته شده است. در یک کارخانه مرتبط با انرژی هسته ای استخدام می شود. مدتی بعد جسد کارن در خودرویش گویی که تصادف کرده باشد پیدا می شود. کتاب به دلایل مرگ کارن می پردازد.
کتاب کوتاه و تنها ۵۳ دقیقه است
با سرعت دو برابر گوش کردم و تنها حدود نیم ساعت طول کشید.

6 پسندیده

The Extraordinary Miss Sunshine
خانم سانشاین فوق العاده
در یک مدرسه، خانم سانشاین بعنوان ملعلم جدید موزیک استخدام می شود. روابط دانش آموزان و معلم ها تغییرات مثبت بسیاری را تجربه می کنند
کتاب کودکانه است
اما بد نیست دنیا را از دید یک دختر مدرسه ای دید
شامل هشت فصل است، اما همه در یک بخش گنجانده شده
کتاب کوتاه است، کلا سی دقیقه

6 پسندیده

کتاب The Queen’s Gambit نوشته ی Walte Tevis

این کتاب رو خیلی دوست داشتم، جزو معدود کتابایی بود که دلم نمی‌خواست تموم شه.

داستان کتاب در مورد بث هارمن ی نابغه ی شطرنجه و مسیری که تو دنیای شطرنج طی میکنه…

شخصیت بث خیلی شخصیت جالبیه و واقعا خوب ساخته شده. بث ی دختر یتیم هستش و بچگیش رو اتفاقاتی رقم زدن که خودش توشون دستی نداشته و همچین اتفقاتی، اون استرس و حس دچار بودن، باعث میشه آدم ناخودآگاه دنبال کنترل باشه و شطرنج جایی که بث شانس قطعیت و ثبات رو داره. تو زندگی واقعی تقریباً غیر ممکنه که بتونی نه فقط حرکت بعدیت، بلکه ۱۲ تا حرکت بعدیتم پیش بینی کنی! اینکه میتونی این قدرت رو تو شطرنج داشته باشی برای من خیلی جذاب ب نظر میاد.

از طرفیم میبینیم چقدر برای اینکه ی فرد “نابغه” خطاب بشه، تلاش و زحمت نیازه. بث برای من ی شخصیت کاملا واقعی بود، شخصیتی که باخت رو درست هندل نمی‌کرد، شخصیتی که ی ماه میگذشت و تهش هیچی برای نشون دادن نداشت، شخصیتی که گاهی تصمیمای اشتباهی میگرفت و پس رفت میکرد و میترسید که نکنه همه چیز رو خراب کرده، همه چیز رو از دست داده. شخصیتی که نیاز داشت به آدمای اطرافش، به دوستی، به محبت، به عشق، به تایید. شخصیتی که هم به خودش باور داشت و هم نداشت. به طور خلاصه بث هم در نهایت ی انسانه.

It’s an entire world of just 64 squares. I feel safe in it. I can control it; I can dominate it. And it’s predictable. So, if I get hurt, I only have myself to blame.

She was alone, and she liked it. It was the way she had learned everything important in her life.

It is foolish to run risk of going mad for vanity’s sake.

“My experience has taught me that what you know isn’t always important.”

“What is important?”

Living and growing,” Mrs. Wheatley said with finality.

And what did being women have to do with it? She was better than any male player in America. She remembered the Life interviewer and the questions about her being a woman in a man’s world. To hell with her; it wouldn’t be a man’s world when she finished with it.

8 پسندیده

هواپیما ربایی
نویسنده : تیم ویکاری
Skyjack
Tim Vicari

از سری کتاب‌های Oxford Bookworms است. سه نفر از اعضای ارتش آزادی بخش ملی خواستار آزادی دو نفر از اعضای خود هستند که بخاطر تلاش برای بمب گذاری دستگیر و به سی سال زندان محکوم شده اند. آنها یک هواپیما و تمام مسافران و خدمه را به گروگان گرفته اند. احتمالا کشوری که در آن داستان رخ می دهد ایرلند باشد، اما نطمئن نیستم.
نویسنده قبلا یک معلم بوده و بنظر من درک درستی از امور نظامی و پلیسی نداشته
اما در کل روند کتاب بد نیست، صدا و لحن راوی هم خوبه
کل کتاب حدود هفتاد دقیقه و شامل پانزده فصل است

و همچنان این نقد یا بهتر بگیم پیشنهاد رو برای تیم زبان شناس دارم که
اولا لطفا امکان نوشتن نقد برای هر کتاب بصورت جداگانه بوجود بیاد
و دوما مشخصات هر کتاب هم نوشته بشه
حداقل اسم انگلیسی اصلی کتاب و نام نویسنده

6 پسندیده

از این کتاب یه مینی سریال هم ساخته شده که واقعا قشنگه

4 پسندیده

The Law of Life
قانون زندگی
Jack London
download

فصل سرما رسیده، برف زمین را پوشانده و یک قبیله سرخپوست به دنبال چرگاه و شکار در حال جمع آوری اردوگاه و کوچ است. کاسکوچ رئیس قبلی قبیله، اکنون پیر، کور و کم توان است. قبیله نمی تواند او را همراه خود ببرد. او را ترک می کنند تا بمیرد. احتمالا وقتی هیزم هایی که کنارش گذاشته اند تا در آتش بیاندازد تمام شود، به آرامی یخ خواهد زد. او در این لحظات خاطراتش را مرور می کند.
کتاب در کل جالب بود، موضوع قشنگی انتخاب شده
اسم نویسنده مشخص نیست
کتاب کوتاه، فقط شامل یک فصل و به مدت تنها سیزده دقیقه است.
اما صدای راوی چندان واضح نیست و کیفیت صوت پایین است.
متاسفانه در توصیف یا تصویر کتاب اشاره ای به نام نویسنده مشهور و خوشنامش نشده!
koskoosh

6 پسندیده

خیابان چهل و سوم شرقی
43 RD Street
زیبوک، بخش کتاب های فوق متوسط
یک کارگاه خصوصی که قبلا افسر پلیس بوده و از کار استعفا داده یک دفتر کارآگاهی خصوصی دارد. کارش چندان رونقی ندارد و حتی برای دادن هزینه ها نشکل دارند. کارآگاه یک شب یک دختر خوشگل و جذاب بلند قد با موهای بلوند در خیابان می بیند. توجهش شدیدا جلب می شود. حسب تصادف دختر به همان باری می رود که معمولا کارگاه می رود. دختر ناگهان بار را ترک می کند و کارگاه او را تعقیب می کند اما در جنعیت گمش می کند. فردا همان دختر به دفتر کارگاه مراجعه کرده از او درخواست کمک می کند. قرار می شود کارگاه یک کیف حاوی جواهرات دختر را برای شوهرش که از هم جدا شده اند ببرد. این جواهرات را شوهرش به او هدیه داده بود، اما طبق توافق باید به او بازگردانده شود. اما از اینجا دردسرهای کارگاه شروع می شود. قضیه به آن سادگی که او فکر می کرد نیست.
داستان در کل بنظرم جذاب نبود، چیز خاصی هم یاد نگرفتم، نکته اخلاقی چیزی. اما صدای راوی و کیفیت صوت خوب بود.

5 پسندیده

زیبای سیاه
Black Beauty
Anna Sewell
9781448188000

زیبوک، بخش کتاب های فوق متوسط
کتاب آسان و روان، شامل پانزده فصل، صدای راوی خوب و فقط حدود دو ساعت
ماجرای زندگی یک اسب از زبان خودش
از زمان تولد تا آخرین محل زندگی، در این میان بارها خرید و فروش میشه و صاحبان مختلف و متفاوتی رو تجربه می کنه.
کلا داستان هایی که از زبان حیوانات نقل میشه رو می پسندم
داستان خوب و قشنگ بود، هر چند بیشتر برای سنین نوجوانی مناسب می اومد
کسی که داستان رو نوشته با اسب آشنایی داشته و بنظرم آشنایی نویسنده با موضوع مهمه
کتاب رو خانم آنا سول سال ۱۸۷۷ نوشته (نسخه کلاسیک) اما روت براون
Ruth Brown
یک بار اون رو بازنویسی و تصویر گری کرده. نمیدونم نسخه ای که در زبان شناس وجود داره کدوم بود. حدس می زنم نسخه یازنویسی شده بود، اما تصویری نداشت. هرچند تصور محیط، اسب ها و غیره با توجه به توصیف های خوب کتاب آسان بود.
این تنها رمان این نویسنده انگلیسی است و در اواخر عمرش وقتی که بسیار مریض و در بستر بود نوشته شد. او در زمان مرگ پنجاه و هشت سال داشت. او هرگز ازدواج نکرد و فرزندی نداشت.
علاوه بر موضوع اسب ها و روابط انسان ها با این موجودات فوق العاده، بنظر شخصی خودم، داستان اشاره هایی با موضوع برده داری داشت. داستانی که از زبان این اسب سیاه نقل میشه، بسیار به داستان زندگی یک برده شباهت داشت و شاید انتخاب رنگ سیاه هم به همین دلیل بوده. البته این نظر خودم بود و جایی نخوندم.

همچنان موضع انتقادی خودم رو حفظ می کنم و واقعا خیلی خوب می شد که برای هر کتاب بصورت جداگانه امکان ثبت نظر وجود می داشت تا افراد بتونن قبل از خوندن کتاب نظرات سایرین و نقدها رو در موردش بخونن.
@aFsaneh_boroumand
خانم برومند عزیز، لطفا منتقل کنید. واقعا به انتخاب کتاب کمک می کنه. متشکرم

8 پسندیده

چشم حتما منتقل میکنم. فقط برای کتابها بخش ارزیابی وجود داره شما برای کتاب‌های در یک دسته‌بندی منظورتون هست درسته؟

3 پسندیده

من کتابش رو نخوندم ولی ی سینمایی ازش ساختن که من دو سال پیش دیدم و خیلیییی دوستش داشتم.

اگه این کتاب دوست داشتین فکر کنم از War horse ام خوشتون بیاد. من ۵ سالم بود این فیلم رو نگا کردم و از همون موقع یکی از فیلملی مورد علاقم شد:)

6 پسندیده