زیبوک 1402 📚

متشکرم
راستش دقیقا متوجه سئوالتون نشدم
منظورم این بود که در بخش اطلاعات هر کتاب، یک گزینه ای باشه که افراد بتونن نقدشون در مورد اون کتاب رو همونجا بنویسند و یکجا جمع بشه.
برای هر کتاب، مجزا و جداگانه
الان همین کتاب بلک بیوتی، هیچ اطلاعات خاصی در موردش وجود نداره. جایی هم نیست که نقدی یا نظری در موردش ثبت بشه.
اگه کاربرها بتونن نظراتشون رو ثبت کنن به نفرات بعدی که بخوان کتاب رو بخونن کمک بزرگی میشه.
مثلا کتاب قانون زندگی که همین دو سه تا نوشتار بالاتر معرفی کردم، هیچ اطلاعاتی ازش وجود نداشت. من نمیدونستم نوشته جک لندن هست، اما خیلی جالب بود. اومدم در موردش اینجا نظر بدم جهت استفاده بقیه، تو اینترنت یه سرچ کردم دیدم نوشته جک لندن هست، رفتم یه بار دیگه خوندم.

بودیکای عزیز، ممنونم بابت معرفی :pray:t4: :deciduous_tree:
حتما هر دو می بینم
کلا طبیعت و حیوانات رو خیلی دوست دارم.

7 پسندیده

سلام آقا بهزاد.
نسخه اصلی کتاب زیبای سیاه (۶ ساعته) هم در بخش رمان های متن اصلی هست و زبان ساده ای هم داره. دوست داشتید اونو هم بخونید. :rose: :rose:

5 پسندیده

نمیدونستم، ممنون که گفتی
می خونمش :pray:t4:
اتفاقا داشتم تو تالار دنبال موضوع جدیدی برای خوندن می گشتم
امروز پدرخوانده رو تموم می کنم
صبا خانم هم چند تا کتاب معرفی کرده، بلبل و تئوری انتخاب و بیست و یک درس برای قرن بیست و یکم

4 پسندیده

سلام.

کتاب آن هنگام که نفس هوا میشود رو خوندم. واقعا عالی بود. مواجهه یک جراح مغز و اعصاب با مرگ. واقعا عمیق و تأمل برانگیز بود.
من نمیدونستم چنین کتابی در زیبوک هست، بابت معرفی این کتاب زیبا ازتون بینهایت سپاسگزارم. @saba.a97

مطالعه این کتاب رو به همه دوستان پیشنهاد میکنم. :rose: :rose:

8 پسندیده

منم با معرفی صبا خانم خوندمش
کتاب جالبی بود
اما غم انگیز و متاثر کننده بود
بخصوص اینکه بعد از اینهمه تلاش و درس خوندن، واقعا حیف بود که چنین انسانی با ابتلا به بیماری سرطان از دست بره
امیدوارم هر چه زودتر درمان های خوبی برای چنین بیماری هایی پیدا بشه و شاهد مرگ کسانی مثل مریم میرزاخانی نباشیم

7 پسندیده

سلام دوستان این کتاب هم خونده شد.

کتاب واقعا عالی بود متن موضوع راوی .
از اون کتابایی بود که خط به خطش نکته داشت و خیلی ظریف نکاتی رو گوش‌زد میکرد که من انسان براثر روزمره گی نادیده گرفتم.
پیشنهاد مطالعه

7 پسندیده

ببینین یه نکته ای که داره اینه که ما کتاب‌های اصلی رو توضیحات براشون گذاشتیم اگر توضیحاتی نداره برای دوره‌های قدیمی هست که همکاران قبلی این استاندارد رو رعایت نمیکردن.

اگر اسم نویسنده رو هم سرچ کنین براتون کتاب‌هاشون رو میاره.

در بخش کتاب‌های سطح بندی شده نمیشه برای هر کتاب نظرات جداگانه گذاشت. تمام نظرات مربوط به یک بخش بصورت یکجا نمایش داده میشن.

خلاصه ای که برای این داستانها در دسترس هست همه به انگلیسیه که ممکنه برای مخاطب در این سطح مناسب نباشه و ترجمه کردن تمام این موارد هم زمان بره. ولی به همکاران اطلاع میدم توضیحات تا جایی که امکان داره اضافه بشه :rose:

3 پسندیده

متشکرم خانم برومند بخاطر پیگیری :pray:t4: :sunflower:

نیازی به ترجمه نیست، شخصا با ترجمه موافق نیستم

نمیشه این قابلیت رو ایجاد کرد؟
درخواست من ایجاد همین قابلیت ثبت نظرو نقد برای هر کتاب بصورت جداگانه و مجزا است

2 پسندیده

کتاب پدر خواتده
The God Father
نوشته ماریو پوزو
زیبوک، بخش کتاب های فوق متوسط
Godfather_ver1
این کتاب بر اساس واقعیت و الهام گرفته از یکی از خانواده های مافیایی بود. ماریو پوزو خود اصالتا از ناحیه ناپل ایتالیا بود. او فقر شدیدی را در کودکی تجربه کرد.
این کتاب شرح وقایعی است که در قسمت اول سه گانه فیلم های پدرخوانده با کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا می بینیم.
از جذابیت های این سه گانه برای من تحولات اخلاقی است که شخصیت های داستان تجربه می کنند.

6 پسندیده

کتاب Six Of Crows نوشته ی Leigh Bardugo

7823_b1

خیلیییی این کتاب رو دوست داشتم!

داستان کتاب در مورد ی گنگ از بدترین‌ و خشن ترین مناطق Ketterdam هستش، جایی که باید هر روز، هر ساعت و هر دقیقه برای زنده موندن بجنگی…

این کتاب رفت جزو کتابای فانتزی مورد علاقم، خیلی پلات هیجان انگیزی داره، کاراکترا خیلی جالبن و از همون اول داستان شما رو با خودشون همراه میکنن. طنز خیلی خنده داری داره و Romance داستان خیلی slow-burning و Subtle هستش.

کاورشم خیلی خوب دیزاین کردن :smiling_face_with_tear:

#پیشنهاد_مطالعه

There was a Suli saying: The heart is an arrow.

It demands aim to land true.

Her father had liked to recite this when she was training on the wire or the swings.

Be decisive, he’d say.

You have to know where you want to go before you get there.

Though he’d trusted her with his life countless times, it felt much more frightening to trust her with this shame

It felt like something that was meant to be kept secret, a new seed that might grow to something extraordinary if it wasn’t forced to bloom too soon.

You know you can’t stop them all.

If I don’t try, I won’t stop any.

I will have you without armour, Kaz Brekker.

Or I will not have you at all.

We are all someone’s monster, Nina.

Back at the treasury Matthias had said, He’s one of us.

A survivor.

She liked that word.

Us.

A word without divisions or borders.

It seemed full of hope

There was no part of him that was not broken, that had not healed wrong, and there was no part of him that was not stronger for having been broken.

He needed to tell her. That she was lovely and brave and better than anything he deserved. That he was twisted, crooked, wrong, but not so broken that he couldn’t pull himself together into some semblance of a man for her. That without meaning to, he’d begun to lean on her, to look for her, to need her near.

7 پسندیده

سلام بودیکا جان
تمام مجموعه رو خوندید ؟؟؟
شش کلاغ خیلی زیاده من از ترس حجمش هنوز شروع نکردم :face_with_hand_over_mouth:
ولی هرکی خونده تعریفش کرده

3 پسندیده

این مجموعه کلا دو جلده. Six of crows رو خوندم که جلد اوله، جلد دومش که Crooked kingdom هستش رو شروع کردم ولی هنوز تمومش نکردم. این مجموعه نسبت به بقیه مجموعه ها کوتاه تره به نظر من :sweat_smile: ولی خیلی قشنگه، شروعش کنین از چپتر ۲ به بعد دیگه نمیتونین نخونینش. :blue_heart:

3 پسندیده

و یه سوال از دوستان داشتم

آقا چقدر شما در روز مطالعه میکنید که اینقدر سریع یه کتاب رو تموم میکنید؟؟
من یه کتاب رو یکماه درگیریم تا تموم بشه :face_with_hand_over_mouth:

اصلاااا حسودیم شد بهتون

3 پسندیده

راستش من چند تا کتاب رو با هم پیش میبرم الان The Queen’s Gambit رو من از ۸ ماه پیش داشتم میخوندم، وسطش خسته شدم رفتم ی کتاب دیگه بعد دوباره برگشتم خوندمش، از طرفیم من با ۱.۵ گوش میدم، بعضی از کتابارم که برام مهم نیست ازشون یادداشت بردارم وقتی دارم طراحی میکنم یا میرم جایی تو راه گوش میدم. بعد ساعت مطالعمم بالا و پایین میشه، ولی معمولا رو ۱ ساعت یا ۱ ساعت و نیمه. :rose:

5 پسندیده

ممنون از معرفی کتاب.
با این توصیفات، ترغیب شدم زودتر برم سراغش. :rose: :rose:

4 پسندیده

خواهش میکنم. :rose:

3 پسندیده

ممنون عزیزم :bouquet:

دقیقا برای همین نمیرم سراغش :face_with_hand_over_mouth::sweat_smile:

چون برای مجموعه گوسبامپس داغون شدم تا تموم شد یعنی یه وقتهایی جواب سلام خونه هم نمی‌دادم که بدونم چی میشه :sweat_smile:

4 پسندیده

موفق باشید عزیز
همین که هستید به ماهم انگیزه میدید:bouquet:

من البته توقعم از خودم زیاد نیست وقت آزادم کمه اماهمین که ادامه میدم با همین سرعت کم از خودم راضیم.

5 پسندیده

به به شما هم مثل نوشین جان هستید
@noushin8
خیلی خوبه اینجور اما من نمیتونم چندتا کتاب رو باهم دنبال کنم. باید یکی تموم بشه تابتونم برم سراغ بعدی

5 پسندیده

می فممم چی میگین. :joy:

خیلی ممنون، همچنین!

مهم اینکه از خوندن لذت میبرید :blue_heart:

4 پسندیده