تفاوت Marries و Married چیست؟

چرا توی یه جمله نوشته مادر هملت Get married ولی دقیقا توی جمله بعدی نوشته She marries

اگه بگیم s جمله دوم اشاره به سوم شخص داره خب توی جمله اول هم اشاره به سوم شخص شده (مادر هملت) و میتونست marries باشه

و مقابلا توی جمله دوم هم اگر قرار باشه به گذشته اشاره بشه میتونست she married نوشته بشه

درواقع شاید سوال اصلیم اینه که اگه بخوایم فعلمون هم به گذشته و هم به سوم شخص اشاره کنه، شکل فعل چطوری میشه؟

مثلا میخوایم بگیم “او (در گذشته) با کلادیوس ازدواج کرد”

از چه فعلی باید استفاده بشه که هم به گذشته و هم به سوم شخص دلالت داشته باشه؟

این تاپیک مربوط به داستان «شاهزاده هملت» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «داستان‌های بچگانه»، فصل «بسته ی اول»

2 پسندیده

نه دادا get married گذشته نیست اصن، این شکل خود فعل‌ـه؛ حالت گذشته‌ش میشه got married

و اینکه… وقتی راجع به گذشته میخوایم صحبت کنیم دیگه تفاوتی نداره سوم شخص هست یا نه، چون به هر حال میشه did یا did not (از ریشه‌ی Do)
و یا had و had not (از ریشه‌ی have)

در نتیجه در جواب سوال آخری که پرسیدی، میشه گفت ما صرفا فعل گذشته استفاده میکنیم، فارغ از شخص

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
برای فعل ازدواج کردن از چند عبارت می‌شه استفاده کرد.
یکیش marry هستش که به دلیل گذرا بودن به مفعول نیاز داره. حالت گذشته‌ی این فعل married هستش و سوم شخص به صورت marries و استمراریش به صورت marrying هستش.
مثال:
she didn’t marry joe.
او با جو ازدواج نکرد.
یه حالت دیگه به صورت get married هستش که بیشتر به مراسم ازدواج اشاره داره.
حالت گذشته‌اش به صورت got married و حالت استمراریش به صورت getting married و سوم شخصش به صورت gets married هستش.
در واقع زمان فعل روی get اعمال می‌شه و قسمت married ثابت می‌مونه. و به دلیل ناگذر بودن نیاز به مفعول نداره.
مثال:
i got married 7 years ago.
من هفت سال پیش ازدواج کردم.
عبارت get married یه عبارت get passive هستش که معمولاً تو محاوره استفاده می‌شه و از ترکیب فعل get به اضافه‌ی قسمت سوم فعل (pp) تشکیل می‌شه. این ساختار رو ممکنه در زبان انگلیسی زیاد ببینید.
مثل get tired خسته شدن
get dressed لباس پوشیدن
get robbed دزدیده شدن
و یه حالت دیگه هم هست به صورت to be married که بیشتر به حالت تاهل اشاره داره.
i’m married.
من متاهلم یا من ازدواج کرده‌ام.
لینک زیر هم می‌تونه براتون مفید باشه.

1 پسندیده

ممنون از پاسخگوییتون :heart:

1 پسندیده

ممنون از پاسختون :yellow_heart:

1 پسندیده