چالش وبلاگ(Ala & her mother) ( the Chinese farmer )

hello my friends
I think this is one of best chalnge that I’ve ever seen
I hope we all enjoy here and heard good news about ourselves.
Thanking you in anticipation.
by the way thanks @YoKambiz

33 پسندیده

Your welcome Mrs Niknam
I hope to hear and read lots of good things about you and your little cute girl
Wish you and your family the best.
I’ll be a big fan of your articles too
Good luck on your weblog

10 پسندیده
You're the fifth person I'm congratulating for opening a challenge page today. I can see you write English a lot better than me and so your matters will surely be valuable opportunities for me to learn English from you and other friends.
Good luck
7 پسندیده

thanks
I believe that happiness is , a good teamwteamwork
so I’m blessed for having good friends. I’m sure I will learn lots of precious things from you and other friends.

8 پسندیده

سلام دوستان، لحظاتتون به شادی. یکی از مشکلاتی که در هنگام تغییر فصل برای من پیش میاد قانع کردن دخترم برای پوشیدن لباس مناسب فصل هست. کلا از خصوصیات آلاء متاسفانه وسواسی بودن و زیاد حساس بودنش هست و هر جنس لباسی رو نمیپوشه. گاهی فکر میکنم با لباسها درگیری داره و بعد با هم سازگاری پیدا نمیکنند. بماند که چه مشکلات از این باب هم در مهد داره مثلا آلاء تنها کسی هست در این دو سه سال لباس فرم نمیپوشه به این خاطر که مدلش به این صورت هست که دکمه های روپوش پشت اون قرار داره، و جنسش رو هم اصلا دوست نداره. خیلی زیاد حرف زدم. امروز ماجرا طولانی با آلاء داشتم خلاصه اش رو ارائه میدهم. اشکالات گرامری و لغوی داره ولی برای اولین بار نمیخوام درگیر ادیتش بشم.
hi my frends,
today I’m going to talk about one of my challenges that I face when the heating season changed to the cold season. In fact, Ala takes a while to acclimate to a new place, person or weather. We go to the club on the even days. Today, as we got ready to go out , suddenly she cried and said ’ I don’t wear this clothes.’
‘Oh, my sweetheart please don’t be fussy.’ I said. That condition was intolerable, and then I hit upon a new way of making her satisfied. I told her " the instructor of the gym , khale Sahar, is going to give you award if you wear a suit clothes." She convinced. I took a present that I had bought it already, I think 2 years ago. It was a book that called mimini.
I was sure it made her glad and surprised. So, in this way I tried to win her favour.

۱.takes a while to acclimate to : یه مدت طول میکشه تا سازگار و همخو بشه با مثلا مکان، افراد،…
۲.don’t be fussy: ایراد گیر نباش
۳.sweetheart: خطاب شخصی که خیلی دوستش داریم
۴.hit upon: مواقعی که یه جرقه ذهنی میزنه و یه راه حل کشف میشه بکار میره مثلا hit upon an answer
۵.to win her favour: موفق به جلب توجه و محبت کسی شدن

23 پسندیده

could i ask of your pretty daughter’s name?
in english we call ala with the word flag.
was your daughter named after it?
در زبان کردی هم به شکل ئاڵا مینویسیمش و به معنای زیبای بیرق و نشانه

4 پسندیده

نام دختر من آلاء کلمه عربی به معنای نعمتها، برگرفته از آیه فبای آلاء ربکما تکذبان سوره الرحمن، البته املای آن در قرآن کمی فرق داره ولی با همین عنوان و معنا در کشور لبنان و عربی زبان تلفظ میشه.

11 پسندیده

it is interesting that some words in different languages are pronounced in the same way but mean different to eachother

5 پسندیده

الهی.نازی.دخترا همینن عزیزم.دختر منم رو لباس خوابش خیلی حساسه و اینکه بریم جایی به محض اینکه برسیم باید لباس راحتی هاشو بپوشه.انشالله که سلامت باشه.متنت هم خیلی عالی بود.فقط اگه امکانش هست لطفا معنی اصطلاحاتی که استفاده کردید رو بنویسید که ما هم یاد بگیریم :rose:

5 پسندیده

ممنون عزیزم.

بله حتما، فقط چند وقت هست خیلی کارهام فشرده شده، اومدن هام توی تالار خیلی سرعتی شده، سعی میکنم تا فردا اصطلاحات و لغات خاص رو بگم.

6 پسندیده

دخملتون رو از طرفم ببوسین :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
بچه تا وقتی مهد میره شییییییییییرینه :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خداحفظش کنه :heart_eyes::heart_eyes:

اینجوری نگین
من جای شما بودم اتفاقا خییییییلی خوشحال میشدم که دخملم از حالا میتونه انتخاب کنه و تفاوت ها رو احساس کنه و درنهایت تصمیم بگیره
چون واقعا خییییییلی از بچه ها هستن که حتی واسه رنگ لباس خودشونم نظر نمیدن
و این بنظر من جالب نمیاد
پس
قدرشو بدونین :blush::blush:

4 پسندیده

با تمام وجودم قدرش رو میدونم و ایمان دارم بخاطر باهوش بودنش هست هر چیزی رو نمیپذیره و برای خودش آنالیز میکنه. اما مشکل وسواسی رو داره متاسفانه، مثلا میز صبحانه مهد کنار بچه ها نمیشینه و نگرانیم این هست بخواد با این وسواسیت بزرگ بشه از نظر شرایط روحی خودش دچار مشکل میشه.

ممنون عزیزم لطف داری

6 پسندیده

من خودمم یه مدت مربی مهد بودم و
هرکدوم از بچه ها یه قِلِق متفاوت داشت :joy:
اینی که کنار بچه ها نمیشینه رو حتما از زبان مربیش شنیدین و قبول کردین
چون مربی وااااقعا اونقدر وقتش رو نداره ک بگرده دنبال دلیل واسه کاری ک بچه میکنه
شاید واقعا جایی که صبحونه میخورن واسش دلچسب نیست
شایدم دلش نمیخواد کنار مثلا بعضی از بچه ها بشینه و صبحونه بخوره
شاید حتتتتی یه سری چیزا از نظر نظافت دیده که واقعا دلش راضی نمیشه بشینه

شما میگین وقت صبحونه
پس وقت نقاشی و بازی یا حتی خونه همچین مشکلی رو نداره

بچه ها خییییییییلی ریزبینن شک نکنین یه دلیلی داشته
پس بهش حق بدین

8 پسندیده

تحلیلتون عالی بود. قانع شدم

6 پسندیده

شرمنده زیاد حرفیدم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

4 پسندیده

نه اصلا مفید بود، من چون مربیش رو قبول داشتم این حرفش رو پذیرفتم.

6 پسندیده

:grinning:

Excuse me, what taste do kids before kindergarten? how about after it? I haven't tried a kid yet. I smell them, like perfumes. They smell of life. They remind me of my childhood and inner child. They remind me of angels. The creatures that we think we can see them just after our death. But good for us. We're alive and we can see angels in this world. Ala's mother, please kiss your angel tonight before bedtime and thank God you can kiss an angel in your lifetime.
14 پسندیده

عاقا جمع بندی
نی نی کلاااااااا شیرینه :joy::joy::joy:
من اگه یه نی نی بهم بدن
تمااااااام زندگیمو و دارو ندارمو وقفش میکنم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
تممممااااام هستیمو میریزم به پاش :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
شب بیداری میکشم
با نق و نوقاش میسازم
فدای لوس بازیاش هم میشم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

9 پسندیده

what a sensational text!
It affected on me.
I was suddenly filled with tears of spontaneous emotion.

10 پسندیده

واقعا بچه ها نعمت بزرگی هستند و همه حال باید شاکر حق تعالی باشیم. معنای اسم آلاء هم نعمت هست و نعمتی هست برای ما.

9 پسندیده