تجربیات استفاده از زبانشناس

دوستانی که از اپلیکیشن زبانشناس یا تکنیک سایه استفاده کردن، چنانچه تجربه مفیدی دارن و یا نتیجه ای خاص گرفتن با بقیه به اشتراک بذارن. اینطوری سطح امیدواری و راه های بهتر استفاده کردن از اپلیکیشن فراهم میشه.

29 پسندیده

من ی شیش ماهی میشه که از این اپلیکیشن و تکنیک سایه استفاده می کنم ،خیلی خوب بوده برا من و سطحم و که مبتدی بوده الان به حد متوسط رسونده و دایره ی لغاتم و به خوبی تقویت کرده.
اوایل کار کردن باهاش برام سخت بود چون سطحم پایین بود و معنی بیشتر لغات و نمی دونستم همش باید به دیکشنری مراجعه میکردم ولی هرچقد که جلوتر رفتم و دایره ی لغاتم بیشترشد با علاقه ی بیشتری کار کردم و واقعاازش راضیم،آخه برا کنکور از شیوه ی حفظ کردن لغات به تنهایی استفاده کردم که اصلا به دردم نخورد و معنی هیچ کدوم از لغات یادم نموند اما با این روش لغات به خوبی تو ذهنم موندگار شدن،چون متن داستان هم جلو روم هست درک مطلبمم خیلی تقویت کرده کلا من که خیلی راضیم از شیوه ی آموزشیش و واقعا دارم ازش نتیجه میگیرم.

22 پسندیده

سلام سحر خانم میشه بگید به طور متوسط روزانه یا هفتگی چند ساعت از زبان شناس استفاده میکردید؟ اخه من یه هفته هست برنامشو نصب کردم مبتدی هم هستم انتظار دارم تا نه ماه مسلط بشم

5 پسندیده

اتفاقا من هم قصد دارم به منظور آزمون ارشد و برای یادگیری اصولی واژگان استفاده کنم. دقیقا این تجربه ایه که از دوستانم هم شنیدم.طوطی وار حفظ کردن با مشقت و خستگی و فراموشی بعد چند مدت به طور محسوس

6 پسندیده

سلام
میانگینش تقریبا یک ساعت و نیم بود،یعنی ی روزایی وقت داشتم به سه ساعتم میرسید بعضی اوقاتم کمتر از یک ساعت میشد ولی حداقل سعی میکردم زنجیرم و نشکنم .البته الان دقت کردم بیشتر از شیش ماه خوندم تقریبا نه ماهی میشه.ولی خب بعد از امتحانات دانشگام قصد دارم ی تایم خاص رو در طول روز بهش اختصاص بدم تا زودتر نتیجه بگیرم.

12 پسندیده

آره منم اصلا از طوطی وار خوندن نتیجه نگرفتم یعنی سر جلسه کنکور کلمه برام آشنا بود و میدونستم که قبلا خوندمش ولی خب معنیش یادم نمی یومد،ولی الان اینقد ذوق می کنم وقتی ی متن و میتونم روان ترجمش کنم یا مکالمه هایی که میشنوم و میتونم بفهمم.ی خوبی دیگه هم که داره چون فایلهاش صوتی هستند لیسینینگمم تقویت کرده یعنی حین مکالمه ی دونفر میتونم بفهمم چی میگن و این مطمئنا در آینده خیلی تو مکالمه کمکم می کنه.

10 پسندیده

نظرتان درباره درصد پوشش واژگان ارشد در نرم افزار چیه؟بعد این چندماه بخش زبان ارشد رو تست زدید ببینید پیشرفتتان در چه حد بوده؟
چون من قبلا هم با آقای ناصری صحبت کردم به زودی تو یه تاپیک جزییات رو میگم قرار هست با کمک ایشان یه کار تازه و بسیار مفید برای خودمان که داوطلب آزمون ارشد هستیم و با استفاده از تجربیات انجام بدیم.
میخوایم ببینیم چه درصدی از واژگان انگلیسی ارشد و بیشتر داخل کدام پکیجها هست.

7 پسندیده

من خودم در مقطع کارشناسی هستم الان ،ولی لغاتی که تا الان یاد گرفتم خیلی جاها به دردم خورده.

6 پسندیده

سلام لطفا دوستانی که از برنامه زبانشناس استفاده میکنن یا کردن و الان میتونن حداقال دست و پا شکسته حرف بزن بیان تجربیات خودشون رو به اشتراک بزارن و دیگران رو راهنمایی کنن و بگنن چه برنامه ای به کار گرفتن

6 پسندیده

من حدود یک ماه هست که از نرم افزار زبان شناس بسته قدرت استفاه میکنم
نقاط قوت این نرم افزار را میتوان اینگونه نام برد
1-معلم شما در این نرم افزار مخاطب شماست گویی واقعن سر کلاس نشستی ومستقیما معلم با خود شما صحبت میکند
2-مثل توی ورزش که اول بدن باید گرم بشه واسه ورزشای سنگین تر این نرم افزار با متد روانشناسی آروم آروم ذهن شما را برای یاد گیری بیشتر آماه میکنه
3-هرچی که بخای از معلم و داستان و لغت و لیستنینگ همیشه همراه توئه خیلی جمع و جور
4- تنوع توی دروس و حرفهای معلم بقدریه که تو مشاق به ادامه دروس میشی
5-با استفاده ازاین نرم افزار احساس میکنی یکی هست که مدام پیگیر مطالعه توئه و همواره تشویق و ترغیبت میکنه که بیشتر وقت بذاری واسه زبان انگلیسی

14 پسندیده

سلام دو ماه هستش از این نرم افزار استفاده میکنم واقعا کارمو راه میندازه
من قبلش چهار ماه با پادکست های A.J Hoge تو گوشی و کامپیوترم کار میکردم روزی دو ساعت معمولا
تا اینکه کامپیوترم سوخت و خب منابع و فایل های صوتی ک نیاز داشتمم تو کامپیوترم بود دو تا راه بود یا بیخیال انگلیسی شم یا ی راه دیگه پیدا کنم
نرم افزار زبان شناسو نصب کردم و از پادکست قدرت A.J دارم استفاده میکنم و راضیم هر چند متاسفانه نشده بخرم هنوز نرم افزارو و دارم از امکانات رایگانش استفاده میکنم
زنجیره روزانه حال حاضر من واسه یادگیری:
من دو بار درس اصلیشو گوش میدم که معمولا از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه هستش
دوبار درس لغت گوش میدم که میانگین از ۸ تا ۱۲ دقیقست
و داستان کوتاه ک مهترین درسیه سه بار که میانگین ۱۵ تا ۲۰ دقیقست
که جمعا میشه گفت میانگین روزانه دوساعت از این درس استفاده میکنم
البته ی بخش دیدگاه هم هست هنوز بهش نرسیدم ک اونم دوبار وارد برنامم میشه
هر جمعه درس جدیدو شروع میکنم
هر سه شنبه تا پنج شنبه هم درس اصلیو با تکنیک سایه میخونم
الان ی هفته هم میشه ک مجموعه داستان های واقعی و اضافه کردم
و روزانه مجموعا ۳ تا ۴ ساعت گوش میدم به این دوتا
چون عاشق کامیک هم هستم روزی پیش بیاد یکی میخونم چون هر قسمتاش کوتاهه و کلی توش نقاشی داره سرگرم کنندست و لذت میبرم ازش
درباره سطحم هم بگم ک در حال حاضر تو فیس بوک و انجمن های خارجی میتونم ارتباط برقرار کنم و تو یوتوب آموزش نقاشی میبینم برای بازی ها راهنما انگلیسی مینویسم
هر چند مشکل گرامری و نوشتاری همیشه دارم ولی خب ب قول A.J و استیو کافمن ما دانش آموزیم و باید اشتباه کنیم
حتما درباره پادکست انگلیسی قدرت یه تاپیک میزنم در آینده و دربارش بیشتر میگم چون مطمئنم بهتون خیلی کمک میکنه انگیزه میده
در آخر هم از بابت نرم افزار و سایتتون خیلی ممنونم و حتما به زودی برای حمایت ازتون نرم افزارو میخرم و ب همه معرفی میکنم

31 پسندیده

سلام
یعنی با این نرم افزار الان سطحتون چقد پیشرفت کرده؟

2 پسندیده

زمان شروع کار با نرم افزار چون از قبل کارای A.J میخوندم سطحم در حد فهمیدن متون و قدرت شنیداری معمولی بود تو یوتوب مثن میتونستم شوخی های خیابونیا رو بفهمم ک خیلیم آسون بودن شاید مثن ۶۰ ۷۰ درصدشو
ولی تو این دو ماه مخصوصا ک با انگلیسی قدرت کار میکنم هم انگیزم بالا رفته هم همونطور ک گفتم تو یوتوب طراحی یاد میگیرم و ارتباط برقرار میکنم
اگه سطح متوسط هستین بی دریغ انگلیسی قدرت یا داستان های واقعی و شروع کنید ک بنا ب ادعا خودشون ظرف شش ماه از سطح intermediate به سطح advance میرسین (با روزی یک ساعت یا بیشتر خوندن)
حالا کدوم از اینا رو انتخاب کنیدش بستگی ب خودتون داره من یکم ازشون اینجا میگم
تو انگلیسی قدرت شما علاوه بر انگلیسی درس زندگی و راه های موفقیت تو زندگی هم یاد میگیرین یا یاد میگیرید چطوری انگلیسی بخونید ک خسته نشین و کلی مطالب متنوع دیگه و صد البته داستان های کوتا عجیب و خنده دار و سرگرم کنندن ک هم زمان جواب سوالاشو میدین و گرامرو ناخودآگاه یاد میگیرین
داستان های واقعی هم تقریبا از سیستم انگلیسی قدرت پیروی میکنه ولی جزئی تر توش برنامه ریزی شده مثن ی داستانو با سه تا سرعت مختلف بیان میکنن و همون سیستم پرسش و پاسخ در حالت های مختلف ( حال ،آینده،گذشته، حال استمراری) داره و همینطور ی سری درس سرعت دهنده توش هست برای مکالمه بهتر
تفاوت عمدشون اینه ک انگلیسی قدرت AJ همش در حال توضیح دادنو حرف زدن باهاتونه ولی داستان های واقعی داستانارو راوی میگه
من چون با AJ کار کردم بیشتر کاراشو دوس دارم

29 پسندیده

بله ،ممنون از توضیحتون

3 پسندیده

@YoKambiz سلام توضیحاتتون مفید بود مرسی ولی منظورتون از کامیک کدوم قسمت نرم افزار هستش من ندیدم.

3 پسندیده

کامیک بوک یه سری کتاب داستانهای مصور هستن که بیشتر هم درباره ابرقهرمان ها هستن
بهتون توصیه میکنم حتما برای یادگیری زبان انگلیسی اگه قصد استفاده از کتابهای داستان رو دارید به سراغ این کمیک ها برید
از ویژگی های خوبشون تصویری بودن که کمی از خستگی و یکنواختی کتاب داستانهای معمولی رو کم میکنه
جمله های معمولا کوتاه که خوندن و ترجمه رو راحت تر میکنه
مجموعه عظیمی از داستان ها در دستبه بندی های مختلف از ابرقهرمانهایی مثل بتمن و ایرون من و سوپرمن… تا داستانهای سیاسی و فلسفی
به طور کلی خوندن این کتاب ها رو شدیدا توصیه میکنم،خودم که برای شروع حتما استفاده میکنم
برای شروع اگه دوست دارید میتونید از Endgame مربوط به بتمن یا Death Of The Family مربوط به همین شخصیت شروع کنید
اگه خواستید بگید تا یکی دوتا سایت خوب رو برای دانلود این کتابها معرفی کنم
اینم یه تصویر از کمیک مرگ خاندان:

18 پسندیده

سلام

اگه اون سایتارو معرفی کنید ممنون میشم.

بعد این کتاب ها لغات های کاربردی و یاد میدن یا بیشتر کلمات داستانی و این چیزاست ،اصطلاحم توشون هست؟

4 پسندیده

همونطور ک دوست عزیز توضیح دادن کامیک داستان های مصور هستن
و تو نرم افزار نیس
شما واسه اضافه یادگیری میتونید بخونید چون خوندن بصورت گسترده دایره لغات و خوندن و نوشتن و قوی میکنن
برای دانلود من getcomics.info رو پیشنهاد میکنم
یک که فیلتره باید ردش کنید و برای دانلود باید لینکهارو توسط ی مستقیم کننده لینک ایرانی استفاده کنید مثله فایلگیر و راپیدپارس و…
البته سایتهای ایرانی هم فک کنم باشه تو گوگل سرچ کنید
درباره سوال سحر خانوم این کامیک ها مکالمات روزمره و اصطلاحات و … شامل میشه
برای خوندن کامیک ها تو موبایل از اپلیکیشن perfect viewer و و در کامپیوتر از نرم افزار cdisplay استفاده کنید

19 پسندیده

با تشکر از دوست عزیزمون اقا کامبیز بابت معرفی سایت
منم میخواستم همین سایت که ایشون معرفی کرده رو معرفی کنم
شیلتر هستش اما برخلاف چیزی که ایشون گفتن لینک ها مستقیم هستش البته به خاطر رایگان بودنشون باید از یکی دوتا سایت تبلیغاتی که کلا رو هم رفته 30 ثانیه از وقتتون رو میگیره پشت سر بزارید اما ارزشش رو داره چون لینکاش رایگان و مستقیمه
معروف ترین انتشارات هم DC و Marvel کمیک هستن که هرکدوم ابرقهرمان ها و داستان های خاص خودشون رو دارن التبه این رو هم اضافه کنم که فقط درباره ابرقهرمان ها نیستن و داستانهای مختلف و زیادی رو میتونید پیدا کنید
وارد سایت که بشید بالای صفحه اسم انتشارات مختلف رو زده رو بعضیهاشون که موس رو نگه دارید پایینش یه ایکون کوچیک نشون داده میشه مثل DC Week یا … که کمیک های هر هفته رو در قالب یک پکیج بهتون میده که دردسر دانلود تک به تکش رو کم میکنه حتما همین پکیجهای هفتگی رو بگیرید که سردرگم نشید
در مورد لغات هم همه جوره هستش از لغات ساده تا اصطلاحات کوچه بازاری و گاها خیلی تخصصی
برای مثال کمیک های شخصیت DeadPool که همین چند مدت پیش یه فیلم هم بر اساسش منتشر شد از انتشارات Marvel یه حالت طنز و کمی هم خشن داره که خیلی جذابش میکنه که خوندنشون توصیه میشه
کلا یه شخصیت پر حرف و وراج هستش که با شوخیاش و تیکه هاش میتونه به خوندن کمیک علاقه مندتون کنه
یه سایت خوبه دیگه هم اینه:http://newcomic.info/
البته لینکاش مستقیم نیست
یه چندتا سایت داخلی هم هست که داستان ها رو ترجمه میکنن و در عین حال خود نسخه های اصلی رو هم منتشر میکنن که میتونه برای مقایسه با ترجمه خودتون مفید باشه

16 پسندیده