صحبت با اقایی از نیوکاسل🙋

سلام دوستان:person_raising_hand:

امروز برای اولین بار اولیییین بار حدودا یه ربع با یه اقای ۳۲ ساله‌ی نیوکاسلی( اسمش جف بود)که از طریق یکی دوستام که مهاجرت کرده بصورت تصویری صحبت کردم و در مورد خیلی موضوعات حرف زدیم

چون هیجانم بالا بود تند تند موضوع گفتگومون عوض میشد:joy:

خیلی سریع حرف میزد ولی بخاطر من کلمات رو خوب هجی میکرد تا بفهمم چی میگه

تجربه‌ی خوبی بود کلا ولی چون ادم اجتماعی هستم خجالت کشیدنو اینارو ندارم چون اون خحالت کشیدنه رو وقتی ریختم دور که زبان ترکی رو یاد گرفتم،یادمه رفتم تبریز و تو فروشگاه وقتی وسایل خریدم دو کلمه حرف میزدم بعد میزدم زیر خنده:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

ولی چیزی که بهش پی بردم این بود که من از اون همه لغتی که بلدم فقط از کمتر از ۱۰ درصدش برای یک مکالمه‌ی پایاپای که درمورد پناهنده و مهاجرت کردن بگیر تا کارای روزمره‌م و شرایط اقتصادی و اسکانو دانشگاه رفتنو اجاره خونه و قیمت مواد غذایی و لباس برای یه ادم مجرد که بخواد بره اونجا زندگی کنه…از خوشکلی مگان فاکس و علاقه‌ی مشترکمون به مایکل جکسونو کارو کاسبی مردم شهرشو سوغاتی شهر اونا و سوغاتی ما و بازیگوش بودن دختر کوچولوش وووو هزار چیز دیگه‌ای که یادم رفته استفاده کردم که شامل کلی جمله و ساختار و اصطلاح…!!!

ولی با این همه صحبت دوطرفه ۹۰ درصدش انگار تو مکالمه بی استفاده یا کم استفاده بوده…:smiling_face_with_tear::smiling_face_with_tear::smiling_face_with_tear::smiling_face_with_tear:

اگه همچین تجربه‌ای داشتین شمام تعریف کنید ببینم وضع شما تو اون موقعیت چطور بوده:person_tipping_hand:t2::tulip:

18 پسندیده

من به هنگام مکالمه چونان کودکی سه سالم که هیچ کلمه ای یادم نمیاد:neutral_face:

:joy::joy::joy::joy: بدون شرح…

3 پسندیده

یه تکنیکی دارم که خودم کشفش کردم اونم اینه که وقتی برنامه ریزی میکنم واسه اینده یا واسه هر کاری که میخوام تو اینده انجامش بدم به انگلیسی بهش فکر میکنم و تو خیالاتم که در مورد برنامه‌های فردام با ماه اینده و سال اینده‌م با خودم حرف میزنم به انگلیسی حرف میزنم(البته با صدای بلند)

حالا چون اتاق مطالعه من طبقه بالاس و کسی نیست بجز خودم واسه همین طی کردن مرحله‌ی از خجالت درومدنم زود تموم شد و الان حدودا عادی شده واسم ولی بازم خیلی مونده تا خوب بشم

6 پسندیده

شرح که چی بگم یه زمانی کراش بود:joy::pinched_fingers:

1 پسندیده

من صدام از اتاق میره بیرون بعد هی فکر میکنن دارم با تلفن حرف میزنم درو باز میکنن میگن کیه:expressionless:

بله در جریانم:joy: کراش 99 درصد پسران سرزمینمون

2 پسندیده

دقیقا بدون شرح اینه:face_with_diagonal_mouth:

1 پسندیده

دست خودمون نیس:joy:

راستش من با هیچ یک از زبونایی که بلدم راحت نیستم حرف بزنم با بقیه و افرادی که مجازین

ولی با یه اپ که صبا خانوم معرفیش کرد( lingb) تصمیم گرفتم بذار یه‌بار انجامش بدم
و این زمانی بود که واسه چندین هفته از زبان دور بودم به‌طور کامل!

آقا زدیم دکمه رو و با یه آقا از برزیل افتادم:joy:
حدودا 30 ساله بودن و تسلط خوبیم داشتن
زمان این تماسا محدودا ولی تو این زمان کم اصلا فکرشو نمی‌کردم بتونم انگلیسی حرف بزنم و خیلی خوبم حرف زدم(نسبت به تخیلاتم)
و تجربه جالبی بود برام
با تمام نواقصی که داشتم بازم تونستم انجامش بدم و تازه فارسیم یادش دادم یکم:joy:
علاقمند بودن به شدت

7 پسندیده

spoke of the devil​:smiling_imp::joy: @saba.a97

1 پسندیده

بابت معرفی این اپ سپاس…فقط حیف تعداد دفعات زنگ زدن یا رفتن تو روم های مکالمه به سکه و اینا محدوده.

2 پسندیده

محدودنیست
روزی ۱۰تاانرژی برامون شارژمیکنند،میتونید۱۰تاتلفن جواب بدهید

2 پسندیده

You know I’m an angel :innocent: :heart_eyes::blush:

1 پسندیده

فکرنمیکردم بخودتون وتوانایی هاتون باورنداشته باشید،ولی آفرین
خوشحالم که تجربه خوبی بوده:clap::clap:

محدویت ۷یا۸دقیقه اول واسه حفظ زنجیره است،یجورمحرک تشویقیه که هرسه روزیبارم،جایزه ای بهش تعلق میگیره از سکه و streak protector تا xp boost ,ولی بعدش درصورت توافق طرفین میتونید مکالمه روتاهرچقدرخواستیدادامه بدهید،البته هردوطرف جداگانه باید یه انرژی دیگه مصرف کنند.منکه سیستم امتیازدهی وکلا روش این آپ روخیلییی دوست دارم،وازشون راضیم.

2 پسندیده

قابلتونو نداشت
10 تاس منصفانه‌ست بنظرم.

1 پسندیده

:orangutan::joy:let me think

1 پسندیده

تا چیزیو امتحان نکنی سخته واقعیتشو بپذیری

قربان شما

هنوز این قسمتارو کشف نکردم ولی جالب به‌نظر میان:eyes:

1 پسندیده

راستی چه خبر از دوستتون؟

1 پسندیده

You should just trust me, no need to think :blush::blush:

درسته،البته

خواهش میکنم

کافیه یه مدت پشت سرهم ازش استفاده کنید،همه چیزدستتون میاد.
واقعاجالبه ومفید

هنوزهیچ خبری ندارم ازش:pleading_face:

1 پسندیده

سلام
اگه امکانش هست لینکشو بفرستید یا بیشتر معرفیش کنید تا بقیه هم استفاده کنن
ممنونم

بفرما توی دایره‌‌س.تو پلی ستور اسم اپ رو سرچ کنین میاره

4 پسندیده