لطفاً تجربیاتتون در مکالمه انگلیسی رو اینجا بیان کنید. 🗣️

سلام به زبان آموزان دوست داشتنی این تالار :raised_hands:

یه درخواستی از کسانی دارم که تو مکالمه و صحبت کردن ضعیف بودن یا مشکل داشتن اما تونستن بهش غلبه کنن و ارتقا پیدا کنن. اینکه ازتون میخوام تجربه شخصی خودتون رو در اختیار ما بذارین که چطور تونستین موفق بشین و چه راهی رو طی کردین و از چه شیوه هایی استفاده کردین، اگر امکانش براتون هست نمونه صحبت هاتون رو هم بذارین ما استفاده کنیم.

ممنون و سپاسگزارم :pray:t2::sparkles::smile_cat:

لطفاً تجربه شخصی و داستان ارتقای مهارت speaking خودتون رو به اشتراک بذارید. :wink::rose:

3 پسندیده

سلام
به نظر من همه چیز به این بستگی داره چند درصد انگلیسی صحبت کردن واستون عادی شده باشه. مثلا وقتی ما فارسی صحبت میکنیم اصلا نیاز به اعتماد به نفس خاصی نداریم چون خیلی عادیه و یه چیز روزانس. اما وقتی به انگلیسی میرسیم چون واسمون عادی نشده و جا نیوفتاده ذهنمون واکنش نشون میده و اون واکنش ها شامل احساس عدم اعتماد به نفس، استرس، اظطراب، ترس از قضاوت و…
شما باید با تمرین روزانه مخصوصا با پارتنرتون این قضیه رو عادی کنید اگرم پارتنر ندارید و سطحتون به مکالمه نمیخوره، میتونید از دوره انگلیسی قدرت استفاده کنید

6 پسندیده

ممنون از پاسختون سطحم b2 هست دوره قدرت رو گذروندم کامل پارتنر الان ندارم سالها پیش با اینکه سطح زبانم پایین تر بود بدون هیچ ترسی با خارجی ها حرف میزدم غلط زیاد داشتم اما منظورمو میرسوندم اما دلم میخواد تجربیات دوستانی رو که الان روان میتونن صحبت کنند بشنوم اگر لطف کنن در اختیار ما بذارن نه صرفا نقل قول از مقالات و … مثل بیان تجربه آقا یوسف یا آقای مصطفی در مورد کلا زبان بیان تجربیات نکات منحصر به فرد و کاربردی داره علاوه بر اینکه جذاب هم هست.

4 پسندیده

سلام خدمت شما
با توجه به اینکه گفتید دوره قدرت تمام کردین، سطح خوبی باید داشته باشید در زبان.
من خودم دارم دوره قدرت مطالعه میکنم و اون چیزی که خیلی به من کمک کرده در صحبت کردن، خلاصه گویی درس ها بوده. درس های قدرت که مطالعه میکنم، بعد از اتمام مطالعه هر درس، به خلاصه ای از درس ها میگم برای خودم و صدا ضبط میکنم. خیلی تاثیر داشته این کار.

دو تا از صوت ها که ضبط کردم اینها بوده. به نظر خودم پیشرفت داشتم توی مکالمه ولی نه اینکه روان صحبت کنم.

در اوایل دوره قدرت

بعد از رسیدن به نیمه دوره قدرت

3 پسندیده

:smiley:وای ممنون آقا صالح دقیقا منظورم بیان تجربیاتی مثل شماست خیلی لطف کردین واقعا. ویس اولتون هم خوب بود تازه با اینکه هنوز دوره قدرت رو شروع نکرده بودید اما تو ویس دوم کاملا مشهوده که چقدر نحوه استفاده از ساختار جملات قوی تر شده روان تر شدین.
تجربیات شما هم به من انگیزه می ده هم از شیوه هاتون یاد می گیرم. تموم کردین دوره رو لطفاً باز هم ویس بگذارید :pray:t2::boom::rose:

امیدوارم این زیر پر از بیان تجربه مکالمه بشه :muscle:t2::smile_cat:

2 پسندیده

خواهش میکنم.
شما لطف دارید.
شما هم اگر تجربه ای دارید بفرمائید. به هر حال شما این دوره را تمام کردید و دید بهتری نسبت به اون دارید.

1 پسندیده

راستش دوره قدرت آقای هوگ واقعا لیسنینگ منو دگرگون کرد من حدود چهار ماه متمرکز روی فقط این دوره بودم البته تو یوتیوب هم ایشون رو دنبال می کردم خیلی ضعیف بودم الان ویدیو های یوتیوب و برخی فیلم ها یا دوره های آموزشی تخصصی رشته خودم رو می فهمم کارگشا بوده واقعا اما نکته ایی که شما فرمودین اینکه خلاصه مطالب رو برای خودتون شرح میدین جالب بود من متاسفانه فقط گوش میدادم گاهی هم جواب سوالاشو میدادم برا همین اسپیکینگم هنوز مشکل داره تو مکالمه موفق نبودم که بخوام تجربه بنویسم از شما یاد میگیرم تلاشمو می کنم تا دو سه ماه آینده تمرکزم فقط رو مکالمه اس
اما برا اولین بار تونستم یه رمان رو بخونم و کاملا بفهمم چقدر هم لذت داشت همشو با صدای بلند خوندم :face_with_hand_over_mouth:

2 پسندیده

انشالله موفق باشید در این مسیر یادگیری

2 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
یعنی دوره قدرت رو در عرض چهار ماه گذروندین؟اگه آره میشه بگین چجوری و برای هر درس چند روز زمان میزاشتین؟

1 پسندیده

سلام ممنون بله من اوایل روزی دو ساعت مفید برای زبانشناس وقت می ذاشتم بعد کمتر شد حدود 90 دقیقه وقت میذاشتم بعضی درس ها رو همون یک هفته زمان می ذاشتم بعضی ها رو 4 روز بعضی درسها رو حداقل 4 بار و حداکثر تا 8 یا 9 بار گوش میدام ترجمه اصلا استفاده نکنید چون چیزی یاد نمیگیرین بهترین زنجیره ام 84 روز هست میانگین روزی 90 دقیقه یه وقفه 15 روزه افتاد دوباره شروع کردم باید حتما دوره رو کامل تموم می کردم هر روز حدود 150 تا 200 لغت و اصطلاح رو مرور می کردم غیر از زبانشناس من از یوتیوب زیاد استفاده می کنم اونها هم موثر بودن
این لینک تجربه ام بعد از حدود یکساله اما دوره قدرت رو حدودا 4 ماهه تموم کردم نظر من بعد از حدود یکسال استفاده

2 پسندیده

مرسی از شما ممنون واقعا خیلی عالی تونستین قدرت رو تموم کنین:cherry_blossom:تجربه یکساله تون هم خوندم خیلی حس خوبی بهم داد مخصوصا اینکه گفتین راحت فیلمارو متوجه میشین.

من درحال حاضر دارم دوره انگلیسی پایه بدون تلاش رو میگذرونم و در کنارش دوره مسیر انگلیسی و برای گسترده خوانی هم از داستان های خیلی ساده استفاده میکنم.بنظرتون دوره انگلیسی پایه رو چن ماهه میشه تمومش کرد؟

1 پسندیده

خواهش میکنم :smiling_face: من اوایل که ای جی رو شناختم دوره پایه اش رو انتخاب کردم چون برام آسون بود ادامه ندادم رفتم دوره قدرت و رو اون تمرکز کردم بستگی به سطح زبانتون داره و اینکه چقدر در روز زمان میذارین و خیلی مهمه زنجیره رو حفظ کنین
تصمیم جدی داشته باشین حتما نتیجه می گیرین خیلی نگران دیر یا زود تموم شدن دوره نباشین فقط تلاش کنین قطعا موفق میشین دوست خوبم :bouquet:

2 پسندیده

در دوره قدرت خود ای جی می گه روش درست اینه که هر بخش رو که شامل چند درسه یک هفته زمان بذارین و وعده میده که بعد از شش ماه شما به هدف دوره در سطح خودش میرسین. اما نشنیدم خود ای جی هوگ بگه باید حداقل ۲۱۰ روز زمان بذارین تا نتیجه بگیرین. قطعا روش استاد بهترینه من فقط تجربه خودم رو گفتم ولی دلیل بر جواب دادن برای همه نیست ما از تجربیات هم میتونیم نکاتی که برامون مناسبه رو بر داریم و به بقیه اش بی توجه باشیم. تاپیک رو برای مکالمه زدم دوستان کسی تجربه پیشرفت در مکالمه داره لطفا ما رو بهره مند کنه :pray:t2::smiling_face:

2 پسندیده

من برعکس شما بودم اول رفتم قدرت رو بگذرونم دیدم یه مقدار برام سخته برای همین دارم انگلیسی پایه بدون تلاش رو میگذرونم.

مرسی از انرژی مثبتتون:rose::rose:امیدوارم همیشه موفق باشید:ok_hand:

1 پسندیده

ممنون عزیزم حتما موفق میشی :boom::rose:

1 پسندیده