همه چی ممکنه، فقط شورشو در بیار

والا چی بگم.
نمیدونم والا :slight_smile:

ممنون از لطف شما. :rose: :hibiscus:
خیر، رشته دانشگاهی من زبان انگلیسی نبوده.

1 پسندیده

آقا مصطفی راهکاری دارید که، چجوری با ای جی کنار بیام ؟:sweat_smile: متاسفانه برام تکرار خیلی عذاب آوره

1 پسندیده

آقا مصطفی میشه لطف کنید در مورد فشرده خوانی یه توضیح مختصری بدین. من تازه زبان خواندن رو شروع کردم( اگه دقیق بگم سی روزه:sweat_smile:) و فعلا با داستان ها ی بچگانه و انگلیسی بدون تلاش دارم میرم جلو.
تو پیام های شما متوجه تاکید ویژه ی شما بر گستره خوانی و فشرده خوانی شدم.

2 پسندیده

بله این مشکلیه که همه ما داریم و به همین دلیله که از فشرده شنوی زود دست میکشیم. (مثل خود من)

بنظرم سعی کنید در هفته ای که یک اپیزود رو گوش میدید نوآوری ایجاد کنید. مثلا روز اول و دوم با فضای کلی اپیزود آشنا و مأنوس بشید، در روز سوم و چهارم بر لغات و گرامر اپیزود تمرکز کنید و در روزهای بعد سعی کنید بر اپیزود تسلط پیدا کنید، مثلا سعی کنید تکنیک سایه رو اجرا کنید و همزمان با ای جی هوگ جملات رو ادا کنید. با این تنوع فکر کنم خستگی و ملال کمتری به وجود میاد.

یک نکته هم بگم که شاید دروس ای جی هوگ از سطح فعلی شما پایینتره و به همین دلیل احساس پیشرفت نکردن میکنید. اگه اینطوره شما میتونید دوره های با سطح بالاتر مثل پادکست ها یا دوره مگا داستان رو کار کنید.

6 پسندیده

سلام.

در یادگیری زبان دو روش مهم داریم: فشرده شنوی و گسترده خوانی.

در مورد گسترده خوانی در این دو تاپیک توضیحات خوبی داده شده:

با توجه به اینکه تازه یادگیری زبان رو شروع کردید گسترده خوانی فعلا توصیه نمیشه، اما حتما برای پیشرفت باید فشرده شنوی رو انجام بدید. فشرده شنوی به این معناست که شما یک قسمت یا اپیزود از یک دوره (مثلا یکی از داستان های بچه گانه) رو انتخاب میکنید و یک با حتا دو هفته روش وقت میذارید و بارها و بارها به اون قسمت گوش میدید تا بوسیله این تکرار کردن، اون قسمت رو بطور عمیق یاد بگیرید.
فشرده شنوی چندماه طول میکشه، ولی با تکرار عمیق هر درس، پیشرفت خودتون رو پس از گذشت این چندماه مشاهده خواهید کرد.

5 پسندیده

ممنون از راهنمایی شما آقا مصطفی، کلا من با فشرده شنوی سخت کنار میام نهایت تا سه بار بتونم :sweat_smile:
فعلا رو دوره چیزهایی که اموخته ام تمرکز کردم چون با یک بار دوبار لپ مطلب دستتون نمیاد :grin:

2 پسندیده

خیلی ممنون از راهنمایی تون… خیلی مختصر و مفید به خصوص اون دوتا تاپیک
بازم ممنون:pray::heart:

1 پسندیده

خواهش میکنم.
موفق باشید. :hibiscus: :rose:

1 پسندیده

سلام چطوری خطاهاتو اصلاح می کردی؟ اسپیکینگتو چطوری تقویت کردی

تیتر این تاپیک رو دوست داشتم ، باید شورشو درآورد !!!

6 پسندیده

سلام من سطحم تغریبا متوسط هست شایدم مبتدی، در مورد انگلیسی قدرت یکی توضیح میده؟ میتونم انگلیسی قدرت بخونم؟ فکر کنم سنگین باشه اره؟ درواقع انگلیسی قدرت چی داره که همه ازش حرف میزنن؟

انگیزه میده حرفاش کاملا انگیزشی هست و هر موقع کم آوردین یکی از درسایی ک دوست دارین پلی کنین تاثیرش رو میزاره…
لغاتی ک ازاونجا یادمیگیرین لغت های ب درد بخوری هستن
و نمیدونم بخاطر تن صدای ای اجی هستش یا تکرار زیاد،
اما اون لغات ب هیچ وجه فراموش نمیشه حتی اگه معنی رو فراموش کردین ی چیزایی ازش تو ذهنتون خواهد بود و تلفظش ک قطعا خیلی خوب توذهن میشینه…تازه با صدای ای جی تو ذهن ضبط میشه :slightly_smiling_face:
منم تا ی جایی رسوندم بعد گذاشتم کنار گفتم ساده س ولی برگشتم و دارم ادامه میدم و حتی تکرار رو بیشتر از قبل کردم

4 پسندیده

سلام برای سطح متوسط عالیه دوره قدرت اگه ۸۵ درصد لغات رو بلد باشی میتونی دوره رو شروع کنی خانم ایزابل گفتند موارد رو
منم تا درس ۸ خوندم ولی چون از تکرار خسته می شدم رهاش کردم و کلا رفتم کتاب خوندن توی زیبوک ولی دوباره محکم تر برگشتم (دلم تنگ شده بود :woman_facepalming:) پیشنهاد می کنم حتما طبق برنامه ای که ای جی هوگ داده پیش برید مطمئنم پیشرفت زیادی در خودتون حس می کنید

4 پسندیده

سلاااام:ok_hand::seedling:
خیلی عالیه که اینقدر اراده داشتید

مطمئنید سطح C1_2 :thinking:
ما فارسی زبانا سطح نوشتاری زبان مادریمون بالاتر از B2 نیستا:sweat_smile:

منبع خاصی دربارش توضیح داده؟

گفته یکی از استادید مشهور و معتبر که الان خاطرم نیست اسمشون…

1 پسندیده

شاید منظورش انگلیسی زبانها بوده، چون رایتینگ انگلیسی برای خودشونم سخته و باید دو سه سالی تو مدارس ابتدایی تمرین کنن چه برسه به ما غیر بومیا.

1 پسندیده

سلام ممنونم که تجربتونو برامون نوشتید واقعا خیلی خوشحال شدم و انگیزه گرفتم.منم هم سن شما هستم و الگوی خوبی شدید برام:joy::slightly_smiling_face::white_heart:خیلی خیلی ازتون ممنونممممممم انشاالله همیشه در حال پیشرفت باشید و موفق.

2 پسندیده

فقط یه سوال داشتم ازتون وقتی شروع کردین به نگاه کردن فیلم ، زبان اصلی نگاه میکردین یا با زیرنویس فارسی؟
و اینکه من الان وقتی فیلم نگاه میکنم تقریبا ۲۰ درصدشو متوجه میشم:joy::smiling_face_with_tear:و بعضی وقتا از این حرصم میگیره. آیا شمام اینطور بودید؟

3 پسندیده