چالش شدت زمستان ۱۴۰۲📎

بسم الله…

سلام و صد سلام

خب قراره ان شاءالله یه چالش خیلی خوب رو داشته باشیم

این چالش چند سال پیش توسط آقای کامبیز کشاورز برگذار شده بود که متاسفانه خب من اون موقع زبانشناس نداشتم
که توضیحاتشونو براتون می ذارم حتما بخونید
گفتم چه خوبه از ایده ی ایشون استفاده کنیم و بچه هایی که الان هستیم دورهم چالش داشته باشیم…
یه همچنین چالشی واقعا کم نبود؟

و حالا چطوریه؟

هر روز در گزارش روزانه‌ای که در این تاپیک میذارین مدارکی رو کنید که بیشتر از 1 ساعت به انگلیسی گوش دادید که جلوتر دربارش حرف میزنیم ( هر کسی بیشتر از یک ساعت و بیش از همه به انگلیسی گوش بده به عنوان موفق ترین عضو روز انتخاب میشه)
دوم اینکه هر روز یه چیز به انگلیسی تو تالار به اشتراک بزارید و اینجا گزارش بدین.این اشتراک گذاری میتونه فعالیت تو بخش مکالمه باشه، یا اینجا درباره روزتون به شکل مستمر و روزانه صحبت کنید و گزارش بدید مثلا بگید امروز رفتم سرکار، بین راه فلانی رو دیدم شب مهمون داشتیم و… که صدا تو اولویته ولی متن هم اشکالی نداره. میتونید پادکستی درباره موضوعی درست کنید و یه تاپیک جدا دربارش بزنید و در کل از انگلیسی استفاده کنید و اینجا با ما به اشتراک بزاریدش.
هر روز اونی که بیشتر انگلیسی استفاده کرده میره رو پست اول یه روز به عنوان لیدر آمارش اون بالا میمونه که واسه بقیه الگو شه. تا پایان سال این تعداد بالا موندنا شمرده میشه و کاربرا رده بندی میشن. البته این جنبه الگو برداری داره نه انتخابه قهرمان. چون شاید یه نفر نتونه اونقدر بخونه شاید سر کار باشه و… ولی حداکثر تلاشتون رو در روز انجام بدید
این یک ساعت ( یا بیشتر)میتونه تو گوش دادن، خوندن، دیدن فیلم های انگلیسی به منظور یادگیری، چت کردن با خارجیا، داستان نویسی برای زبانشناس و… خلاصه شه.
نیازی نیست شدت رو فقط رو یه منبع بزارید. همونطور که ای جی هوگ میگه میتونید مثلا 2 ساعت انگلیسی قدرت بخونید، یک ساعت وی آی پی، یک ساعت کتاب بخونید، یک ساعت فیلم ببینید و چندین دقیقه چت کنید. پس الان متوجه هدف این چالش شدید که غوطه وری در انگلیسیه. سعی کنید خودتون رو در انگلیسی غرق کنید تا حوصلتون سر نره.

هدف اینه که میزان مطالعمون رو زیاد کنیم
به صورت فشرده با شدت بیشتر!!!

یه عکس هر روز بگیرید و با بچه های گروه شدت به اشتراک بزارید. بزارید همه ببینن دارید چیکار میکنید بزارید همه عشقتون به انگلیسی رو ببین و خودشون هم عاشقش شن.

2.منابع غیر از زبانشناس: امکان داره کتابی بخونید، پادکستی گوش بدید، فیلمی رو برای یادگیری انگلیسی با زیرنویس انگلیسی ببینید، چت کنید و…
اون میزان زمانی که براش گذاشتید رو حساب کنید و به اشتراک بزارید.

مثلا امروز 4 ساعت من پادکست گوش دادم
اولین بار شد انقد زیاد شد ولی عالی بود اصلا زمانو نفهمیدم!

هدف اینه فقط بیشتر از قبل لذت ببریم و عمیق بشیم نه اینکه خودمون رو عذاب بدیم…طبیعتا کسایی می تونن شرکت کنن که تشنه ی پیشرفت باشن و لطفا متعهد باشید به انتخابی که کردید:v:

پس چی شد؟

۱_اگر هدفی که می گید انجام ندید،یه تنبیهی داره اونم نمی دونم مثلا واریز به افراد نیازمند که باید عکس بفرستید اینو نگفتم نه؟:thinking:باز بگید موافقید یا نه

۲_ به صورت فشرده و شدت intensive,intensite می خوایم انگلیسی رو دنبال کنیم
یعنی خودمونیش رو بگم صدمونو می ذاریم و قصد داریم ساعت مطالعه امونو بالا ببریم تا عمیق بشیم

۳_تکرار رو بیشتر کنیم

۴_ لطفا میزان ساعتی که می خواید تو زمستون داشته باشید رو اعلام کنید تا نسبت به هدفتون متعهد باشید و ما هم بدونیم بالاخره

۵_لطفا قبل ساعت 12 نیمه شب دیگه مدرک هاتونو ارسال کنید

۶_خواهشا اگر هستید همیشه باشید:smiley: چون اصلا راه نداره

۷_ می تونید زمان های مرده رو زنده کنید…امروز حدودا بیشترش به خاطر زمان های مرده بود که شد 4 ساعت

۷_ بهتون خوش بگذره

خب بچه ها
لطفا کسایی که می خوان باشن تو این چالش خوشمزه، اسمتون رو با هدفتون اعلام کنید که من بنویسم
پ.ن: اسامی ثبت نامی ها نوشته میشه

حتی اگر چند نفر هم باشیم حله؛

همین دیگه
خیییییلیییی ذوق دارم
امیدوارم خیر باشع
۱۴٠۲/۱۰/۲۴ یکشنبه

هر سؤالی داشتید بفرمایید در خدمتم منتظر ویس هاتون هستم:v:

12 پسندیده

@samirashiiri1
@cacti.sole
@yousof1111
@amskskms
@elinax1

شما هم دعوتید:seedling:

4 پسندیده

سلام وقتتون بخیر:seedling:
می تونم به عنوان اولین زبان آموز، حضورم رو اعلام کنم؟:innocent:

اهداف کیفی: دوره نیمچه داستان های استیو کافمن
(گوش دادن هر قسمت حداقل 3 بار)

کتاب Tactics for listening developing
همراه با حل کامل تمرینات

کتاب 4000 essential english words جلد اول ​
همراه با ارسال ویس داستان های کتاب
و مثال هایی که برای لغات یادداشت میشه

20 قسمت از ویدئو های استاد سه نقطه (جهت عدم تبلیغ):sweat_smile:

مهلت برنامه: تا لحظه سال تحویل!
و اگر بیش از 90% برنامه اجرا نشد
سه از کتاب هام که پاره تنم هستن رو به کتابخونه و عزیزان کم برخوردار اهدا می کنم:):smiling_face_with_tear:

اینجانب برهان… ۲۵ دی:seedling: می دونم که می تونی رفیق:new_moon_with_face:

7 پسندیده

می شه برای افزایش هیجان جایزه هم برای نفر برنده گذاشت؟ مثلا شرکت کننده ها در چالش نفری یه مبلغ کمی در حد بیست سی هزار میزارن وسط و پایان هفته اون مبلغ به نفر برنده که بالاترین مطالعه و بازدهی رو داشته تعلق می گیره. بخصوص اگر تعداد شرکت کننده بالای صد نفر یا دویست نفر باشه مبلغ جایزه هفتگی هم می تونه بدک نباشه. موافقا لایک

5 پسندیده

سلام خیلی هم عالی عالی عالی
نفر اول شما:seedling:

حتما آخر روز اعلام کنید با مدرک
ساعت مطالعه مهمه اونو هم بگید
منتظر ویستون هستم
منم یادم رفت دقیق بگم

احساس می کنم خیلی چیزا یادم رفت که انشاالله خواهم گفت

3 پسندیده

سلام
فک نکنم ۱۰۰ نفر باشیم):

باید دید چند نفر اهل دله

باز نمی دونم بقیه نظر بدن تا به یه جمع بندی برسیم.

3 پسندیده

سلام.
میام قشنگ میشینم توضیحات رو میخونم.
مرسی ازتون :slight_smile:

3 پسندیده

سلام به همه :innocent:

همین که من کله صبحی اینقدر مطلب خوندم، نفر اول لیست برنده هام:grin:

تازه خدارو شکر ،خیلی شو یادتون رفته:melting_face:

خب منم هستم ولی می دونم خیلی نمی تونم تو این زمستون مانور بدم روش ولی هستم .

گزارشاتمو هر شب می فرستم،
برنامه م رو هم می فرستم.

احتمالا تا اول اسفند باشم، پس نزارین پای کم آوردن و خسته شدن:wink:

جایزه مم همین که با چالشی که راه انداختین ،بیشتر زبان بخونم ها، جایزه مو گرفتم. :innocent::innocent:

Let’s start​:muscle:

( تنکیو فور دعوت )

3 پسندیده

سلام و وقت بخیر دوست عزیز

شخصا از هفته‌ی دیگه یه مقدار بیشتر اوضاع برام شلوغ میشه و شاید نتونم آنچنان توی تالار فعال باشم
ولی به هر حال برای اینکه اون‌ گوشه و کناره‌هایی که فرصتی پیش میاد، وقتم رو هدر ندم و بچسبم به مطالعه، ایده‌ی خوبیه

مطمعن نیستم که فرصت بشه و بتونم تمام ایده‌ها و روند چالش رو انجام بدم و همراهی کنم یا خیر ولی قطعا در حد گزارش شبانه از فعالیت زبانی کل روز رو انجام میدم

اون اعلام اسم و هدفی رو هم که گفتید به زودی میفرستم

بسی ممنون از دعوت به این چالش مفید:rose::yellow_heart:

3 پسندیده

وای…دوست خوبممممم مرسی که من را به این چالش دعوت کردی! یکم هیجان زده شدم که کدوم یکی از بخش مطالعه زبانم رو در اینجا به عنوان هدف قرار بدم تا بتونم به صورت مستمر در اینجا باشم.

اول هم از همه بگم تلفظ و لهجه خیلی خوب و جذابی داری

فقط یکبار دیگه برای من واضح کن که باید از بخشی که عکس گرفتی هر روز اسکرین بگیریم؟

و اینکه ویس باید هر روز باشه؟

خلاصه اینکه من با این چالش صد در صد همراه خواهم بود! به لطف خدااا

3 پسندیده

سلام خیلی خوش اومدین

لطفا میزان ساعتی که می خواید داشته باشید هرروز رو بگید
حداقل دیگه یه ساعت
همچنین منابعی که می خواید بخونید

دیگه یادم رفت دیگ:woman_facepalming::sweat_smile:…مرسی که خوندید و گوش دادید

بهتون خوش بگذره:smiley:

1 پسندیده

سلام عزیزم

حتماااا
منتظرم بفرستی:seedling:

مطمئن باش بهت خوش می گذره

سلام
وای من عاشق این پرانرژی بودن شما هستم که همیشه تو همه تاپیک ها فعال اید:heart::heart::heart:

شما خوب شنیدید:seedling:

خیلی خوشحال می شیم باشید
منتظر میزان ساعت و هدفتون و منابعتون هستم:herb:

1 پسندیده

ببینید شما می تونید تمام اهداف منابع زبانتون رو اینجا بگید
صرفا هدف یه منبع نیست!

خارج از زبانشناس هم فرقی نداره
مثلا اگر کتابه، می تونید عکس کورنومتر بذارید
داخل زبانشناس میزان امتیازات شناخت یا همین عکسی که باهم فرستادید
پنج دقیقه ای هم که تمرین اسپیکینگ کردید برای مثال میگم
درکل تایم همرو جمع می زنید و تایم نهایی رو می گید
البته همه ی مدرک ها عکس ها رو هر منبع می فرستید

نمی دونم خوب تونستم مفهموم رو برسونم یا نه

حالا شب می فرستم تا همه متوجه شن

ویس هم اگر هرروز باشه بهتره ولی اجباری نیست
ولی باشه دیگ:joy:

1 پسندیده

حداقل روزی دو ساعت.

منابع من بسیار متفاوت است. چون من هم کتاب های آموزشی رو پیش میبرم در چهار مهارت و هم وقت زیادی رو برای لایتنر می گذارم.
و البته بیشتر زمان من‌در یوتیوپ برای آموزش میگذرد و بخش زیادی هم با لایتنر زبانشناس و بخش سوال و پاسخ.

2 پسندیده

مرسیییی از توضیحاتی که دادی دوست جانم. بله بله . اگه شب نمونه بزارید من بیشتر متوجه میشم:see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

1 پسندیده

منابع من عزیز جان:
Tactics for listening
American headway 2
Oxford word skills elementary
English grammar in use intermediate
4000 واژه ضروری جلد چهارم
و قرآن
و سرود کریسمس رو هم شروع کردم تحت تاثیر یک‌دوست ناباب گسترده خوان:grin: @cacti.sole

4 پسندیده

سلام

یاد چالش شدت بخیر …

چشم اگه تونستم دوباره شرکت خواهم کرد

2 پسندیده

چالش شدت ، اگه دوستان قدیمی باشن و در چالش شدت ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ شرکت کرده باشن ، می‌دونن چی به چیه

1 پسندیده

سلام شما که قدیمی هستید باید باشید
یعنی خوشحال می شیم باشید:seedling:

2 پسندیده