آیا امکان ترجمه معکوس در اپ وجود دارد؟

تو نرم افزار امکان این وجود داره که بخوایم واژه هایی که به لایتنر اضافه میکنیم رو به صورت معکوس هم چک کنیم؟ یعنی معنی فارسی رو بنویسه تا ما انگلیسیش رو بگیم
@sepide-str

این تاپیک مربوط به «۱۶ - می توانم بگویم چه احساسی دارم» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «Oxford Word Skills»، «ابتدایی»

سلام وقت بخیر نه متاسفانه این قابلیت رو نداره و همچنین توصیه هم نمی‌شه که از فارسی به انگلیسی تمرین کنید.
پیشنهاد ما اینه که بیشتر به زبان انگلیسی فکر کنید و سعی کنید که به فارسی فکر نکنید و ترجمه انجام ندید، چون در مکالمه اتون لطمه می‌خوره و روان صحبت نخواهید کرد.

پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر رو هم مطالعه کنید

ممنون از پاسخ شما و همینطور مقاله ای که ضمیمه کردید. حرف‌تون در حالت کلی درسته. اما من منظورم یه چیز دیگه بود. نگفتم که حتما لغات رو به فارسی ترجمه کنید. صحبتم در مورد ترجمه معکوس بود. حالا میخواد اون واژه به فارسی نوشته شده باشه یا حتی یه تصویر ازش به نمایش در بیاد. من اگه یه جا واژه curtain رو ببینم متوجه معنیش میشم اما وسط صحبت احتمالا به خاطرم نیاد (یا مجبور شم خیلی فکر کنم) این ترجمه معکوس باعث میشه که هر روز و بارها و بارها با این چالش مواجه بشیم و به نظرم موثر هست. من خودم هر روز بیشتر از صد لغت رو مرور میکنم و وقتی همه رو سریع رد میکنم معنیشون رو می‌دونم اما وقتی معکوس میکنم هر روز ،بلااستثنا ، تو چند مورد به مشکل میخورم. واسه زبان آلمانی از یه اپ دیگه استفاده میکردم که ترجمه معکوس داشت. بار اول که واژه های روزانه رو مرور میکردم همه رو بلد بودم. اما وقتی به حالت ترجمه معکوس واژه های اون روز می‌رسیدم میدیدم که تو چند تا واژه مشکل دارم. این باعث میشد اون واژه ها از حالت سبز به رنگ قرمز در بیان و روزهای بیشتری مرورشون کنم که واسه به خاطر سپاری بلند مدت کمک زیادی میکرد.