تالار زبانشناس

روش خواندن دوره انگلیسی قدرت Effortless English

میشه بگید من چطور باید این متن رو بخونم و این متن برای تقویت چه اسکیلی خوب است؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «درس اصلی» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «بسته ی انگلیسی قدرت»، فصل «مقدمه ای بر بسته انگلیسی قدرت»)

1 Likes

این متن ها که درس اصلی هر بخش در این پکیجه ، در اون آقای ای جی هوگ صحبت می کنه ،درس اولش بیشتر درمورد روانشناسی آموزش زبان انگلیسی هستش و اقای ای جی بیشتر توضیح میده در مورد این متد،شما باید این متن رو بخونید و بتونید تکنیک های سایه رو روش پیاده کنید.و برای تقویت دایره ی لغات و درک مطلب و لیسینینگ خیلی خوب هستش.

2 Likes

لطفا روش خواندن این درسها و تکنیک سایه رو توضیح بدین

======================
این تاپیک مربوط به درس «میلیاردر علاقه‌مند به خون جوانان» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های کوتاه»، فصل «میلیاردر علاقه‌مند به خون جوانان»)

1 Likes

ببینین روش خوندن این درسها انعطافپذیر هست اما به طور کلی بایستی این مراحل مهم رو پیش برین.

۱- هلاجی کردن لغات
یکی دو دور اول که درس رو میخونین، لغت هایی که بلد نیستین رو هایلایت میکنین و توضیحات لازم رو براشون مینویسین. وقتی همه ی لغاتی که بلد نبودین رو هایلایت کردین، بقیه لغات رو با استفاده از دکمه ی آخر صفحه از حالت هایلایت آبی در میارین.

۲- تکرار فایل صوتی

بعد از انجام مرحله صوت فایل صوتی رو به صورت مکرر گوش میدین و تکرار میکنین تا هم لغت ها براتون تثبیت بشه هم تلفظتون و خوندنتون قوی بشه.

۳- تکنیک سایه

این تکنیک یک مقداری بالاتر از تکرار خالی هست. در این تکنیک دقیقا همزمان با گوینده درس رو میخونین. که خودش دو حالت کلی داره. یا با استفاده از متن. یا بدون متن. اگه یخورده براتون گیج کنندس این نوشته رو دقیق بخون:

https://zabanshenas.com/تقویت-مکالمه-زبان-انگلیسی-و-listening-shadowing/

درسنامه های بعدی این دوره هم یکی درسنامه لغت هست که فقط کافیه یکی دو دور خونده بشه. و مهمترین درسنامه داستان کوتاه هست که بایستی به سوالاتی که میپرسه جواب بدین.

درضمن اینجا هم توضیحاتی داده شده:

8 Likes