♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

image

سلام دوستان عزیزم
ازتون میخام تا فردا هر ایده ای برای بهتر شدن این تاپیک دارین بدین تا جمعه دسته بندی بشه و از شنبه اجرایی کنیم
اما اینکه ایده هاتون در چه راستایی باشه الان میگم
ببینید اول از همه میخوایم چند عادت دیگه به هبیتمون اضافه کنیم که با هم دنبالش کنیم
اما در چه زمینه هایی الان میگم: لطفا هر کدوم
یک عادت خوب اخلاقی که مهمه
یک عادت بد اخلاقی که دوست دارین ترک بشه : مثلا من دوست دارم زودرنجی و عصبانیتای لحظه ای رو زندگیم حذف کنم اگه هست.
حالا هر کدوم که بیشتر اعضا نظرشون بود اضافه می کنیم.
:stop_sign: نکته بعدی
در ارتباط با کتاب فارسی خوندن : ایا به نظرتون اگر همه این جمع یه کتاب مشخصی رو انتخاب کرده و زمان بندی اتمام اونم مشخص کرده و دنبال کنیم و در نهایت که اون کتاب تموم شد در یه تاپیک یه روزه هر کسی نکات مهم و قشنگی که از کتاب یاد گرفته رو کامنت کنه. تا همه استفاده کنند ایا بهتر نیست ؟ اینطوری یه خلاصه جامع با عبارات طلایی از اون کتاب داریم که اگه دوست داشتین میتونید در یه دفترچه برای خودتون منتقل کنید. به نظرم این شیوه کتاب خونی به جمع کمک بیشتری میکنه . البته شما میتونید در کنارش هر کتابی خواستین شخصا بخونید. اینجا منظور من کار گروهیه .بازم دوست دارم نظر بدید.

:stop_sign:
تو کامنتا خوندم برخی دوستان راجب سحر خیزی و ورزش مشکل داشتن.
خب طبیعتا اینکه هر ساعت بیایم اعلام حضور کنیم خیلی مناسب نیست چون هم اسپم بارون میشه هم ممکنه اگه فید بک نگیریم ناراحت شیم.

• اما برای اینکار یه پیشنهاد دارم . فرض بگیرید ساعت 7 از خواب بیدار شدید. و جدول هبیت شما 8مورده .
    شما شب قبل وقتی دارین گزارش میدین واسه فرداتونو تعیین کنید که مثلا بچه ها من قول میدم 7بیدار شم دیگه نخوابم و نشون به این نشون که 4مورد از هبیتامو تا قبل 10انجام میدم تا ببینید خواب نیودم. اونوخت شما میتونی همون 4 مورد تیک خورده رو بیاری پست کنی . این مدلی خوبه به نظرم واسه اعلام سحر خیزیتون
  • و اما برای ورزش کردن
    خب طبیعیه خیلی مجازی نمیتونیم پیگیر ورزش هم باشیم . ولی مثلا میتونید هدف تعیین کنید. شاید یکی میخاد لاغر شه یکی میخاد چاق شه یکی میخاد عضله سازی کنه و یا هر چی .
    هدف اول رو بنویسید و مدت زمان رسیدن به اون . بعد نتیجه یه ماهتونو رو به بچه ها گزارس بدید تا بفهمیمی چقدر انگیزه و همت داشتین. مثلا من میخام به وزن 50برسم از 44. خب میگم هفته ای یه کیلو اضافه همینو بیام نشون بدم که بچه ها یه کیلو اضافیدم خودش غرور انگیزه :joy:
    و …
    :stop_sign: نکته بعدی
    دوست دارم هر شب همراه اماراتون یه جمله مثبت، یه بیت شعر، یا یه عکس یا هر چیزی که نماینده روزتون باشه رو ارسال کنید. اینطوریم هم شعر یاد میگیرم هم جملات ناب هم عکساییی با حال خوب
    دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه
    خواهش میکنم هر چیزی برای بهتر شدن تاپیک دارین مطرح کنید.
    در پناه حق :raised_hand_with_fingers_splayed:
8 پسندیده

سلام بانوی خوش اندیش. مساله خوبی مطرح کردید. این نکته آخر رو من فکر کنم در اکثر گزارشهام رعایت کردم اوایل یک جمله کلیدی و تاثیر گذار کتابی که میخوندم بعد جملات مثبت انگلیسی.
در مورد عادت خوب، من خودم به شخصه این روزها بخاطر دخترم دچار تلاطمهای سختی از زندگی هستم و فقط از خدا صبر میخواهم. کاش یاد بگیرم خیلی خیلی صبور باشم تا بتونم با مشکلات سخت و سخت تر مقابله کنم. من هر روز که به سختی ها و ناآرامی ها صبور بودم و خندیدم حتما توی گزارش ارائه میدم.

7 پسندیده

بله دقیقا اتفاقا شما رو یادم بود همیشه

ای جانم ان شا الله هر چی هست هر چه زودتر حل بشه عزیزم :pray::pray::pray:
و جالبه بدونید مثال خودمم واسه عادت خوب، گزینه صبور بودن بود ولی ننوشتم خواستم ببینم بچه ها بیشتر مسالشون چیه.
پس فکر کنم گزینه صبور بودن در چرخ زندگی روزگار میتونه گزینه خیلی مهمی باشه :clap:

5 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

آره خیلی عالیه

آفرین عالیه :joy::joy:
اما عجیب دیدی شدنی نیست؟! :neutral_face::neutral_face::neutral_face:
من زیر ۵۰ میرم بالاش اصلا نشده بیام
هرچی هم بیشتر تغذیه میکنیم فایده نداره :roll_eyes::roll_eyes: :
اینو بزاریم تو عادات خیلی خوبه

4 پسندیده

میدونستم همدردیم :joy::joy::smirk:
خیلیم خدا رو شکر کن باوووو
همه میرن باشگاه تا …
بعله :stuck_out_tongue_winking_eye:
جز عادت میذاریم قطعا هر کسی بستگی به خودش تغییرش بده

4 پسندیده

از این زاویه به قضیه نگا نکرده بودم :crazy_face::crazy_face:
خب پس حله
:joy::joy::joy::joy:

4 پسندیده

باهمه موارد شدییییدا موافقم مخصوصا زود رنجی و سریع عصبانی شدن شدیدا لازمه تا ترک بشن این عادات بد :sweat_smile:
از لاغری نگین ک امونم بریده فقط ینی خودمو کشتم ۴۰کیلو نیومدم بالا چه قد خوبه ک اینجا کسی هست ک از لاغری بگه من ک هرجا میگم میگن چاق شدن ک کاری نداره هی حرصم میگرفت :joy::joy::joy::joy:
مشکل سحر خیزی و هم ک من دارم ساعت پنج پا میشم باز هفت میخابم :expressionless::unamused: این راهنمایی ک کردی خیلی به دردم میخوره حتما از فردا امتحانش میکنم :clap::clap::blush:
ورزشم ک یه چند روز خیلی خوب پیش رفتم و اما دوباره نشد ک بشه باز کلا تو برنامم تیک نمیخوره :joy::joy::joy:
نسیم جان ی سوال؟ این ویتامینی ک تو هبیتت هست همین قرصایی ک میندازیم تو ابه؟ :joy::joy:

6 پسندیده

شدیم سه تا :crazy_face:
من شدیدا باشگاه رو پیشنهاد میکنم . بدنسازی عالیه ها عالی . من یه مدت رفتم بابت پایان نامه ول کردم ولی دوباره میرم ایشالاه از ماه اذر

نه عزیزم قرص نیست یه معجونه دست سازه
ترکیب عصاره جوانه گندم که عسل ماننده و پر از انواع ویتامین + پودر جنین گندم

4 پسندیده

اخه باشگاه تنها نمیچسبه بهم حس میکنم باید یکی باشه ک باهاش برم :sweat_smile::thinking:
امروز با خانواده صحبت کنم اگه بزارن ک شروع میکنم باشگاه رو حتما :blush::blush: ممنونم بابت راهنماییت عزیزم :heart_eyes:

ممنونم نسیم جان راستش من رفتم دکتر ازین قرصای جوشان داده ینی مرگمه خوردنش گفتم تو هبیتم بزارم شاید یکم رقبت پیدا کردم ب خوردنش :persevere::expressionless::unamused::confused:

4 پسندیده

:no_mouth::no_mouth:منم دوسش ندارم :joy:

4 پسندیده

مثل زهر میمونه برام خیلی ناجوره :expressionless:

3 پسندیده

نسیم جان به موضوعات خوب سروسامان دادی, خیلی هم خوبه, با عازات مربوط به اخلاق موافقم چون ترکشون سخت تر از عاداتیه که فیزیکیه, من تو این مورد سالهاس درگیرم ولی خب راه ترک این عادات اخلاقی رو هنوز کشف نکردم.
در مورد سحرخیزی هم فکر خوبیه, من ایشاله امتحانش میکنم و به بچه ها میگم.
جمله روز هم خیلی خوبه, یا به نظر من اگر کسی تجربه های خودشو در قالب جملات کوتاه بگه هم خوبه, البته تجربه مفیدی که بچه ها احیانا باهاش مشکل دارن, بیادو راهکار بده.
در مورد اخلاق هم هر کسی یه سری ضعف داره که دلش میخواد تبدیلش کنه به قوت, من خودم عجولم دلم میخواد آرومتر کارامو انجام بدم.
بیشتر باید در مورد ترک عادات اخلاقی بپردازیم و راهکارشو پیدا کنیم.

در اخر هم عاااالی هستی, ممنونم از پیشنهاداتت.

3 پسندیده

من برای اپلود عکس دچار مشکل میشم به سختی میتونم عکسمو بفرستم, نمیدونم مشکل از کجاس.

10 پسندیده

اوا من فکر میکردم فقط من لاغرم! نگو اینجا همه همدردیم ولی من وضعم ازشما بهتره 53-54 کیلوام. هر چی میخورم نمیرسم به 60!

4 پسندیده

نه دوست عزیز اشتباه نکن
لاغر نیستیم که
فقط میخایم چند کیلو بیشتر غذا بخوریم
بعله :smirk::smirk::smirk::grin:

6 پسندیده

مشکل اینجاست هر چقدر میخوریم چاق نمیشیم. شما بگو ده کیلو غذا بخور بعدش میرم رو ترازو میبینم شدم 53.3!

2 پسندیده

اینم گزارش دوشنبه و سه شنبه و چهار شنبه:
ببخشید خیلی دیر میذارم! زیادم فعال نبودم راستش حال روحیم بخاطر اتفاقایی که تو کرمانشاه افتاده اصلا خوب نیست!دست و دلم به کاری نمیره!:cry:

12 پسندیده

12 پسندیده

11 پسندیده

today’s experience: I was patient and felt well

12 پسندیده