اسم سال 97 ؟؟؟

سلام علیکم .
معمول است که برای هر سال اسمی تعیین میشود و مردم مثلا فلان سال رو به فلان اسم میشناسن .
ماها هم فرهنگ نام گذاری بر روی سال ها رو کم و بیش یادگرفتیم .
بعضی ها هم که برای سال خودشان نامی تعیین میکنند و یک سال رو با همون شعار و طبق همون معنا حرکت میکنند .

پیشنهاد :
برای سال جدید پیش رو هم اسمی تعیین کنیم که هم ناظر به بعد انگیزشی باشه و هم مرتبط با زبان اموزی مون یا چیزهای دیگه که مفید فایده باشه برامون …

10 پسندیده

سلام محمد حسین جان.

من اسمی تو ذهنم نیست به اون صورت ولی نظر خودمم میگم.

سال بعد واسه من سال کمتر فکر کردن و بیشتر انجام دادنه.

دلیل انتخابشم اینه که گاهی وقتا اونقدر آدم به یه سری چیزا فکر میکنه که به کل انجامشون نمیده. تو این جور مواقع بهتره مغز رو خاموش کرد و به ندای قلبی گوش داد.

خودت نظرت چیه؟ اسمی انتخاب کردی؟

12 پسندیده

سلام .

اره موافقم …
حرف جالبی زدی(منظورم اسمی که انتخاب کردی) … نه راستش من هنوز اسمی انتخاب نکردم .
گفتم دوستان هم نظرشون رو بگن …اخرش باحال ترین اسم رو میزاریم رای گیری تا یکی انتخاب بشه .
:thinking::thinking::thinking:

5 پسندیده

سلام
من اسمی که برای سال دیگه خودم انتخاب کردم اینه" یادگیری بدون قید و شرط"
علتش اینه که من امسالم رو تا به الان نگاه کردم متوجه شدم که برای خیلی از کارایی که دوست داشتم انجام بدم و خصوصا مسئله یادگیری بهانه هایی مثل نبودن وقت و … رو داشتم در صورتی که اگر بهتر مدیریت میکردم میشد به نحو بهتری استفاده کنم
پس حذف قید و شرط ها اولویت سال جدیدمه :grin:

8 پسندیده

چه تاپیک خوبی, ممنون
باعث شد فکر کنم که چه اسمی برای سال جدیدم بزارم,

بسیار عالیه ,واقعا ما گاهی اونقدر فکر میکنیم که حرکت ندازیم یا کمه

نکته خوبی رو اشاره کردید, بهونه ها زیاده معمولا
من فکرامو میکنم میام دوباره و اسم مخصوص خودمو میگم

5 پسندیده

سلام به همه
یادگیری مساوی با پیشرفت یا یاد بگیر و انجام بده
Learn and do

4 پسندیده

“هر روز انجامش بده”
فکر کنم این برای من بهترینه.

5 پسندیده

سلام به نظر من اسم “خودت را به چالش بکش” هم خوبه.
من چند وقت هست آگاهانه سعی میکنم پیشقدم تو ارایه یک سری مطالب بشم.در هر زمینه ای.این باعث میشه مجبور شم دنبال مطلب و نکات اون برم.

5 پسندیده

منم با فرمایش آقا کامبیز موافقم
مدتها قبل یه مطلبی رو از کمپانی معروف نایک خوندم که شعارشون عبارت" Just do it" بود…

خیلی از مواقع ما وقت وانرژیمون رو صرف شعارای قشنگ میکنیم ولحظه ی عمل دیگه اون انرژی لازم رو برای اون هدف نداریم در صورتی که اگه تمام تمرکزمون رو روی انجام اون کار قرار بدیم قطعا نتیجه بهتری خواهیم گرفت…

5 پسندیده

دوستان همین طور نظراتشون را درج کنند لطفا …
نظرات که تکمیل شد یه نظر سنجی میزاریم و بیشترین اراء کسب شده به عنوان اسم سال انتخاب میشه و کل سال رو با مبنای همون شعار پیش میریم …:speech_balloon:
والبته بزرگان تالار موافقت شون مهم هست .
بنده که یک عضو معمولی ام .

سپاس .
:slight_smile: :

3 پسندیده

به نظرم نمیشه یه اسم برای همه انتخاب کرد
هر کس اهداف خودشو داره که شعار هر فرد هم بر مبنای همون هدف ها تعیین میشه

6 پسندیده

ولی خب میشه یهوشعار کلی فقط برای زبان انتخاب کرد, چون همه کسایی که اینجان قصد دارن زبان بهتر یادبگیرن.
پس یه شعار مخصوص برای زبان داشته باشیم خوبه

3 پسندیده

برای زبان به نظرم ( همدلی و فعالیت بیشتر تا رسیدن به موفقیت نهایی)

3 پسندیده

سلام اقا محمد حسین
سوال جالبی رو مطرح کردین
راستش باید عمیق تر فکر کنم تا بتونم به یه اسم جامع و کاملی برسم
ولی چند مدت پیش من 3جلد کتاب پیرامون مدیریت 1دقیقه ای خوندم که خیلی جالبناک و حائز تآمل بود.که بعدا این کتابو معرفی میکنم.
ولی اینو گفتم که بگم من سال بعد دوست دارم به یک مدیر 1دقیقه ای تبدیل بشم و بتونم در هر مساله ای به سرعت و با بهره وری بالا تصمیم بگیرم و شروع کنم. چون مشکل بزرگ من در استارت زدن هست خیلی مکث میکنم در این مرحله
البته کتاب مدیر 1دقیقه ای در اصل در فرایند کسب و کار نوشته شده ولی نقل قول هایی داشت که خیلی برام سودمند بود که اجازه بدید بعدا در یک تاپیک نقل قول های قشنگشو می نویسم.
چون بارها شده کار هایی رو به خاطر اینکه هی وسواس کردم و رو جنبه های مختلفش فکر کردم ؛ اخر سر رهاش کردم رفت .
ولی میخام سال جدید به قولی (مرد عمل ) باشم.

شعار من : مرد عمل باش :grin:

10 پسندیده

نسیم جان منم دقیقا همین مشکل رو داشتم, ولی بهتر شدم,
منتظر مطالبت هستیم, حتما بیشتر برامون بگو, و اینکه تا قبل سال جدید بگو تا یکم بینش کنیم و تغییرات لازم رو اعمال بدیم

3 پسندیده

اینجا اسم هایی که رفقا پیشنهاد کردن رو به ترتیب مینویسم :slightly_smiling_face:
دوستان رای بدن ولی اگر پیشنهاد دیگه ای بود دوباره اضافه میشه انشاءالله .
و اگر خواستین تغییر نظر بدین…

• سال کمتر فکر کردن و بیشتر انجام دادن…
  • یادگیری بدون قید و شرط
  • Learn and do
  • هر روز انجامش بده
  • خودت را به چالش بکش
  • Just do it
  • همدلی و فعالیت بیشتر تا رسیدن به موفقیت نهایی
  • مرد عمل باش

0 رأی دهنده

9 پسندیده

سلام.دوستان خوبم به نظر من همه اسامی پیشنهادی یک معنی رو میرسونند و این هست که همه ما دوست داریم تلاش کنیم تا سالی بهتر داشته باشیم.
جدا از این که چه اسمی انتخاب بشه امیدوارم بتونیم تمام تلاشمون رو به کار بگیریم تا بهترین خودمون باشیم.

10 پسندیده

خوشم میاد هرکی ب یچی رای داده :joy::neutral_face:
اصن تفاهم موج میزنه :expressionless:

3 پسندیده

الان دو سه مورد از این نقل قول ها شبیه همه.

و تقریباً یه پیامو میده مثلا سال کمتر فکر کردن و بیشتر انجام دادن دقیقا پیام just do it رو میرسونه یا هر روز انجامش بده.

5 پسندیده

دقیقا موافق صحبت شما هستم. من اینجا دوست دارم علت انتخاب مثلا بین این دو عبارت رو بگم. اینکه اسم just do it کوتاهتر, و کل معنی جمله دیگر رو در بر میگیره. و اینکه خودم بارها کارهایی برام مشغولیت ذهنی ایجاد نمیکنند که همون لحظه ای که باید انجام میدادم به خودم گفتم فقط انجام بده همین الان. و دلیل دیگه اش هم انگلیسی بودنش هست.
پ. ن: با نهایت احترام به تمام اظهار نظر دوستان جملات فوق جهت تبلیغ شعارمون هست :smile:. just do it

4 پسندیده