چند روش و ابزار برای بیشتر لذت بردن از کتاب های الکترونیکی

کاپیتان ازتون ممنونم, اتفاقا دیروز داشتم کتاب میخوندم با گوشیم, چشمام داغون شد,
خیلی به موقع بود معرفیتون, و خوبتر که جمع اوری کردید تو یه پست.
@ala دوست عزیزم خواهش میکنم, راستش فکر میکردمپیگیریم باعث ناراحتیه بچه ها بشه, یکم عذاب وجدان داشتم که نکنه خیلی دارم سرک میکشم تو اهداف و برنامه های بچه ها, ولی خب خدا رو شکر که بشما حس خوب داد,
ایشاله بچه ها هم راضی باشن, من فقط و فقط قصدم حمایت و دلگرمی برای بچه ها بود.

6 پسندیده

اقا فرزاد تنظیمات اپ twilight ,بهتره چه جوری باسه؟
من نصب کردم و زدم always ,
نظر شما چیه؟ بهترین تنظیمش چی هست؟

2 پسندیده

خواهش میکنم آتوسا خانوم، ازین به بعد دیگه راحت می تونید با گوشیتون کتاب بخونید

تنظیمات Twilight من اینجوریه

2 پسندیده

سلام اقا فرزاد و ممنون که تجربیات گرانبهات رو در اختیار ما میداری .این اپ روشنایی برا من که مقداری از مطالعه ام شبا بعد از خوابیدن بچه هاست بسیار کاربردیه البته اگه تا الان چشمام ضعیف تر نشده باشه
بازم ممنون کاپیتان :clap::clap::ok_hand:

3 پسندیده

متشکرم قرباااااااان. کارمو راحت کردید,
اوه اوه این intensity خیلی بالاست, من کردم کل صفحه م قرمز شد, کمترش کردم

2 پسندیده

خواهش میکنم ثمین خانوم
ایشالا که دیگه به چشمتون ازین به بعد کمتر فشار بیاد تا بتونید بدون مشکل تا هر وقت که دلتون خواست به کاراتون با گوشی برسید :relaxed:

شب وقتی تاریکه امتحان کنید، چون هر چی قرمز تر باشه به چشم کمتر فشار میاد

3 پسندیده

سلام آقا فرزاد
تجربه نشون داده مواردی رو که شما به اشتراک میزارید قطعا کارآمد هستند…
سپاس از زحماتتون برای من هم مفید بود :rose::rose:

3 پسندیده

سلام چیزایی که پیشنهاد کردی خیلی خوبن مخصوصا مورد دوم ممنون :blush:

2 پسندیده

سلام
نظر لطف شماست سارا خانوم :blush:

فدا مدا :blush: :hugs:

2 پسندیده

سلام آقا فرزاد بزرگوار
ببخشیدمن فکرمیکردم ازشمابابت معرفی این نرم افزارفوق العاده مفید،تشکرکردم میخواستم دوباره تشکرکنم،دیدم پیامی ننوشتم تاحالا.(بذاریدبه حساب مشغله زیادنه ناسپاسی). واقعااززحمات همیشگیتون یکدنیا سپاس.راستش من تاقبل ازنصب زبانشناس استفاده کردن ازگوشی برام خیلی محدودبودبخاطر اینکه نورگوشیهای اندرویدی خیلی اذیتم میکنه،علیرغم اینکه عینکم ضداشعه ست (نمیدونم این موضوع ضداشعه بودن ازنظرعلمی چقدرتو کشورمون واقعیت داره،اماخب بعدازعوض کردن عینک خیلی بهترشده بودبرام) ،وقتی هم صحبت چالش کتابخوانی شد تصمیم داشتم اگه بتونم کتاب چاپی بخرم یاخودم داشته باشم کتابو،شرکت کنم.ولی بازم شبااذیت بودم الان دوسه شبه حس میکنم خیلی راحتترم. مرسی ازشمابرای همه ی زحمات. موفق باشید.تنهاکاری که ازدستم برمیاددعاکردنه که اونم اگه لایق باشم خداقبول کنه.

2 پسندیده

خواهش میکنم
متاسفانه میخواستم این اپلیکیشن ها رو زودتر معرفی کنم که بنا به دلایلی به تعویق افتاد

اما بازهم خداروشکر دوستان تونستن استفاده کنن
خوشحالم

2 پسندیده

فکر میکنم با این حجم از مطالعه با برنامه goodreads آشنا باشد. اگر نه که پینهاد میکنم حتما این برنامه رو توصیه کنید.
در ضمن ی اپلیکیشن دیکشنری بنام دیکشنری هوشمند هست که ی کتابخوان داره که روی اندروید با اشاره هر واژه معنیشو نشون میده. میتونه خیلی مفید باشه.
در اولین فرصت این برنامه رو کامل تر معرفی میکنم

3 پسندیده

بله
ممنون از توجهتون به تاپیک ها
بنده در سایت goodreads عضو هستم
اون اپی رو هم که ذکر کردید هرمس و یا دهکده زبان نام داره
که قبلا خدمت دوستان معرفی شده

بازم اگر نکته ی دیگری هست خوشحال میشیم بهمون کمک کنید :blush:

1 پسندیده

میشه در باره برنامه goodreads و برنامه دیکشنری هوشمند یکم بیشتر توضیح بدین؟

1 پسندیده

درمورد برنامه Goodreads باید عرض کنم که یجور شبکه اجتماعی برای کتابخوان‌ها با محوریت کتاب. توی این برنامه تعداد خیلی زیادی کتاب(بندرت پیش اومده کتابی رو پیدا نکنم) فهرست شده که شما با انتخاب هرکدوم چند امکان دارید:
یکی نشان گذاری اون کتاب در سه سطح: 1- خواندم. 2- درحال خواندن آن هستم 3- قصد دارم بخوانم.
دو نوشتن نظر و همینطور خوندن نظرات سایر کاربران . که این میتونه به کاربران کمک کنه تا کتاب مورد نظرشون رو قبل از خوندن یا تهیه کردن بررسی کنن و انتخاب بهتری داشته باشن.

در مجموع جمع کتابخوان ها اونجا جمعه. البته من برا فضولی اونجام و واقعا در برابر دوستانی مثل آقا فرزاد ترجیح میدم اونجا ناشناس باشم:sweat_smile:
http://iranapps.ir/app/com.goodreads

و اما برنامه دیکشنری هوشمند. که یک دیکشنریه با قابلیت اضافه کردن حدود150 دیکشنری جانبی که بعضیاشون خیلی تخصصی هستن و اکثر رشته ها رو شامل میشه و شما با خرید این دیکشنری به همه این موارد جانبی دسترسی دارید. از امکانات جانبی دیگه این برنامه ایناست که عرض میکنم:

1. قابلیت عکس گرفتن از متن و تبدیل اونا به متن و در پایان امکان ترجمه هرکدام از واژه ها با لمس اون واژه
  2. لایتنر بی نظیر که امکان بارگذاری صوت رو هم داره و شما لازم نیست مطالب ییا پاسخ های طولانی رو توش بنویسید. بلکه میتونید صداتون رو ضبط کنید.
  3. یک مرورگر که اون هم امکان ترجمه هر واژه رو داره
  4. یک برنامه کتابخوان(PDFخوان) که اون هم امکان ترجمه هر واژه با لمس رو داره
  5. قابلیت ترجمه شناور که با فعال کردنش یک آیکون روی صفحه دستگاه اندرویدیتون میاد که همیشه بالا میمونه و در هر لحظه با یک لمس بسرعت ی پنجره کوچک بازمیشه و به همه امکانات دیکشنری دسترسی دارید.
  6. قابلیت ترجمه هوشمند که با فعال کردنش در هر فضای دیگه ای از اندرویدتون که یک واژه رو کپی کنید ترجمه اون واژه نمایان میشه.
  7. داشتن دیکشنری های متنوع به زبان های علاوه برانگلیسی مانند: ترکی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسه، روسی،عربی و چند زبان دیگه
  8. امکان ترجمه متن
  9. امکان شخصی سازی تمامی تنظیمات

واقعا کامله و از چندسال پیش که باهاش کار میکنم مدام در حال ارتقا و به روز رسانی هستش.
http://www.intellidict.ir/

https://cafebazaar.ir/app/com.mobilife.intellidict/?l=fa

البته برنامه رو یکبار باید از طریق اکانتتون در مایکت یا کندو یا بازار بخرید.(فکر کنم حدود4000 قیمتشه)

البته قصد داشتم این برنامه ها رو در یک تاپیک جداگانه معرفی کنم اما دوستان اگر مایل بودن میتونن زحمتشو بکشن. بخصوص که من هنوز به خوبی با قابلیت های تالار آشنا نیستم.

7 پسندیده

ی برنامه دیگه هم در رابطه با زبان من میشناسم که حیفم میاد معرفی نکنم.
اسم برنامه : B15
این برنامه کارش همون لایتنره اما واقعا از بهترین برنامه هاس( دوتا نقطه ضعف داره: یکی خودبخود همگام سازی نمیشه و حتما باید پشتیبان بگیرید. و دیگه اینکه امکان بارگذاری صوت رو نداره که البته بجاش امکان بارگذاری عکس و طرح رو قرار داده)
از ویژگی های خوب این برنامه امکان شخصی سازی خوب برنامه و همینطور دقت برنامه در مرور به موقع حتی با توجه به دقیقه ثبت فلش کارتها هستش) توی این برنامه هر کارت باید 15 بار در زمانی حدود 5 سال یا شایدم بیشتر مرور بشه تا از برنامه خارج بشه.

البته من این برنامه رو بخاطر داشتن یک برنامه جانبی و همینطور نسخه ویندوز که نوشتن فلش کارت رو راحت میکنه برای مطالب درسی هم استفاده میکنم

4 پسندیده

ممنونم از شما دوست گرامی که تجربیاتتون رو در اختیار میگذارید .

اینارو براتون تو تاپیک های جداگونه قرار میدم که بهتر دیده بشن
بازم ممنون :blush:

2 پسندیده

لطف میکنید. امیدوارم که مفید باشن

1 پسندیده

دوستان خوبم سلام. چندروز پیش به ی افزونه خوب در گوگل کروم برخوردم که خیلی میتونه کمک کنه در افزایش دایره لغات. اگه به روش لایتنر(مرور منظم واژه ها برای حفظ کردن) علاقه مند باشید این افزونه خیلی به شما کمک میکنه. کاربردشم خیلی راحته. کافیه که هرکلمه ای که مورد نظرتون هست رو انتخاب کنید تا آیکون این افزونه کنار اون کلمه بیاد.
ergvreagvregver
با کلیک روی این آیکون معانی مختلف ظاهر میشه
dfvfdsvfdvdfv
میتونید هر معنی رو که میخواید مرور بشه و به خاطر بسپارید تیک بزنید.
جالبه بدونید که موقع مرور مترادف ها، نمونه ها و توضیحات بیشتری هم برای این واژه ها مشخص میشه. الان واژه ای که توی نوبت مرور باشه ندارم که تصویرش رو براتون قرار بدم. اما هروقت نوبت مرور فلش کارتا بشه برنامه به شما اطلاع میده. بهتون توصیه میکنم این افزونه رو حتما امتحان کنید

اینم لینک دانلود این افزونه که در مرورگر کروم کار میکنه.

داشت یادم میرفت که بگم اونطور که من متوجه شدم این افزونه معنی واژه رو از طریق مترادف ها به شما نشون میده. از این جهت که وابستگیتون به زبان فارسی کمتر میشه بنظرم امتیاز محسوب میشه

لینک دانلود افزونه

8 پسندیده

ممنون از معرفیتون, من از این افزونه استفاده میکنم, میشه گفت راضیم.

1 پسندیده