چند روش و ابزار برای بیشتر لذت بردن از کتاب های الکترونیکی

سلام دوستان :raised_hand:
امروز در خدمت شما هستم با چند روش برای اینکه بتونیم از کتاب های الکترونیکی بیشتر لذت ببریم

در ابتدا خدمتتون یه توضیح کوچیکی درباره این نوع از کتاب ها میدم:

کتاب های الکترونیکی یا به انگلیسی EBook ها نسخه های الکترونیکی کتاب های چاپی هستند که به دو صورت اسکن شده که معمولا در قالب های PDF و یا Jpeg و نسخه های تایپ شده که قابلیت تغییر اندازه فونت و نوع فونت رو دارن در قالب های Epub و Kindle در اینترنت یافت میشن

در زیر میخوام تعدادی ازین آپشن ها رو که خودم هم از همشون استفاده میکنم، بهتون معرفی کنم

1- اپلیکیشن های Twilight و F.lux

این اپلیکیشن ها برای گوشی های موبایل و رایانه های شخصی عرضه شده و با استفاده ازش میتونیم کمک بزرگی به چشم هامون بکنیم،

چجوری؟

به این صورت که با فعال کردن این برنامه فیلتر قرمز رنگی روی صفحه گوشیتون میفته که باعث میشه وقتی هوا تاریکه و در رختخواب هستید و میخواید کتاب بخونید، نور مضری که برای چشم ضرر داره (نور آبی) ازین فیلتر نتونه رد بشه و چشمتون حالت آسایش خاصی رو تجربه کنه

پ.ن :نور آبی نوریه که بهش نور مصنوعی هم گفته میشه (نوری که از اجسام برقی مثل لامپ و مهتابی و موبایل و کامپیوتر و تلویزیون و … منتشر میشه) و باعث میشن که خوابتون مختل بشه و در حالی که خسته اید ،احساس خستگی نکنید و نتونید بخوابید.

این اپلیکیشن کاربردی اندرویدی رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود

و این هم اپلیکیشن f.lux برای سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش:

----------------------------------------------------------

2- افزونه ی تلفظ برای گوگل کروم

اگه حوصله ی خوندن متنی رو ندارید و یا دوست دارید که فردی با لهجه ی بومی آمریکایی متن و یا کلمه ی مورد نظر شما رو با صدای بلند بخونه
این افزونه رو به شما پیشنهاد میکنم

روش کارش هم بسیار ساده ست و به این صورته که شما متن مورد نظرتون رو با ماوس هایلایت میکنید و با کلیک روی علامت unnamed در قسمت بالا راست گوگل کرومتون میتونید با بهترین و طبیعی ترین لهجه به روخوانی متن مورد نظرتون گوش بدید.

در ضمن قسمت دیگه ای در این افزونه تعبیه شده که باهاش میتونید صداتونو ضبط کنید و با صدای گوینده ی بومی مقایسه کنید.

پ.ن: تفاوت عمده ی این TTS با محصولات مشابه لهجه ی ربات گونه نداشتن و طبیعی بودن این افزونه ست :slightly_smiling_face:

این افزونه ی فوق العاده رو میتونید از لینک زیر به گوگل کروم تون اضافه کنید

-------------------------------------------------------------

3 - سایت magic scroll

من خودم به شخصه برای سیستم کامپیوترم خیلی از نرم افزار های Ebook خوان رو نصب و امتحان کردم
خواسته ی اصلی من از اینگونه اپلیکیشن ها همیشه این بود که دیکشنری Built in داشته باشه و بتونم بدون چشم برداشتن از صفحه ی مانیتورم به ترجمه ی کلمات و حتی جملات نگاه کنم
اما نتونستم پیدا کنم و باید new tab گوگل ترنزلیت رو برای اینکار همیشه باز نگه میداشتم و سرعت کتاب خوندنم پایین می اومد

اما شما با استفاده از این سایت و ترکیب کردن (استفاده ی همزمان) اون با افزونه ی Transover می تونید بدون مشکل کتاب های با پسوند Epub خودتون رو اضافه کنید و از کتاب خوندن در وب لذت ببرید

پ.ن: این سایت تمام امکانات خوب و لازم برای یک کتاب خون حرفه ای رو داره (قابلیت تنظیم فونت و تنظیم بک گراند و غیره)

اینم سایتش :slight_smile: http://www.magicscroll.net/

epub-chrome-reader

---------------------------------------------------------

4 - سایت Booksee

این سایت هم که قبلا تو یه تاپیک دیگه معرفیش کرده بودم، یکی از بزرگترین منابع کتاب های الکترونیکی در اینترنته (حدود 2 میلیون و 500 هزار کتاب با زبان های مختلف) که میتونید به راحتی و به صورت رایگان ازش کتاب دانلود کنید

تا مقاله ای دیگر بدرود :wave:

موففق باشید :blush: :heart:

41 پسندیده

سلام آقا فرزاد خسته نباشین ممنون از این همه محبت و لطفتون. خیلی استفاده کردم . دستتون درد نکنه

2 پسندیده

خواهش میکنم
خوشحالم که به کارتون اومد :blush:

1 پسندیده

سلام
خیلی هم خوب و کاملا کاربردی :ok_hand::ok_hand:
ممنون واقعا
خسته نباشید :rose:

2 پسندیده

سلام
خواهش میکنم

مرسی :blush: :tulip:

2 پسندیده

به به بسیار عالی.

دمت گرم و خسته نباشی

منم از افزونه گوگل ترنسلیت برای کمک استفاده میکنم.

دمت گرم از اینکه تجربتو به اشتراک گذاشتی :rose::rose:

3 پسندیده

نوکرم مشتی :blush: :raised_hand:
قربونت
کاری نکردم

2 پسندیده

من فیلتر رو نصب کردم.
چه قرمزی شده همه جا :grin:

2 پسندیده

هنوز نشده که :smiley:

2 پسندیده

من که همه جارو قرمز میبینم
شاید تو اسکرین نمیوفته :thinking:

1 پسندیده

آره منم تست کردم قرمز نشد
ولی خیلی به درد بخوره
مخصوصا واسه تو

2 پسندیده

اینو من مدتهاست استفاده میکنم
نور گوشیو کم میکنه خیییییییییییلی زیاد
واسه شب خیلی خوبه

4 پسندیده

سلام به به
عجب نرم افزارهایی.
خیلی ممنونم از معرفی :clap::clap::clap:
اتفاقا میخواستم چند روز اینده یه دستی به نرمافزارهای تب لتم بکشم و بهترین ها رو برای کتابخوانی نصب کنم که این تاپیک کمک ویژه ای کرد. سپاس :grin::rose::rose:

2 پسندیده

نور خیلی کم باعث میشه چشم تنبل بشه
به مرور سرعت کوچک‌ و بزرگ شدن مردمک چشم کم میشه

2 پسندیده

خواهش میکنم
خوشحالم که به دردت میخورن :blush:

1 پسندیده

سلام. من هم از شما @Farzad_Poodineh آقا فرزاد گرامی نهایت سپاس رو دارم. خیلی خیلی به موقع بود. این روزها علاوه بر خونه تکونی، مشغول نظم دهی به همه اطلاعاتم هستم. چیزی نزدیک به ۵۰۰ گیگ اطلاعات. خوبه با این نرم افزارها یه تغییرات جدیدی هم به سیستمها بدم. از خانم آتوسا @atineh1967 هم ممنونم که مدام پیگیر برنامه های سال جدید هستند.

3 پسندیده

آره انصافا عالیه
من همیشه با لپ تاپ کار میکنم. مخصوصاً که همه چیزاش اتوماته.

همیشه چیزای تمیز و خوبی معرفی میکنی. دمت داغ مرد :rose::grin:

2 پسندیده

خواهش میکنم خانوم نیکنام :blush:
خیلی خوبه که برای همه مثمر ثمر واقع شده این اپلیکیشن ها

@YoKambiz
نوکرم داداش

3 پسندیده

ممنون اقا فرزاد گرامی
نصب نکردم ولی میدونم قطعا به درد بخور و کاربردی اند

2 پسندیده

خواهش میکنم دوست عزیز :blush:

2 پسندیده