روش خواندن دروس دوره ی انگلیسی قدرت (Effortless English - Power English)

به نظر من اینکه برای هر درس هدفِ تعداد(مثلا صدبار بخونم برم درس ) بزاریم اشتباه محضه چون از به جایی به بعد میشه رفع تکلیف ، یعنی اینکه آدم همش میخواد که به اون تعداده برسه و ممکنه که همینجوری درسو بزارین پخش بشه و اصلا حواستون به درس نباشه.

امروزه بهترین مشاورای تحصیلی وقتی میخوان به دانش آموزی برنامه مطالعاتی بدن اول میان سطح دانش آموزو میسنجن و نسبت به سطح دانش آموز با در نظر گرفتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت براش تعیین میکنن که مثلا این هفته چه مقدار از کتاب رو بخونن چقدر تست بزنن و همیشه یه سری زمان رو برای جبران عقب افتادن دانش آموز میزارن و هیچ وقت نمیگن که چند دور بخون.

شما اول باید نسبت به سطح تون برای خودتون به سری اهداف که مطمعن هستین میتونین بهش برسین در نظر بگیرین و کم کم که جلوتر رفتین و قوی تر شدین اهدافتون رو سخت تر کنین. مثلا من که اوایل انگلیسی قدرتو میخونم هدفم این بود که بتونم سریع به مینی استوریا جواب بدم و بدون اینکه به متن نگاه کنم بفهمم aj تو درس اصلی چی میگه و بتونم کلماتو تشخیص بدم تا هی که رفتم جلو که الان توی درس دوازدهمم و هدف اصلیم انجام تکرار فعالانه سریع توی داستان اصلیه و سایه کامل توی مینی استوریه البته بعضی وقتا توی داستان اصلی تکرار فعالانم به سایه کامل هم تبدیل میشه ولی چون هدف اصلی ما لذت بردن از انگلیسیه یعی میکنم زیاد به خودم فشار نیارم که از انگلیسی زده شم و هدف اصلی آمورش در کنار لذت بردن از انگلیسیه، و تا حالا هم روی هیچ درسی از انگلیسی قدرت بیشتر از یه هفته وقت نگذاشتم و همیشه هم متن درسای قبلیو نگاه میکنم و لغتایی که هایلایت کردمو مرور میکنم

18 پسندیده

البته شده یکی از درسای اصلی برام خیلی سخت باشه و من رفتم درس بعدی و همزمان با خوندن درس بعدی چندبار دیگه هم درس اصلیه درسه قبل رو گوش دادم

6 پسندیده

با سلام این جمله که یک هفته برایه هر درس وقت بذارین و بعد برین سراغه درس بعدی جمله درستی نیست مثله این میمونه که شما بگی کفش نمره 42 به همه پاها میخوره در کل شما باید اینقدر یه درس رو بخونی تا به تسلط کامل در اون درس برسی حالا یکی با یک هفته (که خیلی خیلی بعیده )یکی با یک ماه بسته به شرایط .حفظ شدن درس تا اینکه شما در اون درس به تسلط برسی خیلی فرق داره که به نظر بنده با یک هفته امکانپذیر نیست

11 پسندیده

سلام درسته
خود ای جی گفته هر چ بیشتر بهتر
یک هفته خوبه دو هفته از یک هفته بهتره و سه هفته از دو هفته بهترو…
بیشتر بهتره ولی باید دید اون کسی که یه هفته به انگلیسی گوش میده چجوری گوش میده
اگه با حداکثر انرژی و با تکرار های فراوون گوش بده و به سوالا با سرعت بالا صدای بالا جواب بده فک میکنم کافی باشه
البته بازم بستگی به سطح داره، باید دید زبان آموز چقد سرعت عمل تو پاسخ دادن داره اگه هنوز کنده و نمیتونه داستانو با سرعت بالا بازگو کنه پس هنوز مشکل داره و باید بیشتر گوش بده
پ.ن: ای جی تو کتابش تاکید کرده که هفته ای فقط یک درس خونده شه تا درس رو مسلط نشدید نرید درس بعدی.

9 پسندیده

من که نگفتم حتما یک ‌هفته بخونین بیشتر نخونین، منظورم این بود که به جای هدف قرار دادن تعداد گوش دادن ، نسبت به سطحی که دارین برا خودتون هدف(تکرار فعالانه،سایه و…) در نظر بگیرین و سعی کنید بهش برسید اینجوری ذهنتون بیشتر درگیر یادگیری میشه و اینکه هرچقدر که جلوتر رفتین و پیشرفت کردین هدفاتونو سختتر میکنین.
البته شاید روش منم اشتباه باشه ، دوستان با تجربه تر اگه نظری در این باره دارن بدن

9 پسندیده

نه درست فرمودین. لطفا مطلب زیر رو هم بخونین در تمرین دوم همین مورد گفته شده. استراتژی های تقویت مکالمه هم بر مبنای همین هست که رفته رفته هدف رو سخت تر کنیم تا تکرار مطالب تاثیرگذار باشه.

در کل درسته ای جی در صحبتهاش تاکید روی واژه ی هفته داره ولی با توجه به صحبت هایی که میکنه بیشتر منظورش همون تکرار با تغییر اهداف هست. از طرف دیگه توی اپلیکیشن زبانشناس با توجه به اینکه اولا لغت ها هایلایت میشن تا در دروس دیگه هم به راحتی مرور بشن و ثانیا میزان خوندن هر درس برای شما نوشته میشه، با در نظر گرفتن این دو پارامتر میشه تا حدی برای جلوگیری از خستگی درسها رو با برنامه ی بازتری خوند.

11 پسندیده

1 نوشته تبدیل به یک موضوع جدید شدند: درجه‌ی سختی یک نقل قول

سلام من یه سوال داشتم تو‌ درس دو انگلیسی قدرت دوتا جا چیزی ک ای جی میگه با چیزی ک نوشته شده فرق داره چرا؟؟
ممنون میشم بگین چرا اینجوریه

3 پسندیده

خوب طبیعیه چون اینا فی البداهه میگن ممکن وسط حرف یه اشتباهی بکنن که تو متن طبیعتا جبران میکنن. مثل اتفاقی که اینجا افتاد.

ولی باز شما دقیقتر بگین چه موردی بوده (دقیقا کجای متن) شاید بشه بهتر بررسی کرد.

4 پسندیده

آقای ناصری من چطور از برنامه قدرت استفاده کنم،تازه شروع کردم و دارم داستان کودکانه رو گوش میدم،نمیدونم این برنامه قدرت همزمانه یا در مراحل پیشرفتست…

2 پسندیده

امتحانش ضرر نداره ولی خوب طبیعتا دو سطح بالاتر از داستان‌های بچه گانه هست. شما میتونین داستان واقعی رو هم امتحان کنین. تفاوت این دو دوره در تاپیک زیر اومده:

9 پسندیده

100 بار ؟ چقدر طول میکشه هر درس رو تموم کنید ؟ دو هفته ؟

2 پسندیده

نه ، معمولا بیش از یک ماه ، عرض کردم بستگی داره شما در هر درس کی به تسلط کامل برسی ، دو هفته ای هم که ایشون گفته ، نرمالش رو اعلام کرده ، مثل این می مونه که ما بگیم کفش شماره 42 به همه پاها میخوره ، که مطمئنا اینطوری نیست پس شما ببین در هر درس چه زمانی به تسلط کامل میرسی ، موفق باشی

4 پسندیده

میشه گفت اگه کتاب ای جی هوگ که در نرم افزار هم هست و شما ترجمه اش کردید را بخونیم متوجه می شیم چه شکلی باید از انگلیسی قدرت استفاده کرد؟ یا نه؟

4 پسندیده

بله میتونید

البته خود انگلیسی قدرت در دروس ابتدایی توضیحاتی داده

4 پسندیده

سلان وقت بخیر
من یه سوال داشتم الان من تازه پکیج قدرت رو شروع کردم و تقریبا توی فهم متن اصلی و کلمات مشکلی ندارم ولی توی مینی استوری ها تا حالا یه بار که خوندمش نتونستم با خودش سریع جواب بدم حالا سوالم این هست برای شروع فقط بهش گوش بدم یا از روی متن نگاه کنم برای جواب دادن به سوالات
گر این کارها رو بکنم با هدف اصلی که جواب دادن سریع هست تناقض پیدا نمیکنه؟؟

4 پسندیده

خیر این کار رو وقتی انجام بدید به مرور دستتون میاد پاسخ ها و میتونید بعداً بدون متن پاسخ بدید.

3 پسندیده

اوکی خیلی ممنون
یعنی مثلا باید یک هفته یا دو هفته(به تناسب) فقط روی یک درس که شامل چهار یا پنج قایل هست تمرکز کنیم ؟
یکم باورش سخته …:cold_sweat:
به نظر میرسه این موضوع و تکرار کردن به مراتب خسته کننده بشه…
چون شما این مسیر رو طی کردید من ازتون میپرسم
خیلی ممنون از کمکتون
بعد اینکه میشه برای اینکه سریع تر به جواب برسم یه راه ازتباطی دیگه با شما داشته باشم مثلا واتس آپ یا …؟؟

3 پسندیده

من سوالی باشه در تالار در خدمت هستم. فقط با @ منشن کنید و من میام تا جایی که بتونم بهتون پاسخ میدم

2 پسندیده

سلام @YoKambiz وقت شما بخیر

شما تقویت زبانتون و صحبت کردنتون رو با اپلیکیشن زبانشناس تقویت کردین(منظورم بیشتر زمانتون هست)
کلا چه مدت هست زبان کار میکنید؟؟

4 پسندیده