روش خواندن دروس دوره ی انگلیسی قدرت (Effortless English - Power English)

سلام وقت بخیر میخواستم ببینم این متنهای دوره‌ی انگلیسی قدرت (Effortless English) رو در چه حد باید بخونیم و گوش بدیم آنقدر که کاملا حفظ باشیم یا چند بار کفایت میکنه ممنون

======================
این تاپیک مربوط به درس «درس واژگان» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «بسته ی انگلیسی قدرت»، فصل «تسلط بر احساسات»)

7 پسندیده

سلام بنده هر درسی رو بالایه 100 بار گوش میدم مهم این نیست که شما درس رو حفظ بشی باید در اون درس به تسلط کامل برسی

9 پسندیده

سلام احسنت بر پشتکارتون.

4 پسندیده

منظور شما اینه که تا روی درس مسلط نشدم نرم سراغ درس بعدی یا میتونم برم درس بعدی و دوباره برگردم دوره کنم؟

3 پسندیده

سلام دوست عزیز این برنامه من واسه یادگیری هر درسه:
حداقل زمان گوش دادن به هر درس باید یک هفته یا بیشتر باشه
کمتر فایده ای نداره پس 7 روز یا بیشتر
هدف من هر روز گوش دادن به درسها حداقل در سه دسته بندیه بیاین اینجوری بگیم:
4 تا فایل صوتی وجود داره که ارزششون به این شکل دسته بندی میشه
مینی استوری و دیدگاه مهم ترین درسهای انگلیسی قدرت هستند بعدش درس اصلی و بعدش واژگان
پس اگه برنامه ای می چینید باید در اون بیشتر از همه به مینی استوری و دیدگاه گوش بدید.
حالا چجوری؟ مثلا من صبحها به هر چهارتا گوش میدم
عصر به درس اصلی، مینی استوری و دیدگاه
شب مینی استوری و دیدگاه.
واسه مدیریت زمانتون هم به این تاپیک سر بزنید

که در طول هفته حداقل اینقد به درسها گوش میدم:
7 بار واژگان
14 بار داستان اصلی
21 بار مینی استوری
21 بار دیدگاه
که سر جمع میشه 63 بار
رو درس های اصلی معمولا تکنیک سایه رو پیاده می کنم.
حالا شما با این توضیحات یه برنامه واسه خودتون بچینید
نکته: هیچوقت واسه گوش دادن به درسها قانون نزارید که مثلا سه بار در روز گوش دادم پس کافیه. اگه وقت داشتید بیشتر گوش بدید من تازگیا روزی 4 یا 5 بار هم گوش میدم. پس حداقل سه بار که میشه حدودا 2 ساعت یا بیشتر
خود ای جی تو کتابش به این موضوع اشاره کرده که تکرار مهم ترین فاکتور برای تسلطه پس اگه فکر کردید یه درس رو بلدید باز هم اضافه بر سازمان اونو گوش بدید هر چی بیشتر گوش میدید عمیق تر وارد ذهنتون میشه. هدف یادگیری سطحی نیست عمیق ترین عمیقه. اینکه بگیم خب فهمیدم پس بریم بعدی درست نیست. فهمیدید؟ پس باز هم گوش میدید تا عمیقا وارد مغزتون بشه تا بعد ها که استفاده می کنید کلام نا خودآگاه از دهانتان بیرون بیاد.
ضمنا امشب یا فردا یه مثال صوتی قراره بزارم انجمن که چجوری از انگلیسی قدرت میشه استفاده کرد. پس دوباره به انجمن سر بزنید

31 پسندیده

به نظر من اینکه برای هر درس هدفِ تعداد(مثلا صدبار بخونم برم درس ) بزاریم اشتباه محضه چون از به جایی به بعد میشه رفع تکلیف ، یعنی اینکه آدم همش میخواد که به اون تعداده برسه و ممکنه که همینجوری درسو بزارین پخش بشه و اصلا حواستون به درس نباشه.

امروزه بهترین مشاورای تحصیلی وقتی میخوان به دانش آموزی برنامه مطالعاتی بدن اول میان سطح دانش آموزو میسنجن و نسبت به سطح دانش آموز با در نظر گرفتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت براش تعیین میکنن که مثلا این هفته چه مقدار از کتاب رو بخونن چقدر تست بزنن و همیشه یه سری زمان رو برای جبران عقب افتادن دانش آموز میزارن و هیچ وقت نمیگن که چند دور بخون.

شما اول باید نسبت به سطح تون برای خودتون به سری اهداف که مطمعن هستین میتونین بهش برسین در نظر بگیرین و کم کم که جلوتر رفتین و قوی تر شدین اهدافتون رو سخت تر کنین. مثلا من که اوایل انگلیسی قدرتو میخونم هدفم این بود که بتونم سریع به مینی استوریا جواب بدم و بدون اینکه به متن نگاه کنم بفهمم aj تو درس اصلی چی میگه و بتونم کلماتو تشخیص بدم تا هی که رفتم جلو که الان توی درس دوازدهمم و هدف اصلیم انجام تکرار فعالانه سریع توی داستان اصلیه و سایه کامل توی مینی استوریه البته بعضی وقتا توی داستان اصلی تکرار فعالانم به سایه کامل هم تبدیل میشه ولی چون هدف اصلی ما لذت بردن از انگلیسیه یعی میکنم زیاد به خودم فشار نیارم که از انگلیسی زده شم و هدف اصلی آمورش در کنار لذت بردن از انگلیسیه، و تا حالا هم روی هیچ درسی از انگلیسی قدرت بیشتر از یه هفته وقت نگذاشتم و همیشه هم متن درسای قبلیو نگاه میکنم و لغتایی که هایلایت کردمو مرور میکنم

18 پسندیده

البته شده یکی از درسای اصلی برام خیلی سخت باشه و من رفتم درس بعدی و همزمان با خوندن درس بعدی چندبار دیگه هم درس اصلیه درسه قبل رو گوش دادم

6 پسندیده

با سلام این جمله که یک هفته برایه هر درس وقت بذارین و بعد برین سراغه درس بعدی جمله درستی نیست مثله این میمونه که شما بگی کفش نمره 42 به همه پاها میخوره در کل شما باید اینقدر یه درس رو بخونی تا به تسلط کامل در اون درس برسی حالا یکی با یک هفته (که خیلی خیلی بعیده )یکی با یک ماه بسته به شرایط .حفظ شدن درس تا اینکه شما در اون درس به تسلط برسی خیلی فرق داره که به نظر بنده با یک هفته امکانپذیر نیست

11 پسندیده

سلام درسته
خود ای جی گفته هر چ بیشتر بهتر
یک هفته خوبه دو هفته از یک هفته بهتره و سه هفته از دو هفته بهترو…
بیشتر بهتره ولی باید دید اون کسی که یه هفته به انگلیسی گوش میده چجوری گوش میده
اگه با حداکثر انرژی و با تکرار های فراوون گوش بده و به سوالا با سرعت بالا صدای بالا جواب بده فک میکنم کافی باشه
البته بازم بستگی به سطح داره، باید دید زبان آموز چقد سرعت عمل تو پاسخ دادن داره اگه هنوز کنده و نمیتونه داستانو با سرعت بالا بازگو کنه پس هنوز مشکل داره و باید بیشتر گوش بده
پ.ن: ای جی تو کتابش تاکید کرده که هفته ای فقط یک درس خونده شه تا درس رو مسلط نشدید نرید درس بعدی.

9 پسندیده

من که نگفتم حتما یک ‌هفته بخونین بیشتر نخونین، منظورم این بود که به جای هدف قرار دادن تعداد گوش دادن ، نسبت به سطحی که دارین برا خودتون هدف(تکرار فعالانه،سایه و…) در نظر بگیرین و سعی کنید بهش برسید اینجوری ذهنتون بیشتر درگیر یادگیری میشه و اینکه هرچقدر که جلوتر رفتین و پیشرفت کردین هدفاتونو سختتر میکنین.
البته شاید روش منم اشتباه باشه ، دوستان با تجربه تر اگه نظری در این باره دارن بدن

9 پسندیده

نه درست فرمودین. لطفا مطلب زیر رو هم بخونین در تمرین دوم همین مورد گفته شده. استراتژی های تقویت مکالمه هم بر مبنای همین هست که رفته رفته هدف رو سخت تر کنیم تا تکرار مطالب تاثیرگذار باشه.

در کل درسته ای جی در صحبتهاش تاکید روی واژه ی هفته داره ولی با توجه به صحبت هایی که میکنه بیشتر منظورش همون تکرار با تغییر اهداف هست. از طرف دیگه توی اپلیکیشن زبانشناس با توجه به اینکه اولا لغت ها هایلایت میشن تا در دروس دیگه هم به راحتی مرور بشن و ثانیا میزان خوندن هر درس برای شما نوشته میشه، با در نظر گرفتن این دو پارامتر میشه تا حدی برای جلوگیری از خستگی درسها رو با برنامه ی بازتری خوند.

11 پسندیده

1 نوشته تبدیل به یک موضوع جدید شدند: درجه‌ی سختی یک نقل قول

سلام من یه سوال داشتم تو‌ درس دو انگلیسی قدرت دوتا جا چیزی ک ای جی میگه با چیزی ک نوشته شده فرق داره چرا؟؟
ممنون میشم بگین چرا اینجوریه

3 پسندیده

خوب طبیعیه چون اینا فی البداهه میگن ممکن وسط حرف یه اشتباهی بکنن که تو متن طبیعتا جبران میکنن. مثل اتفاقی که اینجا افتاد.

ولی باز شما دقیقتر بگین چه موردی بوده (دقیقا کجای متن) شاید بشه بهتر بررسی کرد.

4 پسندیده

آقای ناصری من چطور از برنامه قدرت استفاده کنم،تازه شروع کردم و دارم داستان کودکانه رو گوش میدم،نمیدونم این برنامه قدرت همزمانه یا در مراحل پیشرفتست…

2 پسندیده

امتحانش ضرر نداره ولی خوب طبیعتا دو سطح بالاتر از داستان‌های بچه گانه هست. شما میتونین داستان واقعی رو هم امتحان کنین. تفاوت این دو دوره در تاپیک زیر اومده:

9 پسندیده

100 بار ؟ چقدر طول میکشه هر درس رو تموم کنید ؟ دو هفته ؟

2 پسندیده

نه ، معمولا بیش از یک ماه ، عرض کردم بستگی داره شما در هر درس کی به تسلط کامل برسی ، دو هفته ای هم که ایشون گفته ، نرمالش رو اعلام کرده ، مثل این می مونه که ما بگیم کفش شماره 42 به همه پاها میخوره ، که مطمئنا اینطوری نیست پس شما ببین در هر درس چه زمانی به تسلط کامل میرسی ، موفق باشی

4 پسندیده

میشه گفت اگه کتاب ای جی هوگ که در نرم افزار هم هست و شما ترجمه اش کردید را بخونیم متوجه می شیم چه شکلی باید از انگلیسی قدرت استفاده کرد؟ یا نه؟

4 پسندیده

بله میتونید

البته خود انگلیسی قدرت در دروس ابتدایی توضیحاتی داده

4 پسندیده