Thanksgiving is the enemy for suffering(lets talk)

سلام به دوستان عزیز
امروز در مورد شکرگزاری صحبت کردم که یکی از مهمترین رموز موفقیت هر انسانیست و در دینمون هم بسیار به آن سفارش شده :heart:

:heartpulse: «امام جعفرصادق(عليه‌السلام)»:

مَن قالَ اَربَعَ مَراّتٍ اِذا أَصَبَحَ «الحمدُلله رَبِّ العالَمين» فَقَد اَدّي شُكْرَ يَومِهِ و مَن قَالها اِذا أَمسي فَقَد ادّي شُكرَ لَيلَتِهِ.

هر كس در آغاز روز چهار مرتبه بگويد «الحمدُللهِ رَبِّ العالمين» شكرانة آن روز را به جا آورده و اگر آن را در آغاز شب بگويد شكرانة آن شب را (نيز) به جا آورده است. (مكارم‌الاخلاق، ص ٣٠٨)

:heartpulse: «امام جعفرصادق(عليه‌السلام)»:

مَن قالَ في كُلِّ يَومٍ سَبْعَ مَرّاتٍ «الحمدُللهِ عَلي كُلِّ نِعمةٍ كانَت أَوهِيَ كائِنَة» فَقَد اَديّ شُكرَ ما مَضي وَ شُكرَ ما بَقِي.

هر كس در هر روز هفت مرتبه بگويد «الحمدُللهِ عَلي كُلِّ نِعمةٍ كانَت أَوهِيَ كائنَة» شكر تمام نعمت‌هاي گذشته و آينده را به جا آورده است. (ثواب‌الأعمال، ص ٢٧)

:heartpulse: امام هادي(ع):

اِنَّ النِّعَمَ مَتاعٌ وَ الشُّكرَ نِعَمٌ و عُقبي.

نعمت‌هاي خدا براي انسان كالاي دنياست اما شكرگذاري هم نعمت است و هم آخرت و خوش‌عاقبتي. (بحار، ج ٧٨، ص ٣٦٥)

ممنون از توجهتون :rose:

11 پسندیده

3 پسندیده

خیلی ممنون بابت اشتراک موضوع زیبا و کاربردی و نگاه قشنگتون نسبت به شکر گزاری…:clap::heart::clap:
من این تجربه رو دو ماهه که دارم و حتما بعد از بیدار شدن از خواب سر رسیدم و بر میدارم و لیستی از چیزایی که امروز باید بابتشون سپاسگزار باشم تهیه میکنم…:slightly_smiling_face:
جالب اینجاست طوری شده که اگه روزی یادم بره تو طول روز متوجه میشم چقدر احساس و عملکرد بدی دارم :neutral_face:و فورا تو همون روز جبران میکنمش و روی کاغذ میارم…:smiley:
فقط اینکه حتما باید در راستای سپاسگزاری بیانی و نوشتاری باید تمرین کرد سپاسگزاری عملی هم کرد…:thinking:
مثلا امروز سپاسگزاری عملی من در مورد کسب درامد اینه که بخشی از اون رو ببخشم یا در مورد سلامتیم اینه که مراقب باشم یا مثلا همین گوشی که دارم سپاسگزاری عملی من اینه که استفاده درست ازش بکنم و همه این ها در راستای رضایت
خودش باشه :smiley:

4 پسندیده

سلام خانم نسیم عزیز، چقدر عالی که این موضوع رو در قالب لتس تاک بیان کردید. ارائه تون فوق العاده عالی. خواستم در این زمینه بگم که هر روز طبق قاعده ای که چندین بار اشاره کردم و قانون شکرگزاری رو در زندگیم دارم پیاده میکنم حس خوشبختی ناشی از شکر گزاری واقعا زیباست و به عینه در زندگیم اثراتش جاریست. متن زیر هم جالب بود خواستم به اشتراک گذاشته بشه.
شکر و صبر دو روی یک سکه

گاهی واقعی ترین مسائل برای ما عجیب می ‌نمایند. یکی از حقایق عالم این است که از دید الهی، شکر در خوشی ها و صبر در سختی ها معادل یکدیگرند. امام صادق علیه السلام از جدّ خود رسول خدا صلی الله علیه و آله اینگونه روایت می ‌کنند: «آنکه غذا می ‌خورد و شاکر است همان اجر کسی را دارد که روزه (مستحبی) گرفته و بر گرسنگی صبر می ‌کند و آنکه در رفاه است و بهر عافیت خود شاکر است همان اجر کسی را دارد که گرفتاری پیدا کرده است اما صبر می ‌کند و آنکه اهل بخشش است و (بخاطر این توفیق الهی) شاکر است همان اجر کسی را دارد که محروم است و قناعت می‌ ورزد.» نباید ذکر شریف “حمد” را کوچک بشماریم بلکه باید به مغز آن نیز توجه کنیم که همانا توجه قلبی به صاحب نعمت است. کلید شناخت حمد واقعی را در این روایت از حضرت صادق علیه السلام می‌ یابیم که فرمودند: «هر کس که خدایش نعمتی به او داده و آن نعمت را با قلبش بشناسد، شکرش را به جا آورده است.»
بنابراین:

۱- شکر، خودش توفیقی است که خدا به بندگان می ‌دهد تا یاد شکرگزاری بیفتند.

۲- نتیجه شکرگزاری افزایش و دوام نعمت است.

۳- نتیجه شکرگزاری بسیار سریع عاید انسان می ‌شود.

۴- شکرگزاری در حال رفاه و آرامش همان اجر صبر در حال گرفتاری و مشکلات را دارد.

9 پسندیده

سلام
موضوع خیلی قشنگی انتخاب کردی :ok_hand::ok_hand:
تنها چیزیه که در هر حالی باشی
(چه ناراحت.چه خوشحال.چه عصبانی…)
باعث میشه حال آدم رو متعادل کنه

کتاب معجزه شکر گزاری دقیقا همین حس ها رو به آدم میده
و خوندن و عمل کردن بهش واقعا نیازه :ok_hand:

نحوه ی ارائه ت عااالی تر از همیشه بود :ok_hand::heart_eyes:
و یادآوری خوبی بود :rose:
تبریک میگم عالی بود :clap::clap::clap::clap::rose::rose:

4 پسندیده

ممنون نسیم عزیز.ارایه قوی ای ارایه دادی.واقعا لذت بردم :heart_eyes:
واقعا به نکات خوبی اشاره کردی
دقیقا من امروز یه ویدیو از جول استین دیدم در مورد شکر گزاری و تاثیرش در زندگی انسان.

این حس خوبی که شکرگزاری به آدم میده رو من تجربه کردم ضمن اینکه وقتی در مورد چیزی شکرگزاری میکنی فراوانی زیادی رو در اون زمینه نصیب خودت میکنی و این واقعا فوق العاده است

ممنون بابت انتخاب موضوع زیبات و خدا رو شکر که دوستانی پیدا کردم که هر روز چیزای زیادی ازشون یاد میگیرم
:hibiscus:

3 پسندیده

2 پسندیده

سلام و درود بر شما
خواهش میکنم لطف دارید.
از شما هم بابت تبادل تجربه زیباتون سپاسگزارم. بسیار جالب بود. نکته مهمی رو فرمودید که در راستای سپاسگزاری بیانی باید در عمل هم تمرین کرد. دقیقا درسته.
امیدوارم همگی بتونیم در حد توانمون شکر گزار باشیم . وگرن ادمیزاد هیچ گاه نمیتونه قدر واقعی نعمات الهی رو درک کنه.
بازم هم ممنون از شما :rose:

سلام خانم نیکنام بزرگوار
تشکر از حسن نظرتون
اتفاقا وقتی داشتم این لتس تاک رو میدادم به یادتون بودم که قبلا هم به این موضوع شکر گزاری اشاره کردید.:heart_eyes:
از به اشتراک گذاری مطلب زیباتون بسیار بسیار بسیار ممنونم. عالی بود:heart::clap::clap:
به امید درخشش شما در مسیر زندگیتون :rose::rose:

سلام مژده جون
خوشحالم مورد توجهت واقع شد.:rose::rose:
اره شکرگزاری واقعا میتونه حس ادم رو در لحظه تغییر بده و نتیجشم ببینه.
اون کتابم ایشالاه این ماه میخونم ممنونم عزیزم :heart_eyes::heart_eyes::heart:

سلام ثمین جان
خیلی خوشحالم خوشت اومد. ممنونم از نظر لطفی که به بنده داشتین :heart::heart_eyes:
صد البته منم به حضور شما عزیزان افتخار میکنم و باید شکر گزارش باشم :rose:
امیدوارم همیشه لحظات زندگیتون غرق در ارامش باشه.
که صد البته شکر گزاری میتونه مقدمه هر ارامشی باشه.
باز هم ممنون از مشارکتتون :tulip::tulip:

6 پسندیده

2 پسندیده