یادگیری انگلیسی با طراحی - درس اول انگلیسی واقعی - زلزله

سلام دوستان گرامی.

خب صبح من یه ایده ای به ذهنم رسید، گفتم روش کار کنم ببینم چطور در میاد.

ایده از این قرار بود که من یه داستان کوتاه بردارم و اونو بکشم. :joy::joy::joy: و اون رو با آموزش انگلیسی مخلوط کنم و بدم خدمت دوستان، تا دور هم یه چند تا لغت یاد بگیریم. :wink:

خب این اولین داستانیه که روش کار کردم. البته انتظار خارقالعاده بودن نداشته باشید. چون اینا طراحی ذهنیه و بیشتر جنبه فان دارن :joy::joy:

ضمناً از حالا به بعد تمامی دروسی که آماده میکنم رو در تگ Kambiz-teaches-english می تونید پیدا کنید.

خیلی خب این شما و این درس اول انگلیسی واقعی

https://zabanshenas.com/uploads/POV/Earthquakes.mp4

video file

لینک دانلود

لینک آپارات

با عضویت در کانال میتونید کیفیت موبایل رو داشته باشید.

برای دیدن متن انگلیسی + تصاویر اینجا کلیک کنید.

Luke lives in San Francisco.

Luke can eat fifty eggs in one hour.

Luke told his friend, George. George thought this seemed far-fetched. He thought that Luke was pulling his leg.

“You’ve gotta be kidding,” he said to Luke.

So Luke bet George $100 that he can eat fifty eggs in one hour.

Luke ate fifteen eggs in the first ten minutes then all of a sudden the ground started to shake.

There was an earthquake due east of San Francisco. Luke was not surprised because earthquakes are a dime a dozen in San Francisco.

“When you live in San Francisco, it’s a given that you will feel an earthquake,” said Luke.

“Totally,” said George.

Then Luke ate the rest of the eggs in twenty-two minutes so George had to give him $100.

برای مشاهده لغات و اصطلاحات داخل این درس اینجا کلیک کنید

لغت انگلیسی معنی فارسی
far-fetched غیر قابل باور
To pull a leg دست انداختن
You’ve gotta be kidding شوخی میکنی؟
earthquake زمین لرزه
due east ناشی از شرق، شرق
dime a dozen مرسوم
it’s a given بدون شک

آیا راضی هستید؟ انتقادی، پیشنهادی هر چیزی دارید، حتماً بگید :rose::rose:

12 پسندیده

دمت گرم :joy:
خیلی باحال شده, رنگشون هم بکنی دیگه عالی میشه, ایده هات خیلی جالبن

این دوره هم فوق العاده ست
من الان درس ۶ هستم
و تقریبا برای هر درس یک ماه وقت گذاشتم

3 پسندیده

خیلی جالب بود :grinning_face_with_smiling_eyes: :clap: :clap: :clap:
این ایده ها دقیقا چجوری به ذهنتون میرسه ؟! :joy:

وات ؟

4 پسندیده

یک مااااااه؟ روزی چند بار گوش دادید؟ خیلی سخته مگه؟

2 پسندیده

عاااالی بود اقا کامبیز, :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
ایا به ترتیب همین داستانهای واقعی رو میزارید؟

3 پسندیده

روزی یک تا دو سه بار
چون بعضی از داستان کوتاه هاش ۴۰ دقیقه هستن
واسه همین یکم بیشتر از ۱ هفته طول میکشه

و معمولا به هر درس بیشتر از ۳۰ بار گوش میدم

2 پسندیده

بی نظییییر بود واقعا دمتون گرم تبریک میگم بهتون خیلی ذهن خلاق و بازی دارید ایول واقعا :clap::clap::clap::clap::tulip::tulip::tulip::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

2 پسندیده

اخه من میخوام شروع کنم به خوندنش, دروسش سنگینه, منم حدس میزدم بیشتر از یک هفته باید وقت گذاشت, موفق باشید اقا فرزاد. عااالیه که زیاد گوش میدید.

4 پسندیده

خیلی عالیه
من امروز داشتم به این فکر میکردم که چقد خوبه برای داستان نویسی اول نقاشی بکشیم بعد داستان بگیم (سر همون کاری که با لتس تاکم کردم و اول تصویرسازی کردم نقاشی کشیدم بعد از روش جمله بندیم رو میگفتم، صبح به خودم گفتم برای ساخت داستان هم همین کار رو بکن که الان این تاپیک رو دیدم :heart_eyes::heart_eyes:)
آقا چرا نمیزارین ما یک ایده جدید بگیم همشو خودتون می دزدین :disappointed_relieved::disappointed_relieved::blush::blush::blush:
اما گذشته از شوخی خیلی لذت بردم، موفق باشین :rose::rose::rose:

2 پسندیده

ایشالا موفق باشید
البته من در طول روز معمولا بیشتر از یک ساعت وقت نمیکنم با زبانشناس کار کنم

از راه های دیگه هم انگلیسی جذب میکنم

2 پسندیده

البته, میدونم بسیار اهل مطالعه هستید و این عااااالیه, واقعا نیاز هست به گسترده خوانی, چون اینجوری خیلی خسته میشیم. :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

2 پسندیده

اتفاقا وسواس به خرج بدی وقتت رو هدر میدی، منم مثل اونایی که اصلن بلد نیستن نقاشی بکشن درس اول بدون تلاش رو کشیدم

2 پسندیده

image

این ایده فوق العاده بود.طراحی کاراکترتونم اتفاقا مناسب ماندگاری در ذهن :joy::clap::clap: قشنگ یه تصویر سازی ذهنی عالی داد . توضیحتونم روان و ارام . لذت بردم
واقعا دست مریزاد :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:rose::rose::rose: ما که راضی بودیم :grin:

3 پسندیده

به به
چه جالب :clap::clap::clap::clap::clap::clap:
چه روشی :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
قشنگگگگگ جذب میشه :heart_eyes::heart_eyes:
برااااااوووو :ok_hand::ok_hand:

2 پسندیده

سلام
خیلی عااالی بود :clap::clap::clap::clap::clap:
احسنت واقعا :cherry_blossom::blossom:
هم جذاب و هم جالب بود :ok_hand::ok_hand:
عالی :tulip:

2 پسندیده

چه می‌کنه این آقای کامبیز :clap:t2:
شما از هرچیزی الهام و ایده میگیرید آفرین به این همه انرژی و خلاقیت . (سمانه خانوووم شما یاد بگیر یکم بیشتر تلاش کن) هربار به خودم میگما :joy:
خراب اون دوست لوک آقای جورج هستم شبیه کاراکترهای معروف مرد ایرانی شده :sweat_smile:

یک ماه ؟؟؟ :scream: چقدر شما صبوری آفرین
من بیشتر یه هفته نمیتونم یه درس رو تکرار کنم حس درجا زدن میکنم :sweat_smile:
باشد تا رستگار شوم. :sweat_smile:

دقیقاً من یاد صحبتاتون توی لست تاکتون افتادم
از من می‌شنوی برو حق الزحمه ایدتو بگیر خخخخ

2 پسندیده

چاکرم :grin:.

آره دوره خوبیه واقعاً :rose::rose:

امروز داشتم به این درس گوش میدادم، تصاویر رو تصور کردم. گفتم بیایم یکم برای خودم طرح بریزم ببینم چیزی میتونم بکشم.

وسط کشیدن به ذهنم رسید با انگلیسی تلفیقش کنم.

معمولا ایده هام وسط اجرای یه کار دیگه میان.

مرسی ازتون :grin: :rose::rose:

سلام ممنونم. :rose::rose:

والا نمیدونم. قولی نمیدم. :slightly_smiling_face:

ممنونم محدثه خانوم، لطف دارید :rose::rose:

باور کنید یک درصد هم به ایده شما فکر نکرده بودم. اصلا یادم نبود شما گفته بودید طرح کشیدید. کلا بچه ها در جریانن، من خوشم نمیاد یه کاری که قبلا انجام شده رو دوباره تقلید کنم.

دزدی کجا بود؟ :smiley:

ممنونم ازتون :rose::rose::rose:

حقیقتش خودمم دوست دارم طرحام بهتر بشه. یه جورایی زیادی از عکس کشیدن دست و بالمو بسته. اگه اینارو یه حرفه ای میکشید من کپی میکردم اینجوری در نمیومد. ولی چون از ذهن کشیدم طرح یه چی تو مایه های زهرا 6 ساله از قم شد.

ممنونم نسیم خانوم. لطف دارید :rose::rose::rose:

خداروشکر که راضی بودید

ممنونم فاطمه خانوم. لطف دارید :rose:

مرسی مژده خانوم. لطف دارید :rose::rose::rose:

ممنونم ازتون سمانه خانوم. لطف دارید :rose::rose::rose:

ای بابا :smiley:

7 پسندیده

منظورم این بود ایده ها رو روی هوا میزنید نمیزارین ما هم خودی نشون بدیم :joy::joy::joy: نه اینکه بگم ایده کسی دیگه رو دزدیدین
عذرخواهم اگه باعث سوء برداشت شدم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

2 پسندیده

چقد هنرمنده این زهرا 6 ساله از قم :grin::grin::grin:، خدایی خیلی جالب تر از زهرا 6 ساله هست بهتره بگین زهرا 9 ساله

2 پسندیده

سلام، بله که راضی هستیم. من خودم چون روی این دوره متمرکز شدم و خیلی دوستش دارم حتما همراه با این دسته از کارهاتون خواهم بود. شما فوق العاده اید مستر کامبیز

خیلی عالی هست که تا این حد وقت میذارید. من از اسفند شروع کردم و الان درس ۱۰ هستم ولی روشم اینطور هست. یک هفته درس جدید و یک هفته مرور همه درسها، به طوری که وقتی درس هشت تمام شد هفته بعدش هر روز یک درس اختصاص پیدا میکنه و کم کم یک درس حذف میشه. فقط نکته مهم تمرکز بر درس واژگان هست و نوشتن لایتنر اصطلاحات. دیگه با اینکار آقا کامبیز باز هم مرور مجدد و موثری هست بخصوص همراه با تصویرسازیه

6 پسندیده