قانع کردن خانواده درباره‌ی شیوه‌ی یادگیری زبان انگلیسی

من حرفی برای گفتن ندارم :heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

1 پسندیده

انشاالله که روز به روز بهتر شی داداش @YoKambiz و دیگه گذرت به بیمارستان نیفته.خدا رو هم شکر که بهتری…

3 پسندیده

سلام، بلا دور باشه ان شاءالله، تَنِ تون سالم و سلامت

4 پسندیده

سلام
بازگشت شما را به زبانشناس خیر مقدم عرض می نماییم.
خوبید ان شاالله؟
چه بازگشت قوی ای و پر انرژی ای
ان شاالله همیشه همیشه سالم سلامت باشید و پر انرژی :pray:t2: و ما هم از انرژی خوبتون بهرمند بشیم :upside_down_face:

3 پسندیده

چاکرتم آقا مهدی :rose::rose::rose:

ممنونم ازتون خانوم نیکنام :rose::rose:

سلام بله الان خوبم.
ممنونم ازتون :rose::rose:

انرژی رو نیم ساعت دیگه آپ میکنم :grin:

4 پسندیده

سلام داداش. خوشحالم که به سلامتی و با روحیه عالی برگشتین دوباره.

دوستتون دارم و آرزوی بهترینها.

2 پسندیده

سلام آقا کریم عزیز ممنونم ازتون قربان :heart:
منم براتون بهترینها رو آرزومندم :heart:

3 پسندیده

ایشالله همیشه سالم و سلامت به زندگی ادامه بدید. سلامتی واقعا نعمت بزرگیه.

1 پسندیده

درک میکنم چی میگی :expressionless:
اوضاع خرابه ولی خب من خانواده امـ اجازه ی استفاده از زبانشناس و کلاس زبان رو بهم دادن…
پیشرفت خوبی هم داشتم با رفتن به کلاسا .
ی مدت از زبانشناس استفاده کردم خیلی خوب بود الان دیگه از هفته ی دیگه شروع میکنم★…
منم مامانم اوضاع رو خراب میکرد :expressionless:
مجبورم خیلی تلاش کنم داستان بخونم…برم کلاس…از زبانشناس استفاده کنم…فیلم ببینم و کلی چیزای دیگه…
در اخر موفق باشی روزای سخت میگذره نا امید نشو. :slight_smile: :tulip:

2 پسندیده

سلام
کلاس داریم تا کلاس
بعضی کلاسهای زبان خب خیلی مفرحن
بعضیاشونم فقط گرامر گرامر گرامر گرااامر
البته به استادم خیلی بستگی داره

اگه کلاسی که میری از نوع اوله بر اساس تجربه خودم میگم فکر نکنم بد باشه …
اما اگه از نوع دومه پیشنهاد میکنم بیخیالش شی که فقط تایم و پولت هدر میره
اما زبانشناسم در کنارش استفاده کنی نتیجه خیلی خوبی میگیری
در کل فقط خودت میتونی سطحتو بالا ببری با آموزشگاه نمیشه
موفق باشی :tulip:

3 پسندیده

امیرحسین جان کلاس زبان فرصت خوبیه برای اینکه خودت را به چالش بکشی، ببینی چند مرد حلاجی

اتفاقاً سریع‌ترین راه ممکن برای شرکت در امتحان تافل و آیلتس کلاس زبانه

بهترین راه تقویت اسپیکینگ هم کلاس های فری دیسکاشنه

1 پسندیده

فری دیسکاسشن فرق دارن. توی شهر ما فقط برای بالای ۱۸ سال هست اون هم خیلی کم با استقبال اندک. البته دوستم که ازش تعریف کرده بودم می‌ره این کلاس ها و خیلی راضیه. البته توی این چالش ها شرکت کردن خیلی کمک می‌کنه اما کمه. کاش چند تا چالش هم بود هر روز یکی یا در هفته ۵ تا. ممنون از پاسختون.

3 پسندیده

البته من حالا حالا ها تافل نمی خام. شاید تابستون ۹۸ رفتم تعیین سطح مطمئن هستم قطعا ۶ - ۷ ترم جلو تر می‌افتم.

2 پسندیده

این همه سند (بچه هایی که الان میتونن وویس انگلیسی بدن) تو تالار موجوده
همین وویس ها رو به مامان بابات نشون بده و بگو چی بهتر از این؟
کدوم کلاس میتونه بعد 1 سال همچین بازدهی بده؟؟

7 پسندیده

کلاس، وقت تلف کردنه رفیق، اینجا و ببنین،همه دور هم میگیم و میخندیم و چالش رو که آقا فرزاد و آقا کامبیز برگزار میکنن،برای به چالش کشیدن خودت-ع. چی بهتر از اینجا خداییش؟

4 پسندیده

با احترام، اصلا با این حرف شما موافق نیستم
هیچ یادگیری بهتر از یادگیری مستقل نیست. شما همه چی دست خودتونه، و با منابع درست میتونید سریعترین نتیجه رو بگیرید.
من تو گروهی بودم ک افراد مختلف با سطوح مختلف آماده میکردن برای تافل.
تو اون گروه بیشتر جنبه تشویقی و کمکی از لحاظ منابع داشت. یعنی منابع معرفی میشد و طرف میخوند. کمک خواست از تجربه یه سری دوستان استفاده میکردن تا هم انگیزشون افت نکنه و هم به مسیر ادامه بدن ولی عملاً همه دست زبان اموز بود.
اکثرشون هم در آزمون شرکت میکردن و وضعیت خوبی داشتن
من با کلاس مخالف نیستم، ولی اینکه بگیم بهترین راه برای تافله ب شدت مخالفم.

5 پسندیده

یادگیری مستقل هم روشی هست، شرکت در کلاس هم روشی دیگه

ولی اگر شما فرصت زیادی برای امتحان نداشته باشید، کلاس بهترین روشه، حداقل برای یادگیری نکات امتحان و رایتینگ، تصحیح رایتینگ، تمرین اسپیکینگ و…

برای شخص من چون ددلاین ندارم دارم خودخوان کار می‌کنم با دوره‌های ای‌جی، انگلیسی واقعی و پادکست‌ها… برای تقویت اسپیکینگ هم انشالله به زودی کلاس فری دیسکاشن ثبت نام می‌کنم.

@YoKambiz
کامبیز جان من هرگز دلم با این تاپیک صاف نشد

هر وقت این را می‌بینم یاد تبلیغات تلویزیونی می‌افتم که با ترفند‌هایی به فروش بیش‌تر فکر کنند

5 پسندیده

نه نه منظور من این نبود که با پادکست و … خوب میشن.

منظورم اینه اگه منابع مناسب دمه دست باشه شما خونه بشینید تافل رو مطالعه کنید می تونید نمرات خوبی بگیرید.

همچنان هم میگم من با خود کلاس مخالف نیستم و خب کلاس هم مزیت های خودش رو داره ولی انصافا تا زبان آموز خودش مدد نکنه که نمیشه پیشرفت کرد.

الان مثلا تو این نمونه امیرحسین جان دارن خودشون در خونه زحمت میکشن ولی مادر محترمه احساس میکنن کلاس باعث پیشرفتشون شده ( که خب خورده ای نمیشه گرفت، چون عقیده ایه که تقریباً اکثر مردم نه تنها ایران بلکه جهان دارن)

اینجا بحث این پیش میاد که آیا واقعاً باید برای موفقیت کلاس رفت؟

تازه اگر هم آره چه کلاسی؟ هر کلاسی مناسبه؟

تنها بحثی که به نظرم نیاز به مربی داره مکالمه و رایتینگ هستند.

اون هم بهترین گزینه میتونه گرفتن مربی تک به تک باشه، چون وقت و تمرکز کافی می تونه صرف یادگیری زبان آموز کنه. ( که خب هزینه ی زیادی هم میطلبه)

البته یه چیز دیگه هم بگم. الان در آزمون های تافل یه سری تمپلت ها موجوده که دوستان اونا رو حفظ میکردن و در روز آزمون می نوشتن بعد جای خالی ها رو پر میکردن و نمرات بالا 24 25 میگرفتن. ( دیدم که میگم)

یعنی این بخش رایتینگ هم که شما گفتید هم در گروه سابقی که من همکاری می کردم قابل حل بود.

فکر میکنم مهم ترین و چالش برانگیز ترین بخش تافل همون مکالمه باشه. چون به هر حال برای اپلای به دانشگاه های خارج، مثلا کانادا اسپیکینگ بسیار بسیار مهم تر از رایتینگ است و شانس بالاتری ایجاد میکنه.

که اونو فقط یک شخص فلوئنت به زبان میتونه نمره بالا بگیره و هیچ کلاس و راه کاری برای سریع رسیدن بهش وجود نداره، فقط میشه یه سری ترفند زد تا کمی پتانسیل نمره رو بالا برد که باز برمیگرده به تمرین در قالب تافل.

فکر میکنم این بحث در این قالب نمیگنجه و خیلی گستردست. شاید در آینده در قالب یه مقاله دربارش صحبت کردیم. اونجوری شاید بازده بهتری برای سایر دوستان داشته باشه.

4 پسندیده

بله درسته با منابع آیلتس و تافل میشه، ولی برداشت امیرحسین اینه که من با گوش دادن به ای جی به آمادگی برای تافل می‌رسم، خب نمیشه رسید.
در مواردی تو خونه نشستن هم بهتر جواب میده و برای بعضی در جمع بودن، به روحیه افراد بستگی داره

خیر اصلا، کلاس عمومی زبان اصلا به درد نمیخوره، برای آیلتس باید رفت کلاس خوب و مخصوص آمادگی آیلتس، همین کلاس هم مطمئنا کلی تمرین برای منزل داره

2 پسندیده

اما خوب این وسط چند تا تناقض پیش میاد: چرا اقا کامبیز @YoKambiz روان حرف می زنند؟ چرا مکالمه من در طی این دو سه سال بهتر شده (دلیل دارم)؟ چرا ای جی میگه روش من شما رو به تسلط می رسونه؟ چرا باید گرامر خوند؟ چرا باید کتاب خوند و چرا تاثیر گسترده خوانی و ای جی در ایران کمتر از گرامره؟ چرا گرامر خوبه؟ چرا بده؟ چرا نباید به زبانشناس اعتماد صد در صد داشت؟ چرا میشه با زبانشناس به تسلط رسید؟ etc

1 پسندیده