به انگلیسی فکر کردن Thinking in English

با سلام

دوستان عزیز اگه تجربه ای دارید که کمک می کنه به اینکه یه زبان آموز انگلیسی بتونه به انگلیسی فکر کنه به اشتراک بگزارید، شامل روش، ابزار، منبع و هر نوع راهکار دیگر.

پیشاپیش ممنونم از این که همکاری می کنید. :rose::rose::rose:

16 پسندیده

سلام، موضوع جالب و مهمی هست. من یکی از موثرترین روشهام این هست که تجسم سازی میکنم و خودم را در محیطی که اطرافم همه دارند انگلیسی صحبت میکنند تجسم میکنم و زمانی که تمرکز بر محیط دارم ذهنم کمتر اجازه پیدا میکنه که ورودی فارسی بگیره. قطعا کار سختی هست ولی لازمه جهت پیشرفت بهتر

16 پسندیده

سلام
به نظر من بهترین تمرین برای اینکه بتونیم به انگلیسی فکر کنیم کتاب خوندنه، اونم کتابی که در سطح خودمونه و میتونیم مطلبشو متوجه بشیم، در این صورت چون کتاب رو تو ذهنمون تصویر سازی میکنیم و به صورت یه فیلم تو ذهنمون درش میاریم باعث میشه که کم کم ذهنمون به انگلیسی فکر کنه. البته قوه ی تخیل خوبی برای اینکار لازمه

19 پسندیده

سلام
من رو این قضیه خیلی فکر کردم ولی خب موقعی که تصمیمم اینه ی روز به انگلیسی فکر کنم خیلی متمرکز نمیمونم و خصوصا توی شلوغی کلا این کار رو فراموش میکنم
به نظرم موثر ترین راهش اینه که موقع خوندن داستان ها خودمون رو جای شخصیتاش بزاریم و تا اخرش پیش بریم و بعضی دیالوگ هاشو دائم تکرار کنیم بعد از مدتی میشه تو زندگی واقعی هم این کار رو پیاده سازی کرد

13 پسندیده

واییییی :joy::joy::joy:
آقا همزمان ایز تایپینگ بودیما :joy::joy::joy:

7 پسندیده

فک می کنم اول لازمه که یه مقدار با شفافیت بیشتر حرف بزنیم ازینکه اصلا منظور چیه از به انگلیسی فکر کردن.

5 پسندیده

خخخخ :laughing: :joy:
اتفاقا حدس میزنم که شما هم با کتاب بهتر بتونین به انگلیسی فکر کنین :+1:

4 پسندیده

اولین برداشت اینه که کارهای روتین رو به جای فارسی انگلیسی کنیم
بعدشم اینه که مناظرات فکری مون رو انگلیسی انجام بدیم

9 پسندیده

یعنی اینکه کلا از فارسی مبرا بشیم و به هیچ وجه بهش فکر نکنیم
مثل کسی که انگلیسی زبانه

نه وقتی کتاب میخونیم تو ذهنمون به اینکه فارسی این جمله چی میشه فکر کنیم
نه وقتی مینویسیم
نه وقتی فیلم میبینیم
نه وقتی که صحبت میکنیم

کاملا مثل یک بومی زبان انگلیسی که به هیچ زبان دیگه ای موقع فعالیت هاش فکر نمیکنه

10 پسندیده

پس فکر میکنم موثر ترین روش همین کتابخوانی باشه
من راستش جایی نخوندم که روش موثریه ولی چون خودم نتیجه میگیرم از این روش توصیه کردم

8 پسندیده

منم موافقم که کتابخونی خیلی موثره ولی مشکل اینجاست که باید اون تفکر به انگلیسی از حالت منفعل و اینکه صرفا یه دانش باشه برای شما خارج بشه و براتون تبدیل بشه به یه مهارت که در حرف زدن و نوشتن بتونین ازش استفاده کنید.

9 پسندیده

راه حلش سخت نیست
در واقع من این رو مشکل نمیبینم چرا؟
چون وقتی کتابی انتخاب بشه که بشه باهاش ی ارتباط قوی گرفت تبدیل شدن به شخصیت کتاب و بعد هم فک کردن کار ساده ای میشه

6 پسندیده

اوکی. قبول. حالا اگه امکانش باشه که روی جزئیات هم حرف بزنیم بهتر میشه. فرض کنیم شما ارتباط قووی گرفتین با کتاب و خودتون رو جای راوی یا شخص اول داستان یا هر کاراکتر دیگری گذاشتین و خوندن به انتها رسید و لذت هم بردیم و چیزای دیگه. آیا دیگه همه چی تمومه و بریم سراغ داستان بعدی یا اینکه لزمه فعالیت خاص دیگه ای رو در ادامه انجام بدیم؟

6 پسندیده

من این قسمت از جوابتون رو از دست داده بودم. خیلی هم عالی.

حالا بفرمایین که با نظم خاصی این تکرار رو انجام میدین؟ مثلا هموم لحظه چن بار انجام میدیدن یا درآینده هم میرید سراغشون یا چطوری؟

5 پسندیده

به نظرم وقتی چندین کتاب و چندین فیلم ببینیم و بخونیم مغز خودش متوجه میشه که زبون دومی هم هست که میشه باهاش فکر کرد

7 پسندیده

به نظر من منظور از انگلیسی فکر کردن اینه که این رو متوجه بشیم که نباید فکر کنیم وقتی داریم انگلیسی حرف می زنیم باید از فارسی به انگلیسی معادل سازی کنیم همون کاری که google translate داره انجام میده و باید یاد بگیریم که هر سخنی در زبان انگلیسی رو بومی ها چطور بیان می کنند. قطعا این خیلی زمان بره که بشه همه اون سخنان رو یاد گرفت و باید سالیان سال بینشون زندگی کنیم.

اما یه میانبر وجود داره که به نظر من میتونه به عنوان یه راه حل مطرح بشه و اون استفاده از الگوهای سخن هستش. من یه سایت معرفی می کنم برای مثال

این یکی از راهکارهاست به نظر من. حالا به مرور سعی کنیم که یا بهترشو پیشنهاد بدیم یا به این راهکارها اضافه کنیم.

9 پسندیده

این سیستم دو حالت داره
یکی فشرده خوانی : یعنی اینکه اینقدر اون مطلب خاص رو تکرار و تکرار می کنیم تا وارد ناخودآگاهمون بشه و ازش در آینده بتونیم استفاده کنیم

یکی دیگه هم گسترده خوانی: اینکه اینقدر با مطالب مختلف به زبان انگلیسی رو به رو بشیم تا در طولانی مدت مثل پازل تو ذهنمون شکل بگیره (دقیقا مثل سیستمی که باهاش فارسی رو یاد گرفتیم)

11 پسندیده

https://magoosh.com/toefl/2017/how-to-think-in-english/
سلام منم الان سرچ زدم و این مقاله به چشمم خورد
شما هم یه نگاه بندازید.

8 پسندیده

جمع بندی زیبایی بود. آفرین آقا فرزاد

5 پسندیده

البته هنوز کل تاپیک به جمع بندی نرسیده هاا، دوستان به همکاری شون در آینده هم ادامه بدند.

شما همتون عالی هستین. :rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

5 پسندیده