گنجینه انگیزش 💕 فهرستی از مطالب مفید

سلام
من دوران دبیرستان خوابم رو به مدت تنظیم کرده بودم ولی کم بود و زود به هم خورد چن وقته هم دارم دقت میکنم که چرا نمیتونم شبا زود بخوابم … چیا باعث میشه که آدم نتونه برنامه منظم مستمر داشته باشه ؟!؟
خب یه قسمت های دست خود ادامه میشه حل بکنه ولی یه مواقعی هم واقعا نمیشه کاری ش کرد :disappointed_relieved:
مثلا فرض کنید من بخوام ساعت ۱۰ بخوابم ،یا مهمون میاد ،یا بابا اخبار میبینه ، یا یه جایی دعوت هستیم باید بریم ، یا خانواده دارن با هم حرف می‌زنن صدایش میاد تو اتاقم یا …
خب می‌بینید همش چیزهای به ظاهر ساده ان ، ولی همینا نظم آدم رو می‌ریزه به هم . شاید بگید خب میتونی بگی مثلا صدای تلویزیون رو کم کنن ، یا یواش تر صحبت کنن ، رعایت میکنن بعد چند روز دوباره همون آب و همون کاسه ، …
دیگه مهمون رو که اصلا نمیشه کاریش کرد ، اینا چند تا مورد جزیی هست و به عنوان مثال گفتم ،
یه روز هم که این طور بشه فردات خراب میشه و سر شب خوابت نمیگیره …
آدم نمیدونه چیکار کنه .
:thinking:
:sob:

9 پسندیده

سلام.

ایده تون عالیه. منم هستم.

5 پسندیده

دقیقا مشکل همین جاست. مشکل ما زیاد مهمون نیست. بیشتر برنامه های ما رو رفتن به بیرون های ناگهانی، رفتن به باغ های بی برنامه و اینجور چیز ها خراب می کنند. البته همه چیز دست مادرم هست و از الان مشخصه که قراره هفته بعد دوشنبه بریم باغ؛ اما من متاسفانه برنامه ام رو با برنامه اطرافیان (مادرم، خانواده، دوستان، مدرسه و …) تنظیم نمی کردم. در مورد شما نمی دونم. شما باید برنامه تون رو با برنامه سایرین و اطرافیانتون هماهنگ کنید. شاید بهتر باشه. :grinning::upside_down_face:

3 پسندیده

سلام شبتون خوش
اینم فهرست مراقبه شبانگاهیم
:blush:

10 پسندیده

بله قبول دارم واقعا یکم شرایط سخته میشه با این مواردی که فرمودین ولی یادمه جیم ران میگفت همه چیز به خود شما وابسته است اگر خواهان تغییر شرایط هستین اول از خودتون شروع کنید. کم کم شرایط اطراف متناسب با شما تغییر میکنه😊 ان شا الله که بتونید یه راه حلی برای تغییر پیدا کنید.

بسیار عالی اسمتون ثبت میشه :blush:

5 پسندیده

سلام
شبتون بخیر
لازم دیدم کتاب معجزه شکرگزاری راندا برن رو بزارم تا اونایی که شکرگزاری رو هم در برنامشون دارن مطالعه کنن و ازش استفاده کنن

Mojezeye-Shokr-Gozari-Rhonda-Byrne.pdf (2.6 مگابایت)

اما چطور مراقبه انجام بدیم؟:point_down::point_down:

در جایی آرام و راحت بنشینید و یا دراز بکشید چشمتان را ببندید.
از 300 تا 1 بصورت معکوس در ذهن خود بشمرید (سعی کنید اعداد را در ذهن خود ببینید ) بعد از اینکه به عدد 1 رسیدید از کاینات بخواهید که شمارو هرجا که دوست دارید با هرکسی که دوست دارید ببرد .
بعد از 10 روز شمارش را از 150 تا 1 با همین جزییات انجام دهید
10 روز بعد 1از 75 تا 1 و 10 روز آخر از 30 تا 1 بصورت معکوس بشمارید .
می بینید که بعد از این 40 روز هر موقع که اراده کنید می توانید سطح فرکانس مغز را به آلفا برسانید . این تمرین به متد سیلوا معروف می باشد .
این تمرین باعث میشه فرکانس مغز شما پایین بیاید و به حالت آلفا (که بهترین زمان برای آرزو کردن می باشد) برسد .

بزودی فایل صوتی هم براتون میزارم الان دنبال بهترین هستم و باید نسیم جان هم تائید کنن

یک نکته خیلی مهم: اگه تازه شروع به مدیتیشن کردی سعی کن از 2 دقیقه (عدد 120 رو معکوس تا یک تو ذهنت تکرار کن) شروع کنی تا کم کم عادت کنی و زمانت رو افزایش بدی

16 پسندیده

چه عالی
مرسی از تو
من یکم فکر میکردم سخت باشه ولی این روش خوبیه ها
خصوصا که خوابیده هم میشه انجامش داد :grin::heart_eyes:

6 پسندیده

خیلی هم عالی ،من انجامش دادم قبلاواقعا موثره:slightly_smiling_face::relaxed:

5 پسندیده

حنانه خانوم
من یک برنامه دارم که میتونه باعث تقویت حافظه بشه و اگه با تمرین مداوم انجام بشه.
دوستان شما هم با انجام این برنامه اندویدی میتونید حافظتون و تقویت کنین و همچین دقتتون رو.
البته بگم من نساختمش-آ :grin:
بفرمایین

• نکته:فایل رو به فرمت apk تغییر بدین.

Train Your Brain-com.grovefx.mind-52-v1.21.5.pdf
(3.2 مگابایت)
موفق باشین دوستان

5 پسندیده

دانلودش کردم، خیلی خوب بود ممنون.

2 پسندیده

خواهش :tulip:
موفق باشین :raised_hand:

1 پسندیده

مشکل منم بیشتر با خانوادس
خیلی دیر میخوابن خصوصا خواهرم
الان تقریبا ساعت ۳ صبحه نتونستم بخوابم
دیگه نمیدونم سر به کدوم بیابون بزارم :expressionless::expressionless::expressionless:

7 پسندیده

سلام صبحتون بخیر
ساعت خواب دیشب: 12:17
ساعت بیداری: 6:00

14 پسندیده

@aliasghar1999
این تاپیک

5 پسندیده

سلام صبح بخیرررر :rose:
ساعت خواب ۱و نیم
ساعت بیداری ۸ و۲۰دیقه

7 پسندیده

سلام
ساعت بیداری 7 و 40 دقیقه
ساعت خواب 1 بامداد
مدیتیشن 5 دقیقه
ورزش 10 دقیقه
سپاسگذاری انجام شد (امروز فقط اینا رو انجام دادم اما سایر موارد تو برنامم هست و در طول روز انجام میدم همیشه اما سعی میکنم از این به بعد اول صبح باشه چون بعد بیداری و قبل خواب بهترین زمان تجسم خلاق هست)
روز خوبی براتون آرزو دارم :rose::rose::rose:

10 پسندیده

ساعت خواب:۰۰:۰۰
ساعت بیداری:۷:۴۰
مدیتیشن:۱۵ دقیقه
شکرگذاری:۳ دقیقه

11 پسندیده

خواب: 2
بیداری: 8
بدون هیچ فعالیتی :tired_face:

8 پسندیده

سلام
چه چالش باحالی شده
نسیم من از ۶ و ربع خواب بو بیدار بودم دیگه :joy:
ساعت خواب : ۱ و ۴۰
ساعت بیداری: ۷
شکرگزاری : ۵ دیقه
مدیتیشن متمرکز نبودم :relaxed:

10 پسندیده

اشکال نداره عزیزم، به مرور درست میشه
قابل توجه دوستانی که تازه مدیتیشن رو شروع میکنن:
اگر تازه دارین این عمل رو انجام میدین هر زمان دیدین اعدادی که تو ذهنتون تکرار می کنید (بهتره وقتی چشاتون بستس و دارین معکوس میشمارین عدد رو ببینید چون به تصویرسازی هم کمک میکنه) اگر اشتباه کردین دوباره از نو شروع کنید.
در ضمن هیچوقت تو این مسیر خسته نشید چون به مرور بهش عادت میکنید و ازش لذت میبرین

11 پسندیده